Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

kanhwa
10. apr 2011

@suezana dakujem za pochvalu mojho chlapa 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dadenka1
10. apr 2011

@suezana samozrejme... o 10 rokov tu budeme riešiť pubertu našich detí a najlepšie lepidlo na protézu..

dadenka1
10. apr 2011

@eva1979 aj ja sa teším.. a možno nás bude aj viac... potrebujeme ešte roztlieskavačky... budeme si priebežne hľadať termín... a možno založíme novú tému do stretnutí.. aby sme nezaťažovali túto tému

goralenka
10. apr 2011

Kocky ja som bola vonku, doniesla som si krasny zlaty dazd, teraz som si vas pocitala a nebudem adresne ale len:
jasne, ze chcem dietatko.. ale vzdy ked som na nieco nachystana, niekto tam hore mi pomeni plany a tym postrasenim tehotenstva mi ich zase prevracia.. takze zase len budem cakat...

a budte rady, ze ste nevideli, co tu ta baba predvadzala kym ju zmazali.. to bol vulgarizmus na vulgarizme, totalne nedospele, nedozrete, dovolim si povedat, ze az sproste decko... ja som musela vypadnut fakt kvoli nej von, mne bolo smutno, ze jej mozno naozaj niekto to dieta da.. nebolo to ani vtipne, bolo to do placu....
zmazali ju preto, lebo ONA poklikala na nase prispevky, ze ju vraj URAZAME a nabehol admin a pomazal ju..a ked si aj tak nedala pokoj a mala uz take reci ako ze som p... a zdechlina a opicia mater, @kanhwa ze je babicka ked ma uz 40 rokov a co ona co ma co chciet dieta..... a mam povedat muzovi s platom 1400 eur aby mi kupil polku prasata a ja sa mam s nim napchat a pribrat ci co.... to uz nebolo vtipne, naozaj, to bolo do placu... nad tym, ze TOTO chce dieta a chce ho vychovavat....

suezana
10. apr 2011

@goralenka 😔

tortelinka
10. apr 2011

@goralenka fuha, silne, netusila som ze aj taka sprosta je, som myslela ze len decko, bola som k nej slusna,ale ocividne nema vsetko ok, dufam ze jej fakt dieta nedaju

ofinka
10. apr 2011

@dadenka1, ty si sa tusim pytala na literaturu, taka klasika je J. E. Schooler: ADOPCIA – vzťah založený na sľube
potom C. Archerova: Dítě v náhradní rodine
celkom fajn je aj Prekopová Jiřina: Děti jsou hosté, kteří hledají cestu
potom Z. Matějíček: O rodine vlastní, nevlastní a náhradní

ale ked mi das do IP nejaku mail. adresu, poslem ti pdf-ko so zoznamom literatury, je toho dost. a aj taka stranka je, kde sa daju nejake tematicke brozury stiahnut v pdf, teda ak ti nevadi cestina na citanie.

tortelinka
10. apr 2011

@ofinka posli aj mne ak mozes, zhanala som nieco, ale neda sa uz toho moc kupit

ofinka
10. apr 2011

@tortelinka poslem, to nie je problem. ale az tak neskor vecer.
ja som si par knih pozicala v kniznici, v podstate si ich po case mozno poziciam znova, lebo sa mi pri citani zda, ze to by som si mohla citat stale dokola. 🙂
a dalsiu literaturu "papierovu" mi pozicali v Navrate, s tym som aj pocitala, ze tam asi maju nejaku svoju kniznicu.
ale tie pdf su tiez uzitocne. vsak uvidis. idem obsluzit pracku a umyvacku, potom poslem tie subory.

tortelinka
10. apr 2011

@ofinka dik, prave som si jednu objednala

dadenka1
10. apr 2011

@tortelinka ktorú si si objednala?

eva1979
10. apr 2011

baby ja odpadnem, akurat dnes som sa chvalila, ze moj manzel suhlasil s adopciou a tak, a ked som sa ho teraz vecer pytala, ze dokedy budu tie ziadosti trcat v supliku, ze by sme ich konecne mohli vypisat on bol ticho. a ja ze co je? a on, ze on sa boji, ze ci ja nie, tak ja ze jasne ze aj ja, myslim, ze je to prirodzene, a ze na priprave tam bude psycholog, ktory mu pomoze s obavami a odpovie na hocijake otazky. najhorsie na tom je, ze mi ani nevie povedat coho sa boji. som z toho zufala, toto som necakala. on v podstate chce, ale sa boji. nezvyknem sa stazovat na manzela, ale vam hadam mozem 😢 😢 😢

goralenka
10. apr 2011

@eva1979 daj mu cas.. ten moj tu ziadost doslova obchadzal rok... vzdy kd som spomenula tak proste mal kopu vyhovoriek.. az sa priznal, ze sa boji.. tak som ho nechala... a po zase s tym prisiel sam.. ze dokedy nam ta ziadost bude trcat v sufliku, ze ci mame byt do konca zivota sami... daj mu cas, aby si na to zvykol, vazne... neboj, on si to len musi upratat v hlavicke 🙂

eva1979
10. apr 2011

ved prave to som spravila, az za mnou sam prisiel, ze o.k. ked pozries par prispevkov hore, som tu machrovala a teraz toto. neviem co sa stalo. ale keby mi aspon povedal konkretne, coho sa boji, ale on len "neviem" . podla mna sa boji toho, ze ked bude vacsie, v puberte, ze neviem co.

goralenka
10. apr 2011

@eva1979 ale on naozaj nevie.. nerypala by som do toho.. len to mozno o par dni nadhodila, ci uz vie a ci sa nechce porozpravat..ked nie tak by som este pockala... ked na neho budes tlacit, moze to zle vypalit...

eva1979
10. apr 2011

@goralenka ved to som nikdy nechcela, ani nerobila, teda to tlačenie na neho. len ma to prekvapilo a sklamalo. 😢
Ďakujem za radu 🙂 Si zlatá

goralenka
10. apr 2011

@eva1979 nemuselo ta to vobec sklamat.. hovorim, ze ten moj aj ked adopcia bol jeho napad, to rok obchadzal.. potom sa zrazu rozhodol a vypisovali sa papiere.. a aj tak si myslim, ze ma stale pochybnosti lebo ked som napriklad vcera pri velkom nakupe zavitala do detskeho a obdivovala tie malilinke vecicky, stal obdalec, ani sa len nepriblizil a radsej sa hrabal v mobile a tvaril sa, ze sa ho to netyka.. proste sa boji k tym detskym veciam priblizit 🙂
nie je to tym, ze by to dieta nechcel.. ale boji sa, ako to cele vypali, boji sa, ako obstojime na psychotestoch.. oni to trosku horsie prezivaju.. predsa len zeny su prisposobene stat sa matkami...
mozno sa boji, co to spravi s vasimi detmi, mozno ma strach z neznameho.. daj mu cas 🙂 dolezite je, ze uz to sam navrhol.. mozno sa zlakol vlastneho rozhodnutia, ale ja si myslim, ze to pojde...

akramgad
10. apr 2011

pekný večer prajem maminky 😉

eva1979
10. apr 2011

@goralenka no, tých testov a samotnej prípravy sa bojí, to viem na 100%. On je skôr introvert, nemá rád takéto debaty s pre neho neznámymi ľuďmi, jednoducho nerád rozpráva pred cudzími. vy ste pred prípravou?

eva1979
10. apr 2011

@akramgad ahoj 🙂

akramgad
10. apr 2011

@eva1979 ahoj aj tebe 😅

goralenka
10. apr 2011

@akramgad nie som maminka, ale pekny vecer 🙂
@eva1979 no.. ano.. my uz 3 tyzdne psychologicka, ze mozeme nastupit na pripravu.. malo to trvat tyzden, lebo sa stahovala a stale nic... a moj lekar ma podozrenie, ze som tehotna.. skoda ze ho ma len on a vsetci naokolo, ja som pokojna.. ja si myslim, ze po tom vsetkom tehotna nie som.. ale aj tak mam chaos..
to bude dobre, aj ked je introvert.. nemozu ho predsa nutit a robit nieco, co mu je neprijemne..

akramgad
10. apr 2011

@goralenka ahoj to nevadí že nie si ale budeš 🙂

goralenka
10. apr 2011

@akramgad dal by boh 🙂

eva1979
10. apr 2011

@goralenka no, čítala som vás, len sa mi to potom nejako pletie 🙂 ja keď som bola tehu, obidva razy ma strašne pálili prsia(bradavky), celé tehotenstvo, veľmi by som ti to priala 🙂 vlastne vám všetkým 🙂

eva1979
10. apr 2011

@akramgad malá je už zdravá?

akramgad
10. apr 2011

@goralenka moja ani sa nenazdáš a budeš to držať v náručí a potom si povieš ako já oooo len tak krátko sme čakali xixiix

eva1979
10. apr 2011

@goralenka ale dá, tak, či tak 😉

akramgad
10. apr 2011

@eva1979 ale kdeže všetci traja kašleme a smrkáme ale malej sme začali dávať šťavu z pocukrovanej cibule tak je to lepšie len najviac kašle keď sme ☹ vonku a fučí tam

eva1979
10. apr 2011

@akramgad a vypije to? lebo moja má tiež kašeľ, taký dráždivý, suchý.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre