Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

suezana
6. aug 2013

@5katarina7
@mana85
@jaron aj ja som už malej povedala Chrumi 😀 😀 😀 😀 (zajac) alebo som jej povedala, nežer to 😅 😅 😅

sentoza
7. aug 2013

@papajka76 dakujem za radu...idem s tým zabojovat... vdaka

mana85
7. aug 2013

@suezana 😀 nežer to 😀

bodka4
7. aug 2013

ahojte, tak konecne som nabrala odvahu a zavolala aki sme v poradi. Takze Zilinsky kraj zaradani 18.3.2013 a dnes sme presne na 100 mieste, mozeme oslavovat 🙂
tak si vas tu dalej budem len tichucko citat, fandit tym ktori su uz blizko 🙂

suezana
7. aug 2013

mne dnes ráno rovno do postele telefón, že prídeme na návštevu - šetrenie - sme pred súdom - júúúúúúúúúúj to boli fofry - 😅 😅 😅 po včerajšej oslave 🤐 🤐 😀 😀

suezana
7. aug 2013

@bodka4 och 100. miesto 😒 to je hroznééé

ja som sa dnes pýtala tej pani, či majú detičky a ona že áno stále ....

mata71
7. aug 2013

Ahooojte.obnovujem si pripravu po 2 rokoch Nitriansky Kraj.
28,7.2011........80m
19,9...................62m
23,1.2012.........45
19,4....................41
24,5....................35
6,11.2012..........30
6,2.2013.............24
6,5......................19
3,6.......................15
28,6....................12....roky od zaradenia
6,8.....................10 😵
3.miesto na chlapčeka 5miesto na dievčatko,,1 na surodenecku dvojicu a dvojičky...

janakjk
7. aug 2013

@mata71 super 🙂 🙂 🙂

schatje6
7. aug 2013

@mata71 Mataaaa, my sme tyzden po vas a pred mesiacom sme boli na 13.mieste, tak sme sa za mesiac posunuli o 2miesta, super 😵 😵
my sme uz tiez zacali aktualizaciu, nam takto dopodrobna nepovedali kolki sme ci na dievcatko alebo na chlapceka, je pravda, ze som sa nepytala...

schatje6
7. aug 2013

@mata71 este ma zaujalo to 1.miesto na dvojicky...my sme tiez mali, ze by sme aj dvojicky vzali a teta mi povedala, ze s tym nech ani neratame, vraj to byva raz za 100rokov...

5katarina7
7. aug 2013

@schatje6 ani nie aj nám núkali dvojičky,len my sme sa necítili na dve detičky naraz hlavne mm,lebo sme mali už jednu dcéru doma a je ich tu viacero čo majú dvojičky...

fontana
7. aug 2013

ahojte babenky,tak dnes sme videli malého,je taký zlatučky,a choručky,to asi z toho tepla.Tešíme sa na dalšiu návštevu...

zwalsh
8. aug 2013

@fontana Tak veľmi držím palčeky 🙂 a teším sa s vami.

mata71
8. aug 2013

kočky ďakujeme... no byvaju aj dvojičky moja,,,alebo aj odoberu z rodiny,,,to neviem takto nám povedali a je.. 😵 pri dvoikách sa može stat že budu mat zdravotné problemy alebo take dačo....no srce povie čo a ako,p.Boh nám pošle ten náš poklad...

mata71
8. aug 2013

mi teraz máme pred porodom,ja to tak vravím,celý dom sa ide malovať,vyčistiť,,vymeniť zavesy,asi mi šibkááá,ale ked nám možu zavolat aj dnes,,,povedané slovom,aj o pol roka tak sa ideme pripravovat..........a ešte sa pochvalim od 1,6..nefajčííím,nebudem predca chodit s kočikom a mat cigaretu,alebo chytat dietatko s ufajčenou rukov,,,,síce som mala slimky 4 až 8 za denn ale aj tak ...normalne zodpovedne to beriem... 😉

schatje6
8. aug 2013

@mata71 to je mile, a zrejme aj normalne, ja si to tiez uz tak pomalicky planujem, ze odkial zacnem 🙂 normalne hniezdis 😉

zwalsh
8. aug 2013

@mata71 Tak to má byť. Bohužiaľ veľa žien je poverčivých a preto sa na to vôbec nepripravia ale potom je toho toľko, že sa z toho ani nestihnú tešiť. Tak sa pekne popripravujte, a tešte sa z toho lebo to je tiež pekné obdobie. Držím palce.

afrika
8. aug 2013

ahojte, chcem sa Vás opýtať, či mi nevie niekto poradiť ako to je v prípade, že sme zapísaní v zozname žiadateľov o náhradnú rodinnú starostlivosť, no rozvádzame sa.. ja chcem naďalej pokračovať v zozname, no neviem čo sa pre mňa tím pádom mení.. už som volala pár krát do ZA, no nikto to neberie 😠 neviete mi v tom niekto poradiť? ďakujem 🙂

lenkove
8. aug 2013

@afrika podla mna to musis este raz absolvovat, lebo rozhodnutie mate ako par...
skus zavolat infolinku nielen o adopcii v Navrate... t.c. najdes na www.navrat.sk

maznacik007
8. aug 2013

@afrika informuj sa tam kde si robila pripravu a podla dohody s nimi potom uvidis... ale bude to musiet byt znovu posudene len ty ako jednotlivec ... a aj podla toho co sa vsetko meni ... bydlisko a pod.. lebo tato priprava vam plati len ako paru ... aj tak ste zapisany v zozname ...

yukki
8. aug 2013

@afrika ak ste boli zapísaní ako pár, tak zrejme urobia nejakú krátku aktualizáciu s Tebou, nakoľko sa zmenila situácia v rodine. V zozname podľa mňa ostávaš tak ako si bola.....

afrika
8. aug 2013

ďakujem Vám pekne 🙂 no dúfam, že to bude tak, že urobia maximálne nejakú aktualizáciu iba so mnou a budem môcť naďalej pokračovať v zozname... lebo ak nee, tak ma šľak trafí 😠

karkana
8. aug 2013

😉 tak dnes nám volali, a malého už máme doma 😉 spinkal doteraz, tak cez noc neviem, či budeme hore 🙂 ,ale nevadí, a rodný list mám kde vybaviť? a s tým papierom zo súdu mám ísť na sociálku ?

zwalsh
8. aug 2013

@karkana tak to je úžasné ste skvelí 🙂 prajeme dobrú nocku a neboj budete sa spolu učiť spinkať blahoželám 🙂

schatje6
8. aug 2013

@karkana musi to byt uzasne, gratulujem 🙂

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mana85
9. aug 2013

@karkana nám dali malého rodný list na matrike v mieste narodenia no musela byť s nami kolízna a ona podpisovala prebratie a prebrala ho na základe súdneho rozhodnutia o predbežnom opatrení no tak je to asi len v prípade že dieťa je nechcené a má uvedených rodičov ak je z hniezda alebo anonymného pôrodu tak je zrejme iný postup ...
s papiermi zo súdu a rodným listom si pôjdeš vybaviť materskú na sociálne a prídavky na upsvar a ak muž pracuje tak daňový bonus od zamestnávateľa tiež k tomu musí mať tieto isté dokumenty a keď už budeš na upsvar-e tak si daj napísať žiadosť na súd o pred-osvojitelskú st. teda aspoň nám to spísali tam neviem ako je to v mestách či treba dieťa prihlásiť k pobytu ale ja som malého vôbec neprihlasovala až keď mal naše priezvisko bývame na až moc malej dedine a nechcela som aby každý vedel aj rodné č. malého no nakoniec to dopadlo aj tak na figu z malého ako takou anonymitou 🙄 to by snáď mohlo byť vše k vybavovačkám prípadne Vám aj na sociálnom povedia čo treba ešte vybaviť ... tak držím päste a gratulujem a ako mi to povedala kámoška keď som bola ešte v pôrodnici s krpcom ? jááj ROZLÚČ sa zo spánkom 😝

mana85
9. aug 2013

Niečo z mini-dovolenky nášmu malému už samo chodiacemu ! sa vo vode hlavne veľkej strašne páčilo keď sme si chceli ísť oddýchnuť na deku tak len s plačom a keď sme ho už z vody dostali tak stále ukazoval na bazén a ťahal nás k nemu 😵

iwusa
9. aug 2013

@karkana srdiečko, tak máte za sebou prvú noc s drobcom. bože, spali ste vôbec??? stále na Vás myslím 😉

zuzkanka117
9. aug 2013

@afrika maznacik a yukki ti radia dobre, len napr. v takom Trenčíne ti ako slobodnej novorodenca nedajú ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre