Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

macka1980
30. aug 2013

@marti35 prepáč, ale je to totálna blbosť celé toto... fakt si myslíš, že by to takto fungovalo? mne záleží na mojich deťoch, ako každému rodičovi, ale prežívam iné dôležitejšie veci okolo nich, ako takúto demagógiu...

cairka
30. aug 2013

@marti35 , ak mám pravdu povedať, tak mne sa na tom nepáči tiež hlavne to, že to rozširujú len kresťanské inštitúcie prostredníctvom rádia Lumen... Ja neviem, nevidím nikde pripomienky organizácii ako Návrat, Úsmev, Amnesty international...Pritom si myslím, že keby naozaj takto horelo, tak oni by sa toho chytili

evkasus
30. aug 2013

Ja vam sem iba tak skocim...citala som poslednych par prispevkov.
Myslim, ze sa trochu nespravne spaja Strategia so zakonom, ktory by sa spajal s juvenilnou justiciou.

Su to dva trosku oddelene problemy.

Priomienky (vacsinou) krestanskych organizacii, ktore boli sucastou diskusnych workshopov najdete tu:
http://rodinabb.sk/pripomienky-k-tvorbe-strateg...

Odporucam pocuvat tu diksusiu na radiu Lumen, lebo je to prva online diksusia zastupena oboma tabormi, pri ktorej sa konecne aj ludia mozu online pytat.

mana85
31. aug 2013

@najjulinka asi tak 😉

evkasus
31. aug 2013

@najjulinka ja by som skor ten obrazok nazvala demagogiou.

jaron
31. aug 2013

a to ako keby homosexuáli mohli adoptovať deti, tak vyriešia ich úbytok z detského domova? Nie je to skôr dnes tak, že na adopciu detí sa čaká? Veď vlastne aj v tejto téme sa o tom píše.

cairka
31. aug 2013

@jaron , sám dobre vieš, že nie je čakanie a čakanie 😉 Keby chcel ten homosexuálny pár adoptovať novorodenca, tak by si počkal, ale našťastie stále sú ľudia, ktorí nemajú tak náročné podmienky 😉
Ináč som zhliadla reklamu na Zámenu manželiek na Nove na budúci piatok a ako to teda nekukávam, tak si možno v piatok kuknem, lebo bude vymenená manželka Pavel 😝 (meno som nepostrehla na isto dobre, fakt to bola len ukážka ) takže ak som to dobre pochopila, tak aj dnes sa vie homoseuálny pár dostať k dieťaťu 😝

najjulinka
31. aug 2013

@cairka jasne, že vie... a aj svoje bio maju.... len proste nie su obaja rodičmi,a le len jeden...

jaron
31. aug 2013

@cairka to je jasné, že čakanie záleží aj od nárokov, ale aj tak, to akože v porovnaní s bežnou populáciou z tých mála homosexuálov teraz niekoľko málo bude chcieť adoptovať dieťa a z nich niekoľko málo bude mať menšie nároky ako majú v priemere nehomosexuáli... nechcem riešiť teraz, či je správne alebo nie, aby si deti mohli adoptovať, ale myslieť si, že keď sa im to povolí, tak to vyrieši nejako významne zníženie detí v DD....? to sa mi mierne povedané nezdá 🙂

yukki
31. aug 2013

No, povedzme že vyššie percento homosexuálnych párov než heterosexuálnych prirodzenie dieťa nepočne. A teda volí iný spôsob.
Každé a jedno dieťa ktoré nemusí kvasiť v ústave, ale sa dostane do domácnosti, kde ho budú mať radi, dostáva ve+ľkú šancu.... no nie, homopáry nezlikvidujú domovy, ale keby len do desať detí ročne si vzali........je to desať životov.

cairka
31. aug 2013

@jaron , ja pravdepodobné, že sa to bude týkať len malého množstva detí, to je pravda. Ale na druhú stranu je to pár detí navyše, ktoré môžu mať šancu 🙂

najjulinka
31. aug 2013

10 deti ročne to pravdepodobne nebude... možno aj 1 za 10rokov....
ale tak stale lepšie 2 stále lesby ako 5 lesbičiek na kolotoči........ 😉

a ono tí čo cchu dnes deti maju dnes deti,len to dieťa bude mať vacsie soc. istoty... je to tak ako ked dieťa čo ma dvoch rodičov ma vacsie soc. istoty ako ked ma jedneho.. nie je ten rodič o nič lepší ak je z dvojice alebo solo,a le predsa len ked su dvaja, tak dvaja maju voči nemu povinosti, zavazky... a ak sa jednemu aj čosi stane, druhý tam je uplne stale a automaticky a aj pravne ten narok aj má (nie je len spolubyvajuci, ale rovnaký rodič)....
tu na slovensku chýba aj adopcia deti heteroparmi bez sobašu,ale da sa to tak, že jeden si adoptuje a druhý sa len pripíše, ale podla mna je to tiež na škodu veci, že sa to neda rovno....

jaron
31. aug 2013

@yukki
@cairka
to je už reálnejši vyjadrenie 🙂

potom ešte ostáva otázka, či je to z dlhodobého hladiska pre tie deti a vôbec pre spoločnosť dobré riešenie, ale to je už iná, veľmi ťažká diskusia...

kacena4
31. aug 2013

neviem ci som vam to sem uz pisala ale juvenilnu justiciu velmi "spropagovala" markiza (reportaz - nafuktnuty balon)
JJ na sk ju najviac rozsirila medzi rodinami "spolocnost svateho bazila velkeho" co je spolocenstvo, ktore sa odlucilo od krestanskej cirkvi, takze v podstate ani nie su cirkevnou organizacikou 😉

a najhorsie na tom je ze tieto poplasne spravy rozsiruju medzi sebou maminy alebo rodiny ktore casto do toho ani nevidia a citaju bulvarnu tlac ci pozeraju bulvarnu telku ☹ ☹

najjulinka
31. aug 2013

@jaron myslim, že tato možna uprava je fajn riešenie.. .lebo dieťa može mať 2 osoby, ktoré maju voči nemu zavazky a povinnosti... lepšie ako je to teraz, že len jeden z homo ma voči decku zavazok... 😉 podla mna to je uplne jasne.... v heteroparoch to je odskušane prečo pri homo by ta ista matika nemala platiť? je to len o matematike..... 1 verzus 2 osoby s vyživoavcou povinnosťou???? 😉 toto je čisto vec matiky a ekonomiky... samozrejme možnosť adopcie jednotlivcom by tu ostala ako je to doteraz nehladiac na to či homo alebo hetero.. to by sa nemenilo.. to by ostalo ako je...

najjulinka
31. aug 2013

a si myslim, že homo do toho ani zapracovať teraz na slovensku nechcu.... aj ked meniť čosi chcu... 😉

jaron
31. aug 2013

@najjulinka je pravda, že ak si dnes môže homo ako jednotlivec adoptovať dieťa, a pritom žije s partnerom, tak z určitého pohľadu máš pravdu, že vlastne sa niečo zmení iba technicky

matulikmamulik
1. sep 2013

@lubiduch ano mam tri vlastne a teraz nam bezia interakcie o najmladsie a netrpi tym nik az na ado dieta lebo si tazko zvyka ale sme tu pre nu uz by najradsej zabudla na ded. Pokial by sme robili medzi nimi rozdieli pocitili by to aj bio deti nielen adoptivne je to krute lebo tiez sa nam ziadalo lutovat drobca naseho, ale to by sme nikomu tak nepomohli do zaradenia nasej rodiny citime proste ze je nasa aj ked nie je

katkaond
1. sep 2013

http://www.slobodnyvysielac.sk/redata/other/pla...

je to dlhšie, trojhodinové, ale odporúčam nájsť si čas na vypočutie...

zwalsh
1. sep 2013

Tak pozeram ze diskusiia sa pohla smerom trochu iným než je adopcia 🙂 zaujímavé názory. Ja pridám len toto. Čo je vlastne rodina? Rodina je zväzok 2 ľudí ktorí sa zavazne rozhodli žiť spolu. Ich výsledkom by malo byť splodenie dieťaťa čo sa homosexuálnym partnerom nepodarí. Takźe pre mňa oni rodinu netvoria. Ale je to iba môj osobný názor. Čo mi vadí o niečo viac je spôsob výchovy ktorý dieťa vidí už od mala. Ale keď to porovnám s rozvedenými rodinami kde je už 2 či aj 3 partnerka či partner s ktorým sa dieťa zoznamuje tak mi to príde jedno. Súhlasím s tým že ak budú dieťa vychovávať 2 osoby ktoré ho budú milovať tak je to preň lepšie ako DeD. A čo sa týka katolíkov, niekde v ČR je kňaz ktorý sa stará o ľudí rozvedených a tých ktorí majú homosexuálne sklony. Vedie ich cestou B-žou a mne sa to páči. Tu by som si vedela predstaviť že 2 ľudia sa rozhodnú starať o dieťa kvôli dieťaťu a nie kvôli sebe.

zwalsh
1. sep 2013

A inak máte niekto nejaké dobré správy? Po karkane ktorá sa teší z malého už skoro mesiac by sme sa opäť trochu potešili 🙂

zwalsh
1. sep 2013

Ja za seba pridám len že sme mali ťažké leto ale všetko sa na dobré obracia. Po tom čo sme sa museli zrieknuť maličkej lebo mama si zlomila chrbticu som musela pridať ďalšiu zmenu a dať výpoveď v práci lebo som cestovala 75 km do práce a už som nestíhala. Zajtra nastupujem do čisto rómskej ZŠ ☹ akoby ma to malo pripraviť na život 🙂 adopciu sme nateraz pozastavili kým sa všetko trochu neusadí a už to zvládate aj s mamou. Tak prajem všetkým pohodový štart do nového školského roku. 🙂

yukki
1. sep 2013

@zwalsh blahoželám k novej práci.

mana85
1. sep 2013

@zwalsh
" Čo je vlastne rodina? Rodina je zväzok 2 ľudí ktorí sa zavazne rozhodli žiť spolu. Ich výsledkom by malo byť splodenie dieťaťa čo sa homosexuálnym partnerom nepodarí. Takže pre mňa oni rodinu netvoria." 😕

Správne som pochopila že ani ja s mojím manželom netvoríme rodinu keď že nie sme schopní splodiť dieťa ? A mám len také tušenie že v tejto téme bude takých párov viacej 😅 Viem že je to iba Tvoj osobný názor len som sa nad tým trošku zamyslela ...

najjulinka
1. sep 2013

@mana85 a my nejak nemame za ciel sa množiť aj ked nei sme homo...... 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ale zato "dodavatelia" sa množia o dušu.. ukážkove rodiny... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mana85
1. sep 2013
karkana
1. sep 2013

keď tak rozmýšlam, bio nepreberá poštu, tým pádom nebude ani platiť na malého, 🙂 tak sa teším 🙂 určite aj ona potrebuje,euráče, nie ešte platiť ,,my sa postaráme o všetko, je taký zákon, ale asi sa nemusí dodržiavať, mala platiť bio niekomu-a neplatila? už máme vyše 6týždňov 😉 a homosexuálom netreba žiadne deti,však potom sa bude aj menej rodiť detí ,a mám najradšej, ked má dve deti a zrazu je je z neho gey,,poznám, čo sú od narodenia, a to je iné, ale nie ,čo sa len dorábajú , je mi na (grc),ked vidím, ako sa na zastávke dvaja ....,vedla mňa

duratlicka
2. sep 2013

Ahojte,ide okrem mna niekto na pripravu do Ziliny v septembri?

duratlicka
2. sep 2013

@lubiduch My mame zase 21 mesacnu biodcerku a chceme si vziat do pestunstva babatko. Kazde dieta zle znasa,ked mu pribudne surodenec.Medzi detmi by mali podla psychologov byt aspon 2 roky.Ak su vsak s mladsim dietatom stale problemy,vzdy to bude na ukor starsieho.To je len na rodicoch,aby si nasli cas a lasku pre obe deti.
Bude to tazke a nasa je este aj strasne ziarliva,ale snad ju to trosku prejde,kym pride sestricka🙂
Dufam,ze bude zdrava,lebo by mi bolo velmi luto starsej,keby vyzadovala vela pozornosti a starostlivosti.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre