Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vikad
23. sep 2014

@mana85 Ja viem, že je prirodzené pozastavenie poradia, aj nás by to čakalo, kebyže nám nespravia aktualizáciu tak šikovne, nechcela som sa nikoho dotknúť, to len že už mi tá doba pripadá taká dlhá a fakt sa pohybujeme ako JOJO 😀. Neviem, aký majú program naše sociálne, ale tá naša je fakt zlatá a ona si to dáva dokopy aj s ostatnými kolegynkami a až potom mi odpíše ... Ale tuším tu u nás mal každý takúto info o poradí ... neviem ... 🙂

karkana
24. sep 2014

@vikad v našom kraji to ide asi najrýchlejšie,,,a hlavne v tomto období -,,,škoda, že si nie z nášho kraja 😵 my asi druhé bábo začneme riešiť, až ked budeme mať súd za sebou,,,mm nechce skôr, chce mať pokoj na duši a až tak začať,,,tak zatial vymýšlam meno pre bračeka,,najhoršie je, že žiadne sa mi nepáči,alebo čo sa mi-tak mm nie 😠,,,a on ani nerád dopredu niečo rieši,,,ked to bude reálne potom,,,to len ja som taká zas nedočkavá,,,,,,,,,,,,a určite už na Teba čaká niekde bábo 🙂,,,takže vydržaťťťťťťťťťť,,,aj mne sa to zdalo také priam nemožnééé, a vidíš 🙂

karkana
24. sep 2014

pomaly budeme mať rôčik 😉

123sabrina
24. sep 2014

keby si chceme adoptovat druhe babo tak by sme museli znova odznova vsetko absolvovat ?

hora_lka
24. sep 2014

@karkana Evi, je prekraaaaasna 🙂

vikad
25. sep 2014

@karkana Juj, ďakujem. Jasné, že sa raz dočkáme, ale ja už by som chcela hneď ... 🙂 ved to poznáš .... A snád už je niekde v brušku nejakej maminy bábo pre nás 😀

najjulinka
25. sep 2014

Baby však ked sa chystate po prvom relativne rýchlo na druhé, tak si dajte žiadosť o nevyradenie zo zoznamu hned ako budete sudne odbavení s prvým a budete čakať už lenna pravoplatnosť.. kým nie ste pravoplatní, tak ste v zozname a treba pred pravoplatnosťou požiadať o nevyradenie.. bude to chcieť aj tak obnovu prípravy ,a le ostanete tam kde ste a nemusite všetko cakumpak nanovo..........

my sme si tak raz dali s tým, že sme ale napisali, že aby nas kontaktovali len v prípade biologickeho surodenca... nemali sme v plane dalsie, ale reku keby nahodou, tak by sme zvažili, tak nech vieme o nom....

karkana
25. sep 2014

@vikad 🙂 Tak to si píš, že už je v brušku a tiež sa nevie dočkať 🙂

martinkasl
25. sep 2014

@janakjk My sme teraz písali mail a sme 20ty za cca 3 mesiace sme postúpili o 14miest. Teraz v okt´bri nás čaká aktualizácia 🙂

janakjk
25. sep 2014

@martinkasl a od kedy ste v zozname? Aj my uz onedlho budeme riesit aktualizaciu...

vikad
25. sep 2014

@martinkasl To ste postúpili krásne. Z akého si mesta?

martinkasl
26. sep 2014

@janakjk My sme od polovice októbra 2012 v zozname. Akurát dnes sme si boli dohodnúť termín na aktualizáciu 🙂

martinkasl
26. sep 2014

@vikad Že? Dakedy sa podarí,tuším 🙂 Pod Nitru spadáme 🙂

dasah
26. sep 2014

ahojte je tu niekto z trencianskeho kraja?Chcela by som vediet aka cakacia doba je v tonto kraji.Drzim vam vstkym palce.Volam sa Dasa. A sme v cakacej dbe od januara 2014 na 64 mieste.

opicka2
27. sep 2014

@dasah 3,5 roka ☹, ale môže to byť aj skôr 🙂, ja v to verím 🙂

karin415
27. sep 2014

ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu. Chceme si adoptovať dieta, teraz sme mali naplanovane zajst na upsvr pre vsetky papiere ktoré su potrebne a zacat to vsetko vybavovat. Manzel ale ten mesiac skoncil v praci . Je vlastne evidovany na urade prace. Myslite, ze toto moze mat vplyv na nasu ziadost? Odlozit radsej to vybavovanie az pokial nenastúpi do novej prace? Ďakujem krásne 🙂

maznacik007
27. sep 2014

@karin415 nie neodkladajte to ... normalne pokracujte v procese aj tak nez pride dieta a ty pojdes na MD tak manzel uz bude isto zamestnany ... v tom nie je problem....

karin415
27. sep 2014

@maznacik007 super dakujem pekne, bala som sa len toho ze ak k tej ziadosti bude potrebne potvrdenie o príjme ci toto nebude problem.

maznacik007
27. sep 2014

@karin415 nie napisete ze pracoval dovtedy a dovtedy a mal taky prijem teraz je na UPSVAR pripadene ak ma podporu napise vysku a hlada si pracu a hotovo

karin415
27. sep 2014

@maznacik007 tak to si ma potesila 🙂 uz som sa zlakla ze to budeme musiet odkladat

anulkaba
30. sep 2014

ahojte dievcata, na tomto fore som tu nova. Podelite sa so mnou o Vase skusenosti s adopciou? Som nesmierne zvedava na kazdu Vasu spravu, vase info. Tesim sa🙂) Momentalne som v stadiu, ze buduci tyzden absolvujeme prve sedenie so psychologickou. Dakujem 🙂

anulkaba
30. sep 2014

@karin415 ahoj, u nas je to podobne, tiez nepracujem a problem v tom nevideli. Ved sa praca najde dovtedy🙂

vikad
30. sep 2014

@anulkaba Ahoj, vítam Ťa tu medzi nami. Ak máš nejaké otázky, tak sem s nimi, lebo všetko sa tu už preberalo, ale je toho veľa a verím, že sa Ti nechce všetko od začiatku čítať 🙂

dioliana1
30. sep 2014

cawte babule, je tu niektorá z Pezinka?

ingridlukacova1123
1. okt 2014

Ahoj ja som z Vistuka.

kiaramia
1. okt 2014

Ahojte, tak konecne sa nam dnes podarilo odoslat ziadost aj so vsetkymi milion papiermi a chcela by som sa vas spytat - v akom case cca mame cakat navstevu (BA)? Kedysi som prelustrovavala veela stran z tejto diskusie, no uz si to presne nepamatam☹, ale spominali ste, ze sa nas budu znova pytat na veci podobne tym v dotazniku? A dostali aj nejake "zaujimave" otazky? Dakujeem!

kmetonyova
1. okt 2014

Ahoj nas sa pytali kde bude mat babetko postielku ci uz mame nejaku vybavicku kto sa bude o babetko starat ci otec ci mama ake zaluby ako sme sa spoznali kedy sme mali svadbu a take veci okolo toho

kmetonyova
1. okt 2014

len furt volame a biele deticky nie su ze este taky rok ten aj minuly nebol aby deticky neboli

tortelinka
1. okt 2014

@kmetonyova a z akého kraja si?

pelikan8
1. okt 2014

🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre