Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

magimary
11. nov 2014

@vikad zavinovačky, deky, 2-kočík, 2autosedy, 2podložky-dých.monitory (aspoň zapožičať), postieľky (spočiatku stačí aj jedna, ale kvôli monitorom sú lepšie dve), viac fľašiek, podbradníkov (ak by grckali), bodyniek, dupačiek, dva zimné overaliky, dva fusaky...

vikad
11. nov 2014

@magimary Zbláznim sa, ako to mám stihnúť ... pomoooooooooooooooooooooooooc 🙂

magimary
11. nov 2014

@vikad neviem, ako si na tom s kupovaním použitých vecí, ale tu na koníku je jedna kategória v bazáriku priamo pre dvojičky a mamičky sa často zbavujú celej najprv novorodeneckej výbavy, potom dojčenskej, možno by sa oplatilo takto nárazovo kúpiť riadny balík na začiatok a máš vystarané...
ponúkajú tam aj vajíčka autosedačky-krásne, nezničené (to babuľko nestihne poničiť), alebo aj s kočíkmi-podľa mňa je to dobré omrknúť...máš tak veľa vecí na jednom mieste, čo ti uštrí nielen čas, ale aj peniaze 🙂

a neboj, stihneš...
nákupy-ak sa rozšupneš (a hormóny ti v tom náramne pomôžu 😅)-zvládneš aj za 24hodín 😅 😵
a ani únavu nepocítiš, len eufóriu a slastné očakávanie...

https://www.modrykonik.sk/market/dvojicky-oblec...
https://www.modrykonik.sk/market/dvojicky-potre...

vikad
11. nov 2014

@magimary Nemám problém nakupovať tu v bazáriku, mám odtiaľ skoro celú výbavu pre jedno bábo ... okrem monitoru a plienok a tak ... tak asi mrknem na to a niečo kupim naraz ... sú tu krásne veci, aj kočik mám odtiľto aj postielku, ale zatial len pre jedno bábo, fakt sme s dvojičkami nejako nerátali, podla toho ako hovorila pani na sociálke ... myslela som, že najskôr to bude chlapček ...

tortelinka
11. nov 2014

@vikad neboj, stihneš, presne toto som prežívala pred tromi rokmi, ani som sa nespamätala a všeličo sme podostávali, požičali( kolegovia, kamaráti po svojich deťoch...bazárik je super na také malé veci a hlavne dnes kúpiš všetko, tesco je otvorené 24 hodín, čo bude chýbať, dokúpiš)

magimary
11. nov 2014

@vikad chápem 😉
nuž ber to tak, ako to bývalo kedysi, keď neboli (dobré, alebo žiadne) ultrazvuky a maminka čakala bábätko a často sa stávalo, že až na pôrodnici jej lekári povedali: "ešte sme neskončili, mamička! o chvíľu tu bude aj súrodenec" 😅 😀 😵

tak v porovnaní s týmito mamičkami ty máš aspoň trochu nádskok 😅

vikad
11. nov 2014

Keby mi teraz niekto zmeral tlak a tep ... no neviem, či by som neskončila na áre ...

najjulinka
11. nov 2014

@vikad jeeej baby dvojičky... snad moj sen.... 😅 😵 Blahoželám a držím palce......

mata71
11. nov 2014

@vikad gratulujem mamina určite by som brala nám sa neušli 🙂

vikad
11. nov 2014

Ďakujem za gratulácie a pozitívne myslenie, ktoré mi dávate 🙂 ale veriť tomu na 100% budem, až budú dievčatká doma 🙂

vikad
11. nov 2014

Dopĺňam," veriť tomu " znamená, že v tomto ponímaní, že sa to naozaj už deje 🙂

mata71
11. nov 2014

to je kráásne ked je dalšia z nás mamina kočky ...ja to pri každej preživam ako ked nám volali 😵 😵 😵 😵 ach jaaj...

vikad
11. nov 2014

@mata71 Tiež si nevedela, čo so sebou ?

mata71
11. nov 2014

@vikad hej presne aj som plakala aj sa smiala aj sem písala ,dostala strach a obrovskú silu ako všetko zvladnem a vzapetí zase strach že nič nestiham a vtedy kamaratky,rodina zapracovala a za par dni som mala kopec veci doma a už pračka fičala,,neboj ten pocit mat uzliček na rukach a Ty dvojnasobne sa nedá popisat ake štastie budeš preživat ked budú dcerky doma 😵

vikad
11. nov 2014

@mata71 Joj, presne takto som zareagovala pri telefone dnes v práci ... Kolega ma len chytil a posadil na stoličku, lebo sa bál, že odpadnem ...Najprv som nechápala, čo mi pani úradníčka v telefone hovorí ... a potom ... och ....no naozaj 🙂 to je darček pod stromček 😀

berilka
11. nov 2014

@vikad ako čítam, úplne sa vžívam do toho čo prežívaš a gratulujem!!! 🙂
@magimary všetky Tvoje rady sú veľmi povzbudzujúce 😉
ostatné dievčatá - ste zlaté, čo všetko tu píšete - super, a veľmi sa teším, že kooooonečne znovu dobré správy - radosť čítať 🙂

magimary
11. nov 2014

@berilka vďaka 🙂,
ale to ja sa len radujem s radujúcimi 😵
a vytešujem sa, akoby zavolali mne 😅
veľmi sa teším takýmto pozitzívnym správičkám-nech je ich tu čím viac...
a takto pred Vianocami obzvlášť.... keď maminky podostávajú takéto živé darčeky 😵

tortelinka
11. nov 2014

@vikad jááj tak krásne sa to číta, presne opisuješ moje pocity, miešanie všetkého, nevieš čo najskôr.. 😉

mata71
11. nov 2014

@vikad veru veru moja kludne si to krááásne uživaj a kade budeš chodit sa usmievaj ,lebo len Ty vieš že si práve sa stala mamou a hore hlavu,,,zrazu všetky problemi su uplne o ničom a doležitá je Vaša rodina mama tato, dievčatka 😵

vikad
11. nov 2014

Ľúbim Vás, dievčatá, všetky, lebo ste fakt úžasné ... asi dnes ani spať nepôjdem ...

mata71
11. nov 2014

@vikad ja som chodila tak vo februari a tancovala medzi vločkami ,že si susedia mysleli že mi asi preplo a ja sa usmievala a usmievala teraz si chcem zobrat jedno dievčatko do pestunskej ma 8m čiže o 1,5 mesiaca je mladšia ako moj synček ....nieje na adopciu moja zlata ,,len keby nám to tak vyšlo to budem mat ako dvojičky...chi chi... 😵 a už šup šup vyspinkat lebo bábiky malinké Ta budu potrebovat usmiatu... 🙂

vikad
11. nov 2014

Poraďte mi,prosím, čo sa mám všetko na úrade opýtať? Teraz ma nenapadá skoro nič ...

vikad
11. nov 2014

A ešte mám otázku. Akú veľkosť potrebujú bambulky, ked sa narodili 51 a 47 cm ???

5katarina7
11. nov 2014

@vikad úžasná správa 😵 😵 😵 normálne to prežívam znova s tebou 😵 a raz ma to ešte čaká,už sa teším 😵

magimary
11. nov 2014

@vikad 50tky im budú ešte aj s rezervou 🙂
pýtaj sa na detaily ohľadom zdravotného stavu-predpôrodného, počas pôrodného a tesne popôrodného (tehjotenstvo matky, priebeh pôrodu, žltačka po pôrode), pýtaj sa na ich rodinné zázemie-sociálny status, pýtaj sa na závislosti matky, prípadne jej ochorenia, pýtaj sa-odkiaľ sú...napr.

mata71
11. nov 2014

@vikad ak robiš takže si pojdeš k svojmu gyn zobrat vypisanie na materku a ten zanesieš na social.poistovnu a budeš dostavat matersku,,nezabudni si požiadat o prispevok pri narodení do 6 mesiacou od narodenia,,, stihaš,, aj rodinne pridavky na UP tiež a najlepšie ti povie celý postup pani na UP / nam tak poradila aj dala rodný list na prispevky...čo chceš vediat spýtaj sa ak budem vediet poradím jasnéé a kočky ostatné tiež.. asi 50 ale balenie je aj 50-56 to kludne ved cicušky prvé mesiace rýchlo budu rást...

belaanabela
11. nov 2014

@vikad Ja nemala na nákup a zariadovanie dets.izby ani 24hod :0) stvrtok volali do hodiny na upsvar stade šup smer porodnica a piatok ráno sme si niesli princeznu domkov.

vikad
11. nov 2014

@mata71 A to ked budeme zajtra v nemocnici, môžem ísť hned za svojou lekárkou? a potom kedy na sociálku? týchto vecí sa veľmi bojím ...

ingridlukacova1123
12. nov 2014

Ahojte neviete ci sa pohol BA kraj asi pred mesiacom sa vybavoval januar 2013. Dakujem.

tortelinka
12. nov 2014

@vikad velkosť 50 alebo 56, trochu zahneš, rýchlo vyrastú 🙂 , neboj, otázky ťa napadnú 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre