Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

santeema
11. máj 2014

@5katarina7 ta malicka je krasna, presne vyzera ako sestra môjho malého, len ten moj je bio aj napriek tomu, ze som hnedovlaska so zelenymi ocami a priatel tiez nie je z iného etnika, moj maly vyzera ako jej dvojca🙂.

5katarina7
11. máj 2014

@santeema ďakujeme 🙂 je to naša princezná,veľmi ju ľúbime 😵

erikadodo
12. máj 2014

@karkana Ahoj , písala som do martinusu kôli knihe prečo mám dvoje narodeniny a odpísali mi, že ju momentálne nemajú, vypredala sa a nebola urobená dotlač. Vydavateľ ak sa rozhodne knihu musí dotlačiť a až potom sa dostane na pulty - takže ju bude asi veľmi ťažko zohnať.

majka21
12. máj 2014

A v inych internetovych obchodoch si neskusala? Aj ja som ju zacala zhanat no zatial neuspesne. :-/
@erikadodo

dioliana1
12. máj 2014

skuste vedecku knižnicu....
@majka21
@erikadodo

zujka2
12. máj 2014

@erikadodo my ju máme v knižnici. tvoja knižnica v nitre ( odtiaľ tuším si) ju môže vyžiadať pre teba z inej knižnice a zašlú ti ju priamo na pobočku.

lubka1709
12. máj 2014

Babenky ake mate skusenosti?Mame požiadavku na miminko do 3 rokov na pohlavy nezalezi bolo nam povedane že skor dostaneme novorodenca ako staršie dieťa je to tak?

erikadodo
12. máj 2014

@lubka1709 toto isté povedali aj nám, my máme do jedného roka. Vraj detičky ,,nestihnú,, dorásť. 🙂

santamonica
12. máj 2014

@hora_lka ahoj, ja som tiez po 40, manzel po 50....tiez ziadame a bojim sa toho cakania.....viem, ze sme mali zacat skor, ale ja som bola viackrat tehotna posledne roky, tak sme dufali, bohuzial to vzdy zle dopadlo 😔 , teraz sa bojim, ci vobec nam dieta daju, ja tuzim po co najmensom, aspon tak do 2 rokov, prosimta daj vediet, ako pokracujete, nieje nas tu vela po 40tke, dakujem a drzim palce

hora_lka
12. máj 2014

@lubka1709
@erikadodo napodobne .. starsie dieta = problem .. mne bolo na urade povedane, ze biele a zdrave deti su doma so svojimi rodicmi

hora_lka
12. máj 2014

@santamonica ahoj, aj my sme zacali pomerne neskoro, momentlane sme v stave, ze cakame .. zapisani sme v zozname od decembra minuleho roku, ked som naposledy volala na urad, asi pred 3 tyzdnami, tak riesili jul 2012 .. este mame v Brne zamrazene do septembra 2 embryjka, ale neviem co mam urobit, ci do toho ist, velmi vaham ..uz som nastavena na tuto moznost, ze nam vyjde .. len to cakanie je niekedy dlhe a to sme este len na zaciatku .. drzim aj Vam palce .. odkedy ste zapisani?

majka21
12. máj 2014

@hora_lka pre mrazacikov si kludne chod. Ak to vyde, budes aj tehulkovat a ajcakat, v poradovniku sa potom stopnes a ak to nevyde tak budete nadalej cakat. Aj my sme tak boli. Mala ma uz dva roky prec a my pomaly tri roky v poradovniku a snad sa uz coskoro aj dockame babatenka.

hora_lka
12. máj 2014

@majka21
chcem tam ist, nenecham im ich .. mala som nejake zdravotne problemy, ale snad to poriesim .. uz som sa kontaktovala s dr. v centre, podla neho ziaden problem, je to jednoduche 🙂 skor sa bojim sklamania, ze to nevyjde, uz par krat to tak bolo ..

karkana
12. máj 2014

@lubka1709 aj u nás, kebyže chcem staršie dieťa a som na rade a narodí sa dieťatko, tak nám ho ponúknu,,,,aj keby som chcela väčšie,tých je vraj málo ,aspoň u nás
@hora_lka biele deti s rodičmi že sú----to je dobrá hlúposť,ani moja biela zdravá bambulka neni,, 🙂 chvala bohu,,,,ani si len nechcem predstaviť, ako by sa mala u bio, fúúúúúú(s bezďákmi niekde možno) až mám zimomriavky

karkana
12. máj 2014

naša bambulka

majka21
12. máj 2014

@hora_lka to ti verim a uplne ta chapem ale nevzdavaj sa. Aj ja som si tymi sklamaniami parkrat presla a nie je tp jednoduche. Aj ked som tehotnabola som tomu akosi tazko uverila, vzdy som vravela, ze iste to je len kedto mam uz v ruke a upokojovala som sa adopciou ze to skor ci neskor bude.

majka21
12. máj 2014

@karkana krasne rastiete. Velmi je zlatunka. Tfuj, tfuj, tfuj

hora_lka
12. máj 2014

@karkana Evi je kraaaaasnucka ... ja som nikdy netvrdila, ze chceme len zdrave dieta, jedine na com trvame je aby bolo biele ..

hora_lka
12. máj 2014

@majka21 ja som vak uz viac menej nastavena, ze adopcia vyjde, len to chce cas .. nevzdavame ani bio, ale nie je to jednoduche, je to nasa posledna moznost, tak asi preto to tak stale posuvam, bojim sa, ze uz potom uz ziadna moznost na bio nebude ..

jafnka
12. máj 2014

@karkana
@hora_lka
@lubka1709
my sme chceli od 0 do troch rokov, zdravé, biele alebo max jeden rodič inej rasy. tiež nám hovorili, že staršie sú takmer všetky len rómske alebo choré. no a naša buchta k nám prišla keď mala pol roka, čiže už bola "stará" ale nebola ešte právne voľná a tatko nie je na 100percent istý takže asi preto ju nikto nechcel.
ale bola som svedkom ako nám ponúkli dievčatko (keď sme prišli vybavovať papiere na prvú interakciu s našou Nelkou) o ktorom sa priamo pred nami dohodli, že ho budú vydávať za biele aj keď si neboli isté, či to tak ozaj je. takže o pár rokov sa možno nejakí rodičia veľmi prekvapia keď im drobec zrazu stmavne...

lubka1709
12. máj 2014

@jafnka tak to je zavadzanie ludi

hora_lka
12. máj 2014

@jafnka
ja som si myslela, ze ked dame sirsie poziadavky, ze to bude snad jednoduchsie, ale asi som naivna 😠 cakala som ze nam budu ponukat aj dieta, ktore by sme mozno podla poziadaviek ani nechceli, ale mohli to skusit, mozno by sme to prehodnotili .. tak by som si to predstavovala .. ved predsa chcu umiestnit deticky do rodin

najjulinka
12. máj 2014

@jafnka istí si nie su nikdy...... bohužial k týmto deťom rodokmeň nepribalujú.....

zwalsh
13. máj 2014

@hora_lka ahoj najlepšia cesta je ísť do Návratu. Kde ste robili prípravu? Ak na úrade kľudne zavolaj do Ńavratu, oni si vás pozvú pokecajú a budú hľadať rodinu pre dieťatko a je totálna blbosť že biele deti všetky žijú u rodičov. Dokonca aj niektoré rómske deti sú biele 🙂 neviem na ktorej stránke ale posielali tu Maminy fotky, že čisto rómske a vôbec tak nevyzeralo a potom niekto že podľa sociálky polorómske a krásne čokoládové. Myslím si že každý vzťah čakaním na adopciu vyzrieva. Niekto chce na začiatku biele zdravé a potom mu ponúknu rómske a láska na prvý pohľad 🙂 aj také Maminy sú tu, niekto chce iba miminko a ponúknu mu 2 ročné a buch zas láska na prvý pohľad. Teraz čítam tú literatúru čo ste hodili baby a je tam jedna brožúra čo som si stiahla kým budú knihy a tam píšu že adoptívny rodič ktorý nemá požiadavku biele zdravé mimčo má byť v hlǎdaní aktívny. Tak hup do toho. Keď smemy ukončili prípravu tak nám vzhľadom k veku (a to sme starší ako vy) odporučili dať si aj pestúnstvo s perspektívou do adopcie. Na sociálke vedia akí sú rodičia, niektorí nikdy nepripustia adopciu, to sú tie chudák detičky ale niektorí to len hrajú a po pár mesiacoch sa podarí. Držím palce.

zwalsh
13. máj 2014

A ešte pridám, na úrad si tiež mozěš po dohovore zájsť, normálne sa objednáš, oni vyhrajú spisy detí, neviem aký je dôvod prečo nehľadajú aktívnejšie, či majú veľa práce, to by som ich nechcela obviniť ale viem že je tu jedna maminka ktorá tvrdí že aktívne volala a chodila až si niekedy myslela že otravuje. Oni ti nikdy nemôžu povedat ze otravuješ. Každý deň dostávajú spisy detí k palci z iných krajov ( a ak by Vám nevadil chlapček tak je to oveľa rýchlejšie). Može byt napríklad 8 až 9 mesačný možno po operácii.

zwalsh
13. máj 2014

Možno ešte jedna vec, ak je dieťa z hniezda záchrany, tak o ňom neviete nič iba zdravotný stav odkedy ho tam našli. Pozerá sa potom na také dieťa inak, nebrzdí ten ako najjulinkou napísala Rodokmeň, ak by sa v tom človek vŕtal tak také dieťa tiež nie je od študentky práv.... A poznám rodinu od nás z kolónie ktorá porodila už 9 bielych miminečiek a všetky okolo 3 roky sú krásne čokoládové a najkrajšie na svete 🙂 adopcia je kinderko 🙂 Peťo je to také ťažké. V Amerike je to ľahšie lebo si vyberá matka rodičov pre dieťa, stretne a s nimi, oni vedia kedy sa dieťa narodí, dokonca existuje otvorená adopcia kedy sa matka može s dieťaťom stretávať. U nás by to nefungovala (zatiaľ), poznáme povahy ľudí, musíme sa ešte učiť ako podávať pomocnú ruku tak aby nás nezjedli celých 🙂

jafnka
13. máj 2014

@najjulinka tak to hej, ale zaskočilo nás to vtedy dosť, že ako sa o tom bavili a potom spokojne "odklepli" že je biele. ale tak aspoň sa skôr dostala do novej rodiny

jafnka
13. máj 2014

@zwalsh my sme išli cez návrat a tam hľadali dieťatko priamo pre nás rovno aj z iných krajov. na konci apríla sme boli zaradení do poradovníka a v polke júla sme už išli na prvé stretnutie. aj keď nám bude vždy ľúto, že sme ju nepoznali od narodenia, určite neľutujeme, že sme nečakali 2-3 roky na novorodenca

zwalsh
13. máj 2014

@jafnka koľko mala malá keď ste ju prvýkrát videli? 🙂

najjulinka
13. máj 2014

@jafnka tak zhodnotili, že pravdepodobne je biela a hotovo... a ono mnohí, ked pridu nainterakciu a vidia dieťa, tak povedia, že nevedia či je fakt biela a odmietnu.... alebo povedia do telefonu biela s tmavými vlasmi.. .čim napovedia, že bohvie ako to celkom je.......

my sme jedno také babatko z profi odovzdavali......

taký anonymný porod je anonymný... a tak je anonymné všetko..................... aspon na papieri anonymne.. lebo svet je malý....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre