Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dioliana1
1. mar 2015

@lenka_21 úžasní sú

papajka76
1. mar 2015

@anulkaba jedno skoro 5 ročné mám doma a toto info mám z pondelka ked sme volali na úrad 🙂 od kedy ste zapísaný v poradovníku?

anulkaba
2. mar 2015

@papajka76 od januára tohto roka.

anulkaba
2. mar 2015

@papajka76 koľko si ty čakala na dieťa?

mana85
2. mar 2015

Tak a od dnes škôlkár 😅

lalus
2. mar 2015

@mana85 jej, tak predsa len? držíme palce 😎

mana85
2. mar 2015

@lalus Ďakujeme ! ... Tak skúšame zatiaľ som ešte doma nejaký mesiac tak sa máme čas po troške " zaučiť " 😉

suezana
2. mar 2015

@mana85 aj moja chce ísť 😵 😵 😵 😵

papajka76
2. mar 2015

@mana85 krásny škôlkár 😵 😵 nech sa mu v škôlke páči 🙂

papajka76
2. mar 2015

@anulkaba na prvé presne rok a na toto druhé už vyše dvoch rokov ale my sme mali odklad a jeden s tých párov čo sa vrátil sme aj my 🙂 neboj ubehne to a ani sa nenazdáš a budete mať doma malé slniečko 🙂

tortelinka
2. mar 2015

@mana85 tak super, nech sa mu páči 😉

mana85
2. mar 2015

@suezana
@papajka76
@tortelinka

ďakujeme 🙂 no chválili ho keď som si bola pre neho tak že aký zlatý , slušný , poslušný som pre istotu pripomenula že idem po Jakubka S. či sa nebavíme o niekom inom 😝 😝 😝 no snáď ho neprechválili 😉 a páčilo sa aj jemu domov sme šli s plačom že tam chce ešte ostať a domov ňeďe a ňeďe ...

suezana
2. mar 2015

@mana85 no toto aj my budeme mať 😅 😅 ona už teraz často takto reaguje, keď idem z niekadiaľ .... 😅

mata71
3. mar 2015

@lenka_21 krásna dvojka.. usmiate deturence vždy donesú radost 😵 😵

anulkaba
3. mar 2015

@papajka76 faakt? Preco ste poziadali o odklad, teda ak smiem vediet? Dik za podporu, dufam,ze dlho cakat nebudeme. To ma milo prekvapilo ze len rok ste cakali, ale dneska je to trocha ine, dlhsie sa caka

dzordzina
3. mar 2015

my uz cakame dve roky a nic sme sa v poradovniku nepohli

labudka
4. mar 2015

Ahojte maminky. Chcela by som sa opýtať, možno budete vedieť.Sú nejaké kritéria na zloženie rodiny a podobne. Totižto zvažujeme adopciu, ale máme doma 5a pol ročného chlapčeka s viacnásobným postihnutím , ležiaceho, som s ním doma a aj budem kým tu bude, a dievčatko 4 ročné. Mali by sme záujem o dievčatko okolo 3 rokov ale neviem či vôbec by nás zaradili keď máme takto postihnutého chlapčeka. či sa nám vôbec nad tým oplatí uvažovať. Ďakujem veľmi pekne.

yukki
4. mar 2015

@labudka ja myslím, že nie je zo strany legislatívy prekážka...prečo by ste si práve vy nemohli adoptovať dieťa.

dellfi
4. mar 2015

Chcela by som sa spytat co mozem ocakavat od tohovpsychologickeho posudku? Do akej miery nas budu posudzovat?

labudka
6. mar 2015

Ďakujem @ yukki za odpoveď. Čítala som tu kopec strán, môžte mi prosím odporučiť diskusiu alebo časť kde píše niekto kto si zobral staršie biele dieťatko 2-3 ročne ďakujem veľmi pekne. Všetko čo som preluskala bolo skôr o babatkach. Pekný deň prajem

bahary
8. mar 2015

Ahojte baby 😉 Minulý pondelok sme boli kuknúť zoznamy detičiek v Úsmeve v BA. Hľadáme 3 ročnú slečnu 🙂 Našli sme 3 dievčatká, jedna má nové záznamy a ďalšie 2 majú dosť staré neaktualizované spisy.....tak nám teraz zisťujú že čo je s babami a potom sa rozhodneme že ktorú budeme kontaktovať 🙂 Dúfam, že táto časť procesu už bude rýchlejšie prebiehať ako kým nás zapísali lebo to bolo nekonečné čakanie....Máte skúsenosti s niečím podobným?

yukki
8. mar 2015

@bahary ja mám ale skôr teda také, že všetky detičky, ktorých spisy mi ukázali boli už neaktuálne a detváky už mali medzitým novú rodinu-ale zasa asi to tak malo byť, všetko je nejaká ruka osudu..

beka22
9. mar 2015

Dobrý večer. Chcem len poprosiť o radu. Vedela by ste mi niektorá poradiť na koho by som sa mohla obrátiť, keď by so chcela zistiť pravdu o poradovníku na adopciu. Som zo Žilinského kraja a na adopciu čakáme 4 roky aj 3 mesiace. Keď si zavoláme o poradie od novemra min.roka mém iné číslo a podarilo sa nám už aj vráťiť späť a stále tvrdia,že od novembra nedali ani jedno mimčo.Radila som sa aj s paňou s Návratu, ktorá mi povedala že je to nepravdepodobné, že taký dlhý čas nemajú detičky. Chcela by som to riešiť nejakou kontrolou, ktorá by zistila čo sa tam robí. Už sme z toho na nervy je to už veľmi dlhý čas. Ďakujem za pomoc

cairka
10. mar 2015

@beka22 , snáď len na Ústredie práce, soc. Vecí a rodiny http://www.upsvar.sk/ustredie-psvr.html?page_id... . Ale čo viem, tak sa v Za čaká na novorodenca takto dlho.

dzordzina
10. mar 2015

aj my cakame dve roky a a nic sme sa v poradovniku neposunuli

berilka
10. mar 2015

@cairka súhlasím s Tebou - čaká sa tam strašne dlho. Sledujem to tu nejaký čas dievčatá. Zdá sa mi však, že v ZA zrejme niečo nie je v poriadku. Pravdu povediac aj mňa už napadlo, že by to tam mal niekto preveriť, že čo sa tam tvorí. Mám priamo odtiaľ kamošku, ktorá kvôli takému dlhému čakaniu už aj odstúpila (čakali na druhé osvojenie-len sa nevedeli dočkať, tak dlho čakali, tak zostali pri jednom, lebo už má taký vek, že keby ešte nejaký ten rok čaká, nuž 50-ku by mala bližšie ako 40-ku).
Takže BEKA22 úprimne držím palce!!! Prevetraj to tam. Keby som bola odtiaľ, tak už konám tiež. Ale možno, že v ZA sú trpezlivejšie ženy ako ja 😉 .

yukki
10. mar 2015

Tak ono by sa to dlhé čakanie dalo brať aj pozitívne-ako znak, že čoraz menej detí (novorodených, zdravých bielych) je opúšťaných matkami, že možno v tom kraji je tak vysoké povedomie národa, že málokedy sa stane, že matka zanechá takéhoto novorodenca v pôrodnici a okamžite aj podpíše papiere, kde sa ho vzdá......

johanka121
10. mar 2015

Ja som zo Ziliny, mame adoptovanehoe chlapceka, dostali sme ho v juni 2014 a cakali sme nanho 4 roky. Dali sme si ziadost o druhe babo a vcera sme boli na UPSVR a ze az teraz v marci sa narodil v Za novorodenec..predtym naposledy v novembri 2014. Nam hovorili ze budeme cakat 5 rokov a viac..Je to nadlho. Zelam vsetkym cakatkam cim skor dietatko 🙂

beka22
10. mar 2015

yukki vieš ono nie je problém čakať, aj keď je to už na začiatku, každá mamka by bola rada keby to už bolo. Mne ide o to že sa človek cíti klamaný. Je to super že detičky sú pri mamkách, aj ja mám jedno biologické a neviem si predstaviť, že by som ju nemala. ☹

beka22
10. mar 2015

Johanka121 dieťatko sa v marci narodilo,ale že ho museli vrátiť mamka si to rozmyslela 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre