Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

akim
6. jan 2012

@jafnka , v inej teme o tom dobre napisala @macocha. na urade zavisi priprava od toho, ake skusenosti ma psycholog, ktory ju robi.
https://www.modrykonik.sk/forum/adopcia-a-nahradna-rodina/prisli-k-nam-nahradne-rodicovstvo/

jafnka
6. jan 2012

@akim ďakujem, pozriem

tortelinka
6. jan 2012

@jafnka my sme mali navrat, boli v pohode

mata71
6. jan 2012

@jafnka mi UPSVaR a pačilo sa nám 😵

jafnka
6. jan 2012

@tortelinka @mata71 ďakujem aj keď každá má inú odpoveď 🙂 ono je to asi všade fajn. rovnako ako sa všade môže vyskytnúť aj výnimka

raza
6. jan 2012

@jafnka my máme UPSVaR a sme spokojný 😉 teda zatiať, ešte máme len 2 sedenia 🙂 už ste sa rozhodli, kde požiadate? myslím či v mieste bydliska, alebo prechodný pobyt..

123sabrina
7. jan 2012

ahojte popise niekto ?

erikadodo
7. jan 2012

Ahojte, nebola som tu už asi od septembra /rodinné problémy/. Niečo som si prečítala dosť sa tu pomenilo gratulujem tehulkám a teším sa spolu s detičkami, ktoré sa dostali do milujúcich rodín. My sme od augusta 2011 zaradený do zoznamu čakateľov v NR. Neviete ako je to s poradovníkom v Nitre? Myslím že v NR je aj mata71 - nemáš nejaké info?

mata71
7. jan 2012

@erikadodo čau ja ked som volala naposledy tak povedala ze do 25parov odstupilo,dali odklad sme od jula 2011 povedali ze to vyzera na april 2012,,,,,,,ked sa dozviem viacej ozvem sa 😵

mata71
7. jan 2012

@erikadodo prebiehal projekt ze deti do 6r musia byt do konca roka 2011 umiestnene do pestunskych rodin,adaptovatsa a potom budu dane na adopciu,,,,tak neviem kolko to bude trvat,,,zrejme sa treba popytat na UPSVaR v Nr,,,,,,,,,,,,,,,,,, kazdy ma ine poziadavky tak podla toho,,teraz bude aktializacia poradovnikov ci vsetci zostali alebo maju odklady,,,,,,tak podla toho sa to poposuva,,,,,jedno je iste cest dlha ale musime vydržat 😵

tortelinka
7. jan 2012

@jafnka podla mna sa najma orientuj podla bydliska, alebo casu kedy robia, viem ze urady iba cez den, popoludni robia iba organizacie

gerdusha
7. jan 2012

ahojte baby,

nemate prosim niektora email kontakt na navrat v trnave? neviete, akym sposobom tam robia pripravu? ci zhustenu alebo len 1-2 hod denne?

marti35
7. jan 2012

@mata71 Ahoj prosím ťa kedy si volala do NR dakedy teraz?

123sabrina
7. jan 2012

dievcata a o trnave nemate prehlad jaj ha :( vsetky viete vsetko a ja neviem akosa to hybe v tej trnave :(

tam neodstupuju ?🙂

5katarina7
7. jan 2012

@erikadodo@marti35 ja som volala do NR tento týždeň,a mne povedali,že sme 24,teda od októbra sme sa posunuli o dve miesta,v poradovníku sme od október2010.

erikadodo
7. jan 2012

@mata71 to znie celkom dobre. Ja sa chcem ísť opýtať koncom januára na úrad že ako sa to po aktualizácii posunulo, ale ty si ma potešila. Ako píšeš cesta dlhá ale treba vydržať....no myslím že to nebude problém....zo slovom ,,čakať,, sme sa už skamarátili 🙂

erikadodo
7. jan 2012

@5katarina7 možno budete v poradovníku na tom lepšie, keď nemajú ešte aktualizovaný zoznam....som zvedavá čo povedia koncom januára...

mata71
7. jan 2012

@marti35 v decembri pred Vianocami 😵

mata71
7. jan 2012

@5katarina7 urcite si o niekolko miest v predu,,,musia aktualizovat zoznam 😵 😵

erikadodo
7. jan 2012

@mata71 ešte sa chcem niečo opýtať. Prečo majú niektorý odklad - to oň požiadali, alebo im ho dali? To som celkom nepochopila... 😒

mata71
7. jan 2012

@erikadodo Požiadali žiadatelia,kvoli financiam,,strate prace,,,alebo tehotenstvu,rodinne problemy,stahovanie,,,,,,,,,take povedala

erikadodo
7. jan 2012

@mata71 aha...tak to by sme mohli byť asi tak na 40 mieste , lebo v auguste sme boli 64. Myslím že celkom dobré....

mata71
7. jan 2012

@erikadodo mi 19,9 na 62 mieste 😵 v celkovom poradi a na chlapceka mi vtedy povedali ze okolo 30 miesta,,,tak predpokladam tiež postup.

erikadodo
7. jan 2012

@mata71 tak to sme na tom skoro rovnako...takže si môžme popriať aby nám to tento rok vyšlo 😉

mata71
7. jan 2012

@erikadodo ano 😵

jafnka
7. jan 2012

@tortelinka tak to potom pôjdeme radšej cez návrat alebo úsmev lebo budem mať novú robotu a ešte sa mi hneď nebude dať brať voľno. ďakujem za rady 🙂

tortelinka
7. jan 2012

@jafnka aj ja som to tak riesila, ja som urady nestihala

jafnka
7. jan 2012

@raza v mieste trvalého bydliska resp. v bb lebo v zv nie je návrat ani úsmev keďže ideme cez jednu z nich. inak z ba sa chceme tento rok odsťahovať a už si aj hľadáme nejaký domček blízko zvolena

jafnka
7. jan 2012

@tortelinka áno, z tohoto pohľadu je to ozaj lepšie keď si človek nemusí zbytočne brať voľno. ešte sa len rozhodnúť či úsmev alebo návrat a ide sa na to 🙂 sa teším 🙂

matax
7. jan 2012

@mata71 ahoj, od 1.1.je zmena o umiestnovani deti, co maju nariadenu ustavnu starostlivost( detske domovy, krizove a resocializ. centra, profesionálne rodiny ako zametsnanci ded) ..zmena je v tom, ze vsetky deti do6 rokov s nariadenou ustavkou musia byt umiestnene v profi.rodine, predtým platilo, ze deti do troch rokov.. Profi.rodicia su zamestnanci ded a je to stale ustavna starostlivost.Tým, ze deti vyrastaju v profi.rodine, vedia sa naviazat a nemaju take prejavy deprivácie ako deti zo skupin v ded.. Pestuni, podobne ako osvojitelia, patria uz do náhr.rodinnej, starostlivosti. Rozdiel medzi pestu a ado je ten, ze do pestu mozu ist deti aj bez osvojitelnosti, pestuni dostávaju odmenu pestunovi a prispevok na dieta, niekedy su mozne návstevy biorodicov.
Myslela si tuto zmenu zákona, ci je aj daky projekt s pestunskymi rodinami?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre