Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

123sabrina
1. feb 2012

prosim vas poradte mi vsetky chcem pocut nazpry keby vam ponuknu dieta od narkomanky alkoholicky ? co by ste urobili?

ocenim kazdeho kto mi poradi

123sabrina
1. feb 2012

nijaka dobra dusa ktora poradi :(

raza
1. feb 2012

@123sabrina ahoj, už píšem, vydrž 😉

raza
1. feb 2012

@123sabrina ale keď je také ťažké v tomto radiť.... ☹ všetkým nám je jasné, že dieťa od matky - narkomanky môže mať ťažký postih... Keď si predstavím, ako to neviniatko v brušku trpelo... zaslúži si mať milujúcu rodinu, ktorá sa o neho postará, ktorá mu dá všetko, čo len bude potrebovať.. no zároveň si každá mamina želá zdravé dieťa, je ťažké zobrať si dieťatko, o ktorom už dopredu vieš, že pravdepodobne bude mať nejaké následky.. napísané na čele to nemá, takže samozrejme nevieš, do čoho ideš.. pravdupovediac, po prečítaní tvojej otázky som rozmýšlala, ako by som sa zachovala, ale jednoznačná odpoveď mi nenapadla. len som si v duchu povedala, že asi áno... ale či by som tak naozaj zareagovala, aj keby to bolo naozaj, to neviem..
a to ti také ponúkli?? to takto otvorene??

marta83
1. feb 2012

A povedali, ze dietatko nie je v poriadku????

123sabrina
1. feb 2012

takto neska som volala do usmevu pondelok alebo utorok ideme pozriet katalog deti.. pani sa somnou dlho rozpravala a povedala ze vsetky zdrave deti isli prec najde sa tam par deti ,ze treba ist pozriet, hovorila o tom ,ze sa najdu aj deti do pol roka ktore mali matku narkomanku alebo alkoholicku... mozno sa mi bude pacit nejake dieta mozno nie ,ale neviem ako sa zachovam ked povedia ze je po matke narkomanke, ci alkoholicke,, mozno si nevyberiem ziadne dieta a budem cakat v poradovniku a potom ma oslovia, a ponuknut mozu malokedy od matky normlanej, moze byt od bezdomovkine,alkoholicky, narkomanky, soc .pripad a tak ... chcela by som vediet ako by zareagovali zeny tuna... ci by si zobrali take dieta .... a ktora zena uz ma dieta s adopcie po akej matke ma dieta -teda samozrejme ak im to nevadi dakujem

kanhwa
1. feb 2012

@123sabrina fetalny alkoholovy syndrom sa moze prejavit az v neskorsich mesiacoch vyvoja a ma rozne stupne, takze dnes nie je mozne jednoznacne povedat, ci dietatko bude zdrave. treba si premysliet, ci ste ochotni ratat s touto moznostou a dalej s nou pracovat. FAS je celozivotne nevyliecitelne postihnutie, ale vhodnou a neustalou pracou s dietatkom (a najma laskou) od malicka do puberty sa jeho nasledky daju aspon zmiernit. a takto zabezpecit dietatku kvalitnejsi zivot.

kanhwa
1. feb 2012

@123sabrina samozrejme ze vo vacsine pripadov matky deticiek co idu na adopciu sa zrejme nespravali pocas tehotenstva vzorovo a zodpovedne. takze to riziko je uplne vzdy.
nasa mala je z anonymneho porodu, takze my netusime vobec nic o matke.
ja by som to zvazovala len v pripade, ze by sa napr. vedelo, ze priamo do porodnice prisla rodicka tazko opita alebo nadrogovana, to by som si asi ja osobne netrufla....

123sabrina
1. feb 2012

kanhwa takze ako kazda buduca matka ratam s tym ,ze hadam bude dieta zdrave, a nemylsim moc na take .. tak ked mam brat tvoju odpoved tak ze by si si nezobrala ani od alkohlicky ani narkomanky? chcela by som vediet nazory..

cairka
1. feb 2012

@123sabrina , myslíš, že je tam čo len jedno dieťa od "normálnej matky"? podľa mňa normálna matka nedá dieťa na adopciu...lebo aj keď otehotnie 15ročná puberťačka tak za pomoci NORMÁLNEJ rodiny to vie ustáť, aj keď neplánovane otehotnie matka 3 detí, tak už o to jedno sa za pomoci NORMÁLNEJ rodiny vie postarať....

kanhwa
1. feb 2012

@123sabrina nikto ti nepovie, co by robil alebo nerobil keby.... vsetko zavisi na mnohych okolnostiach. rozhodnut sa musite len sami, lebo vy s tym dietatkom budete zit a ono s vami.

123sabrina
1. feb 2012

ano ,ale je rozdiel ked napisu zeny dostali sme s adopcie malu jej matka bola soc, pripad..
ine ako ked jej matka bola narkomanka..

chcela som vediet ,ze ci by ste si zobrali skor dieta nark .alebo alk.?

cairka
1. feb 2012

@123sabrina , vo všeobecnosti sa hovorí, že vplyv drogy sa prejaví hneď po narodení, teda dieťa sa narodí postihnuté. FAS sa zistí až neskôr ako sa dieťa vyvíja ... Takže pokiaľ dieťa matky narkomanky nemá organické poškodenie, je dosť pravdepodobné, že sa bude vyvíjať v norme. Ale samozrejme neplatí to na 100%

123sabrina
1. feb 2012

aj ja si myslim 1 by som brala narkomanky ,2, alkoholicky

giorgiogrados
1. feb 2012

@dadenka1 si zlata 😀 (dufam, ze neberies marisku - xixixixixi) - nehnevaj sa, len som v dobrej nalade.

giorgiogrados
1. feb 2012

@123sabrina Neviem vela o nasich chalanoch spred adopcie, no o otcovi viem, ze bol alkoholik bezdak a mama si tiez rada uhla. A neskor sme sa dozvedeli, ze je schizofrenicka. Deti maju svoje disky a problemy, no nic nenormalne - teda vidim to aj v beznych rodinach. Tak skor alkoholicku. U narkomanky moze byt dieta uz narkomanom od narodenia. U alkoholicky nie.

123sabrina
1. feb 2012

giorgiogrados🙂) uff to co mas za meno ledva som ho napisala 🙂
no ja neviem vadcsina mi radi ,ze by si zobrali skor dieta od narkomanky ,lebo priznaky by mali vidiet do 72hodin po porode.

nez u alkoholicky ,ktorej deti byvaju chore viac, ale zase to je individualne poviem to sprosto, matka moze nasavat a dieta bude zdrave, a druha tiez moze nasavata dieta bude chore!!
urcite u kazdeho je to riziko, ale zas si zober si chlap ze?🙂)) napriklad dostaneme dieta s anonymneho porodu paci sa nam po narodeni je zdrave, je biele je podla nasich poziadavek zobereme si ho sme spokojny-napr ako kocka v mechu(to bolo powedane sprosto ale povedzme si to tak ) a sme rada ze mame dieta, kdezto dostaneme dieta od zavislej matky na dorgu a alkohol, a bojime sa....

henika40
1. feb 2012

@pelikan8 ahoj, cize rok ste na zozname a ste 10. v poradi, nevies kolko Vas bolo na zozname, ked Vas zaevidovali?
ako dlho Vam trvala priprava? myslim obdobie od podania ziadosti po registraciu na zozname?
dakujem za odpoved

myslim, ze dieta od narkomanky ma silne abstaky uz v porodnici... a o dietati s FAS som sa az teraz docitala, nemam skusenosti....

123sabrina
1. feb 2012

henika40 aj ja som tt zozname teraz je cca95ludi + - 5... hore dole 🙂 netrva to dlho pohode to je ..trva to asi ked podas prve papiere na urad ako my do zaradenia zozonamu asi 6mesiacov teda aspon u nas 12.9 2011 sme zacali pripravu a koncom januara 2012 sme koncili my sme robili pripravu na urade..ako vlieklo sa to na tom urade ,Ale keby ste robili inde ako napr usmev tak ta to asi tolko netrva ale 3mesiace zhruba..

takze ked sa narodi dieta od narkomnaky tak by sa videlo ci bude mat abstaky uz v porodnici . no mna moc zaujima tento nazor kazdeho zatial si ludia myslia ze je lepsie dieta narkomanky ako alkoholicky.. a 1 ze dieta alkoholicky,...ale pravda ze kazde dieta neskorsom veku moze mat chud na tieto latky ,ale keby sme tak moc dopredu uvazovali nemali by sme ani dieta . budem verit ze to dopadne dobre a modlit sa

suezana
1. feb 2012

@123sabrina pod každým príspevkom je modrým "odpovedz" a keď na to ťukneš, tak sa ti vypíše nakomplet meno a nemusíš sa trápiť 🙂 🙂 🙂

123sabrina
1. feb 2012

suezana 🙂 jaj moja ja viem rada by som vzdy ked idem kliknut ze odpovedz tak ma to vrati hore nejde to neviem co je s tym ,ale pohode potrapim sa.

raza
1. feb 2012

@123sabrina ja by som to určite nebrala tak, že keď je dieťa od narkomanky, tak bude mať v dospelosti väčšiu chuť na drogy.. skôr ide o to, že dieťa narkomanky aj alkoholičky môže mať následky... ale, ako tu už viaceré písali, tak my ani nemôžeme čakať dieťa ,,Normálnej" ženskej, lebo taká by svoje dieťa na adopciu nedala... takže je veeeeľmi veľklá pravdepodobnosť, že aj keď ti to nikto nepovie, tak bio matka asi ,,čistá" nebola... inak ja viem o veľa prípadoch, kedy matka narkomanka porodila a vidím aj výsledky už starších detičiek. na niektorých to nezanechalo stopy, na niektorých menšie, na niektorých dosť veľlké... snažím sa myslieť pozitívne a hovorím si, že snáď ak dostaneme dieťatko, zanechá to na ňom minimálne následky 😵 .

matax
1. feb 2012

@123sabrina ja len tolko, ze z tohto poctu nemozes robit záver, spýtaj sa radsej na názor v usmeve, ked tam budes.. myslim, ze aj dieta od matky, kt. brala drogy moze mat zdravotne problemy aj neskor a rovnako u deti alkoholiciek su prejavy viditelne krátko po porode a aj neskor fas.. ale ine som chcela, adoptovane deti vseobecne mozu mat vyssie riziko zdravotných postihov , ten stres z odmietnutia, to citove srádanie..., to zanechá stopy ..plus to, ze tie mamicky maju nizke zdravotne povedomie...

123sabrina
1. feb 2012

matax nerobi zavery z 5ludi ,al.e som ich chcela pocut rady od inych ludi co cakaju alebo maju adoptovane dieta.
urcite si nechame poradit aj od pani na uarde a prvorado sa ropzhodneme my s manzelom, jasne ,ze moze nechat na detoch stopy aj akl. aj nar.

raza jasne su vselijake pripady deti ja viem .a uz nebudem nad tym premyslat lebo i pukne hlava za celi den .
musim si to nechat ulezat v hlave, lebo za par dni ideme do usmevu a moznosa na nas stastie usmeje. ale urcite vam vsetkym dakujem

raza
1. feb 2012

@123sabrina neboj, určite všetko nakoniec dobre dopadne, budem ti držať päste a potom sa ozvy 😉

zuzik242
1. feb 2012

Matax co to píšeš nízke zdravotne povedomie.....ved každemu musí byt jasne bio maminky nechodili do poradne atd ale to neznamena že su choručke a ake stopy ja mam dve deticky osvojene a nikto nikdy sa nedozvie ci mama pila atd.....a na urade ti nic nepovedia lebo nevedia moja skusenost je taka, teda pri druhej adopcii volali že maju pre nas zdrave dievčatko a až teraz po roku ked sme boli na základe predvolania na Antolskej som sa podozvedala hroooozne veci ale bojujeme

matax
1. feb 2012

@zuzik242 ahoj, drzim vám palce, nech to dobre dopadne.. Ja mam tiez dve deticky, u oboch pisu, ze biomamy chodili na preventivky, o alkohole nic, priznaky fas nemaju, su malí... myslela som to tak, ze sa MOZU objavit problemy, nie ze musia, ze treba s tým radsej rátat..@123sabrina -e som chcela len v dobrom poradit, ze nech sa spýta v usmeve na názor, ze tu to je dost neobjektivne, aj ked chápem, prečo sa tu pýta, ked nás tu je viac náhr.rod.

zuzik242
1. feb 2012

matax pochopila som jasne ja som len chcela babam poradit aby sa veeela pýtali a informovali lebo panicky uradnicky nic nevedia a možno aj vedia......... mam take skusenosti syna sme si priniesli s Ded a dcera bola u profi ale to co sme si vypoculi od profi nebola vobec pravda a ani nam vela veci nepovedala........tak porovnavam profi a starostlivost V DeD a profi je des pre nma.

maznacik007
1. feb 2012

pozivanie alkoholu pocas tehotnestva velmi nadmerne ma nanestastie velmi zavazne nasledky ktore sa prejavia najma v psychike u dietata neskor ... cez rozne poruchy ucenia problemy s priputanim emocionalnou strankou a vela ineho...
droga je sice agresivnejsia ale aj rychlejsie vyprchavaju jej ucinky a dieta je lepsie chranene ako pred alkoholom... aj deticky mamiciek narkomaniek maju svoje zavazne problemy ale pokial tam nie je poskodenie mozgu tak je velka nadej ze nebudu v buducnosti trpiet tak vyraznymi poruchami ako deti s FAS ...
treba si uvedomit ze casto je u deti v zoznamoch nizka porodna hmotnost... co je takmer standard... osobne by som si vsimala najma nalezy z neurologie... t.j. UTZ mozgu, a potom treba ratat ze u malickych deticiek tazko povedat co bude resp. tazko odhadnut... v kazdom pripade mate moznost si opisat zo spravy diagnozu a informovat sa na nu u svojho lekara a pod. resp. poziadat aj o aktualne info o zdravotnom stave dietatka.. aj s tym treba ratat ze info v spise nie je casto aktualne a u tak malych deti sa to rychlo meni...

matax
1. feb 2012

@zuzik242 ja mám obe deti z profi.. malý bol aj v ded skoro polroka.. ale myslim, ze rodina je predsa lepsia ako ded.. pocula som vsak aj o takých profirodinách, ze mi behali zimomriavky..ale aj o dobrých ded.. takze zálezi na ludoch, co profi robia..ja som ale za zrusenie ded.kamoskina mal bola v profi, ale ja som to nazvala pobocka ded, desna starostlivost..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre