Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lenkove
8. aug 2011

@mata71 chaaapeme! Kupuj co ti padne do oka, pripadne predas, ked nevyuzijes 😉 Ja som tiez mala vela veci podedenych, vlastne az teraz tak viac veci kupim, lebo oblecko na starsie deticky je uz obvykle viac znosene..
Mne robilo problemy skor to, ze z mnozstva podedenych veci sa mi nedalo pekne kombinovat.. Napr, bunda bola ruzova bodkovana a ciapku som mala fialovu. A to s mojou malou bolo nemyslitelne ist niekam do obchodu, ked k nam prisla! 😀 Tak si pozri vybavicku a pokup si vhodne doplnky 😀 😀 😀 Nech nedopadnes ako ja, ze ano 😎

mata71
8. aug 2011

@lenkove jasne 🙂 podedeneho mam veru kopu 😉 😉

natia
8. aug 2011

Náš malý ešte dnes oblečie niektoré 86tky..zväčša kupujem 92, vynimocne 98

mmacca
8. aug 2011

Ja zase oblečiem staršej 80 nohavice, samozrejme ich má ako trojštvrťové, ale v páse a na zadku to má voľné. 😀

dioliana1
8. aug 2011

cawte, možete mi poradiť? Príjem k dotazníku sa dáva za tri mesiace či 12?

karkana
8. aug 2011

@dioliana1 ja som za tri posledné mesiace ,tak mi hovorili to je asi jedno,

mexx
8. aug 2011

@dioliana1 My sme davali za 12, lebo tak nam kazali, ale je mozne, ze to kazdy urad pyta inak, ked tak pozeram... 😕 😅

natia
8. aug 2011

@dioliana1 ja som dávala 12

luttka
9. aug 2011

ahojte, chcela by som sa spytat tych co uz maju dieta doma, ci mate skusenosti s detmi matiek alkoholiciek, ci maju tie deti nejake zdravotne nasledky. vdaka

lubinka13
9. aug 2011

ahojte ste niekto z bb a adoptovali ste si baby?za akú dobu od zapísania do zoznamu ste dieťa dostali?my sme si dal, že môže byť dieťa z celého slovenska.je to nejako limitované?na tých školeniach mi psychologička povedla, že do dvoch rokov mi musia ponúknuť dieťa.máte niekto takúto skúsenosť?ja sa už neviem malého bába dočkať.na nič iné už nedokážem myslieť.ďakujem za vaše odpovde.

dioliana1
9. aug 2011

@lubinka13 máš prípravu hotovú?

lubinka13
9. aug 2011

práve končím.vraj ma zapíšu do zoznamu za také cca tri týžden.

dioliana1
9. aug 2011

Keď dostaneš rozhodnutie o zaradení do zoznamu, tak môžeš ísť pozrieť spisy na UP, Usmev alebo Návrat...tam sú aj medzikrajové deti...

iwusa
9. aug 2011

ahojte dievčence,
rada by som prehodila pár slov s niekým, kto si už prešiel týmito vecami. S manželom sme v poradovníku v Trnavskom kraji, veľmi by sme chceli miminko a keďže ja nemôžem, tak sme sa rozhodli pre adopciu. Aspoň niekomu zlepšíme život, vytvoríme domov a ono zasa nám pocit naplnenia, lebo zatiaľ sme len manželský pár, veľmi sa chceme nazvať rodina ale nedá sa to. na úrade mi povedala jedna pani, že v trnave to trvá približne rok, tak som sa chcela spýtať na Vaše zážitky: koľko ste čakali, z akých pomerov a za akých podmienok ste sa k miminku dostali, ako to znáša vaše okolie, rodina. Ďakujem veľmi pekne 🙂

lenkove
10. aug 2011

@iwusa Ahoj! Otazok dost na na celu diskusiu, a nie na jeden diskusny prispevok 😀 Vitaj medzi nami a postupnym citanim byvalych a buducich prispevkov 😉 sa odpovede dozvies 🙂
@lubinka13
my sme nase 10 mesacne romske dietatko dostali cca po pol roku od zapisania do zoznamu.
@luttka Na tvoju otazku nemozem odpovedat jednoznacne, napr. my sme nemali uvedenu v soc, sprave matku alkoholicku, ani nase dietatko nemalo viditelne priznaky nadmerneho uzivania alkoholu... Avsak niektore z popisovanych priznakov (pozri linky, co som dala). Ale teraz.. Je to deprivacia? Povaha? FAS? To sa uz nedozvieme... 😔
http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=5eff3759a1668...
http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=fba6affaa89d8...

tortelinka
10. aug 2011

ahojte, vcera som sa vratila z dovolenky, snazim sa vas precitat, ze co ste tu vsetko popisali za dva tyzdne...vidim ze bolo veselo! 🙂

dioliana1
10. aug 2011

@iwusa vitaj medzi nami ... 😀
@tortelinka vitaj z dovolenky... Ako bolo?

tortelinka
10. aug 2011

@dioliana1 dakujem, dobre bolo...celkom akcne

5katarina7
10. aug 2011

ahojte babule dnes som volala do NR koľko sme sa posunuli, a povedala nám teta,že sme boli 49 a odvtedy vybavili 17 párov,takže sme 32.A @suezana, povedala nám,že teraz vybavujú marec a apríl 2010 🙂 ,takže sa pripravte 😀

suezana
10. aug 2011

@5katarina7 čooooo???? 😕 😕 😕 😕 😕 no a teraz čo? ja mám mesiac robotu 😕 😕 😕 😕 a som rozmýšľala, že si začnem platiť to poistenie dobrovoľné....

lucy125
10. aug 2011

@erikadodo Ahoj,my chodíme do Gyn Fivu vyše 1 roka a chodím k MUDr. Behúňovej.Ešte máme 4 zmrazené, ale uvidím, či sa oplatí, ako dopadne genetika.Čo hovoríš na Gyn Fiv? Počula som aj chvály aj sťažnosti, ale podľa mňa je to tam dosť predražené. 😠 ☹

erikadodo
10. aug 2011

@5katarina7 ahoj, toto sa veľmi dobre čítalo 😉 My sme boli včera na poslednom sedení, máme už napísanú aj záverečnú správu tak sa teším, že nás konečne zapíšu do zoznamu čakateľov. Tiež chodíme do Nitry - a aká doba bola medzi telefonátmi?
@suezana prosím ťa a to sa dá si platiť dobrovoľné pripoistenie aj ked si dieťa adoptuješ? O tom som nevedela, vieš mi prosím ťa povedať niečo bližšie?

lucy125
10. aug 2011

@iwusa Ahoj, aj my sme podali o adopciu. Sme manželia už 4 roky a stále sa nám nedarí. Vyše roka chodíme na umelé oplodnenie a stále nič.Teraz čakáme na genet. a hematolog. výsledky, mne vravia, že som zdravá, manžel má znížený spermiogram. Podali sme si žiadosť o adopciu, ale ešte nemáme tú psycholog. prípravu. Som z TO, vraj v Nitrianskom kraji je čakacie číslo 50, a vraj okolo 1/2-1 roka , sa tiež čaká.Ako prebieha tá psycholog. príprava? Aké máš z toho pocity?

erikadodo
10. aug 2011

@lucy125 to máš pravdu že je to predražené, ale mám skúsenosť a s ISCAROM teda presnejšie moja kamoška. Vraj je tam prístup lekárov a hlavne sestričiek dosť necitlivý. Ona od tiaľ odyšla a išla tiež do gyn-fivu kde sa im to podarilo a teraz má krásne dvojičky D/CH. Nám sa to nepodarilo, ale v konečnom dôsledku každé takéto centrum sa snaži o to aby to vyšlo a klientky boli spokojne a všade je to finančne náročné. Držím ti palce aby genetika vyšla OK. My už máme po príprave tak sa tešíme že nás zaradie do zoznamu

erikadodo
10. aug 2011

@lucy125 ak môžem odpoviem ti aj ja na pocity po príprave lebo ako som ti písala mám ju úspešne za sebou. My sme chodili do Nitry a veľmi sa nám to páčilo. Zo začiatku sme mali zmiešané pocity lebo sme nevedeli do čoho ideme , ale psychologička bola veľmi príjemná a všetko nám vysvetlila a veľa sme sa tam aj naučili. Nie je to nič hrozné ale naopak dosť nám to pomohlo...

suezana
10. aug 2011

@lucy125 my sme v Nr poradovníku zapísaní 1 a pol roka a to máme požiadavku 0-3 roky, a aj polorómske.... a kamarátka čaká na romske novorodeniatko už rok, ak sa nemýlim....

suezana
10. aug 2011

https://www.modrykonik.sk/forum/financie-a-rodinny-rozpocet/dobrovolne-nemocenske-poistenie/

@erikadodo skús sa tu opýtať, ja si myslím, že nie je rozdiel medzi adoptovaným a bio v tomto prípade....

lucy125
10. aug 2011

@erikadodo My chceme diaťatko od 0-12m, na pohlaví nezáleží, ale bielej farby pleti. Na prípravu budeme chodiť sem do TO, vraj psycholog. je ok, že sa dokáže vždy prispôsobiť.Ani my nevieme do čoho ideme vôbec si neviem predstaviť ako bude tá príprava prebiehať.Dúfam, že tiež to bude dobré.Ďakujem, že držíš palce, aj ja držím, aby to hneď pekne vyšlo.Ja dúfam, že poradovník nebude dlhý. 😉 Ešte mám otázku, vraj sa musí pár krát do mesiaca volať ako postúpil poradovník a vraj kto viacej vyvoláva, ten má vačšiu úspešnosť, tak neviem čo je na tom pravdy.Nevieš? 😅 😅 😕

lubinka13
10. aug 2011

@lucy125 ahoh aj ja chodím na prípravu.už budem končiť a taktiež už túžobne čakám na zápis do zoznamu. taktiež môžem potvrdiť, že tá prípravaje v pohode a dozviš sa tam veľa zaujímavých vecí, ktoré ti v budúcnosti pomôže. 😵

suezana
10. aug 2011

@lucy125 párkrát do mesiaca volať? 😕 😕 😕 😕 po skončení prípravy nám povedali, že máme zavolať o polroka 😅 😅 myslím, že to povedia aj vám 😉 teraz je okolo 100 žiadateľov - načo by si volala.... skorej aj tak bábo nedostaneš....musíš prísť na rad.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre