Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

afrika
12. júl 2012

@tortelinka presne tak a vekovo do 1,5 roka

homeopatka
13. júl 2012

@afrika Ak by si chcela ja mam vysoku uspesnost v rieseni problemou s otehotnenim a tehotenstvom. Pracujem aj s tehoskami a homeopaticky vediem porod. Tu je moj mail: mia.partlova@gmail.com rada pomozem 🙂

krisbar
13. júl 2012

@chmurkaxy my sme v luxemburgu a chodime domov naozaj malo. niekedy len na vikend a kedze planujeme sa vratit tak sme sa rozhodli e este pockame, dovolenku si budeme minat na oddych a ked sa vratime tak do toho pojdeme. ak by som ja nepracovala tak by to tiez bolo ine, ale tym ze sme obaja zamestnani je to narocne.

chmurkaxy
13. júl 2012

@krisbar chapem 🙂 a ako sa zije v Luxemburgu? my sa tak flakame, este nie sme celkom rozhodnuti, ci zostaneme natrvalo na Slovensku, lebo manzel ma ponuky kade-tade, tak sondujem, kde sa komu ako zije 🙂

krisbar
13. júl 2012

@chmurkaxy zije sa tu velmi dobre. je tu velmi vysoka zivotna uroven, mesto a krajina velmi ciste a vyspele - ci uz kultura naroda, alebo aj po technickej stranke. ak by sme nemali doma zavazky ku ktorym sa chceme vratit, tak tu ostaneme. treba mat vsak stale zamestnanie a tym padom aj prijem v urcitej vyske, lebo je tu dost draho na SK pomery. je to mesto bankarov a velkych korporacii.

chmurkaxy
13. júl 2012

@krisbar viem si predstavit tie ceny 🙂 to je ako s New Yorkom - prvykrat sme tam prisli pocas nasej svadobnej cesty, ze wooooow, tu chceme zit! a pri druhej navsteve ze wooooow - sem chceme chodit na vylety, ale zit tu nechceme, lebo tu je draho 🙂) ale verim, ze sa ti tam prijemne byva, zatial som LXB videla len na fotkach, ale ma to taku prijemnu atmosferu. Ako dlho tam uz ste?

lubka1709
14. júl 2012

Babenky ako to je keď budem pracovať ale len na dohodu a budem hlásena na UP bude problém pri osvojení miminka sme už v poradovníku zaradeny ešte pracujem na zmluvu ale davam vypoveď neda sa to tam už vydržať a idem pracovať ale len na dohodu. Mate s tym skusenosť?

karkana
16. júl 2012

🙂 bola som sa informovať telefonicky , 😉 či sa to pohlo, asi pred dvomi mesiacmi sme boli 14 v poradí, teraz sme na 13 mieste, 🙂 aspoň o jedno miesto ,,,najradšej by som volala každý týždeň,taká som netrpezlivá

iwusa
16. júl 2012

ahojte, chcela som sa spytat na vase skusenosti s trnavskym krajom. hlavne ake dlhe su cakacky. dakujem za odpovede 🙂

afrika
17. júl 2012

@homeopatka ďakujtem Ti za kontakt, no mmomentálne už nejdem nič riešiť....možno časom 🙂

lillik3
18. júl 2012

@karkana oj to poznám, ale radšej čakám dva mesiace a potom sa vytešujem ako malá 🙂

papajka76
18. júl 2012

@iwusa ono to záleží od toho o aké dieťatko máte záujem, na bieleho novorodenca sa čaká všade dlho ....napr. my sme mali požiadavku do 3 rokov nás prvý krát kontaktovali cca po 9 mesiacoch a presne do roka od zapísania sme mali malého doma.

mysiak001
18. júl 2012

V pondelok ideme do KE zistit ci sa o pohlo 🙂 od 3.6 nemame nic nove a to sme vtedy boli cislo 2 sice nam volaju ak je nieco nove vo stvrtok ale uz mam z toho stres :D

papajka76
18. júl 2012

@iwusa od kedy ste zapísaný v zozname?

5katarina7
18. júl 2012

@papajka76 a koľko mal malý,keď vás kontaktovali?

papajka76
18. júl 2012

@5katarina7 8 mesiacov

123sabrina
18. júl 2012

@papajka76 iwusa je v zozname 1rok aj dva mesiace

papajka76
18. júl 2012

@123sabrina Ahoj a vy ako? čo vám hovorili tetušky na úrade?

lillik3
18. júl 2012

@mysiak001 dovolenky 🙂 alebo sa niekto vrátil do zoznamu ?

mysiak001
18. júl 2012

@lillik3 Dovolenky a urcite sa niekto vratil mali 10 pozastavene tak sme zvedaví kolko ludi sa vratilo

lillik3
18. júl 2012

@mysiak001 uf,,, tak to držím prštek a aj palček, nech to je čo najskôr, veď číslo dva je tak blízučko toho sna že až 🙂
my sme koncom júna boli 11, tak my ešte máme kus cesty pred sebou :( ale kto čaká ten sa dočká 🙂

milenka74
18. júl 2012

Ahojte
ja som tu nova a s manzelom sme zacali pripravu na pestunsku starostlivost. Sme zo Zilinskeho kraja.

Pracujem ako profi rodic a uz som odovzdavla deti aj do ADO aj do pestunstva.
Su tu nejake cakatelky ci cakatelia zo ZA kraja?aby som mala predstavu ako rychlo to tam asi ide? 😉

afrika
18. júl 2012

@milenka74 my sme zo žilinsk. kraja. som z MT. teraz sme zapísaní 2 roky a 2 mesiace. čakáme na bábo do 1,5 roka, bielučké.

milenka74
18. júl 2012

@afrika
ahoj no my chceme do pestunskej a vacsie tak okolo 5-6 rokov.Mame jedno vlastne ma 6 rokov. Babatiek mam zatial v praci dost 😀
no jedno doma mame na ADO ale je romske ale krasne 😉
a chcete na adopciu ci do pestunskej?

123sabrina
18. júl 2012

@papajka76 my sme uz pol roka zaradeni v zozname ziadatelov zeny ktore cakali so mnou teda boli zaradeny skor ako my uz deticky maju s tt...v maji sme boli 55 v zozname , ta zeny s tt co uz dietatko dostala bola v prvej desine a uz davno dieta ma , tak ze som pocitala, ze sme sa dobre posunuli ale nakoniec volala ta iwusa a povedali ,ze sa posunula iba o tri miesta moc sa nam to nelubi ako to tam ide:( a ja s manzelom ked volame pocujeme iba to ,ze : pani nemozme vam povedat na ktorom ste mieste oznamujeme iba prvu desiatku ale vybavuje sa marec april 2011

123sabrina
18. júl 2012

@lillik3 keby som 11-ta tak skacem 2 metre do vysky 😀

cairka
18. júl 2012

@milenka74 , ako vždy záleží na požiadavkách, ale v ZA kraji nie je moc pestúnov, takže by to tak dlho byť nemalo 😉 ja som napríklad sa bola vzdať odvolania a odchádzala som so súhlasom k interakcii 😉

milenka74
18. júl 2012

@cairka
dakujem za info 🙂 no tak to super ,tak uz len dokoncit pripravu 😉 dneska sme kreslili stromy 😀

cairka
18. júl 2012

@milenka74 , pokiaľ chcete také väčšie, tak určite treba skúsiť aj Návrat/ Úsmev , ak by vám neponúkli na úrade hneď. Len zas možno bude problém, aby také väčšie bolo núkané samé, bez súrodencov... 😕 ale ved uvidíte, držím palce 🙂

milenka74
18. júl 2012

@cairka
ved to si aj ja myslim ze bude problem najst len jedno bez surodencov 😉
uvidime aj nad tym navratom som rozmyslala ale este sme len zacali s pripravou.
Cheli sme uz davno ale u nas bola psychologicka dlhodobo Pn tak som nechcela dochadzat do ineho mesta,ale nakoniec aj tak chodime do LM 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre