Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tortelinka
9. feb 2011

@dadenka1 na ktorom mieste ste boli ked ste boli zapisani?

dadenka1
9. feb 2011

@tortelinka v juli 2009 sme boli cca na 60 mieste.. ☹

dadenka1
10. feb 2011

@tortelinka a čo máš nové? Už máte termín prípravy nejaký?
A plánujete čakať na bábo, alebo pôjdete cez "katalóg"?

eva1979
10. feb 2011

Ahojte, včera som bola odhodlaná, že pôjdem pre tlačivá a pre info na úrad a .... baby, ja som sa asi zľakla. neviem, čo bolo so mnou ☹ strašne sa bojím tej prípravy a tých testov a tak. Poznáte niekoho, komu by dali posudok, že sú neschopní starat sa o ado. dieťa? Aký musí byť človek, ktorý nespraví tie testy? 😒

5katarina7
10. feb 2011

@eva1979 ja som mala tiež strach z prípravy a testov, a nakoniec to nič hrozné nebolo 🙂 Na konci som si vynadala,že kvôli tomuto som sa stresovala?A tie testy to je tiež len taká formalita,to trošku poukáže aký typ osobnosti ste,či introvert,extrovert. 🙂

dioliana1
10. feb 2011

@natia moj názor rovnaký, nech sa s tým nechváli... 😉

dadenka1
10. feb 2011

@eva1979 To by ste museli byť psychopati, aby ste nespravili testy... to nám povedala naša psycho... Takže pohoda... Bude aj horšie 😀 Mne trvalo neuveriteľne dlho kým som sa odhodlala... A posúvala a teraz ľutujem... Príprava pol roka, čakám už rok a pol, najbližší rok ešte asi budem... Alebo sa naštvem a pôjdem si kuknúť katalógy... Strácam totiž trpezlivosť...

tortelinka
10. feb 2011

@dadenka1 ja si urcite kuknem katalog, ved si nemusim vybrat, ale nech mam kludne svedomie a nehovorim si, ze co ak tam bolo to "moje" dieta?, termin pripravy este nemame, urad este caka na nas register trestov, poslu to do navratu a zacneme, skusim tam buduci tyzden volat ze ci to uz maju..rozculuje ma, ze v dnesnej dobe internetu vsetky papiere trvaju tak dlho, ale co uz, trpezlivost budem este potrebovat, hovorim si, ze takmer vsetky ste cakali ovela dlhsie, nam to rozhodnutie netrvalo dlho

dadenka1
10. feb 2011

@tortelinka Aj mna veľmi láka zmeniť rozhodnutie a ísť kuk katalóg...

tortelinka
10. feb 2011

@dadenka1 tak do toho 🙂

dadenka1
10. feb 2011

@tortelinka Neviem sa rozhodnuť... Toľko sme už čakali na novorodenca... A navyše tento rok ideme vo veľkom prerábať dom, bojím sa, že to nebude dobré dieťatko medzi tehlami hľadať...Ale to čakanie ma zabíja a neuveriteľne deprimuje...

tortelinka
10. feb 2011

ved nikdy nevies ci tam nebude aj novorodenec...pozretie predsa nie je zavazok, tak preco to neskusit?

tortelinka
10. feb 2011

@dadenka1 vyzera to u teba este na rok cakania? v ZA je to asi podobne

dadenka1
10. feb 2011

@tortelinka ano asi rok... ☹ V podstate budem 35 ročná prvorodička... ☹ Neviem sa akosi rozhodnuť... Musím byť trpezlivejšia.. novorodenci idú prví preč... na tých je množstvo čakateľov.. A ja ani neviem, či ešte chcem novorodenca... Som strašne nerozhodná v poslednej dobe... Mala by som nachvíľku vypnúť a nemyslieť na to vôbec...

tortelinka
10. feb 2011

@dadenka1 ale, neries to, urcite su aj starsie a mozno sa stane nieco, ze sa to urychli

dadenka1
10. feb 2011

Dnes som bola u endokrinologičky... Každý polrok ma kontrolovala, stimulovala hormómni, aby som už konečne otehotnela.. Tak som jej povedala, že si myslím, že je to zbytočné. Nechala mi teda len normálne hormón na štítnu žľazu čo treba aj keď nebojujem o tehotenstvo a už aj na kontrolu o rok... Taká moja takmer posledná šanca na bio bábo je fuč... Tak mi je trochu smutno z toho... Ale ja to zvládnem...

dadenka1
10. feb 2011

@tortelinka Áno, máš pravdu, musím vypnúť aspoň na mesiac úplne prestať to riešiť...

tortelinka
10. feb 2011

@dadenka1 neboj, nie si v tom sama, ja som sa svoj ortiel dozvedela v 25, skoro?neskoro?je jedno kolko mas rokov!

tortelinka
10. feb 2011

@dadenka1 skus ten katalog a potom to skus vypustit, ale to sa neda, ze?

dadenka1
10. feb 2011

@tortelinka . Neviem, asi najskôr vypnem...A potom katalóg... Musím ešte mm trochu spracovať...
Jasné, a horšie býva.. Našťastie len nemôžem mať deti... Sú horšie veci..

tortelinka
10. feb 2011

@dadenka1 zvykneme si na vsetko, co ine ostava?

dadenka1
10. feb 2011

@tortelinka To máš úplnú pravdu... Ja som si tak dnes na povzbudenie povedala, že Pán Boh dá bio dieťa hocikomu, ale touto cestou idú len jeho "špeciálni" Tak som v klube špeciálnych nástrojov Boha... Dúfam, že nesklamem.

tortelinka
10. feb 2011

super, aj tak sa na to da pozerat ale to zvladnu len silni... 🙂

dadenka1
10. feb 2011

@tortelinka Žeby som skočila do posilňovne aby som mala silu? Hmmm... Radšej sa dobre najem a vyspím... Aj z toho je sila 😀 😀

tortelinka
10. feb 2011

@dadenka1 to pomaha, ja som prisla teraz z treningu, zajtra idem na zumbu a plavat 🙂

dadenka1
10. feb 2011

@tortelinka wow... ty si iná macherka... Zumbu milujem, ale ja neskoro chodím domov z práce, nestíham moc... Možno cez víkend aspoň večer lyže... Ten pohyb dá veľa... Mozog vtedy oživie

tortelinka
10. feb 2011

ani ja nic nestiham este chodim do jazykovky a nemam cas poriadne jest, taka dieta ze az...kila sa na mna veru nelepia 🙂 ale je to super, keby som nemala tolko aktivit asi by som blbla este viac

dadenka1
10. feb 2011

@tortelinka 😀 😀 A na aký jazyk?
Tiež som rada že som busy, by mi rachlo... Už tak mám problém s večermi a víkendami..

dadenka1
10. feb 2011

@dadenka1 Ok ďakujem pekne... Idem už spať posledné noci som makala na pc do roboty papiere furt.. Ďakujem za milú spoločnosť... moc som pookriala... Daj vedieť, keď bude niečo nové... Nám s papiermi to šlo rýchlo... aj výpis z RT aj ostatné veľmi rýchlo...

zjuka
14. feb 2011

Ahojte som tu prvy krat a velmi sa tu nevyznam....Mam 2 deticky adoptovane.A chcela by som sa o tuto skusenost podelit s vami...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre