Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lilienkalilina
26. aug 2016

@tlucka od augusta 2015 pred nami je este 26 ludí ale vraj su v tom aj pestúni,aj odklady takže tak

liluska155
26. aug 2016

V tt kraji bude babatko na adopciu..coskoro

lilienkalilina
26. aug 2016

@liluska155 Ahoj,davaš babatko na adopciu?

anettta
26. aug 2016

@liluska155 liluska neda mi nenapisat, ze ako cakajuca adoptivna mama by som si zelala mat za "svoje" tvoje dietatko....z Tvojich vyjadreni citit obrovsku lasku k nemu, ktoru mu davas v tomto obdobi. velmi dufam, ze sa Tvoje dietatko dostane do ruk tym spravnym rodicom (ale predpokladam, ze to su vsetci cakajuci 🙂 ) a ze ty budes o nom vediet ako sa mu dari, a rovnako bude ono vediet, ze si jeho uzasna maminka. moc Ti prajem, aby si to zvladla co najlahsie.

liluska155
26. aug 2016

@lilienkalilina ahoj ano davam.

liluska155
26. aug 2016

@anettta ahoj.dakujem pekne ☺️ Budeme mat utajeny porod takze nebudem vediet nic..a ani nikto o mne..tak to bude najlepsie..verim ze vsetko dobre dopadne hlavne pre to malinke.jasne ze ho lubim a tazko sa mi bude prezivat to cele ale zvladnem to.tesim sa ze urobim radost inym..

anettta
26. aug 2016

@liluska155 aha, to som nevedela...ale potom nech ta pri srdiecku hreje to, ze si babetku dala vsetko to, co si teraz mohla a co bolo v tvojich silach. zelam Tebe aj celej tvojej rodine vsetko dobre...

mata71
26. aug 2016

@liluska155 dakujem ti za stvoreniatko malé🙂 že mu dávaš šancu na život v rodine 😵

lily311
26. aug 2016

@tlucka Ahoj, ďakujem, my ešte nie sme zaradený, lebo ešte len prípravu robíme, ale chcela som tak orientačne vedieť, lebo pani na upsvar nám hovorila, že do dvoch rkov, a tu som zase čítala, ževraj sa nič nehýbe...

lilienkalilina
29. aug 2016

čaute 🙂 nevolal z vás nikto do tt,ako to snami vyzerá?

evadek
30. aug 2016

kde su inak vseobecne najdlhsie cakacky ...v ktorom kraji to zas ide ako po masle?
Mna cakaju este len tie vybavovacky..dufam,ze to dam skoro do kopy...a trosku mam strach kedze idem ziadat sama....

evadek
31. aug 2016

ahojte dievcata..mozem si prakticky vybrat kde ziadat o adopciu ( volala som si do upsvar-u)
Byvam v Ba...trvaly pobyt TT...Kde su menšie čakačky?....kde su ustretovejšie?...Ďakujem.

tlucka
31. aug 2016

@evadek Ahojky, osobne ti neviem povedať, kde sú menšie čakačky. Možno by bolo dobré zavolať na oba úrady a informovať sa, koľko sa približne čaká na dieťatko podľa tvojich/vašich kritérií. Ale za mňa môžem povedať, že na úrade v TT sú všetci skvelí 🙂 Absolútne žiadne problémy, vždy vyšli v ústrety a vo všetkom poradili, pomohli. My sme rodili aj prípravu na úrade a bez problémov sa dalo s pani psychologičkou dohodnúť na stretnutiach. Inak ak bývate v BA, asi by bolo pre vás z hľadiska cestovania možno jednoduchšie zvoliť úrad v BA a aj prípravu tam robiť. V každom prípade veľmi držím palce 🙂

evadek
31. aug 2016

@tlucka dakujem 🙂 ..ano..asi to bude jednoduchsie v Ba...a budem verit,ze tie cakacky nebudu az take....
dakujem..som takaaa nabudenaaa...🙂uz sa tesim ...aj ked su obavy...ale dame to..musime....

tlucka
31. aug 2016

@evadek Jasné, že to dáš/dáte 🙂 Keď som to zvládla ja/my 😀 😀 😀 Teraz nato s úsmevom spomíname 🙂 Fakt tie hodiny sedenia s psychologičkou boli zaujímavé a veľa sme sa o sebe dozvedeli, uvedomili si... A hlavne môjmu chlapovi sa otvorili oči, keď počul od cudzej osoby rovnaký názor na nejakú situáciu, problém, udalosť, ako mám ja 😀 😀 😀

evadek
31. aug 2016

@tlucka no ja sa bojim ..kedze nas vztah bol v riadnej krize...aj ked sme to dali..no stale su tam take tie trhliny...nie je to ako predtym..aby sme s tym nemali problem u nej..
Ale vravim si...dali sme kooopec zleho..nie je umenie zostat spolu v dobrom...ale v zlom...
tak dufam a verim...a tesim sa a bojim...🙂

tlucka
31. aug 2016

@evadek Neboj, to dáte 🙂 Ja som sa toho tiež trochu obávala aj keď žiadnu krízu nemáme, ale pohoda 🙂 Tie rôzne psychotesty boli zamerané skôr na odhalenie prípadných psychických porúch jednotlivca a z posudku sme sa dozvedeli veľa nových vecí o sebe 🙂 Mne to prišlo celé také vtipné, lebo psychologička skúmala každý náš pohyb, gestá, kde a ako sa posadíme, aké postavičky nakreslíme, aké farby volíme, atď 😀 😀 😀 A keďže v práci spolupracujem so psychológmi a prešla som takýmto testovaním, tak mi to pripadalo celé také smiešne 🙂 🙂 Ale fakt to bola pohoda. Ostatné ti napíšem radšej do súkromky 😉

evadek
31. aug 2016

@tlucka super...dakujem..a uz sa zacinam trosku obavat 😀
Nemám rada keď ma takto skúmajú .... lebo ja som niekedy perfekcionistka a keď nejdu veci podľa mojich plánov som sklamaná...a tuto nebudem vedieť na čom som...😀
Zaujímalo by ma, či už aj niekedy niekomu zamietli adopciu...
Super..som zvedava 🙂

tlucka
31. aug 2016

@evadek Neboj, úplná pohoda. My sme sa trošku s mužom na tom bavili a raz sme zmenili "naše vzorce správania" 🙂 😀 😀 Zaujímavé situácie z toho boli 🙂 Ale aby som si nerobila len srandičky, naozaj tie stretnutia boli veľmi poučné, človek si veľa uvedomí, prehodnotí niektoré životné postoje, názory, otvorí oči..
Tak nato, či niekomu neodporučili adopciu, som sa pýtala aj ja 🙂 A vraj sa to nestalo 🙂 Tak sa mi hneď na prípravu lepšie chodilo 🙂 Stalo sa, že záver posudku bol, že jeden z páru bol podľa posudku vyhodnotený ako psychicky nezrelý, nepripravený na dieťa, osvojenie. Ale v záverečnej správe im aj tak ako páru bola adopcia schválená 😉

evadek
31. aug 2016

@tlucka hahaha...a vsimla si to? 😀 To som zvedava ako to dame...Je haluz,ze sme spolu v dvoch skupinkach 🙂
a ja verim,ze obe to dotiahneme do uspesneho konca...v jednej skupinke urcite🙂
To je super...hned sa citim lepsie🙂

vanillaskyy
31. aug 2016

@tlucka pisala som ti SS ☺️

empathia
31. aug 2016

@evadek takze aj ty riesis adopciu?

tlucka
31. aug 2016

@vanillaskyy Áno, čítala som, ale nemala čas odpisat. Napíšem neskor

tlucka
31. aug 2016

@evadek Áno, časom si to všimla 😂 Nemám dnes veľa času, tak ti zajtra napíšem správu. Ale fakt sa nemáte čoho báť a ak by ste išli do TT, tak fakt sú v tam všetci skvelí.

evadek
31. aug 2016

@empathia ano..po mojich skusenostiach s ivf...:(
mame sice 3 zamrazene embrijka....ale ja sa na kazzdy vklad dostanem po roku..roku a pol.....a vysledok nula...alebo potrat...
a raz chcem byt mamou 🙂 A ty ako?.....🙂

evadek
31. aug 2016

@tlucka hahaha..vy ste cisla🙂 No asi budem riesit v Ba kraji..lebo som volala z upsvarom....a povedali,ze kedze byt mame v Ba...a aj zijem-e v Ba ... tak ma zaregistruju v Ba....vraj su dlhsie cakacky ako v TT....ale tak uvidim-e....
Uz mi poslali vsetky papiere...ideme sa do toho pustit 🙂

karkana
31. aug 2016

Dcérka sa už nevie dočkať škôlky 😉 ako to rýchlo ubehlo,,, 😕 😉

empathia
31. aug 2016

@evadek my sme si podali pred 3tyzd papiere a prvu konzultaciu mame 13.9. , dnes sme vlozili poslednych dvoch mrazacikov a do dalsueho ivf nechceme ist

evadek
31. aug 2016

@empathia a v kt. kraji ste?...drzim palce z mrazacikmi aj s adopciou...🙂 ...Ani ja uz nemam silu...preto sa teraz tesim, ze raz budeme rodicmi...🙂
Aj ked to cakanie...ach...uz mam dost cakania..ale na dobre sa musi asi cakat🙂

empathia
31. aug 2016

@evadek nitriansky kraj.
Hlavne je ze vieme ze isto bude babo. Keby so. To vedela pred 4.5rokmi tak bysme si hned podali papiere

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre