Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

janivonbenji
11. mar 2009

zaobstarat myslím bio...ale tiež myslím bez chodenia po lekároch... 🙂

smejka
11. mar 2009

jani no drzim palce 🙂 ....kolko mas rokov ak to nie je tajomstvo? 😕

janivonbenji
11. mar 2009

mám 31, vyzeráma na 34 a cítim sa ( dnes ráno ) na 40 🙂

smejka
11. mar 2009

jani 🙂 ...myslela som ze sme priblizne stejny rocnik 🙂 ...no asi sme uplne stejny 😉 ....ja dnes s mojou hlavou sa tiez citim najmenej na 50 😖

lenkove
11. mar 2009

ahojte 🙂

Inak, ja si tiez neviem predstavit ako by som prehovorila mojho (a ozaj skveleho manzela) este na jedno ado.. Je to podobne ako s Jani... Tlacit na neho nechcem, lebo to nie je kupa bicykla... a ked netlacim, nic sa nedeje.. 😝

Inak, my sme sa tak viac rozpravali o ado teraz cez vikend, konecne sa zacal otvarat.. u neho je velmi racionalne rozhodnutie (scitanie faktorov zdrav. stavu, veku a neviem coho) a ja do toho rozumom velmi nejdem 😅 ked som vravela, ze sa uz tesim, on sa priznal, ze sa s tym teraz zacina zmierovat.. 🙄 aTERAZ. ked uz zaciname pripravu.. Nehovoriac o tom, ze pri vsetkom co sme museli vybavit participoval a suhlasil s tym.. Ja nechapem, ale asi nieco blbo chapem... Niekolko krat som sa ho pytala ci to nechce odlozit, pockat.. a on vzdy povie svoj racio argument.. ale nemam pocit, ze by to tak v sebe naozaj prijal.. Ja neviem, rozumie mi tu niekto? 😀

lenkove
11. mar 2009

Ak sa mozem votriet, tak poviem, ze som pri vas mlada 😵 Ja mam "len" 30 😀
a s mojim rozumom sa citim na 14... pomoooooc 😎

janivonbenji
11. mar 2009

smejka, keď som písala, že sa cítim na 40, tak som presne myslela na moju hlavu...

janivonbenji
11. mar 2009

lenkove, tu nikto nepíše o rozume 🙂 teda, ja radšej isto nie, lebo by ste si niekedy písali s nemluvňaťom...

smejka
11. mar 2009

lenka u neho sa to vytvara postupne...u teba to jasne uz dlho...tuzila si a tuzis po tom..
on dufal vo svoje deti prip jedno ado potom....no situacia je ina...otocila sa...on je zaskoceny...mozno ani nie tak ado ako tym ze je ohrozene to ze dieta bio nebude 😔 ....teda ja to takto asi chapem 😉

lenkove
11. mar 2009

Smejka,
esteze ta mam...
Ja len nerozumiem tomu ako sa moze tak otvoreny a slnecny clovek ako moj muz tak zakuklit.. a do kukly stuchat nemozem, lebo vypusta jedovate plyny 😠 ale hadam sa z neho vykluje krasny motyl 😀 nakoniec...

smejka
11. mar 2009

lenka vystihla si to..je teraz zakukleny a pockaj este kym dozreje cas aka krasa to bude 😉 ...vies viem sa trosku vzit do jeho situacie....u mna bol tento prerod podobny...tiez som sa sama sebe cudovala ze to neviem akosi tak poriadne prijat...ze som sa vobec burila...
no a ked som sa vykuklila tak by som prijala vsetky deti.... 😔

janivonbenji
11. mar 2009

lenkove ak to dobre chápem, tak vy ešte nemáte žiadne deti, ale teraz začínate s prípravou, aby ste si mohli adoptovať dieťa...
veľmi dobre si na to pamätám, pretože aj ja som mala niekedy pocit, že môj muž do toho išiel z nejakého zúfalstva, lebo veľmi, veľmi chcel dieťa...niekedy som sa aj obávala, aby to všetko dobre vypálilo...prípravu pretrpel a veľmi , ale vydržal 🙂 ...počas čakania som o tom hovorila len ja, muž ma väčšinou schladzoval, ALE keď sme dostali malého...on sa v ňom vidí, niekoľkokrát za deň ho počujem, ako mu hovorí : ty si môj malý chlapčekˇ, ty si môj kubinko...( a to ho už máme takmer 2,5 r. a stále ho to baví opakovať to )...a k tomu môj muž nie je žiadna padavka a ani ten mäkký citlivý typ, nikdy som ho pred tým nevidela plakať...teraz stačí, že ukážu v reflexe ( program na markíze ) choré dieťa, ktorému nie je pomoci a on so slzami v očiach odchádza von z izby...
lenkove uvidíš, keď bude malé, aké to bude super a až vtedy tvoj muž ukáže, čo v ňom je...možno len teraz o tých citových veciach nevie hovoriť...

smejka
11. mar 2009

muzi musia mat kokretnost...nazornost...aby pochopili niekedy...tak ako pise jani... 🙂

simona55
11. mar 2009

pridam sa kvam.tato tema sa ma moc net yka ale ak mozem prispjem ja mam 4deti no je taky kto ani jedno. ☹ moj svagor raz mi povedal naco suvam tolko deti!!! no vtedy nevedel ze unich nebude ani jedno.su spolu 12rokov vlani si adoptovali dievcatko velmi zlate mala rok ,uz museli konat svagor nechcel ale jehoo zena mu dala na vyber bud adoptuju alebo sa rozidu potom to prve. no velmi lubia to maličke . no vlani mali velku krštinu a zaroven ich sobaš. 😀 no oni este vdedy nevedeli ze budu čochvila rodicmy vlastneho dietata no jeho zena uz mala 10tt no ona otom nevedela len isla na utz lebo je chora na pecen ale davnejsie a tam jej zbadal doki plod dost velky no ona tomu nechcela ani verit lebo ze ona je neplodna.teras koncom aprila sa im narodi dievcatko. 😀

smejka
11. mar 2009

simona dalsi povzbudzujuci priklad 🙂 ...vdaka 🙂

lenkove
11. mar 2009

Jani
dobre to chapes 😀

Simona
no toto 🙂

janivonbenji
11. mar 2009

simonka, keď som to čítala, išiel mi mráz po chrbte...aj ja by som si to takto nejako predstavovala... 🙂

alon111
11. mar 2009

mozem sa spytat to vy pri kazdej adopcii robite novu pripravu? my sme robili len pri laurike a pri oliverovi uz nie.uz som nosila papiere na zacatie sudu

dioliana1
11. mar 2009

Dobre ranko, držim prsty adoptivnym snažilkám... 😉

smejka
11. mar 2009

alon my sme sice boli este v lehote roka...ale museli sme urobit par sedeni u pszchologa ako aktualizaciu pripravy..
alon vy ste planovali druhe ado ci ked sa narodil bracek tak vas kontaktovali?
dioliana 🙂

simona55
11. mar 2009

jani kubko je vlastny? no aj my vsetci sme boli omraceny ked nam to svagor telefonoval ze bude ozajstnym otcom .no ale svagrovej zeny sestra je ties chora na cukrovku a ties nemali deticky 12r a teras vo february saim narodil chlapcek ze vraj tim liekom moze dakovat co berie na cukrovku ze preto otehotnela .no a to som zabudla povedat tu malinku si svagrovy nechali vsak uz mala 2roky a ze by ju nedali za nic nasvete. 😀

alon111
11. mar 2009

my sme boli vo februari ze chceme si adoptovat druhe a v 11 aprila nato nikdy nezabudnem nam zavolali ze maju pre nas laurinho braceka ci chceme.ja som si brala po dvoch rokoch oliverka a nerobili sme ziadne sedenia u psychologa.

janivonbenji
11. mar 2009

simonka,
jakubko je vlastný adoptovaný... 😉

cigaretka5
autor
11. mar 2009

Ahojte dievcata opat sa prirpajam do siskusie, vcera sme boli po papiere na adopciu. Manezl ale zsoatl v strasnej depke ze nam krpca urcite nedaju lebo podla nich on ako clovek zlyhal. On ma totiz za sebou uz jedno manzelstvo v ktorom vychovaval dceru to dievcato nebolo jeho ale jeho ex ho mala z predchadzajuceho vztahu. Manzelstvo sa pred 7 rokmi rozviedlo, mala sa medzitym vydala. On si mysli ze zlyhal kedze sa po rozvode o nu nestaral, ja myslim ze je to pre neho plusovy bod ze sa 4 roky staral o nu ako vlastnu.
Co vy na to? AKo to podla vas bude posudzovat teta na socialke?

Kde ste su robili prirpavu cez socialku alebo cez neziskovku typu Navrat? je v tom nejaky rozdiel?

alon111
11. mar 2009

ja som isla cez urad a oni ma poslali na PRIDE tak ja ani neviem ja som si adoptovala malu este pocas stareho zakona a ono to vtedy bolo trosku ine.
a co sa tyka manzela tak zas v dnesnej dobe je skor zazrak to ze su manzelia spolu ako to ci su rozvedeny.dufaj ze ta tetuska nebude cerstvo rozvedena alebo stara dievka. 😀 prajem aby ste tym vsetkym presli tak jednoducho ako my

cigaretka5
autor
11. mar 2009

alon ako dlha trva cely ten proces az do momentu kym u nas nebude ten anjelik sladko spinkat?
ccheme dietatko tak do 2 rokov
je novy zakon lepsi ci horsi smerom k osvojitelom?

alon111
11. mar 2009

my sme to mali pri laurike dost rychlo v juni 2003 sme si podali ziadost a laurika nam uz 21 maja 2004 prvykrat spinkala doma.brali sme si ju ako desat mesacnu.
a co sa tyka zakona tak starsi mi pripadal skor ustretovejsi.ziadne sudne rozhodnutie na odobratie decula z DD ale rovno po prvej navsteve som sa rozhodla a DD nam ju dal po tyzdni na domovsky pobyt a ostala uz navzdy.chodili sme s nou k nim kazdy treti den ale uz bola nasa.keby som to co som podstupila pri laurike co pri oliverovi tak si dvakrat rozmyslim ci do toho este raz pojdem.ale to bola asi vynimka .nebola to chyba UPSVaR ale konkretne DD.

cigaretka5
autor
11. mar 2009

kolko mala mala ked ste si ju brali?

alon111
11. mar 2009

laurika desat mesiacov a oliverko mal dva mesiace a tri tyzdne presne 😉

cigaretka5
autor
11. mar 2009

to je uzasne ako sa vam to rychlo podarilo? ako vyzera to sedeni zo psychologom niekto mi hovoril zeje to 26 hodin to si ty a psycholog alebo je to skor nejake skupoinove sedenie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre