Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lillik3
30. máj 2013

@zwalsh ... nooo ešte čakáme,,, ešte taký 1-2mes. a možno aj viac 😉

zwalsh
30. máj 2013

@lillik3 takže ste to dievčatko ani chlapčeka nevideli?

lillik3
30. máj 2013

@zwalsh ....Eeee 🙂 sme este len druhý, este nás nekontaktovali ze je chlapciatko aj pre nás 🙂 info je len ta, ze sme druhý v poradovníku

belaanabela
30. máj 2013

@5katarina7 mateska vybavená i pridavky i prispevok pri narodeni a dokonca sa nam zadarilo malu mame na prechod. pobyte u nas nahlasenu - fuu to bola makačka toto všetko obehať po uradoch, nepoviem všade boli ochotny ale nie vždy vedeli čo maju robiť kedže s Ado. sa nestretavuju tak často,,,no ale zvladli sme to 🙂
A už máme mesiac ! 😀

zwalsh
30. máj 2013

@lillik3 Aha, tak ja som to nepochopila 🙂) Tak deržím palčeky.

zwalsh
30. máj 2013

@belaanabela Juuj no to je super, aspoň nám potom budeš môcť dať radu, až už budeme tak ďaleko. A ako si maličká zvykla doma? Prajem všetko dobré.

5katarina7
30. máj 2013

@belaanabela šikovní ste 😉 a malá ako rýchlo rastie veď teraz ste si ju brali a už mesiac 😵 😵 😵

belaanabela
30. máj 2013

@zwalsh malinka si zvykla automaticky lebo sme si ju brali priamo s pôrodnice tak iný domov nepozná,,,jáj je užasna total. naparadu 😉
@5katarina7 no veru už mame mesiac takže ešte dva týždne do nášho šestonedelia 😅

zwalsh
30. máj 2013

@belaanabela A ako dlho ste čakali? neviem či si to nepísala...A to vás hned kontaktovali keď sa malá narodila? My tak veľmi chcem e dievťatko... Ďakujem za odpoveď.

iwusa
30. máj 2013

@zwalsh inak super nápad ohľadne tabuľky našich posunov, bolo by to prehľadne rozdelené podľa krajov. podujmeš sa toho? ostatné baby, mali by ste o to záujem?

zwalsh
30. máj 2013

Tak skúsime, vždy skopírovať a pridať aktuálny stav

KRAJ......................DEŇ ZáPISU...............AKTUÁLNY DEŇ..............MIESTO
PREšOVSKý........ 2.5.2013........................30.5.2013............................166

iwusa
30. máj 2013

KRAJ......................DEŇ ZáPISU...............AKTUÁLNY DEŇ..............MIESTO
PREšOVSKý........ 2.5.2013........................30.5.2013............................166
TRNAVSKÝ........... 4.5.2011.......................30.5.2013.............................D-3., CH-1. 😵 (pred nami sú aj pozasatavené, nerátam ich)

tortelinka
30. máj 2013

@iwusa tak to uz aby si mala vybavu nachystanu! 🙂

larati
30. máj 2013

KRAJ.......................DEŇ ZÁPISU...............AKTUÁLNY DEŇ..............MIESTO
PREŠOVSKÝ........ 2.5.2013.......................30.5.2013.........................166
TRNAVSKÝ........... 4.5.2011........................30.5.2013..........................D-3., CH-1. (pred nami sú aj pozasatavené, nerátam ich)
TRENČIANSKY.....30.10.2012...................30.05.2013........................68

belaanabela
30. máj 2013

@zwalsh čakali sme 2r. a 8 mesiacov na pohlavi nezaleži, no a vyšlo Nám to vytúžené dievčatko

@5katarina7 inak moc mi pomohlo že si napisala tu na konika že ked vybavujem MD na predbežko tak musi byt pravoplatne, nikdo mi to nepovedal ani na upsvar a ani na social. pistovni pritom som sa tam vrtela 3x 😒

dadenka1
30. máj 2013

nechcete tie udaje hodiť do klasickej excel tabuľky? podľa mňa by to bolo lepšie.. a potom dať link na tabuľku a priebežne aktualizovať

lillik3
30. máj 2013

KRAJ.......................DEŇ ZÁPISU...............AKTUÁLNY DEŇ..............MIESTO
PREŠOVSKÝ........ 2.5.2013.......................30.5.2013.........................166
TRNAVSKÝ........... 4.5.2011........................30.5.2013..........................D-3., CH-1. (pred nami sú aj pozasatavené, nerátam ich)
TRENČIANSKY.....30.10.2012...................30.05.2013........................68
KOSICKY................7.2.2012......................30.5.2013..........................D-15,CH-2

karkana
30. máj 2013

no a BanskoBystrický ............15.10.2011..............5.4.2013.............4miesto 😉

vikad
30. máj 2013

PREŠOVSKÝ........ 2.5.2013.......................30.5.2013.........................166
TRNAVSKÝ........... 4.5.2011........................30.5.2013..........................D-3., CH-1. (pred nami sú aj pozasatavené, nerátam ich)
TRENČIANSKY.....30.10.2012...................30.05.2013........................68
KOSICKY................7.2.2012......................30.5.2013..........................D-15,CH-2
KOSICKY................19.9.2012......................30.5.2013..........................D-34,CH-20, dvojičky - 2

lillik3
30. máj 2013

@belaanabela ...aj pri osvojeni je možné získať príspevok pri narodení? Prosím opráv má ak sa pletiem, ale ide o príspevok ktorí dostávajú zeny po pôrode cca 800€? Či ?

iwusa
30. máj 2013

@lillik3 nie, nemáme na to nárok. totiž tento príspevok sa delí na dve časti:

1. príspevok pri narodení dietata - 151,37 (na túto sumu máme nárok)
Ak sa súčasne narodili dve deti alebo viac detí, nárok na príspevok na každé dieťa sa zvyšuje o polovicu, teda o 75,69 eur. Teda pri narodení dvojičiek, patrí príspevok vo výške 227,06 eur (151,37 + 75,69 eur)

Ako si uplatniť nárok na príspevok pri narodení dieťaťa?

Svoj nárok si uplatníte na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny príslušnom podľa vášho trvalého pobytu. Nárok si uplatníte odovzdanou a potvrdenou žiadosťou.

Kedy vzniká nárok na tento príspevok?
Nárok na príspevok pri narodení dieťaťa má predovšetkým matka. V prípade, že matka zomrie pri pôrode, tak otec dieťaťa, či iné osoby, ak sa matka zriekne dieťaťa,či ho opustí. (Zákon č. 238/1998 Z.z.).
(info zo stránky www.financie.sk)

2. Príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa 678,49 eur (úradníčky mi povedali, že na túto sumu nemáme nárok, lebo je sa zohľadnujú také faktory ako pravidelné kontroly počas tehotenstva a iné ale podstatné, že hneď tá prvá podmienka v našom prípade je nesplniteľná)

Ako si uplatniť nárok na príplatok pri narodení dieťaťa?

Svoj nárok si uplatníte na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny príslušnom podľa vášho trvalého pobytu. Nárok si uplatníte odovzdanou a potvrdenou žiadosťou. O príplatok môžete žiadať najneskôr do uplynutia šiestich mesiachov od narodenia dieťaťa.
Kedy vzniká nárok na tento príspevok?
Nárok na príspevok pri narodení dieťaťa má predovšetkým matka. V prípade, že matka zomrie pri pôrode, tak otec dieťaťa, či iné osoby, ak sa matka zriekne dieťaťa,či ho opustí. (Zákon č. 238/1998 Z.z.).
(info zo stránky www.financie.sk)

hmm... ale trochu ma zaujala tá posledná veta hlavne "... či iné osoby, ak sa matka zriekne dieťaťa, či ho opustí..."
no čo baby, ktoré už máte mimi, aká je šanca, aké máte skúsenosti???

iwusa
30. máj 2013

@tortelinka už je nachystaná ale v základnej farbe, nechcem kupovať dievčenské resp. chlapčenské farby (zatiaľ), lebo človek nikdy nevie. Nechala som sa tak naplašiť úradníčkami v septembri, že už máme byť v strehu a pripravený a doma mám napríklad nový krásnučký zimný overal pre mimi 2-6 mesiacov, lebo hovorili, že do zimy to určite bude... no neviem či ho využijeme ale pri takejto rýchlosti ako to u nás ide, tak možno aj áno 😀 😀 😀

najjulinka
30. máj 2013

@iwusa nepovedali do ktorej zimy to bude... 😀 😀 😀

lillik3
31. máj 2013

@iwusa ... fu, super... Ďakujem 😉

zwalsh
31. máj 2013

@dadenka1 Ano, to je super nápad

zwalsh
31. máj 2013

@dadenka1 Urobila som tabuľku ale neviem kde ju uložiť a dať link. Môžeš pomôcť? Vďaka veliká.

iwusa
31. máj 2013

dievčence, tak ešte tuna je veľmi dobre popísané ako je to s príplatkom k príspevku pri narodení (678,49 eur), ale vyzerá to tak, že skutočne nemáme nárok... príde mi to hlúpe, veď to sú peniažky pre štart dieťatka a nie pre mňa na nákupy, dovolenku... ale čo sa čudujeme, žijeme predsalen na slovensku 😠
http://www.employment.gov.sk/priplatok-k-prispe...

@najjulinka no asi tak nejako 😀 😀 a možno sa aj trafili a ani o tom nevedia, keď nie, tak vyuzijeme hádam pri druhom a keď ešte ani to nie, tak ho bude mať raz mladšia sestra.

zwalsh
31. máj 2013

Dievčatká, pridajte aj iné kraje na čakačku, aby sme boli trochu v obraze. Viem, že tam chýbajú tzv. požiadavky (hnusí sa mi to slovo) ale to nevadí. Pre nás a ďalšie po nás to bude dobrá orientácia ko dlho sa čaká. Ďakujem 🙂

zwalsh
31. máj 2013

Poraďte kam mám uložiť ten excel a pridať link tu, aby sme tam mohli zapisovať. ☹ Ďakujem 🙂

lussy461
31. máj 2013

Ahojte, moja znama si adoptovala dietatko minuly rok a ten prispevok pri narodeni dietata (678,50) dostala 🙂 takze drzkam palceky aby to bolo tak!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre