Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lillik3
28. máj 2013

@mysiak001 .... Pocuj... Ty si inak iný vestec 🙂 🙂🙂 🙂 🙂

yukki
28. máj 2013

V Košiciach to celkom pekne odsejpá.... 🙂

najjulinka
28. máj 2013

@yukki tak tak.. nam tiež "odsyplo" dnes...

yukki
28. máj 2013

@najjulinka heeeeeeej? Vám odbudlo zo svorky? či vám odsypali z DD do svorky?

najjulinka
28. máj 2013

@yukki ubudlo nam... zas len 4... prazdniny idu a my furt tak aby na prazdniny nebolo 5 kuskov 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

karkana
28. máj 2013

bola som sa s mm odreagovať na koncerte Depeche Mode, a zas čítam-dnes našli v Prahe dve novorodeniatka ☹ ☹ ☹ ,bože, ako radi by sme sa postarali o ne, to je hrúúúúza,čo sa natrápime,aby sme mali a niekto ich... 😢 ,,,aj sa naladím a takéto správy ma zas naštvú

yukki
28. máj 2013

@najjulinka aha už kukám v tom zozname tvojom...malý červjačik vám odbudol 🙂

iwusa
28. máj 2013

@karkana uplne ta chapem, su to take veci co ma vedia strasne vytocit! svetska nespravodlivost...

mysiak001
29. máj 2013

@lillik3 To vieš veštecká kocka je veštecká kocka a tešíme sa s vami 😵 😵 😵

lillik3
29. máj 2013

@mysiak001 ... ešte mi niečo vykockuj 😀 😀 😀 v práci maju zo mňa dosť, už druhý deň chodím vysmiata jak lečo a skúšajú čo mi pokazí náladu 😀 😀 😀 aj my s mm sa tešíme,,, a to sme si aj auto nové kúpili, veď aj tak že až budúci rok najskôr budeme traja,,,a drb 😀

fiona123
29. máj 2013

čakateľky z BA kraja, koľko vám trvala príprava na ÚPSVaR? Celé to strašne dlho trvá a to sme si žiadosť podávali v novembri ☹ a ešte nie sme ani za polovičkou. Do mesiaca sa nám tak 2-3 sedenia stihnú ☹ Už by sme chceli čakať na bábo a nie na ďalšie hodiny prípravy. Mne osobne zatiaľ príprava aj tak veľmi nedala, nakoľko som sa veľa podstatných vecí dozvedela práve tu a veľkým prínosom je pre mňa blog Natálie Blahovej, kde je veľmi veľa o detičkách v detských domovoch popísané...až ma mrazí.

moischaaa
29. máj 2013

@lillik3 a v praci vedia ? alebo to nechavas az ked budu volat 🙂

@fiona123 presne preto sme nechceli robit na UPSVaR

lillik3
29. máj 2013

@moischaaa .... vedia 😀 šéf bol medzi prvými, ktorý to vedel 😀 myslím, že skôr ako rodičia 😀 ja mám skvelého šéfa a kolegov, tak sa tešia alebo smútia spolu so mnou 😀 ... budú mi chýbať (trošku) 😀 ...

fiona123
29. máj 2013

@moischaaa a ja som si myslela, že na UPSVaR to pojde rýchlejšie lebo v neziskovkach otvárali prípravu zhruba o 2 mesiace neskôr, ako som podala žiadosť. Žiaľ, opak je pravdou ☹ 😠

kkriznicka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fiona123
29. máj 2013
maznacik007
29. máj 2013

@fiona123 nuz prave BA kraj je tym typicky ze tam je priprava na urade nekonecny pribeh ... preto vacsinou kazdemu doporucujem pripravu v neziskovkach ..neni sice zadarmo ale je jednak kvalitnejsia a jednak viac prisposobena budcim nahradnym rodicom ... no teraz uz len tlacit na nich nech to ukoncia cim skor ... do leta lebo v lete moc nerobia ... v tejto oblasti ..

fiona123
29. máj 2013

Karty vám vyložím cez email aj ja a reklamácie nepríjimam. 😀 🤐 Pošlem č. účtu? 😉

vikad
29. máj 2013

@yukki Myslíš? Ked som volala naposledy, tak sme sa posunuli smerom dozadu, tak sa to možno fakt pohlo 🙂

fiona123
29. máj 2013

@maznacik007 no už je neskoro ☹ a v lete prídu ešte dovolenky...super a na Vianoce máme po príprave 😀 Ono išlo aj o to, že na úrade to je flexibilnejšie a v neziskovkách sa vymeškané hodiny nedajú nahradiť.

moischaaa
29. máj 2013

@fiona123 praveze nam skor vysli v ustrety ako na urade 🙂

vesticka
29. máj 2013

@lillik3 uzasne moja. 😀 Velmi sa tesim s vami. Ale to asi museli pozastavit niektori. Ja som volala v aprili a teta vravela, ze to stoji a dokonca sme sa posunuli dozadu. Takze urcite nebolo tolko deti, ze by bol taky posun. Ale pre vas je to uplne nadherna sprava. Tak nech to vase miminko uz pride a Vianoce date v trojke 😵 😵 😵

lillik3
29. máj 2013

@vesticka ... A vy čakáte len na babu?

lillik3
29. máj 2013

@vesticka ... Dala info, ze niečo sa pozastavilo a niečo sa obsadilo... Ale dnes som uz kočíky pozerala 😀

bodka4
29. máj 2013

ahojte, my sme zaradeny v ZA od februara, asi sa mi ani neoplati volat aky sme v poradi, ze?

zwalsh
30. máj 2013

@lillik3 Ahoj tak čo máte nové? Čítam a teším sa s vami. Len rýchlo píš čo a ako, návšteva? atd. Nemôžem sa dočkať. Pekný deň.

zwalsh
30. máj 2013

Aj ja by som povedala, že neziskovky sú lepšie. Môj mm nehovorí slovensky a na úrade by sme boli čakali pol roka, aby objednali niekho, kto by vraj prekladal (aj keď som to mohla byť ja). Nakoniec sme dochádzali z Popradu do Košíc a bolo to síce časovo náročné ale v pohode a veľmi doporučujem. A ešte sa nám aj dostala veľká podpora keď sme ju minulý týždeň potrebovali. A to samozrejme aj tu 🙂. Dnes v noci sa mi snívalo o dievčatku. Presne som videla, čo malo oblečené. A po 20 rokoch som dokonca 1x zaspala do práce. Vyriešil to za mňa na dialnici ćhudák kamión, ktorý ju dnes v prudkom dalždi zablokoval, takže som mala dôvod na neskorý príchod. Ale bolo mi toho vodiča tak ľúto, aj som mu tam chcela nechať svoj dáždnik, aby tam nemokol ale nechcel.

zwalsh
30. máj 2013

@bodka4 Ahoj, myslím, že záleží aké máte prianie na dieťatko. ja by som to aj tak skúsila. Veď za telefón nič nedáš. Daj vedieť ako si na tom.

zwalsh
30. máj 2013

Dievčatká, niekde na českých stránkach, myslím adopcia.cz si baby vytvorili akýsi prehľadný poradovník. Urobili si tabuľku a vždy ten, kto volal, aby mu už dieťatko ukázali napísal kedy začal prípravu, kedy bol zaradený do poradovníka, či čakali na D/CH alebo im to bolo jedno a keď v nejaký deň volali, ktorý boli v poradí. Myslíte, že by bolo niečo takéto možné aj tu? Napr.
Prešovský...........deň zaradenia 2.5.2013...........CH/D.........166.miesto

lenkove
30. máj 2013

@bodka4 zavolaj, ak chces vediet na ktorom mieste ste.. Ak ale cakas na novorodenca majoritneho etnika, tak ste sa asi vela neposunuli... 😔

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre