Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

fontana
26. aug 2013

@vesticka,@zwalsh dakujem,ak už bude náš,určite budu fotečky....
@pelikan8 no je zlatá,taký smejko 🙂

5katarina7
26. aug 2013

moja Karolínka <3

lubka1709
26. aug 2013

@5katarina7 krásna babika

matulikmamulik
27. aug 2013

Chcem sa spytat ked je vystavene predbezne opatrenie dieta uz je nastalo u nas alebo mozu ju pytat aj do ded?

vemido
27. aug 2013

Baby Trenčiansky kraj -- oktober 2012 --84 miesto, august 2013 -- 63 miesto... Ide to pomaly, ale ide ... 😀 😀 😀

cairka
27. aug 2013

@matulikmamulik , po vykonateľnosti, respektíve právoplatnosti je u vás na furt 🙂

karkana
27. aug 2013

včera návšteva zo sociálky u nás dopadla dobre 😉 len mi je ľúto kámošky susedy, ona tiež nemôže mať bábo, a teraz ,ked ja mám, tak vidím, že sa tak stráni , vyhýba sa, aby nás nevidela, 😖

zuzik242
27. aug 2013

Ahojte nie je tu náhodou maminka ktora je v štátnej službe, mam otázku ako jej zamestnávateľ ukončil rodicovsku dovolenku dakujem

opicka2
27. aug 2013

@vemido Ďakujem za informáciu 🙂, no mohlo by sa to ešte trošku rýchlejšie posúvať, to by bolo lepšie 😵 😵 😵

iwusa
27. aug 2013

@karkana to s tou kamaratkou mi je luto... myslim, ze pre kazdu zenu je velmi tazke, ked nemoze mat a vidi radost druhych. nie, ze by Vam to nedopriala, len jej je to luto a boli ju to. hovorim z vlastnej skusenosti, bolo to tazke obdobie, kym som sa vysporiadala so vsetkym co jednoducho patri k mojmu zivotu. teraz sa uprimne tesim, ked mam tehotne kamosky a vidim zasa ako oni mne drzia pasticky a tesia sa, ze uz hadam coskoro budeme mat mimi.

opicka2
27. aug 2013

@iwusa napísala si to presne 🙂), takto to prežívala alebo prežíva asi každá jedna z nás, a je to normálne... všetko má svoj zmysel, a všetko chce čas.. 😉

123sabrina
28. aug 2013

trnava zaradena 13.2.2012 55miesto ----------------------28.8.2013-----21miesto

marti35
28. aug 2013

Pozrite si prosím pozorne podpisuje sa petícia proti tomuto hroznému zákonu zločinu páchanemu na deťoch Juvenilná justícia :( http://www.voxvictims.com/2012/12/31/juvenilna-...

iwusa
28. aug 2013

dievčence, už ked tu mame tuto temu... verite tomu? nie je to len hoax? čo to som si o tom prečítala a nejde mi do hlavy ako je mozne, ze to ludia dopustaju... 200 tis. odobratych deti? to je obrovske cislo, kazde dieta ma 2 rodicov, mozno 4 starych rodicov, to je 6 ludi za jednym dietatom, ved to je 1,6 miliona ludi. tolko ludi by nic nerobilo? aj keby bolo dieta odoberane za "pomoci" policie, rodic ich nemusi vpustit do svojho bytu. neviem pride mi to divne...

maburka
28. aug 2013

ahojte, chcela by som sa spytať či mi neviete náhodou poradiť, možno to príde niekomu divné ale žijeme s manželom u mojich rodičov, máme svoju izbu, ostatné priestory sú spoločné, dom na nás nieje napísaný, časom chceme stavať, je možné že by nám povolili adopciu aj keď nemáme vlatné bývanie?

erikadodo
28. aug 2013

@maburka Ahoj, v čase ked sme si dali žiadosť o adopciu sme bývali u mojich rodičov a dom nebol na nás písaný. A žiadny problém sme nemali. Bytová situácia sa u nás nezmenila a sme zapísaný už dva roky....

dadenka1
28. aug 2013

@maburka to vadiť nebude..

maburka
29. aug 2013

@erikadodo
@dadenka1
ďakujem 🙂 ste ma potešili lebo sme sa s manželom o tom bavili a muž si myslí že to môže byť problém 🙂 ste ma potešili

marti35
29. aug 2013

@iwusa Vo Francúzku v Nemecku platí už tento hrozný zákon .... a 4.9. sa má schváliť zákon ktorý je na hlavu je to realita dala som to tu preto lebo si myslím že každého budúceho rodiča by to malo záujmať ide o budúcnosť našich detí

http://www.hlavnespravy.sk/preco-nove-„ludske-p...

iveta70
29. aug 2013

@karkana taketo reakcie su velmi caste, ja som sa s tym tiez stretla u mojej kamosky s ktorou sme stravili cele detstvo a ked som mala deti a ona nie, tak uz si so mnou nemal co povedat...:( vyhybala sa mi.... .:(

karkana
29. aug 2013

@maburka aj my bývame u manželovej starkej,dom je napísaný na mm mamu a jej sestru,my máme dá sa povedať len auto a záhradu,čo je ozaj naše,tiež sme chceli stavať, ale euráče nejak sa rýchlo míňajú a úver si už netrúfame brať, máme už jeden, tak možno ostaneme tu, a uvidí sa, máme spálňu a ostatné je spoločné,a nebol problém, aj teraz na kontrole ,ked bola sa pýtala , či bude mať vlastnú izbu, no áno, bude väčší, tak z obyvačky mu spravíme detskú, tak že v poriadku, lebo teraz musí byť s nami v izbe,kým je malinký 😉 to neni problém vôbec,len nejak tak povedz, ako ja

karkana
29. aug 2013

@marti35 to sa ale hrozne číta 😠 ten článok

maburka
29. aug 2013

@karkana tak keď bude väčšie tak sú tu ešte voľé izby to nebude problém 🙂 a dúfam že ked bude väčšie ze už tu nebudeme 🙂

marti35
29. aug 2013

@karkana je to hrozné 😠 adopcie umožnené homosexuálom a že sloboda 😠 a detí sa nikto nepýta ďalej ta zvrátená sexualita ktorú už do škôlok chcú zaviesť vo forme rozprávok princ zaľúbený do princa a teraz ešte aj toto ....

najjulinka
29. aug 2013

@marti35 čo ti na tom vadi oproti sučasnemu stavu? že decko miesto jedneho bude dediť po dvoch, alebo čo? nie celkom tomu rozumiem...

tortelinka
29. aug 2013

@iwusa mam na to presne rovnaky nazor..

marti35
29. aug 2013

@najjulinka nechápem čomu nerozumieš?? že sú deti zneužívané prečo sa proti tomu vzbúrili Chorváti ??? treba si pozorne pozrieť http://www.voxvictims.com/2012/12/31/juvenilna-...

marti35
29. aug 2013

@najjulinka Najskôr homosexuáli si vydobyli adopcie detí ktoré nemajú na výber a budú dediť jedine ich pomýlenú orientáciu a hneď po nich budú nasledovať pedofíli ktorý si tiež vydobýjajú svoje práva a pýtaš sa čo mi na tom vadí ???deti sú zneužívané na ich zvrátené túžby to mi na tom vadí a dúfam že nie len mne petícia sa podpisuje a chcem veriť že ako Chorváti zabojujeme aj mi za naše deti a ich práva

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre