Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lenkove
28. jan 2012

@miskax2 rovnako ako matax hned... Spociatku ako rozpravku na dobru noc (primerane veku), potom ked si uz chcela obzerat fotky, tak sme rozpravali pribeh k fotkam... Zatial iba o jej zivote od prichodu na svet, na to ci bola v mojom brusku sa nepytala, ked sa opyta, tak jej pravdivo odpoviem.
Jednoznacne sa odporuca /literaturou/ povedat to co najskor. Nielen pre moznost nastrbenia dovery, ale hlavne z dovodu, ze dieta si v sebe vytvara predstavu jeho postavenia v rodine a vo svete. Ked vie pravdu od zaciatku, od zaciatku ju prirodzene prijme a zakomponuje do svojho vnimania sveta. Ked sa to dozvie az v skolskom veku, tak to otrasie predstavou o jeho mieste vo svete. Nastrbenie dovery je len dosledok toho otrasu. Som sa docitala 😎 Takze aj taky ma pozitivny vyznam ma to, ze tak robime od zaciatku 😎

ifaf
28. jan 2012

@pimpa my uz doma mame 3rocneho chlapca brali sme si ho z porodnice a teraz cakame na druhe uz 2 roky a poziadavku mame od 0 do 1roka a chceme biele dieta tak to chce len trpezlivost na prve sme cakali 2 roky a 2mesiace

ifaf
28. jan 2012

@dioliana1 v pohode a okolie tiez az ma to prekvapilo MILO

ifaf
28. jan 2012

@miskax2 my mame 3 rocneho brali sme si ho z porodnice a intezivne mu to opakujeme viac ako rok teraz to uz opoakuje ako basnicku

123sabrina
28. jan 2012

lenze ta miskax2 jejeho bio mama... ona mena malu adoptovanu... len ma druheho partnera kt nieje bio otec to je troska ine ale tak ako myslite 🙂))

lenkove
28. jan 2012

@123sabrina Ja si nemyslim nic, odpovedam na zadanu otazku. 😎 Na myslenie tu nie som!

123sabrina
29. jan 2012

tato otaza bola na zamyslenie... ked maju dvaja ludia ado dieta to je ine, ale ked je bio mama kt sa s bio otcom rozisla tak a nasla si druheho muza tak to je take ine..ale ti mas lenkove ado dieta urcite tomu viac rozumis ako ja co cakam 🙂)

marti35
29. jan 2012

Ahojte dievčatá z NR r. 2010 neviete nič nové o poradie aký mesiac vybavujú na úrade?

suezana
29. jan 2012

@marti35 my sme boli v piatok robiť aktualizáciu, ale nenapadlo ma opýtať sa 😒

matax
29. jan 2012

@123sabrina kludne sa moze stat, ze nový privydatý/priženený rodič si dieta po suhlase biorodica adoptuje...to je jedno...odpovedali sme na otázku

patrikmisko
29. jan 2012

čaute kočky, ja som tu bola už dávnejšie, ked som potrebovala poradiť, a teraz už mam doma dvoch krásavcov /ado/ a za chvílu budeme mať aj malu princeznu, veľmi sa tešíme........su to všetko surodenci, a to má najstarší 2 roky a 8 mesiacov 😎

mata71
29. jan 2012

@patrikmisko to je super...mne by sa to mohlo tiež tak podarit 😵
to ste boli zakaždym žiadatelia? zaradeni v zozname,alebo Vas kontaktovali z DD? alebo UPSVaR?

mata71
29. jan 2012

@marti35 nam povedala ze maju zopar ziadatelov z 2010 a 2009 a niektori z 2011 su nakontaktovani... 😵

patrikmisko
29. jan 2012

Nie, už sme boli vyradení z evidencie, ale volali nam z UPSVaR, že ma bračeka, a či mame zaujem, tak sme nevahali, museli sme vybaviť papiere, cele to trvalo cca. 2 mesiace a už bol doma, lenže narodila sa už aj ich sestrička, to nam dali hned vedieť, mala 3 dni, no, a teraz čakáme na osvojiteľnosť.......

mata71
29. jan 2012

@patrikmisko Dakujem velmi pekne,,Tešim sa nech sa dari 😵 😵

patrikmisko
29. jan 2012

@mata71 dakujem 😉

marti35
29. jan 2012

@suezana to nič zistíme ako sme na tom 🙂 😉

marti35
29. jan 2012

@mata71 dakujem za info už dúfam že to nebude dlho trvať 🙂

raza
29. jan 2012

@patrikmisko jééj, to je krásne 😵 tak ste teraz iste krásna rodinka , gratulujem 😵 nech sa darí

patrikmisko
29. jan 2012

@raza Ano, sme už, teda budeme velka rodinka, po ktorej sme tak veľmi túžili 🙂 a dakujeme 🙂 😉

akim
30. jan 2012

@ifaf , ahoj 🙂 . kedy to ide maly do skolky? potom daj vediet, ako bolo. 😉

123sabrina
30. jan 2012

prosim vas za kolko dni vam prislo ze ste poradovniku

suezana
30. jan 2012

malá kričí: Mami, poďme zajtra do detského domova, dve deti sú zadarmo!!! 😕 😕 😕 😕 kukám na ňu a potom mi došlo - dávali reklamu - cestovná kancelária a dve deti zadarmo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

matax
30. jan 2012

@suezana 😀 😀 😀 😀 😀 😀

giorgiogrados
30. jan 2012

Dobrý vtip 😀
Chcem sa spýtať tých žien, čo už majú adoptované deti dlhšie. My už máme viac než 6 rokov, no medzi manželkou a deťmi to "iskrí" každý deň. Krik, hádky, plač, hnev... Ani jedna strana nechce ustúpiť. Dokonca, keďže to bolo veľmi okaté s najstarším, súhlasil som s jeho umiestnením v sanatóriu (má ADHD). No krátko po odchode sa situácia opakovala len do hry vstúpilo ďalšie dieťa. Neviem, čo mám robiť. Dakedy si aj poplačem, hoci som chlap. Inokedy mam myšlienky, kde to riešim s manželkou stručne.... Ja som ju ani raz za tých 15 rokov neudrel. Nie som dokonalý manžel ani otec. Ale už niekedy neviem, čo mám robiť. Či je to v nej, alebo to ženám fakt tak dlho trvá, kým príjmu adoptované deti za svoje.

cairka
30. jan 2012

@giorgiogrados , aké veľké sú deti? možno viac ako sanatórium pre najstaršieho by pomohlo, keby si zbalil všetky deti na týždeň na hory, aby mohla pani manželka troška doma oddýchnuť? asi by to pomohlo lepšie ako preplesk manželky, alebo na čo si narážal? 😕

giorgiogrados
30. jan 2012

10/9/8 a uz som chory s bolestami noh stravil tyzden cez prazdniny v Tatrach. A zmena? Ziadna.
Skor mam pocit, ze ich trpi kvoli mne (alebo neviem kvoli comu inemu) a nie miluje. A co sa tyka vztahu: su deti male - ja som doma, su chore-ja som doma, su prazdniny-ja som doma... atd. dieta sa buchne, ide ku mne. Mna z toho ide rozhodit. Tak by som chcel, aby to klapalo medzi nimi, no ... Niekedy mam pocit, ze si viac rozumie s telkou, romantickymi paperbackmi a psami, co mame doma, nez s detmi.
A k unave: za 6 mesiaco zmycala podlahu v dome 4x (styrikrat). Myslim, ze viac povedat nemusim - sme v novodome a pred 6 mesiacmi sme sa nastahovali.

yukki
30. jan 2012

@giorgiogrados do akého sanatória sa dá dať dieťa s ADHD-a teda v akom veku? Pre ostatné-nieže by som sa chystala šupnúť tam Kiku....len ma to tak zaujalo
Ináč ja kým som bola s deťmi 24 hodín denne 7 dní v týždni a 365 dní v roku, s deťmi s problémovým správaním, keď som musela rozmýšľať aj za ne, mať 24 hodinovú zodpovednosť, tak myslím, že moji niektorí kamaráti, ktorí toto nezažili resp.ktorí s nimi boli len sem-tam viacmenej bez onej nepretržitej zodpovednosti, mohli vyhodnocovať moje chovanie k nim ako zbytočne predráždené, nervné, hysterické?....

giorgiogrados
30. jan 2012

@yukki LVS Lubochna-dolina, Kosice-Saca (tam je viac Romov, co mi hovorili)...
A k tomu podrazdeniu... Sak ja viem, ze to je o nervy. No treba trpezlivost. No ti dvaja nemaju ziadne poruchy - normal pekne deti - zivi CHALANI , opakujem CHALANI. Takze tam sa neda ocakavat spravanie na 100%. Aj ja mam na nich nervy a aj dnes som mladsiemu capol na zadok, lebo ani po 5. upozorneni si nevzal papuce a kasle. No vonku je tak "teplucko" 😀. Ale on sa na mna nehneva. Vie, ze si to zaslusil. No s nou sa hadaju - ma premrstene ocakavania - ze decka budu pratat cely dom a to na 100% sami. A ona nebude musiet robit nic.
Ma automaticku pracku, mixery, umyvacku riadu, teraz aj miesic na cesto... Moja mama toto nemala nikdy, no k nam sa spravala uplne inak.

cairka
30. jan 2012

@giorgiogrados , alebo na teba si nedovolí a na mamu hej 😉 kde len mohli odkukať to pohŕdanie 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre