Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

matkacapkova
19. mar 2013

dobre ludia dajte mi uz pokoj, ked ma niekto zaujem dozvediet sa viac akou cestou osvojenia sme si presli mi kludne sa pytajte------ 😉 --

magimary
19. mar 2013

@yukki 😀
máš recht!
idem ja za tými svojimi niekde do domova... 😀
tak o rok, o dva...

matkacapkova
19. mar 2013

@yukki tak len pekne grckaj

yukki
19. mar 2013

@matkacapkova no ja by som mala....záujem. Tieto príbehy ma zaujímajú. mnohé už poznám, ale ten Tvoj nie....

matkacapkova
19. mar 2013

@magimary tvrdim len ze mam doktorat nie ze som.....tym som chcela povedat ze veci o adaptacii ako mi pisali mam nastudovane.....teoreticky.....

matkacapkova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yukki
19. mar 2013

@matkacapkova tota neutrálna ryšavá kresbička prezrádza ešte menej o účastníčke fóra....no, môžeš ma oslovovať v ženskom rode. Teším sa na príbeh.

cairka
19. mar 2013

@yukki , mala by si navrhnúť, aby ti na fóre "onikali" , v poslednej dobe tu máš často podobný dotaz 😝

matkacapkova
19. mar 2013

@yukki aha sorry no tie vlasy......neodhladla som ....... 😉

matkacapkova
19. mar 2013

@cairka romske deti mas osvojene???? alebo v pestunskej????

magimary
19. mar 2013

@matkacapkova prečo máš potrebu už zase niekoho zhadzovať?! 😨 😲 😕
a opakovane provokovať? teraz si písala, že to nechceš robiť...
ve´d vidíš, že v poslednom príspevku napíše: "ja by som maLA záujem..."
neviem, odkedy chlap o sebe píše v ženskom rode...

ale toto je už fakt mimo... 🙄 🙄 😝

cairka
19. mar 2013

@matkacapkova , v poručníctve 😎 ale z témy ma nevykopeš 😝 ale teda len tie dve, čo mám na fotkách, nie všetky rómske deti

yukki
19. mar 2013

@cairka lebo ak ich máš v pestúnstve tak prataj von z témy! Toto tu nie je pre pestúnske mamy.

matkacapkova
19. mar 2013

@magimary no to som fakt prehliadla, lebo tie vase prispevky citam ze tak jednym okom.......ale fakt som si myslela ze je chalan.......nikoho neurazam

yukki
19. mar 2013

@magimary vidíš to som si nevšimla, brala som to tak, že inteligentný človek by pochopil, keby už niekde čítal slovesá v minulom rode.......ale tak ja som pekne slušne odpísala, napriek tomu-Martinka si to asi nevšimla, prehliadla...
...a zaujíma ma každý príbeh, to je tiež pravda

matax
19. mar 2013

toto je uz moc, fakt drze..
no a to to sa si vidi len tu, na koni, niekto nieco napise-nepresne, zle sa vyjadri, druhá ho opravi v dobrom-vysvetli, nakoniec je nenavistliva a rýpe (ja a magi), aj ked umysel rypat som nemala, len upriamit pozornost na to, ze statistika sa nerobi a nie je to pravda.. a ze aj romske deti su deti a beriem to tak, ze kazdy nech si da poziadavky na dieta, ake chce, je to jeho vec, co zvladne, na co si trufa... ked deti na osvojenie nie su a ziadatelia musia dlho cakat, je to dobre znamenie, lebo deti na adopciu nie su a su pri svojich rodicoch a tak to ma byt...

hexena
19. mar 2013

ahojte, nedari sa nam dievcatko a uz padla u nas tema aj adopcia, vie mi niekto zhrnut v kocke daco k tomu prosim? prispevky idem docitavat priebezne, je ich vela, dakujem

yukki
19. mar 2013

@hexena treba ísť na ÚPSVaR, vrátnik ťa naviguje na správne dvere, tam Vám čo to o procese a forme náhradnej starostlivosti povedia a dajú Vám dotazník žioadateľa-ktorý v kľude doma vyplníte. potom musíte absolvovať prípravu na náhr.rpdičovstvo-či už na ÚPSVaRe alebo v neziskovke-Úsmev, Návrat......tam sa oboznámite s problematikou dôkladnejšie. Potom Vás zapíšu do Zoznamu žiadateľov a čakáte, kým sa nájde vhodné dieťatko pre Vás, podľa Vašich požiadaviek.

matax
19. mar 2013

@hexena zájdi na vas obvodný Urad práce ,soc. vecia rodiny, tam ti daju Dotazník žiadatela o NRS a žiadosť o zaradeni do poradovnika žaidatelov, potom pojdes k svojmu lekárovi, napise ti, ci si zdravotne schopná sa starat o prijate dieta , od zametsnavatela donesies potvrdenie o prijme.. potom zanesies na UPSVaR.. pozvu ta na krajsky upsvar= KUPSVaR, kde poziadaju o info z registra trestov, .. vyberies si, kde chces robit prípravu na náhradne rodicovstvo, trva 26 hodin, mozes bud na upsvar alebo oz.Návrat, Usmev, treti mimostátny subjekt je tusim Miesto pod slnkom(ci ako )
@yukki si ma predbela🙂

matax
19. mar 2013

ano, 🙂 Zoznam žiadatelov sa to vola🙂
@yukki pekne od vratnika si zacala 🙂

matax
19. mar 2013

@hexena ked ste manželia a chcete adopciu, tak to vsetko plati aj pre tvojho manzela 🙂

mysiak001
19. mar 2013

@hexena rovno zbehni na kraj 🙂 jak my trosku sme to skratili asi o 2 tyzdne 🙂. Teda podla toho co mas blizsie.

iveta70
19. mar 2013

ze som ja cez obed nemohla... mohla som sa pobavit v priamom prenose... 😀

matax
19. mar 2013

@iveta70 bacha, aby ta nevyhnali 😀 😝

iwusa
19. mar 2013

sorry ale ja sa jej, rozumej @matkacapkova, zastanem. Hneď ste ju zavrhli za to, ze je novoaregistrovaná, má málo príspevkov a predáva dievčenské oblečenie. to sú dovody??? veď každá jedna z Vás tu začínala, na začiatku mala málo príspevkov a prvé čo ma napadlo, že predáva veci dákej svojej kamošky, bežne som sa s tým stretla vo svojom okolí. Bohužiaľ, hneď ako tu niekto napíše, že chce biele dieťatko, tak ho zaškatulkujete a nedajbože takmer označujete za rasistu. A??? každý má predsa voľbu výberu a keď niekto nechce rómske, tak nechce. Ste tu partia ľudí, ktorí si navzájom držia stranu a ÁNO, vaše príspevky vedia byť podpichovačné. Možno si to neuvedomujete (čo sa mi však ani nechce veriť), ale pôsobia tak.
Ani sa nečudujem, že do témy prispieva málo nových čakateľov. Stačí si prečítať niekoľko strán a radšej nebudú nič písať, lebo si myslia, že patria medzi tých hrozných ľudí, kt. chcú len biele. Radšej napíšu v tichosti správu konkrétnej osobe.
Nechodme stále okolo horucej kaše, povedzme si na rovinu ako to je. v posledných rokoch pribudol pocet ziadatelov o adopciu, dovod je jasny - NEPLODNOST. su medzi nami ludia, kt. od malicka snivali o tom, ze si raz adoptuju dieta, ja si ich neskutocne vazim, ale tych je mensina. potom su tu ostatni, kt. su hodeni do adopčných vod, kvoli tomu, ze nemozu prirodzene ani pomocou doktorov zostat tehotni a po dietatku tuzia. vzite sa obcas do pocitov zeny, kt. doktor bez obalu povedal, ze deti NIKDY nebude mat, kt. sa s tym musela vysporiadat, zžiť!, pochopiť samu seba, spracovat tieto informacie s manzelom, ujasniť si ich buducnost a vlastne to museli zmáknuť s celou rodinou. ved je to pekne, ze sa rozhodli adoptovat si, to znamena, ze su to ludia plni lasky a chcu ju davat dalej... nie, vy si hned z toho vsetkeho vytiahnete, ze nechcu romske... smutne :( a pritom nasa pani uradnicka nam povedala, ze si mame stat za svojimi rozhodnutiami, nehanbit sa za ne a nemame sa dat zlomit. Tomu ja hovorim, povzbudive slova.
p.s. metaforicky myslene, ale prosím Vás "neukamenujte ma" za názor...

magimary
19. mar 2013

@iwusa v podstate takmer so všetkým, čo píšeš súhlasím a chápem, čo hovoríš, píšeš...
ale s tým úvodom sa nedá moc súhlasiť...
nikto ju vopred nezavrhoval, nikto ju totiž nepoznal...
ona sa ale v podstate zavrhla takmer na začiatku sama...
mnohé sme TU začínali, ale málokto sem prišiel ako "prezident zemegule", ktorý ako prvé začal vydeľovať, kto sem prispievať bude a kto nie... namiesto toho, aby sa normálne zaradil do debaty...
pritom nikto jej na začiatku nenapísal NIČ zlé
a jej rady mohli ozaj niektorým pomôcť...
len nie vždy ide len o obsah, niekedy sa človek "vylúči" už formou, akou to podá...
čo je škoda...

to ostatné je pochopiteľné a dôležité...
každý si musí trvať na svojom, pretože najlepšie pozná svoje hranice, obmedzenia a možnosti a túžby atd, atd...

a ešte jedna vec-tých "podpichovačných" príspevkov je tu možno viac ako inde,
ale čo tak pozorujem je to tu tak v každej téme, kde ide "o boj medzi čiernymi a bielymi"...
z pochopiteľných dôvodov...
ja chápem, prečo chcú mamičky s otvoreným srdcom a túžbou milovať to "svoje" dieťa (a chcú aby bolo "biele"),
ale chápem aj mamičky, ktoré sa "bijú" za svoje deti, ktoré sú niečim iné... a už apriori sú odmietané spoločnosťou akoby boli nejakým "second handom"... 😔

mali by sme stále myslieť na to, že všetkým nám ide len o jedno (a dokonca AJ pestúnom a profirodičom!),
aby sme dali domov (DOMOV) Opustenčekom, ktorí by ho inak nemali...
a nielen domov-budovu, ale predošvetkým-domov-srdce... 😔 😉 🙂

iwusa
19. mar 2013

@magimary ten posledny riadok si skutocne pekne napisala. ved nam ide vsetkym o to iste, zeny nebojujte uz medzi sebou. je to unavne, hrozne, k nicomu to nevedie a pridava to vrasky 😀 😀 😀
sme tu predsa od toho aby sme si pomahali, radili, fandili, povzbudzovali sa a vela vela ineho pozitivneho. taaaaaaaaaaaaaakze SVETOVY MIER si prosim 😉 s úctou k Vám všetkym.
p.s. dnes som videla naživo par metrov odo mna obrovskeho ziveho lietajuceho bociana, žeby? 😉

matax
19. mar 2013

@iwusa no ja pisem, kazdy si napise poziadavky, ake zvladne, na ake sa citi..a po akom dietatku tuzi... a vsetkým drzim palce, nech sa rychlo dockaju, rada poradim, ked viem.. urcite nie je dobre prijat dieta s postihom, alebo romske, ak sa na to clovek neciti, to by nebolo dobre ani pre to dieta ani pre novych rodicov.. a nemusia byt rasisti, len zivot v nzenasanlivej spolocnosti im brani v tom, prijat dieta ineho etnika,alebo jednoducho chcu dieta svojho etnika,neodsudzujem to, ja to chapem... a ano, nemam rada rasizmus, odsudzujem ho a hlavne nechapem.. nepisem, ze niekto je rasista a ani nik to tu nenapisal..ale da sa citit z napisaneho, ako to pisajuci mysli... presne,ide nam o rovnaku vec,len tie podtony by mali ist prec,nemyslim teba

dorota23
20. mar 2013

ahojte, k tejto diskusii (tiez som v tomto fore nova 🙂 - existuju aj ine dovody, preco niekto nechce etnicke dieta ako to, ze ho nechcu samotni manzelia, pokial nepozname konkretnu situaciu, tak by sme nemali posudzovat. Uprimne som si toto forum velakrat citala uz dlho a bolo mi velmi luto, ze sa tu do seba navzajom niektori navazaju. Je to fakt skoda, vela veci sa da napisat aj inak a to sa netyka iba jednej osoby, do ktorej ste sa pustili... Rada som si precitala dalsie pozitivne reakcie a snad toto forum neopustim pre nezmyselne hadky, tych predsa mame v nasom zivote kazdy dost, nie??? 😉

yukki
20. mar 2013

tu vôbec nešlo o biele či čierne deti. tu šlo o to, že sa tu vrútil nový nick a začal bezdôvodne vyhadzovať z témy dlhoročné náhradné mamy a osočovať ich

ale možno to už dotyčný člen prehodnotil, a napíše konečne ten svoj príbeh...táto téma je tu aj podľa názvu na to. Mnohým nám už pomohlo vedieť, ako riešili určité problémy a zbytočné zdržania a prieťahy iní náhradní rodičia, na základe ich skúseností sme mohli účinne zasiahnuť aj my.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre