Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

misula4660
4. feb 2011

@suezana to je mi ľúto, len sa rýchlo uzdravte, aby ste mohli ísť kuk bábo, keď vám zavolajú.... 😉

misula4660
4. feb 2011

@envy aj tebe krásny posledný pracovný deň...no a my víkend asi najskôr upratovacia sobota no a v nedeľu asi niekam na výletík s mm 😉 ....a ty?

envy
4. feb 2011

@misula4660 u mě dnešek není pracovní..jsem doma na PN, ale v úterý už pracovat budu 🙂...já jdu zítra konečně ke kadeřnici a jinak nevim...asi válečka u knížky 🙂 lyžovat nemůžu, tak se holt jeden víkend budu nudit ☹

výlet závidim!!!!

misula4660
4. feb 2011

@envy tak ti aspoň prajem, aby si bola čo najviac spokojná, keď budeš odchádzať od kaderníčky... 🙂 lebo ja nie som skoro nikdy spokojná 😀

beba1902
4. feb 2011

@misula4660 asi si velmi narocna🙂 a ako sa mas?? uz sme dlho nepisali nejak ma nic nebavi 😨

misula4660
4. feb 2011

@beba1902 no asi to bude veru tím, že mne nikto nevyhovie, xixi 😀 ...veru dlho sme si už nepísali....verím ti, že ťa nič nebaví ☹ , ale musíš teraz myslieť len pozitívne, veď čoskoro ti opäť zavolajú a ja viem, že tentokrát to bude už to ,,vaše" bábo 😉

beba1902
4. feb 2011

@misula4660 dufam , ze hej 🙂 snazim sa mysliet pozitivne 😉 vcera sme boli z mali na Sz a vie co mu povedala , ze ma predcasnu pubertu 😉 nouznaj 😨

misula4660
4. feb 2011

@beba1902 čože? v 8 rokoch? a čo to akože znamená? poď na IP 😉

najjulinka
4. feb 2011

Moj brat mal pubertu od prvej triedy a ešte sa jej nezbavil podla mna... proste v šiestich nastupi a skončí asi, ked nastupi starecká senilita.... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

misula4660
4. feb 2011

@najjulinka 😀 , ale to je len u chlapov, že? a teda dúfam, že len u niektorých 😀

kanhwa
4. feb 2011

@najjulinka veru tak, niektori chlapi maju pubertu cely zivot 😎 😎 😎

beba1902
4. feb 2011

@najjulinka
@kanhwa kocky ale tam on ma nieco z hormonmi , ved ma len osem 😉 zevraj to je zo SZ 😝

najjulinka
4. feb 2011

@misula4660 noooo vo všeobecnosti skor puberta nastupuje dievčatam.. .a romskemu etniku tiež skor.. takže neviem kedy romskym dievčatam, ale viem, že naši čo mali v profi štvrtačky, tak sme krutili už hlavami, že ako to učka robi, že na telesnu sa prezliekaju spolu s chlapcami, že to nie je normalne... dievčata sa už hambili... prsia sice lentilky len, ale predsa... 😅 si myslim, že na prvom stupni ZŠ už je puberta bežná 😅 hlavne ked mnohe deti dnes maju rok odklad na nastup do školy... a aj bez toho odkladu romske dievčata stihnu pubertu na prvom stupni ZŠ chytiť si myslim.... 😉 😀 😀 😀
Proste treba si užívať babatka nemluvňatka... 😉 😀 😀 😀

misula4660
4. feb 2011

@beba1902 my sme to nemysleli v zlom, to bol len vtip.... 😀

beba1902
4. feb 2011

@misula4660 ale ved ja viem ja som tiez vcera skoro odpadla, ked s tymto na ma vysla lekarka 😎

najjulinka
4. feb 2011

@beba1902 aha 😅 🤐 no.. tak v tomto sa nevyznam... 🤐

misula4660
4. feb 2011

@najjulinka určite máš pravdu, vo všeobecnosti si myslím, že teraz je svet nejak rýchlejší ako keď sme my boli deťmi...vidím to aj v rodine, sesternicina dcéra má 8 a ona sa vôbec nehráva s kamarátkami, s bábikami a podobne, ona povie, že či je decko, aby sa hrala s bábikou...veď ja keď som mala 9 sme sa ešte normálne hrali s bábikami a podobne...lenže ju teraz bavia chalani, a aby mala nejaké dobré handry a podobne...normálne niekedy nechápem... 😲

beba1902
4. feb 2011

@najjulinka
@misula4660 baby ja ani neviem ako mi mali vyrastol preto sa uz velmi tesim na malicku teraz som na ID tak dufam , ze si to uzijem 🙂 🙂 pri malom som isla robit ked mal rok a pol a muz bol na materskej 😝

najjulinka
4. feb 2011

@misula4660 no ono su deti take a take.. niekotre su extremne hrave dlho.... (nie je to na škodu 😉 )... ja som sa hrala dlho... a napriek tomu menzes nastupil v 11tich (snad prva alebo druhá z triedy som ho mala), ale hrať som sa neprestala... 😉 😅 No s babikami sice už nie, ale LEGO a tak to uuuplne v pohode... 😅 😀

beba1902
4. feb 2011

@najjulinka no tak to ani ja a este , ze mi sme to zatajili celkom ma odrovnala 😉

misula4660
4. feb 2011

@najjulinka presne ako píšeš, aj u mňa to bolo tak, že som sa dlho hrávala, ale prvá v triede som mala menzes a tiež v 11.tich rokoch... 🙂

beba1902
4. feb 2011

@misula4660 ja som mala v 10 a teraz ked nejdem na injekciu tak nemam aj pol roka 😝

misula4660
4. feb 2011

@beba1902 ani ja teraz nemám už 10 mesiacov a tiež vždy dostanem len od vyvolávačky...ale vraj mi to všetko robí ten testosterón....tak sa liečim a uvidím, či sa to zlepší...

beba1902
4. feb 2011

@misula4660 no tak drzim palce 🙂 ja som sa tiez nachodila dost a teraz mam tabletky a po tych dostanem nie je anikoncepcia mozem mat aj babo len to sa nam nedari ☹ a kto vie mozno sa naraz zadaria aj nase aj osvojene 😀

misula4660
4. feb 2011

@beba1902 ďakujem....ja by som veeeľmi chcela minimálne 3 deti, tak uvidíme.... 🙂

beba1902
4. feb 2011

@misula4660 nas sen bol vzdy mat dve baby 😅 no a otocilo sa to chlapa mam a baba dufam , ze uz je na ceste 😎

najjulinka
4. feb 2011

@beba1902 my sme tiež na baby... cheli sme 2-3 dievčata.. .druhe je na ceste... tak uvidime.. snad sa podari aj tretie.. ale ked to bude chalan,tak prežijeme... aj ked už aj koli izbam by mi bolo lahšie 3 baby... 😉 nech su spolu 😀

beba1902
4. feb 2011

@najjulinka tak to ano aj my ked sme zvazovali osvojenie tak ja som hovorila chalana aj kvoli veciam a pod , ale chlapi nie , ze babu 🙂 🙂 tak cakame na babu 😉

najjulinka
4. feb 2011

@beba1902 juuj tak my sme dedili len po chalanoch... 😅 U nas v rodine baby mame len my 😉 a nevadi.. chalnske možu aj baby 😉 naopak to velmi nejde , že babske chalani 😀 😀 😀 😉

lenkove
4. feb 2011

@envy
NUD SA! rozmaznavaj sa, nic nerob, len si to uzivaj a este si to aj niekde zapis ako si sa pekne nudila.. A vytiahni si ked budes mat dieta... 😀 sa pobavis.. Ako som sa ja pri vypisovani dotaznika na druhe dietatko.. Pri prvom mi riadok na to co robim vo volnom case nestacil! A teraz som nevedela co napisat: to ze vo volnom case sa najem a vypijem kavu? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre