Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

macmart
11. dec 2013

musim sa vám pochváliť dnes som ukončila prípravu na pestúnstvo na buduci týždeň si idem len po spravu a posiela psychologicka papiere do Nitry velmi sa tesim dufam ze to uz nebude dlho trvat kým budu deturence u nas 🙂 🙂 🙂

dia6
11. dec 2013

@macmart Tak to držím palce. Aké staré detičky by ste chceli?

macmart
11. dec 2013

@dia6 dakujem bereme si bud dvojicky do roka alebo surodencov do 1,5 roka 🙂

dia6
11. dec 2013

@nikaaaaa Mne trvala príprava tri mesiace v Úsmeve. Dá sa to takto nejako stihnúť, to záleží aj od toho kde ju budete robiť.

dia6
11. dec 2013

@macmart súrodencov do 1,5 roka? To asi nevýde. To staršie asi bude mať viac. Ale súrodencov je dosť, treba ísť pozrieť do zoznamu v Úsmeve alebo v Návrate, alebo počkať na úrad. My máme tiež súrodencov. 🙂

macmart
11. dec 2013

@dia6 no neviem nam povedala pani na urade ze by sa to malo dat to je vlastne18 mesiacov za tu dobu sa mozu narodit dve deti ale radsej by som bola za dvojicky alebo sme tam dali ze to nemusia byt ani surodenci len proste dve take malicke deticky: Musim pockat na ten papier z nitry a potom sa mozem az informovat dalej a vase fotky deticiek som pozerala uz davnejsie a mas strasne nadherne deticky 🙂

dia6
11. dec 2013

@macmart No veď uvidíte. Detičiek do pestu je celkom dosť. Takže myslím, že nebudete dlho čakať. Tak držím palce nech si hlavne sadnete 🙂

macmart
11. dec 2013

@dia6 dakujem ti 🙂

karkana
12. dec 2013

@mana85 ahoj, písala si, že sa dá tá 15dnová lehota na odvolanie zrušiť, aby to rýchlejšie išlo, ja som sa inf. na súde zatial len u nás a povedali, že to až vtedy má význam, ked sa všetky strany odvolania vzdyaju, čiže aj bio by musela,,,,,,či ako to je?

mana85
12. dec 2013

@karkana čauko áno musia sa všetci účastníci konania vzdať odvolania aby to malo význam v našom prípade to bol aj pri predbežnom aj ost. súdnych konaniach iba kolízna z úradu a my biorodine sa nič neposielalo ....

karkana
12. dec 2013

@mana85 takže ak sa bio nie, aj tak to môžme skúsiť? naša kuratorka a my,,,,

duratlicka
14. dec 2013

@macmart Mozem sa opytat,preco si chcete vziat naraz 2 male deti?Ved to je obrovska zataz a Ty uz 2 deti mas.Okrem toho kazde prijate dieta potrebuje mat mamu co najdlhsie len pre seba.

macmart
14. dec 2013

@duratlicka Ano kludne sa mozes opytat ano mam uz dve deti a ani jedno neni moje ,, vlastne´´ jedno dieta mam v NOSke oficialne od 3 rokov neoficialne od narodenia teraz 24,12 bude mat 7 a druhe dieta Patrik ten je mojho priatela a vychovavam ho uz 7,5 roka 14,2 bude mat 9 rokov. Male deti chcem z toho dovodu lebo nasi chlapci su uz velky a chcem pomoct dalsim minimalne dvom detickam. Ano je to obrovska zataz ale ked som to zvladla pred rokmi a to som mala v tej dobe cca 17 😀 😀 tak zvladnem aj teraz a ani jednemu z nasich chlapcou nic nechybalo a verim ze ani detickam co si zobereme chybat nebude vzdy sa da vsetko sklbit tak aby si sa venovala kazdemu dietatku a mi to mame nacvicene dost cele prazdniny aj dost casto okrem toho su u nas 4 decka a kazde je ine ma ine zaujmi a potreby ale vzdy som to zvladla a decka boli spokojne a ja tiez a radi sa knam vracaju stale. Ja deti zboznujem su cely moj zivot a aj ked sa povie ze niesu vlastne ,,Biologickeˇˇ pre mna su a nedala by som ich zanic na svete !!!!

ak ta este nieco zaujma alebo mas este nejake otazky kludne sa pytaj 🙂 🙂

duratlicka
16. dec 2013

@macmart Tak potom klobuk dole🙂 Ja som v 17tich tvrdila,ze nikdy nechcem deti😀
Daj potom vediet,ci uz mate deticky,som zvedava,ako rychlo vam najdu,lebo my dokoncime pripravu az v januari a vraj ani do pestu teraz nie je vela deti.

macmart
16. dec 2013

@duratlicka DAKUJEM TI NO KAZDY SME INY 😀 😀 urcite dam vediet ked deticky uz budu doma dufam ze to dlho trvat nebude tak uvidime 🙂 🙂 prajem prijemne sviatky 🙂

duratlicka
16. dec 2013

@dada242 Som rada,ze ste si s malym padli do oka🙂Prajem nech je to laska na cely zivot a nech vas urady a sudy dlho netrapia🙂

mana85
18. dec 2013

@iveta70 😕 to čo je za zákon 😨 nejak som sa tam nedočítala čo v prípade ak predsa len rodičia zataja pred dieťaťom že je ado. to snáď príde nejaký "orgán" a povie to sám tomu dieťaťu alebo pri nástupe do školy bude dieťa o tom informované automaticky 😠 poznám mnoho ľudí ktorí sa o svojom osvojení dozvedeli až keď mali sami rodinu a brali to v pohode a sú aj takí čo idú do adopcie stým že po príchode dieťaťa do rodiny majú na pláne presťahovanie do neznáma ...
Ak sa proste niekto nemá zmieriť zo svojím osvojením tak sa stým nevyrovná ani keď sa o tom dozvie v útlom veku či v puberte alebo v dospelosti ... Jasné že keď vie celé okolie o tom že dieťa je osvojené a je len otázkou času kedy sa dáky " dobrák " nájde a povie mu to tak je lepšie ak sa to dieťa dozvie od rodičov a čím skôr tým lepšie .
Ale takto tlačiť zákonom sa mi zdá dosť odpudivé a môže sa stať že v ČR bude menej žiadateľov o úplne osvojenie 😔

„Některé děti se nenarodí svým maminkám a tatínkům.“ pekná veta 😉

karkana
21. dec 2013

tak už sme doma traja a máme prvú noc za sebou, 🙂 🙂

zwalsh
21. dec 2013

@karkana tak to je najkrajsia správa pre mňa za posledný mesiac mám takú radosť 🙂 pekné sviatky 😉

tinkatinulka
21. dec 2013

@karkana super,moc sa za Vás teším a želám len tie nakrajsie chvilky a aby to už bolo puto navždy 🙂

hencidlo
21. dec 2013

@karkana ahoj moja, booooooze ako sa s Vami tesim, ani neviem kolko krat som na Vas myslela a ako som Vam to priala, aby ste uz boli konece stastni a mali pri sebe to drobatko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak teda STASTNE A VESELE a veeeeeeeeeeeeeeeela rodinnej pohody 😉 😵 🙂

hora_lka
21. dec 2013

@karkana tak predsa sa to splnilo co som Ti hovorila, ze Vianoce budu pre Vas stastne .. som rada a velmi sa tesim a zelam Vam, aby ste boli vsetci traja spokojni 🙂

schatje6
21. dec 2013

@karkana krasne, blahozelam a uzivajte si rodinnu pohodu 😵

suezana
21. dec 2013

@karkana 😵 😵 😵 😵 😵 teším sa s vami 🙂 a čo aká bola noc? aj si spala? 😀 😀 😀

karkana
22. dec 2013

@suezana no prvá super, od osmej do pol štvrtej spinkala vkuse, a dodnes do pol tretej ale potom skoro dve hod. nie spať tak som jej cumlík do medu a pomohlo, ale veľa plače-ako nahle sa pociká-plač veliký,,,, 🙂 ale je nádherná bambulka, 😉

suezana
22. dec 2013

@karkana no super, ale pozor na ten med - je to silný alergén - viem, že voľakedy sa to bežne robilo, aj švagriná to chlapcovi dávala a strašne má pokazené zuby 😒 😒 on si na to tak zvykol, že len cumel do medu stále pýtal.... a ani nehovorím, že mali aj v posteli často všetko lepkavé 😅

suezana
22. dec 2013

@karkana a ako sa volá bambuľka? 😵

123sabrina
22. dec 2013

trnavsky... 2011 februar 55 miesto

december 2013 14miesto

misula4660
22. dec 2013

Babule všetkým Vám prajem nádherné prežitie Vianoc v kruhu rodiny a detičiek, a tie, ktoré ste ešte ,,čakateľky,, tak Vám prajem, aby ste už v budúcom roku boli všetky šťastné maminky....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre