Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

beba1902
5. feb 2011

@misula4660 tato nasa kamoska ani nespava ta ti je celu noc hore 🙂 🙂 ta male vydrz 😅

beba1902
5. feb 2011

@eva1979 ahoj vitaj medzi nami radi ti pomozeme aj poradime ak budes potrebovat a my budeme vediet 😉 😉

misula4660
5. feb 2011

@beba1902 no to áno, ona je nejaký nočný vták 😀

misula4660
5. feb 2011

@eva1979 ahoj a vitaj medzi nami 🙂

eva1979
5. feb 2011

Dakujem za privitanie, ste zlate 🙂 Citala som vas uz davnejsie, aj "prisli k nam" mam trochu prestudovane 🙂
Ja som vlastne uz rozhodnuta o adopcii, zacala som uz malej rozpravat o detickach, ktore nemaju maminy, nech je trosku predpripravena. Len manzel si je isty mozno na 90 percent, tak by som nerada nieco urychlila.

@suezana ano, mam dvoch malych krpcov 🙂 a kedze uz nemozem mat deti a vzdy sme chceli vela deti, zacali sme rozmyslat o adopcii. mam prestudovane hocijake clanky, stranky, ale aj tak neviem, ako zacat... ci ist hned na urad alebo ako?

beba1902
5. feb 2011

@misula4660 darmo je asi mala nejake divne sny 😀

misula4660
5. feb 2011

@eva1979 určite si myslím, že by si mala ísť najskôr na úrad. u nás na úrade sú strašne milé tety a tie nám krásne všetko vysvetlili a super sme sa s nimi porozprávali, takže by som ti doporučovala ísť najskôr na úrad a uvidíš čo a ako.... 🙂

misula4660
5. feb 2011

@beba1902 😀

beba1902
5. feb 2011

@eva1979 aj moj manzel velmi dlho vahal a dufal , ze budeme ma druhe babo a ked videl , ze sa to nedari tak pristupil aby sme si babo osvojili 😉 ja som vybavovala papierovacka a on teraz sa kotakutuje vzdy o poradi 😝 a stym ci ist na urd to musite zvazit vy sami 🙂 akte si 100% isty , ze idete do toho tak nie je na co cakat,lebo ked sa priprava ukonci tak cakanie len zacne 😉

beba1902
5. feb 2011

@misula4660 ako sa mas aj dnes si sama?

tortelinka
5. feb 2011

ahojte baby, co nove?rada by som vedela, kto caka najdlhsie?myslim najma male dieta, nech viem, aka je asi najdlhsia lehota...pripadne najkratsia, nech ma nieco motivuje 🙂

beba1902
5. feb 2011

@tortelinka ahoj to je podla krajov 🙂 ale pomalicko to ide v TN aspon co spomynala dadenka 😒

tortelinka
5. feb 2011

to som pocula ze tam asi najpomalsie, ale budem rada, ked pridaju vlastnu skusenost aj ini

beba1902
5. feb 2011

@tortelinka no tak ja cakam v NR a v septembri 2009 sme boli zapisany do zoznamu cakatelov, ale presne o rok nas prvy krat volali 🙂 a este cakame dalej 😨

tortelinka
5. feb 2011

tak to ste teda sikovni v NR..

beba1902
5. feb 2011

@tortelinka to nie je na sikovnosti to je aj podla poziadaviek a podla deticiek 😉

misula4660
5. feb 2011

@beba1902 ahoj, dnes nie som sama, ale máme doma veľmi smutno, lebo dneska ráno mi zomrel svokor, tak sme z toho všetci taký nijaký....čakali sme to už dlho, lebo mal rakovinu v poslednom štádiu, ale človeka to aj tak, tak veľmi zabolí, lebo bol úplne skvelý človek.... 😢

marketka1
5. feb 2011

@misula4660 Úprimnú sústrasť 😔

beba1902
5. feb 2011

@misula4660 tak to mi je velmi luto ☹ prajem vam uprimnu sustrast ☹ aj mne zomrela mamina, viem ako to velmi boli aj napriek tomu , ze sme to aj mi cakali ☹

misula4660
5. feb 2011

@marketka1
@beba1902 ďakujeme pekne baby...

beba1902
5. feb 2011

@misula4660 drzkajte sa teraz musis byt oporou mm to velmi pomaha teda aspon mne to pomohlo 😵

suezana
5. feb 2011

Babule, vidím, že ma tu riadne ohovárate 😝 😀 Fakt nemôžem spať, už druhú noc a lezie mi to na nervy 😝 Mám chrípku .... od 3 do 6.hod. som čítala, potom som zaspala s malou do 7.20, neviem, vôbec sa mi nechce spať, a to idem večer o polnoci 😕 a som hrozne hladná, ale nejdem jesť a asi preto nemôžem zaspať 😖
@tortelinka aj Žilina má dlhú čakačku na ado. @ralanka ti povie 😉

suezana
5. feb 2011

@misula4660 aj odo mňa úprimnú sústrasť 😔 tak málo ho delilo, aby uvidel svoje vnúčatko 😔

misula4660
5. feb 2011

@suezana no veď práve a preto to aj tak veľmi bolí, pretože tak veľmi sa toho chcel dožiť.... 😢

tortelinka
5. feb 2011

uprimnu sustrast...

misula4660
5. feb 2011

@tortelinka ďakujem

beba1902
5. feb 2011

@suezana ty si velmi nedockava to preto 🙂 a ani moj mm nevie buvat ked je hladny 🙂 nieco asi na tom bude 😝 este ze on si to moze dovolit ,lebo jemu to super spaluje 😀

beba1902
5. feb 2011

@misula4660 ber to z tej stranky , ze jemu sa ulavilo a uz netrpi 😔

suezana
5. feb 2011

@beba1902 veď to, že ani ja si to nemôžem dovoliť, ešte si na to telo zvykne 😝

beba1902
5. feb 2011

@suezana raz za cas pomaskrtit mozes 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre