Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

marcelarefat
16. sep 2015

@lillik3 no ja mam spalnu nastastie taku , ze sa tam aj 4 postielky zmestia 🙂 a v obyvacke aj trampolinu mozem mat 🙂 tak asi pre to bolo vsetko ok

ingridlukacova1123
18. sep 2015

@silvik1 ahoj naozaj april 2013 iba vybavuju? Mi sme boli marec 2013 a drobca mame uz od 6.marca doma. Mame ziadost na druhe ale ako vidim tak sa nedockame ked za pol roka sa to posunulo iba o mesiac.😖

silvik1
18. sep 2015

@ingridlukacova1123 tak mi povedala tetuša na úrade keď som tam volala. je to des to čakanie 😒

maccca
19. sep 2015

@mischka1312 ak si nitriansky kraj ako si natom ty???

mischka1312
19. sep 2015

@maccca vies, my este len zaciname pripravu na urade prace,takze zatial nijako...povedali mi ze to trva zhruba 2,5 roka kym sa dostaneme k dietatku. Preto som sa ta pytala, aby som aspon zhruba vedela kedze si nitriansky kraj,ako to ide a vyzera. takze nas caka este dlha doba cakania. aj si im volala a informovala sa ci ste sa posunuli vyssie? drzim palce nech je to cim skor 🙂 .

maninka1974
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dasah
20. sep 2015

A smiem sa spytat z ktorého kraja ste?

kikuska_wedge
20. sep 2015

@dasah BA

mata71
20. sep 2015

@maninka1974 gratulujem rodičom a dieťatku 😵

maninka1974
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
continental
21. sep 2015

@mariana78 ,no ja tiež volávam tak čo 3 mesiace do ZA ako sa hýbe poradovník a vždy som v šoku.Pokazí mi to náladu na ďalšie dni dopredu 😢 .A ako to pozorujeme v ZA daju na adopciu 3 deti do roka a nespravime nič,len si zaželať hooooooodne trpezlivosti......a veriť,že nám tých 5-6 rokov čakania rýchlo ubehne. 😉

jane107
21. sep 2015

@maninka1974

Ahoj, chcela som sa Ťa opýtať, maličkého Samka máš adoptovaného a lebo v pestúnskej starostlivosti?
Želám Vám veľa šťastia a nech sa malému dobre darí 🙂 .

amienne
21. sep 2015

tak u nas posledna info z uradu pre Bratislavsky kraj. Cakacka 2,5 roka a ak je zaujem o uplne miminko tak 3 roky.

jane107
21. sep 2015

@amienne Ahoj, tak to je dosť dlhá doba. Možno by si mi vedela poradiť, na pestúnsku starostlivosť a na adopciu sú rôzne doby čakania - myslím, ak mám požiadavku na neromske dieťatko do 1 roka?

maninka1974
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maccca
21. sep 2015

@mischka1312 volala som dnes tak sme 37pre nas je aj to velky uspech ,velmi sa tesiiim a drzkam palce 😍😍😍

mischka1312
21. sep 2015

@maccca to je supeeeer 🙂 , tesim sa s tebou a zelam ti nech sa to posuva este rychlejsie! budeme si drzat palce navzajom 😉

amienne
22. sep 2015

@jane107
Co sa tyka pestunskej starostlivosti vs. adopcia to veru nemam informacie ako rychlo sa to hybe. Ale pri pestunskej starostlivosti zas clovek musi pocitat s dalsimi obmedzeniami - o dietati rozhoduje v dolezitych otazkach biologicky rodic, pripadne sud, je potrebne udrzovat kontakt s biologickou rodinou ( nebranit dietu v kontakte s rodicmi), treba konzultovat, resp. si vybavit ci je mozne s dietatom vycestovat do zahranicia, ci je mu mozne dat spravit pas. Tak si to treba zvazit, ci pestunstvo je adekvatna nahrada za adopciu. Ja som chcela tiez idealne babatko ale uz s manzelom prehodnocujeme a mozno uprednostnime vacsie dietatko 3-4 roky, na ktore sa necaka tak dlho a potrebuje pomoc aby neostalo zaseknute v domove. Lebo vacsie deti vacsina adoptivnych rodicov nechce.

janinuska
23. sep 2015

Ahojte, chcem sa spytat, tie ktore ste si zobrali dietatko priamo z porodnice, ako to prebiehalo? Volali vam z uradu prace socialnych veci a rodiny, že v tej a tej porodnici je dietatko na adopciu? Na zaklade akeho potvrdenia ste si mohli dietatko z porodnice zobrat? Kolko malo dietatko dni, ked ste si ho brali? Dali ste mu meno vy, alebo bio matka po porode? A rodny list a kartičku poistenca ste vybavovali kedy? Nemože sa stat, že bio matka si to rozmysli a bude chciet dietatko naspäť? Kolko ma na to času? Ešte sa chcem spytat, či je pri adopcii nutne byvat vo vlastnom dome, alebo byte, alebo stači podnajom? Stači 3 izbovy najomny byt? Musia byt obidvaja manželia zamestnani? Ked pracuje iba manžel bol by to problem? Toto som nikde nenašla. Dakujem za každu odpoved.

amienne
23. sep 2015

@janinuska
Ahoj janinuska, neodpoviem ti na vsetky tvoje otazky lebo sme len na zaciatku procesu ale uz nejake info mame. V prvom rade ak chces mat uplne presne info odporucam zajst alebo zavolat na prislusny urad socialnych veci a rodiny alebo pripadne konktaktovat USEMV alebo Navrat. To su ti kompetentni, ktori ti budu najlepsie vediet odpovedat na tvoje dotazy.

1) u malych deti ( babatka) mozu adoptivni rodica dat dietatku krstne meno. Pri anonymnom porode alebo pri odlozeni do hniezda zachrany niekedy deticky ani meno v porodnici nedostanu, su len nejako oznacene ( napriklad cislom). Aj keby dietako meno malo ( ci uz od BIO matky alebo by mu ho skratka niekto vybral) je mozne ho zmenit. Po osvojeni dostava dietatko aj priezvisko rodicov.
2) zo zakona je lehota, v ktorej ma biologicka matka moznost zmenit svoje rozhodnutie. Myslim, ze je to teraz 6 tyzdnov od porodu ale neviem ci sa to neplanuje nejako predlzit. Co mi vraveli na urade v BA, tak oni sa vraj snazia ponukat deticky do rodin az po uplynuti tejto lehoty aby predisli problemom. Ale mam sama v rodine pripad kedy 7 dnove babatko ponukali rodicom, nech si ho zoberu domov. Je to na zvazeni. Konkretne v tomto pripade sa rozhodli radsej pockat, kym dietatko nebude naozaj "volne" a az potom si ho zobrali domov.
3) co sa tyka zamestanania. Bolo mi povedane, ze to nie je dobry signal ak rodicia nepracuju ale na druhej strane ak je preukazany prijem, majetok - skratka je jasne, ze sa o dieta bude vediet rodina materialne postarat, tak by to nemalo byt prekazkou. Podla mna je to na individualnom posudeni. Ked manzel pracuje a ma postacujuci prijem, nemal by to byt problem

lubka1709
23. sep 2015

Baby zažili ste to že raz volate tak pekne sa posuva porasdovnik dopredu a neskor o nieaky čas zavolate a zistite že sa posuvate ale dozadu?

jafnka
24. sep 2015

Ahojte. Tak od zajtra zase začína Klub náhradných rodín vo Zvolene. Všetkých srdečne pozývame.

berilka
24. sep 2015

@jane107 na pestúnsku starostlivosť je kratšia doba čakania. Ide o to, že adopcia a pestúnska starostlivosť sa líšia. Ak Ti ten rozdiel nevadí, tak odpoveď na otázočku je: čakanie na pestún.starostlivosť je kratšia. 😉 😉 pa

jane107
24. sep 2015

@berilka Ahoj, ďakujem pekne za informáciu🙂.

beka22
24. sep 2015

@lubka1709 ahoj aj nám sa to stalo začiatkom tohoto roka a bolo mi povedané že sa to bežne stáva. Bolo mi to podané tak že sa tomu nechce úplne veriť ale nemám možnosť si to overiť. Je to smola ale je to tak hlavne o nervy vtedy keď si už úplne na začiatku poradovníka ako mi. Prajem veľa trpezlivosti🙂

mata71
25. sep 2015

@beka22
@lubka1709 dievčatá je to tak pred Vami sú žiadatelia čo si pozastavia proces ,lebo nemajú financie,otehotnejú,zmena nastala u nich nejaká ,,ked si vyrieša situaciu tak proces obnovi a asamozrejme idu na svoje miesto kde sa posuvalo poradie,,preto idete dopredu ked sa pozastaví,,a ked sa obnoví idete dozadu... 😵 😵

beka22
26. sep 2015

@mata71 to som pochopila ale mne povedali že dáky pár zabudli napísať do poradovníka a keď volali o poradie na sociálke zistili že ich zabudli napísať čo sa mi zdá čudné že by pár čo si dá žiadosť na adolciu sa ani raz za 4 roky nezaujíma o poradie ☹

mata71
26. sep 2015

@beka22 tak to hej to je viac ako čudné,lebo fakt sme všetky nedočkavé a chceme mať dieťatko doma ... a keď vravíš že 4 r sa nepýtali,,tak tomu neverím,,môj názor že ich pichli dopredu za pe.......... tomuto by som ani ja neverila naozaj... ☹

dioliana1
26. sep 2015

@mata71 jasné podvody všade 😖

karkana
26. sep 2015

@mata71 veru áno, ja verím,viem že dali a majú,,,,,,,,,,,,,,,,,,a nás tiež predbehli,,,boli sme prví a boli ešte prvší

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre