Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

majka2
25. apr 2014

ahoj. dnes som bola na upsvar v ziline na zaciatku marca sme boli 5 v poradi a dnes sme uz na rade 😀

opicka2
25. apr 2014

@majka2 jéj, veľmi sa teším s tebou 🙂

lea101
25. apr 2014

@5katarina7 ved my mame tiez napisane ze nas maju kontaktovat aj pri inej etnicite--- zlte hnede biele .... Hlavne nech je zdrave a laska na prvy pohlad🙂. Preto zacinam zufat ze stale nic... Ziadem kontakt od nich.... Tvoje je naadherne babatko som si kukla fofto.... Taka stastna bambulka🙂🙂

larinka133
25. apr 2014

@majka2 jeeeeeej, tak to gratulujem, supeeeeeeeer, velmi sa tesim spolu s tebou, parada 🙂

5katarina7
25. apr 2014

@lea101 ďakujem 🙂 a neboj za chvíľu budete mať aj vy malinké,oplatí sa čakať 😉

evakva
26. apr 2014

Takmer pred 2 rokmi sme prišli o dcérku a možnosť mať ďalšie dieťa ( vzali mi maternicu). Stále vsak po bábätu veľmi túžim. Zvažovali sme možnosť náhradnej matky, no je to veľmi drahé. Tým sme na tému dieťa skončili. Ja však rozmýšľam o adopcii. Nemám vsak odvahu povedať o tom mužovi. Kedy a ako ste sa vy o tom bavili s mužom? Čo všetko treba, ak by sme sa na adopciu dali? Vďaka za každú reakciu.

lea101
26. apr 2014

@evakva ahoj 🙂 manzelovi som pustila film Mamas Papas. Ktory mna chytil za srdce ( taky cesky film) ... Potom som zacala pozerat pred nim Usmev ako dar- to bolo zrovna v tom obdobi v tv ked som ja sa sama dospievala k tomuto rozhodnutiu a stotoznila sa s nim..... Po pozerami Usmevu sme zacali posielat aj prispevok na detske domovy lebo ani on neostal chladny tomu co videl ..... Sledovanie Modre z neba pomohlo. 😖 . Posta pre teba 😀 - on neznasa kukat take veci ale som ho porprosila vzdy si to so mnou pozriet ked bol pribeh s detmi z domova ... alebo s detmi ktore boli adoptovane.... To boli moje prve kroky🙂 pred 3 rokmi. ... Bola to citliva tema lebo toho casu si este veril ze budeme mat bio babo ... Ja som mu to jemne vysvetlila trpezlivo ze toto moze byt len nas plan B. ( a dala som mu priklady inych ludi) Ze za to nic nedame. Ale nakoniec sa stal v kratkom case plan A. Jediny mozny plan 🙂 ja mam ale otazku na teba- nahradna matka je legalna na SK? Ja som bola v tom ze nie preto sme to ani neriesili... O tom by som rada vedela viac. Pa

evakva
26. apr 2014

@lea101 U nás nie, ale v Čechach je náhradná mama legálna. Dik za príspevok.

lea101
26. apr 2014

@evakva v pohode. Dakujem tiez za info .

belaanabela
27. apr 2014

@majka2 Maji takto pred rokom sme my boli takto na tom v Nitre :o) a to sme netušili že deň na to sa Nám narodí naša Láska, držím palec.

rachel36a
27. apr 2014

@majka2 ahoj, môžem sa ťa opýtať ako dlho ste čakali?

majka2
27. apr 2014

@rachel36a ahoj. cakali sme zhruba 4 roky a este stale cakame sme narade ale este babo nemame

rachel36a
27. apr 2014

@majka2 uf, tak že nás to čaká tak dlho ako sme predpokladali...v niektorých krajoch to ide oveľa rýchlejšie, ale my zo žilinského si pekne dlho počkáme

mana85
27. apr 2014

Naše škvŕňa 🙂

majka2
27. apr 2014

@rachel36a neboj nic ono to ubehne ako voda a zalezi aj ake podmienky mate ci mate urcene pohlavie alebo vek farba pleti a tak to vsetko zalezi

rachel36a
27. apr 2014

@majka2 no ved to... chceme do jedného roka, zdravé a nie iné etnikum... takže určite tie 4 roky... ani by ma to tak nestrašilo keby som nemala už teraz 42 rokov 😀 ale v polovičke mája začínam prípravu na profi rodiča, tak než sa nájde naše vytúžené tak sa budem starať o tie ktoré pôjdu k maminkám skôr 😉

suezana
27. apr 2014

@evakva môj muž na mne videl, a teda ja som sa tým netajila, že veľmi túžim ešte po jednom dieťatku .... po dvoch potratoch ma v čase smútku napadlo, že veď ja som si vždy chcela dieťa adoptovať - bola som o tom presvedčená už v puberte, dokonca sme sa o tom v čase chodenia s mm rozprávali..... tak ako jasné - vtedy je svet gombička, všetko zvládneme 😉 😉 😉 ale keď som to asi po niekoľkých dňoch mm povedala, že čo keby.... veľká výhoda je poznať vo svojom okolí páry, čo majú deti adoptované, či v pestu - ja som pri pohľade na ne, vedela, že by som ich dokázala milovať ..... no a mm povedal, že prečo nie 😅 😅
a musím povedať, že zatiaľ cítim, že toto bolo najlepšie rozhodnutie v našom živote 😵 😵 mám bio dcéru a adoptovanú, aj teraz mi tu visí zavesená na krku a bozkáva ma, naráža do mňa a my všetci ju milujeme - je to krásne, čarovné, dokonalé dieťa.... je túlivá, usmievavá..... a to mamina z jej ústočiek zbožňujem 😵 😵 😵 😵

karkana
27. apr 2014

@rachel36a 🙂 🙂 🙂 super rozhodnutie

lewica
28. apr 2014

@rachel36a Ahoj, no nie si najstarsia .....ja uz budem mat 47 😉 .....o 2-3 mesiace by sme mali prist na rad....
v poziadavke mame chlapceka do 1,5 roka..... ( v zozname ziadatelov sme od septembra 2012)

shalila
28. apr 2014

@rachel36a dievčatá, ste ma potešili s tým vekom, myslela som, že som najstaršia 🙂
Inak, my tiež už čakáme 4. rok v ZA kraji

lewica
28. apr 2014

@shalila 😝 😉

rachel36a
28. apr 2014

@lewica
@shalila som rada že nie som sama babka čakateľka 😀 , moje spolužiačky už majú vnúčatá, tak sa smejeme že ked konečne budeme mať aj my mimčo tak budeme spolu kočíkovať....len dúfam , že než sa nájde pre nás to naše vytúžené, tak nás nepredbehne náš synáčik, ktorý čoskoro osláví 18 rokov.... 😉 som pripravená byť ešte mamou, nie babkou 😀 😀 😀

shalila
28. apr 2014

rachel36a @lewica
mne tiež kamoška vraví, že dostanem vnúča a nie dieťa 😒 Neva.. Ako sa hovorí, kde iní končia, my začíname

hora_lka
29. apr 2014

@lewica
@shalila
@rachel36a dievcata, aj ja budem mlada mama 🙂 a tesim sa na to 🙂

lewica
29. apr 2014

@shalila No bude to vlastne 2 v 1 .... syn a vnuk zaroven 😉

mata155
29. apr 2014

@lea101 telefonat bol v zmysle ze naju pre nas dieta.. ani sme nevedeli ze sme uz na zaciatku poradovnika. a bolo to v ba

lubka1709
1. máj 2014

Babenky chcem info musime mať skôr mať zariadenu izbičku ešte keď nemame miminko doma alebo stači až potom keď budeme mať ho doma a postupne zaradovať.Myslim kupa postielky a podobne?Chodia to kontrolovať kuratorky pred alebo po prijati miminka?

yukki
1. máj 2014

@lubka1709 stačí po. Sociálka si obzrie dom ako taký, opýta sa, kde bude dieťa spávať a tak...

papajka76
1. máj 2014

@lubka1709 nie nemusíte mať zariadenú izbičku stačí ked vymyslíte kde dáte postielku my sme malému zariadovali izbičku ked mal 3 roky ato u nás bol od 11 mesiacov.

lubka1709
1. máj 2014

@papajka76 tak to som rada ďakujem za odpoveď

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre