Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

najjulinka
19. jan 2015

@siska25 odo mna chceli potvrdenie, kedy som dieťa prebrala.. .jasne, že to šlo so spätným datumom, ku dnu pravoplatnosti,a le tak čo narobim... o nejaký ten den som prišla o matersku. .mala som ju kratšiu.... v pondelok mi dali piatkový datum,takže 3 dni......

little_bubu
20. jan 2015

@siska25
a mozem sa opytat kde vas riesili? v ktorom meste? dakujem

siska25
20. jan 2015

@little_bubu ako myslíš riešili? Ktorá sociálna poisťovňa, domov alebo odkiaľ sme my teda kam sme mali podanú žiadosť o adopciu?

little_bubu
20. jan 2015

@siska25 upsvar v ktorom meste?

siska25
20. jan 2015

@little_bubu v TN sme dávali žiadosť.

dellfi
23. jan 2015

Da sa podat ziadost do viacerych miest, alebo sa da len v mieste bydliska?

mana85
23. jan 2015

@dellfi Len v mieste bydliska sa dá podať žiadosť , ale ak tam nebývate tak kontrola na zhodnotenie podmienok na bývanie môže prísť tam kde sa zdržiavate a aj prípravu si môžete robiť pre Vás na najbližšom upsvar-e prípadne inej organizácii .

beba1902
23. jan 2015

A mame 4 roky ♥

tortelinka
23. jan 2015

@siska25 u nás nechceli papiere z DD, dala som iba zo súdu, od dátumu vykonateľnosti, nie právoplatnosti ale tiež im trvalo, kým sa dohodli

belaanabela
23. jan 2015

@beba1902 4 ročná "žena" .o)

mata71
25. jan 2015

@beba1902 na detoch vidíme ako ide rýchlo čas k dobréému 😵 😵

mata71
25. jan 2015

u nás oslava môj miláčik mal včera 1rôčik..

naduska72
25. jan 2015

ahojte.. kedy ste zacali dietatko pripravovat nato ,ze je adoptovane.(....

lillik3
26. jan 2015

@siska25 ... my sme sice brali rovno z nemocky ale tiez chceli presny datum prepustenia domov.

martinkasl
26. jan 2015

@mata71 Gratulujeme drobcovi a tiež rodičom ku krásnemu výročiu. A ďakujeme za darčeky 🙂

mata71
26. jan 2015

@martinkasl neni začo.. neboj ked bude teplejšie vybehnem do komj a pokecáme a ver že bude o čom..

martinkasl
26. jan 2015

@mata71 Budeme sa tešiť 🙂

mata71
26. jan 2015

@martinkasl no ved už by sme si mohli potom dať to stretko konečne,, ešte si musím zdravotku asi prehodit do Š lebo dochadzat do K ,,je to tam na dlho ,myslím u doktorky.........a bola som v Nr a asi to vyšlo ale zatial neviem nič či hej či nie len mám pocit že áno... a počet ako máš Ty 🙂

lenkove
26. jan 2015

@naduska72 Ahoj. No je to idividualne od dietata, ale v podstate, ked sa zacne dieta pytat, tak odpovedat pravdivo... Zvycajne tieto otazky prichadzaju okolo tych troch rokov, u niekoho skor, niekde neskor.. "Aj ja som bol u teba v brusku" .. Je dobre odpovedat pravdivo: "Nie, v brusku ta mala taka teta, ktora sa o teba nevedela/nemohla postarat, tak si potreboval maminku... My sme vtedy velmi tuzili presne po takom syncekovi/dcerke ako ty, co by mal take krasne vlasky ako ty a zavolala nam taka teta, ze si na svete, ze si mame po teba prist.. A my sme prisli a boli sme stastni, zobrali sme ta k nam domov. Lubime ta.. atd.. "' to uz ako je vasa rodinna situacia...
😉 doplnte, opravte, napiste 😉

mata71
26. jan 2015

@lenkove jednoducho krááásne milé slvá k dietatku..
😵 😵

lenkove
26. jan 2015

@mata71 dakujem 🙂 To som sa aj ja tu na koni dozvedala, co povedat 😀
@naduska72 a postupne informacie nabalovat... Najlepsie podla otazok dietata. A este, ak aj nevies/nechces odpovedat hned, tak to mozes vysvetlit "Teraz sa o tom nemozeme porozpravat, prideme domov a porozpravame sa.."

continental
27. jan 2015

Ahojte,neviete niekto ako je na tom ZA s adopciou?či je to stále primrznuté,alebo sa to trošičku pohlo.Ďakujem 😵

karkana
27. jan 2015

😉 tak už sme svoji navždy 🙂

tlucka
27. jan 2015

@karkana Teším sa s tebou 🙂

jafnka
28. jan 2015

@karkana jej, super 🙂

katinka4
28. jan 2015

Ahojte , s manzelom sme sice mlady par , ale kedze sa nam nedari mat babo zvazujeme aj adopciu .Chcela by som vediet co vsetko je potrebne predlozit UPSVZ - mam na mysli prijem,majetok....a ci musime mat vlastnu nehnutelnost....

hora_lka
28. jan 2015

@karkana dobra sprava, gratulujem 🙂

nikadomi
28. jan 2015

@katinka4 ahoj, potrebujes navstivit upsvar prislusny k vasmu miestu bydliska a tam Ti daju potrebne podklady co vsetko budes potrebovat. Ano, zdokumentuvava sa prijem manzelov za posledny rok, zdravotny stav- potvrdenie od lekara, upsvar si vyziadava odpis z registra trestov plus dolozis sobasny list. Vlastnu nehnutelnost nie je nutne mat, staci podnajom.

martinkasl
29. jan 2015

@mata71 My chodíme vedľa do dediny k lekárke,pre istotu 🙂 Isto by si to mala i ty lepšie ako u nás 🙂
Hej??? Juuj,som zvedavá aký vek detí,nevieš nič bližšie? Mamka mi vravela,že sa niečo črtá,som jej hovorila,že potom porovnáme 🙂 A inak momentálne sme 9ty 🙂

bahary
29. jan 2015

V utorok boli dodané všetky naše papiere na UPSVaR v BA - takže úrad má 2 týždne aby nás zapísal. Máte skúsenosti či si dajú na čas? Už sa to tak dlho celé naťahuje a ja sa neviem dočkať...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre