Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

emjee
3. feb 2009

kikina666 • snž • Dnes o 10:22
ahojte ma niekto skusenosti s adopciou, co k tomu treba a ako dlho sa to vybavuje ??

My mame za sebou uz 2.IVF, 2 IUI, 2 ET, 1 KET a vysledok toho vsetkeho snazenia boli 2 potraty, sice sa chystame na 3 IVF v maji, ale bohvie ako to dopadne a kedze sme uz starsi tak sme zacali zvazovat tuto moznost. A neviem kolko sa taka adopcia vybavuje ale asi dlho predpokladam.

dakujem

kikina

lenka20 • snž • Dnes o 12:19
kikinka zajdes na urad prace, soc.veci a rodiny - tam zajdes za niektorou pani soc.kuratorkou, oni ta troska vyspovedaju, zalozia vam kartu a povedia, kam treba aby ste poslali ziadost...resp.ty si zo ziliny tak urcite priamo v ziline sa podava ta ziadost..k nej sa priklada potvrdenie o prijme a potvrdenie o zdravotnom stave , oni ta potom budu kontaktovat, nejake hodiny pripravy musite absolvovat, pridu omrknut byvanie a ked to bude tak ta zaradia do poradovnika... pred rokom sa na novorodenca cakalo cca 2 roky ale tych ziadatelov je coraz menej takze to moze byt aj skor..
ale kiki - uprimne - ste obaja zdravucki, chce to len skusat dalej... vydrzat s nervami... samozrejme popri tom mat aj zadne dvierka je fajn, ale iba ak ste obaja s tym stotozneni... my sme vlani zacali aj vybavovat adopciu a manzel si potom akosi nebol isty.. niezeby nechcel nejakemu dietatku pomoct, ale bal sa, ci bude taky dobry otec ako by bol k vlastnemu.. ci bude vediet sa odosobnit... ci nebude stale mysliet na to, ze to male nie je nase...a pokial si nebude isty tak to neriesime.... poprosil ma, aby sme este skusali IVF tak skusame... a ono to raz vyjde...

cigaretka5 • Dnes o 12:26
kocky este sme neboli ani na IVF, chystame sa na prve v aprili ale viem ze minimalne jedno babo si adpotovat chcem: CHcem mat aspon jedno svoje to ano, ale chcem aspon jedno zachranit. Ked som s kamaratovimi detmi ( nie je to clovek co prejavuje city) viem ze dokazem lubit " cudzie dieta" rovnako ako to co bude spojenim mna a mojho manzela.Deti su ako spongia nasavju a odkukavaju a to je to uzasne a takym chcem pomoct

Este sme to riesit nezacali ale citim ze ta chvila pride coskoro..................

Drzim vam vsetky palce

kikina666 • snž • Dnes o 12:54
lenka dik za radu ... sme obidvaja zdravi ale muz ma uz 41 rokov a vzhladom na jeho vek, no potvrdenie o prijme nie je problem ja mam dost vysoky prijem a manzel je podnikatel a ma firmu s 20 ludmi, takze co sa tyka financneho zabezpecenia nie je problem, mame 2 byty a staviame dom, takze to by tiez nemal byt problem, manzel je v 100 percentnom poriadku, len ja mam liecenu epilepsiu a kolko vam to vsetko trvalo to vybavovanie ? kym ste to vsetko vybavili? no min polroka sa to urcite vybavuje a ked dalsie 2 roky sa caka na dieta tak to je este dlha doba na skusanie a ziadost sa da stiahnut kedykolvek

no my ideme na 3.IVF v maji, ja mam akurat mozno ten problem, uz som 2x potratila, ze nedokazem dieta udrzat ...

cigaretka dik, snad nam vyjde nase a ked nie tak si urcite adoptujeme a chceli by sme cim skor, nakolko manzel ma uz dost rokov a neskor by to mohol byt problem

lenka dakujem za info a este sa chcem spytat robia sa tam aj nejake psychotesty ?

mataaa • snž • Dnes o 13:07
Ahoj kikina,
som rada, ze si otvorila totu temicku, mame podobny problem. Sme po 3.IVF, samozrejme neuspesnom. Chystame sa sice na jar/v lete na dalsie, ale tiez by som si chcela pootvorit zadne vratka. znie to sice hlupo, ale nemyslim to zle. Uz mam toho za sebou dost, snazime sa dlho, 5 rokov chodime po doktoroch. V istom momente si proste clovek povie a dost. Uz sme sa o tom doma zhovarali, obaja s tym v podstate suhlasime. uvidime co to spravi, ked sa cely proces nastartuje. ale urcite viem, ze by som chcela novorodenca.
Mam dohodnute aj stretko s jednou kockou, co uz maju doma adoptovane babo, tak som zvedava.

savia • Dnes o 13:12
Ahoj kikina,
lenka Ti to napísala úplne presne,dokonca aj s tou čakacou lehotou je to tak. My sme čerstvo zaradení v zozname žiadateľov na novorodenca a dúfame, že to dlho nepotrvá a budeme konečne rodičia

mataaa • snž • Dnes o 13:14
Baby,
na ten urad prace, SV a rodiny staci ked pojdem sama, alebo musime ist obaja?

kikina666 • snž • Dnes o 13:17
mataa tak to sme na tom rovnako lebo ja mam ist v polovicke februara tiez za jednou kockou, co ma tiez babetko adoptovane ...

my mame 2 IVF za sebou, 2xET neuspesny, 1xKET uspesny ale potrat, predtym tiez klasicky ale potratila som, 2xIUI neuspesne, laparoskopia a vsetky tie ostatne somariny som absolvovala.

Ja som sa s priatelom snazila 4 roky a nepodarilo sa a sme sa potom rozisli a potom som si nasla manzela a snazime sa 3.5 roka s prestavkami po potratoch ... vcera mi oznamili ze 2.IVF bolo neuspesne a ze v maji by som mohla ist na 3.IVF,
ved sanca je na otehotnenie a stejne sa to vybavuje strasne dlho a aj dlho sa caka na dieta, tak mozeme skusat do blba IVF a popritom vybavovat adopciu, my sme rozhodnuti ak nebudeme mat vlastne zobrat si aj z domova dietatko

savia a boli ste aj na psychotestoch ?

mixka • 2d • Dnes o 13:18
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tema je uz tu

kikina666 • snž • Dnes o 13:19
savia a kolko vam trvalo kym ste vsetky tie papiere vybavili ??? casovo len tak aby som mala predstavu

kikina666 • snž • Dnes o 13:20
mixha to ano ale v tej teme su same kocky co uz deticky maju

savia • Dnes o 13:40
kikina,
samotné papierovačky záležia na Tebe, ja som to obehala rýchlo, v práci, lekárske potvrdenie. Príprava trvala asi 2,5 mesiaca, ale ubehne to rýchlo ani sa nenazdáš.Dokopy celý proces aj s úradmi trval nejaké 4 mesiace.

kikina666 • snž • Dnes o 13:41
to je super som myslela ze to trva dlhsie ... to si ma potesila v maji idem na to 3.IVF a podla vysledku sa zariadime a zacneme to vybavovat ...

savia • Dnes o 13:42
mataa,
my sme museli ísť na úrad obaja.

mixka • 2d • Dnes o 13:44
kikina, nie su

savia • Dnes o 13:44
kikina,
držím palce.......

kikina666 • snž • Dnes o 13:47
no snad nam vyjde to 3.IVF v maji a ked nie tak to zacneme vybavovat a nevies ci je to nejako obmedzene vekom ???

shaarka • snž • Dnes o 13:48
super tema, mna to velmi zaujima. u nas nezalezi na tom, ci otehotniem, alebo nie - adoptovat dietatko si urcite chceme, len to nie je zatial take horuce. s nasim prijmom a bytom by nam aj tak ziadne nedali
drzim vam palce, baby.
kiki

kikina666 • snž • Dnes o 13:57
no my mame prijem slusny, ja mam vysoky plat, muz ma firmu, mame 2 byty a staviame dom, ale je tu problem ja mam liecenu epilepsiu a ci to nebude problem

monika3 • 14tt • Dnes o 13:59
ahojte kocky
Kiki my sme cakali presne rok od kedy nas zaradili do zoznamu cakatelov, a to mam vraveli ze to trva aj dva roky /teda ak chcete babo biele a zdrave/
akurat ked som sa dozvedala ze som tehu nam volali ze maju pre nas 3 mesacne babo, tiez nam vyslo az tretie ivf
urcite to este skuste, my sme to tiez tak brali ze ked to nevyjde tak si adoptujeme
ale pokial clovek skusa tak raz to vyjde
Drzim palce

Mixi ahoojcek

savia • Dnes o 13:59
kiki,
myslím, že vek 41 rokov je ešte ok,môj manžel má tiež pred 40-kou a zatiaľ nemáme problém vziať si novorodenca. Videla som v sobotu Poštu pre Teba a bol tam chlapec, ktorého si vzali ako dvojročného starší manželia a on-adoptívny otec mal vtedy asi 60r.,pokiaľ si dobre pamätám. Viem, že je to veľmi veľký vekový rozdiel,ale ten chlapec ich má veľmi rád,aspoň tak to na mňa pôsobilo.

kikina666 • snž • Dnes o 14:00
monika super ... no my to budeme skusat dalej len hovorim chcem to brat ako poistku ze pocas tej cakacej doby sa nam moze podarit ale aj nemusi ...

monika3 • 14tt • Dnes o 14:10
kiki aj my sme to brali ako poistku pocas skusania ale sme to aj prijali ze beriem adoptovane aj dieta

savi ja verim ze taketo vztahy v rodine su tiez pekne

kikina666 • snž • Dnes o 14:11
monika uplne s tebou suhlasim

baby podrzte sa ten moj sibnuty chlap vymyslel bodovaci system ... za kazdy pokus dostanem cerveny bod a za kazde odmietnutie cierny bod ... a potom bude z toho vyvodzovat dosledky, no uznajte ma on vsetkych pokope ???

a sa pochvalim uz mam 1 cierny bod , rano som ho odmietla , isla som spat o 01.00 a on ma zobudil o 6.00 ze ideme pracovat na babetku ...

dioliana1
9. feb 2009

chcem sa opýtaať adoptývnych a pestunskych mamičiek: Ako sa k prijatým detom postavili vaši svokrovci a rodičia?

alon111
9. feb 2009

moji fantasticky mozem povedat ze niekedy mam dojem ze ich maju radsej ako vnucata mojich sestier,svokrovci nas o adopciu priam prosili a napriek tomu ze mame aj vlastne tak rozdiel vobec nevidim.a zato som im velmi vdacna

smejka
9. feb 2009

dioliana ja ked som sa na zaciatku toho obavala tak nakoniec to dopadlo nad moje ocakavania...maleho prijali uplne normalne...myslim ze je milacikom v mojej i manzelovej rodine...nielen u rodicov a svokry 🙂

mata25
9. feb 2009

doliana,
u nas ked sme oznamili co planujeme, tak moji rodicia boli v pohode a svokrovci zasadne proti, ale pocas cakania na dietatko zmenili nazor a maleho teraz velmi lubia a nezda sa mi ze by sa k nemu chovali inak ako k biologickemu vnucatku. len potrebovali cas na to aby to spracovali.

alon111
9. feb 2009

ja som bola prekvapena s otca bol zasadne proti klasika este mate cas atd.ale ked uvidel malu lauriku a rozplakal sa a to iste bolo pri oliverkovi

smejka
9. feb 2009

alon mate 2 deti osvojene a jedno bio?

alon111
9. feb 2009

ano, nam povedali ze nemozeme mat tak sme si po siestich r.adoptovali malu a o dva aj malej bio.brata a o rok nato som zostala tehotna a teraz mam este desat mesacnu slecnu

smejka
9. feb 2009

alon su velmi podobni....krasni 🙂 ...ste pekna rodinka 😵

alon111
9. feb 2009

smejka dakujem,

luckai
10. feb 2009

Ahojte!
tak ja som tu s Vami dnes prvy krat.
S manželom nemáme zatiaľ dieťa, v juli 2008 nás zaradili do poradovnika žiadateľov o osvojenie a vtedy som aj zistila že som tehotná (do vtedy sme sa o dieťatko nepokúšali a predokladlali sme že to nebude také jednoduché). Chceli sme totiž najprv adoptované dieťatko, aby sme mali čas venovať sa mu natoľko ako to malo zo zažiatku života zanedbané. Osud to však chcel inak, a aj napriek tomu že sme si dali vekové ropätie 0-5 rokov, na pohlaví nezáleží a mohlo by byť biele alebo polorómske, tak to nešlo tak rýchlo ako sme si predstavovali.
Dnes sa nám ozvali, že majú 5 detí vo veku do jedného roka. Zajtra sa na ne ideme pozrieť, aj napriek tomu že mám 6 týždňov do pôrodu. Neviem ako to dopadne. Na jednej strane sa veľmi teším a určite bude ťažké ak sa rozhodneme že si teraz žiadne nevezmeme, ale možno nám niektoré tak učarí, že zajtra prídem s nejakou inou správou. Je to zvláštne. Neviem si predstaviť ani že by sme si niektoré doniesli domov, ani to, že by sme ich mohli odmietnuť.
Napíšte mi prosím Vaše názory, určite mi pomôžu pri rozhodovaí. Zdá sa mi to byť kruté povedať akémukoľvek dieťaťu nie, keď má každé právo na pekný a spokojný život v rodine ktorá ho bude milovať.

yukki
10. feb 2009

Luckai, Ty nebudeš odmietať dieťa-ono nevie, že ideš na úrad a všetkých päť si aj tak zobrať nemôžeš-takže aj keby ste sa s manželom rozhodli, že si vezmete dieťatko, štyri z nich budú ďalej čakať na svojich náhradných rodičov. Ak si na to trúfate-aby v priebehu možno jedného mesiaca prišlo do rodiny dieťatko z DD a zároveň bionovorodenček, tak všetka česť Vám. A aj keď sa rozhodnete dať si rok-dva odklad s adopciou-čo sa pri objektívnych príčinách ako je tehotenstvo bezpochyby dá-a zotrváte v myšlienke si dieťatko osvojiť-bude tu ešte veľa veľa opustených detí, ktorým môžte práve Vy dvaja zabezpečiť krásny a skutočný život v rodine! Takže asi Ti v rozhodovaní nijak nepomôžem, a som si istá, že baby z témy o detičkách narodených zo srdiečka Ti poradia lepšie ajo ja, každopádne držím palce! 😉

tulenka
10. feb 2009

Lucka, je to na vas, ci si traufate.Nikto ti nebude vycitat, ak teraz ziadost pozastavite a ked budete s babatkom trochu zabehnuti, obnovite. Potom to uz pojde rychlo , nebudete uz tak dlho cakat, lebo uz ste na zaciatku poradovnika. Prijatym detickam sa treba zo zaciatku velmi intenzivne venovat a asi by nebolo dobre, keby si sidila ci uz toho drobceka alebo babo. Iste, vsetko sa da, najma ak ti bude pomahat rodina, ak si trafate, tak klobuk dolu,ale vobec si nevycitaj, ak si teraz netrufnes, ty by si tie deticky neodmiela, len to na nejaky odsunies.
My sme tiez mali ziadost na urcity cas pozastavenu.Potom ked som obnovila, do tyzdna sme boli nakontajtovani s nasou malou.

tulenka
11. feb 2009

Lucka ako?????? Boli ste ich pozriet???

yukki
11. feb 2009

no aj ja chcem vedieť!.....prosím...

luckai
11. feb 2009

Ahojte!
Tak boli sme a vybrali sme si 2 detičky z ktorých sa musíme do zajtra rána rozhodnúť. Je to chlapček nar. 10.10.2008 a dievčatko nar. 16.4.2008. Uvažujeme skôr nad dievčatkom, mali by sme tak medzi detičkami 1 rok rozdiel, čo je zvládnuteľné. Nedostaneme ho však hneď, čo nám momentálne vyhovuje. Proces bude trvať 3-6 mesiacov, kým ho budeme môcť len navštevovať alebo bude možno môcť prísť sem - tam na víkend. Obaja sú už u profesionálnych rodičov, čiže už by nemali nejako obzvlášť tento čas zaostávať alebo trpieť tým že sa im nemajú čas v domove venovať.
Chlapček je úplne zdravý, dievčatko má nejaký zdravotný problém, ale správa ktorú sme čítali bola z novembra, vraj tam ale žiadne závažné zistenia nie sú. Preto sa zajtra budeme informovať viac a keď by sme sa rozhodli ju vidieť, tak sa budeme mať možnosť porozprávať aj s lekárom a definitívne sa rozhodneme či požiadame o osvojenie.
Obidvaja sú zlatučkí (vlastne všetkých 5 ich je zlatučkých). Ale vzhľadom na vek sa asi rozhodneme pre dievčatko. A niekedy v lete by už mohlo byť u nás a aj ja už budem s našim bilogickým dieťatkom (pracovný názov: otázniček) zabehnutá.
Tak čo is o tom myslíte? Celú noc som nespala - hrôza. Ešte ani túto noc nebudem. A potom, keď sa to narodí a pribudne ďalšie sa už ale nikdy nevyspím! 😝

alon111
11. feb 2009

tak ti gratulujem .je to velmi pekne .ja mam uz lauru skoro pat rokov a oliverka skoro tri a bio ninu desatmesacnu a stale este poriadne nespime ale zvyknes si ako kazda s nas

tulenka
13. feb 2009

ako Lucka? Uz ste videli dietatko aj nazivo? Vybrali ste si to dievcatko? Teraz vas caka asi narocne obdobie, ked budete dochdzat na interakcie a vytvarat si vztah. Tak drzim palce, nech prichod oboch deti v pohode zvladnete. . Normalne sa ziadatelia snazia tie sudne tahanice co najviac urychlit a ziadaju o predbezne oatrenie , ale vam to pride akurat vhod. A napis , ako pokracuejte. Pripadne ak sa ti chce, pridaj sa k nam do temy deticky narodene zo srdiecka, kde su vsetko maminy s prijatymi detmi alebo take, co sa na to chystaju.

luckai
13. feb 2009

Ahoj Tulenka,
nevideli sme zatiaľ, to nás čaká bud. týždeň.
Ale som zmätená a začínam strečkovať (kým ešte môžem). Kladiem si také otázky či to zvládnem, veď ma ešte to prvé čaká len o pár týždňov a netuším aké bude, či bude zdravé, či budem ja po pôrode OK, ako to budem zvládať - som dosť pohodlná 😝 . Proste to preberám zo všetkých strán, či radšej nepočkať a nejaké 3 mesiace po pôrode potom začať vybavovať, možno už s nejakým iným deťatkom. Lebo keď sa teraz do toho pusíme, tak budeme chodievať aj na návštevy, budeme chcieť chodiť tak často alo sa len bude dať a to netušíme ako často bude.
A ešte je tu jedna vec. Manžel teraz zmenil prácu a zatiaľ nevie čo ho čaká. Určite budú nejaké krátkodobé služobné cesty do zahraničia, ale keďže je to pre neho úplne nová práca, tak sám ešte nevie ako to bude zvládť, koľko času bude musieť v práci tráviť. Aj keď on absolútne neváha a je presvedčený že to zvládnem/e.
Bolím sa ale...takže to ešte budeme musiť predebatovať cez víkend, lebo viem že keď by som niektoré z detičiek už videla naživo - už mu neodolám!

halienka
16. feb 2009

Ahojte babky 🙂 poprosila by som vás o radu a budem moc vďačná za odpoveď. Akurát vypisujem dotazník žiadateľa o osvojenie, no nie je mi jasné, čo mám vyplniť do kolóniek o všetkých tých poisťovniach. Je potrebné si zisťovať v každej poisťovni číslo poistenca a výšku poistenia? Pretože si myslím, že to asi nenájdem v nejakých výpisoch, možno niekde ešte zistím číslo pistenca, ale výšku poistenia napríklad v zdravotnej poisťovni by som isto musela zisťovať priamo v poisťovni. Za pomoc vám velmi ďakujem, v piatok už ideme zaniesť papiere do TN, tak to všetko kompletizujeme 🙂

mata25
16. feb 2009

halienka,
my sme to tam nevypisali a nikto to nepozadoval, tiez som nevedela co tam napisat tak som sa na to vykaslala.

mixka
16. feb 2009

ani my sme to nevypisovali... sme si povedali, ze ak chcu, nech si to zistia sami alebo nam zavolaju, ze to chyba 😀

halienka
16. feb 2009

Jéj, babky, ďakujem za odpoveď, no veru, ja si tiež myslím, že pozisťovať takéto veci by bolo o držku. Aj ja sa na to vykašlem a keď budú chcieť tak potom to pozisťujem 🙂 A ešte je tu otázka, či poznám obsah "Dohovoru o právach dieťaťa" - je potrebné si to naštudovať? 😕 😅

mata2
16. feb 2009

halienka,ja som si ho vsimla na urade na nastenke,tak som napisala ze poznam obsah 😀 .dovtedy som ani nevedela ze existuje 🙄

mixka
16. feb 2009

aj my sme dali ze pozname, ale pre istotu sme to aspon zbezne mrkli na nete, keby sa pytali, nech aspon vieme o com je rec 😉

lenkove
16. feb 2009

ako vidim, ze vsetci napisali, ze to poznaju 🙂 len my s muzom pravdivo, ze nie 😀 ale sme dodali, ze si nastudujeme a uz sme si nastudovali 😉 je to aj na stranke unicef 🙂

yukki
16. feb 2009

aj ja som napísala že nie

lenkove
16. feb 2009

yukki
esteze nie sme sami 🙂 a ked si ty vhodna a mas malu uz doma, tak hadam budeme aj my ;)

yukki
16. feb 2009

aj do ďalšieho som napísala že nie...

halienka
16. feb 2009

tak to som rada, že nie som sama, kto nevie 😀 šak koho by to napadlo, že to má vedieť, no nie 😀 Aj ja to skúsim mrknúť na nete. No ale pravdu povediac, niektoré tie otázky tam sú kapánek uhnuté. Nuž ale čo, keď treba tak vyplníme 😉 🙂 Mojmuž sa najviac bavil na otázke, že aký je váš vzťah k deťom (všeobecne). Že si fakt nevie predstaviť, že by tam niekto napísal niečo ako negatívny alebo tak, lebo veď keď žiada o osvojenie alebo pestúnstvo, tak tam každý napíše že dobrý, alebo proste niečo pozitívne 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre