Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

gorcsova
13. apr 2016

@tlucka v Maji osobne sa ich opytam. Cez telefon to nemaju radi

tlucka
13. apr 2016

@gorcsova Daj potom prosím vedieť. My sme zaradení ešte len od 03/2016, takže sa ešte načakáme.

gorcsova
13. apr 2016

@tlucka to hej este sa nacakate. Ale nemame na vyber treba cakat cakat co je ale najhorsie. Ok dam ti vediet

jesienka22
13. apr 2016

Ahojte, mate niekto skusenosti s predbeznym opatrenim, ak este nie je vyslovena osvojitelnost dietata, ale uz je vytycene pojednavanie na osvojitelnost? Schvali predbezko sud v takom pripade?

niky1975
14. apr 2016

@jesienka22 kym nie je osvojitelnist, tak urcite neschvalia predbezko. My sme cakali 4,5 mesiaca na vyslovenie osvojitelnosti ja som si cerpala dovolenku pocas tejto doby.

nikadomi
14. apr 2016

@niky1975 coze?? 4,5 mesiaca?? 😠 ach.. My tiez cakame na vyslovenie osvojitelnosti.. Takze to moze este trvat .. Ale tak hlavne ze nam to za to stoji..

viaven
14. apr 2016

@jesienka22 nam ho schvalili s tym ze hned po schvaleni bolo vytycene pojednavanie na vyslovenie osvojitelnosti, prvy krat tam vraj nieco dobre neprebehlo a dalsie nebolo vytycene... takze dieta ma 6 mesiacov a stale nic... ale predbezko schvalili ;)

mana85
14. apr 2016

@jesienka22 My sme si malého brali na predbežko domov a ešte nemal vyslovenú osvojitelnosť až keď mal 3 a pol mesiaca bol právne volný od prvého dňa ako bol u nás na predbežku som bola na materskej , mal však 8 dni keď sme si dali žiadosť na predbežne op. ...Záleží od súdu ...

lilienkalilina
14. apr 2016

@tlucka ahoj kedy vybavovali marec 2015?a ja som TT kraj iba preto sa pytam mi sme zapisan od august 2015

shalila
14. apr 2016

@jesienka22 Aj my sme dostali malého domov na predbežko, aj keď nemal osvojiteľnosť, mal 6 týždňov a hneď som nastúpila na materskú. Myslím, že by to nemal byť problém

iivviikk
16. apr 2016

Ahoj ma niekto skusenost s predosvojitelskou v Novych Zamkoch. Ideme spisat navrh. Uz aby sme boli doma traja

eva165
19. apr 2016

Ahojte dievcata, nemate informacie trnavsky kraj? Ktory mesiac vybavuju?

lilienkalilina
19. apr 2016

@eva165 to by aj mna zaujimalo.

nikacs
19. apr 2016

@lilienkalilina a nevolala si tam teraz niekedy? nam nic nepovedali pred par mesiacmi, trosku sa bojim tam volat

lilienkalilina
20. apr 2016

@nikacs nie nevolala som.a uz vybavuju rok 2015,neviete?

nikacs
20. apr 2016

povedali ze marec 2015, ale nechce sa mi tomu verit, chcela by som vediet co hovoria inym

majka3891
20. apr 2016

čítala som príspevky a nedá mi sa nepripojiť. Úplne s vami súhlasím, to čakanie je hrozné. Ja som z NR kraja, máme žiadosť z decembra 2012 a prípravu sme skončili v máji 2013, odvtedy sme v zozname a ešte stále nič... Ale vraj už sme prví, tak každú chvíľku čakáme... 🙂
Takže úplne chápem, čo prežívate, ale nebojte, každá sa raz dočkáme... 🙂

gorcsova
21. apr 2016

@majka3891 my pripravu sme skoncili minuly rok v Maji tak podla toho este nacakame tak 2roky.Strasne dlho sa to taha. Vela stastia a skore dobre novinky Vam prajem.

eva165
21. apr 2016

@gorcsova a preco si myslis ze este 2 roky? Vsetky pisu ze cca rok rok a pol sa caka,ze velmi sa to pphlo. Tebe povedali nieco teraz ked si tam volala? Ze kolko parov je este pred vami?

gorcsova
21. apr 2016

@eva165 nehovorili ze kolky su pred nami len tolko ze sa nacakame este 3roky mozno viac.

mana85
21. apr 2016

Ahojte , budúci týždeň si ideme po maličkú ♥ zatiaľ hosťovský pokiaľ nepríde právoplatne uznesenie domov 😵 🙂 Ďakujem za podporu , držanie pästi a srdiečkáá ♥♥♥

katkuz
21. apr 2016

@mana85 tesim sa s vami, aj slzy mi od dojatia vyhrkli 🙂 🙂 🙂 malicka sa uz bude mat dobre, tak nech je to aj papierovo cim skor naporiadku...

mana85
21. apr 2016

@katkuz Ďakujeme ... 🙂

lenkove
21. apr 2016

@mana85 😵 😵 😵

tlucka
21. apr 2016

@gorcsova prepáč, neviem o tom, aké máte požiadavky.. Ale podla mojich informácií sa na teraz v TT čaká na biele zdravé baby cca rok, rok aj niečo... My sme boli zaradeni tento rok v marci a preto viem, že vybavovali aktuálne 03/2015. Samozrejme, že situácia sa môže zmeniť, mnohé páry majú odklad. Ale pochybujem o tom, že by sa až tak dramaticky ako ty píšeš.. To by ste čakali vyše 4 rokov a toľko sa snáď nečaká ani v ZA kraji... Takže ak nemáte nejaké špeciálne požiadavky, tak možno už čoskoro budete na rade.

nela007
21. apr 2016

@tlucka v ZA sa čaká aktuálne 5 rokov, možno aj viac..

tlucka
21. apr 2016

@nela007 No pekne.. Asi by som sa asi presťahovala 🙂 🙂

eva165
21. apr 2016

@tlucka ahoj, a Vam v tt na urade v marci povedali ze vybavuju 3/15?

liwka
21. apr 2016

@mana85 joooooooooooj, nádherná správa 😀 takže "to" dopadlo dobre...inak ani nemohlo 😀
jooooj, motýle v bruchu aj za teba.
ja ako tehuľka okukávam vecičky a najradšej by som všetko vykúpila- ale ty na to máš teraz plné právo. utekaj si urobiť radosť. 🤐

marcelarefat
21. apr 2016

@mana85 joj, toto sa dobre cita, zelam vsetko dobre 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre