Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

krristin
7. apr 2015

pre mna bolo najhorsie obdobie ked sme sa s manzelom dlhe roky pokusali a bezuspesne...bezvychodiskove riesenie smutok....velka tuzba...
toto uz bude malina...cas uteka poradovnik sa zmensuje a hlavne nadej

krristin
7. apr 2015

este by som sa chcela podakovat mamickam ktore pridavaju fotky deticiek ze sa oplatilo cakat a dodavaju nam nadej radost do srdc dakujem
i za kazdy jeden prispevok vdaka

siska25
7. apr 2015

@bambulkasofinka My sme cakali cca 2 roky a 4 mesiace. Ale mali sme stastie, povodne nam vraveli 3,5 roka este sme mali byt cakatelia....A uz pol roka mame 8 mesacneho modrookeho blondacika, ktory je momentalne uplne vsade, kedze zacina stvornozkovat a dcera sa na to jeduje, lebo jej berie hracky....

bambulkasofinka
7. apr 2015

@siska25 Tak to ste mali šťastie, že sa vám tak podarilo 🙂 Tak ja myslím, že aj našej to bude vadiť aj ked sa na súrodenca moc teší, najradšej by bola keby to bolo hneď. Je jej smutno samej, som zvedavá čo bude hovoriť potom 😀

siska25
7. apr 2015

@bambulkasofinka Maly bol predcasniatko, preto ho vsetci pred nami odmietli a my sme sa dostali na radu tak rychlo. Teraz je uplne ok.

bambulkasofinka
7. apr 2015

@siska25 veľa detí je predčasne narodených a nič im nie je. Tak vám bol súdený 🙂

siska25
7. apr 2015

@bambulkasofinka Len vela ludi ma o predcasniatkach predsudky. Aj ja by som asi mala,ale mam aj dceru predcasne narodenu, tak som mala skusenost. A ano asi nam bol sudeny, lebo este aj meno ma take ake by sme dali bio synovi, keby dcera boka chlapec.

bambulkasofinka
7. apr 2015

@siska25 a ako to je vlastne s menom to dávajú oni?

siska25
7. apr 2015

@bambulkasofinka nasmu dala meno jeho bio mama este v nemocnici. Maly nie je z anonymneho porodu.

mana85
8. apr 2015

@bambulkasofinka meno si môžte zmeniť no myslím že do určitého veku kedy už na meno dieťa reaguje a je naň zvyknuté , ale právne sa aj to dá no neviem či je to dobré pre dieťa ak je už staršie , ale zase na druhej strane taký Onur či Esmeralda by boli možno aj vďační v staršom veku že majú bežnejšie mená ak by teda žili mimo svojho etnika 😉 My sme menili meno lebo mal tiež dáke exotické aspoň sa nám tak zdalo vtedy teraz poznáme aj biele deti s takým menom 😅

bloomie
8. apr 2015

Ahojte, ja len v krátkosti prispejem do štatistík 🙂 my sme pred ôsmymi rokmi čakali rok aj 8 mesiacov, meno sme nemenili, nakoľko už naň reagoval, len sme pridali ešte jedno, aspoň je zaujímavejší 🙂 držím vám všetkým palce, podľa čísel čo tu píšete by som to čakanie teraz asi oveľa ťažšie zvládala...

hora_lka
8. apr 2015

@kikuska_wedge cca 2 roky, ja som naposledy volala na urad koncom marca a vtedy riesili marec 2013 ..

zuska88
8. apr 2015

@yukki ahoj a prosim ta podla toho co pises citujem : a neziskovky najnovšie nechcú pomáhať tým, ktorí u nich nerobili prípravu.... je podla teba lepsie robit pripravu teda v nezoskovke, ci ako? dakujem

yukki
8. apr 2015

@zuska88 ty tak to neviem, zo skúseností som to napísala......nám ešte v pohode poskytovali spisy, teraz keď šla známa, tak jej povedali, že poskytujú už len tým, ktorí u nich robili prípravu.......a nie na úrade.
Prípravu-nuž neviem, ja som robila na úrade-obidva razy, tak to porovnať neviem. neziskovky to možno robia viac zážitkovo-ale ktovie, netuším, ono je to už len mesto od mesta iné, a nie ešte medzi subjektami. Niekde neziskovky ju urobia blokovo-viac hodín v priebehu povedzme víkendu, kým úrad robia v pracovnom čase, ich pracovnom čase, a povedzme po 2-3 hodiny v jeden deň, tak ako to vyhovuje všetkým žiadateľom....poradiť neviem, kde lepšie robiť prípravu.
Aj tak sa človek najviac učí potom, za jazdy......keď začne dieťa rásť...

kikuska_wedge
8. apr 2015

@hora_lka ďakujem za info. Je to dlho, ale mohlo by byť aj horšie.

5katarina7
10. apr 2015

takáto kočka som už 🙂

mana85
10. apr 2015
https://www.youtube.com/watch?v=lOeQUwdAjE0

krásne - smutné video celé som ho prerevaala 😔

cairka
10. apr 2015

@mana85 , uff 🤐 ☹ silné

opicka2
10. apr 2015

@mana85 😢 , vďaka, rada som si ho pozrela

beka22
10. apr 2015

@mana85 neskutočne drsné, ale bohužiaľ veľa krát krutá realita. O čo krajší by bol svet bez tejto nenormálnej krutosti, veď toto nemá žiaden zmysel. ☹ ☹

alicag
10. apr 2015

tiež som to prerevala je to veľmi silné ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

marcelarefat
10. apr 2015

@mana85 nadherne- velmi smutne, bohuzial mnohokrat sa to stava. Prerevala som cele video.

cairka
10. apr 2015

Zaujímavé, ako jedno video vnímame rôzne. Mňa teda tá krutosť na začiatku zarazila, ale oveľa viac to, ako si to tá malá sebou niesla, ako robila naschvál zle, aby na ňu kričali a v podstate masochisticky vyvoláva von tie zlé spomienky...úplne ma dostala scéna, keď jej dala darček a jej to pripomenulo mamu a začala hysterčiť...toto je to, čo sa týka kazdého prijatého dieťaťa, aj keď samozrejme primerane veku a skúsenostiam z čias pred prijatím....
Ale super bola aj tá záverečná myšlienka, tá zmena , keď pochopila, že to nie je jej chyba, len jej minulosť...

mana85
10. apr 2015

Návrat ho ma na FB a písali že bude aj druhý diel ...
@cairka
@marcelarefat
@alicag
@beka22
@opicka2

dellfi
10. apr 2015

@mana85 to video bolo "krasne"! Nemyslim v skutocnosti krasne, ale krasne vystizne!

jajulaa
11. apr 2015

ahojte dievčatá, idem si k vám po rady, také praktické zo života . ako ste povedali vašim detičkám, že sú adoptované a aké boli ich reakcie a otázky. Vopred vám ďakujem za váš čas.

tortelinka
11. apr 2015

@jajulaa u nás to nebolo nejako špeciálne povedané, len sa to od malinka spomínalo pred ním, a začal to vnímať viac, keď mu z "domčeka" prišiel braček 🙂

jajulaa
11. apr 2015

no to je super ... 🙂, najlepší spôsob.
my máme malého z pôrodnice, takže máme v pláne, že je zo srdiečka a u tety bol len v brušku, lebo ja mám bruško choré a bábätko v ňom nemôžem mať. len neviem čo ďalej ....

beka22
11. apr 2015

Ahojte super téma ale kedy je dobre sa o tom rozprávať. Od kedy to detičky začínajú chápať? 🙂

tortelinka
11. apr 2015

@jajulaa neviem, podľa mňa to netreba nejako veľmi siliť, keď príde téma, tak spomenúť, a keď sa sám začne pýtať

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre