Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dioliana1
29. dec 2008

co som pocula treba ist na upsvar a tam dat ziadost, prejst kurzom na upsvare alebo usmev ako dar alebo návrat, tam daju info aj katalogy na výber, najprv je dieta v pestunstve 9 mesiacov co sa urcuje sudom a potom do adopcie...viac info moze byt aj v miestnosti prof.rodičovstvo tu na konikovi.........

mata25
29. dec 2008

my sme boli na kurze Pride v Usmeve. Potom na UPSVARe, doniesli sme kopu papierov,ktore po nas chceli. To trvalo asi 3 a pol mesiaca. Potom nas zaradili do zoznamu ziadatelov. Po 15tich mesiacoch nas oslovila pani z Navratu,kde sme pocas cakania poslali svoje papiere. Isli sme na UPSVAR a pozreli si Filipkove udaje,fotky a dvd. Tyzden na to sme sa s nim stretli a potom sme za nim chodievali 3x do tyzdna a na vikendy chodil on k nam. Podali sme navrh na predosvojitelsku starostlivost a potom ziadost o predbezne opatrenie,aby do sudu mohol byt u nas. Sud uz bol 11.12.

cigaretka5
autor
30. dec 2008

Matka dakujem , ako prebiehal kontorla tety zo socialky? a bola vobec nejaka? kolko mal Filipko ked ste si ho vzali?
ako dlho ste chodili za filipkom v tom modeli 3x za tyzden?

bubi35
30. dec 2008

u nas bola teta zo socialky.Obzrela si izby a popisala dačo do papierov.Nič take zvlaštne to nieje ta kontrola zo socialky.Už mame za sebou aj pripravu a teraz len čakame kedy sa nam ozvuuuu konečne.... že maju pre nas babo 🙂

janula_nz
30. dec 2008

bubi a ake babo chcete? co ste si dali do papierov? 🙂

ivka2007
30. dec 2008

ahoj cigaretka-moj pribeh-vynecham postup papierovaciek.najprv prisli tety so socialky,boli mile,napisali nejaku spravu na patricne urady,ked sme mali vsetko vybavene a boli zapisani v zozname ziadatelov sme cakali,cakali a cakali.Vsetko to trvalo asi rok a pol,az jedneho dna nam zavolali ze je drobcek na svete,isli sme ho pozriet,mal vtedy 7dni,ked mal 14dni isiel domov-na zaklade predbezneho opatrenia.Simí ma 18 mes.a mame doma druhe 6tyzdnove babo,je to jeho biolog.bracek. 🙂

zahara007
30. dec 2008

kamaratke od podania ziadosti po telefonat, ze sa im narodil syn nepresiel ani rok 🙂 vsetko prebehlo hladko a prekvapivo rychlo 🙂 od zaradenia do zoznamu ziadatelov po ten telefonat presli len 2 mesiace 🙂 bola som s nou v porodnici ten prvy krat, maly mal asi 3 dni 🙂 potom za nim chodila na niekolko hodin kazdy den, aby sa trosku zaucila 🙂 a ked mal asi 10 dni brala si ho domov 🙂 teraz ma 4 roky a je z neho zdravy a krasny škôlkarik 😀 a caka na sestricku

mata25
30. dec 2008

cigaretka,
tety zo socialky prisli pred tym ako sme mohli byt zapisany do zoznamu ziadatelov. v podstate mi dali vyplnit len nejaky dotaznik, nieco sa popytali a potom sme sa normalne bavili o kadecom, vratane nasej zologickej co mame doma. Filipka sme prvy krat stretli ked mal 5 mesiacov a 3 tyzdne. tyzden sme za nim chodili do profi rodiny a potom sme ho zacali bravat na vikendy. navstevy boli v piatok asi 2 hodiny a potom isiel s nami k nam, v nedelu sme ho zaviezli a zostali s nim este asi 2-3 hodiny a v utorok som chodila tak na 3 - 4 hodinky k jeho profi rodicom.
bolo to troska casovo a financne narocne, lebo jedna navsteva znamenala 150km hore dole. celkom bol u nas 4 vikendy a na piaty sme si ho brali s tym ze uz ho nemusime vratit. to mal cerstvych 7 mesiacov, teraz ma 8 mesiacikov a uz nam dosiel aj rozsudok, este musim ist na sud dat potvrdit pravoplatnost a mozem si vybavit rodicovsky prispevok. niekedy v auguste budeme spisovat navrh (alebo ziadost) na adopciu a potom by uz mal dostat novy rodny list kde budeme zapisany ako rodicia a konecne by mal dostat aj nase priezvisko. no a pomalicky zvazujeme akym sposobom mu zaobstarame surodenca, aby nevyrastal ako jedinacik. 😉

eliana
30. dec 2008

nuz tety a ujovia,zvacsa tety byvaju dost rozny, ja mam aj dobre aj zle skusenosti,je to individualne,hlavne sa ich netreba bat,treba si povedat svoje a ist si za tym a otravovat ich.nenechat sa odbit.neviem co som pocula,ak chces babatko,tak to trva dlhsie,ale tiez nie vzdy.my sme brli dvoj rocne dietatko.teta socialna v ded bola skvela tam som uz videla ze im ide o dieta a nie o nejake formaliti.ale tiez je to asi rozne.neeviem ako je o terz ale pred dvomi rokmi,ked sme si brali mi dietatko,tak stacilo 5 navsteva a tie sa dali absolvovat aj za tyzden a malu smes i brali domov,kedze som ja bola na MD volna som mala takze sme to rychlo odbavili.

bubi35
30. dec 2008

my sme si pisali od 1 do 4 a moze byt aj romskej narodnosti.Nam to nevadi.Niesme romovia ani jeden no nepovažujeme to ako prekažku a dufame,že sa nam čoskoro ozvu 🙂

cairka
30. dec 2008

bubi35, oslovte návrat, abo úsmev - oni majú tiež nejaké detičky a podľa týchto "podmienok" by ste mohli rýchlo nájsť to, ktoré čaká na vás 😉

pimpa
1. jan 2009

Ahojte,
my uz rok cakame na babetko, odkedy nas zapisali do zoznamu ziadatelov. Chceli by sme teraz po novom roku zavolat na urad, kolki sme v poradi, zda sa mi, ze uz je to dlha doba, ale nakolko mame v ziadosti, ze 0-6 mesiacov, tak sme boli pripraveni na dlhe cakanie. Dufam, ze do leta sa nam to nejako pohne 😉

savia
1. jan 2009

Ahoj cigaretka, my sme momentálne čerstvo zaradení v zozname žiadateľov, máme za sebou 3-mesačnú prípravu v Návrate. My sme mali šťastie na samých príjemných ľudí, takže prípravu sme vnímali skôr ako relax.

bubi35
2. jan 2009

cairka už aj v pondelok volam aj do usmevu aj do navratu.Držte palce 🙂

pupaviena
2. jan 2009

Ahojte, my sme si pred Vianocami domov priniesli chlapceka a dievcatko, maly ma 3 roky aj 4 mesiace a mala ma 16 mesiacov. Je to parada! Ak by ste s niecim potrebovali poradit okolo papierov a tak, napiste, mame to cerstvo v pamati. My sme mali najprv v papieroch, ze by sme chceli babo do jedneho roka a stalo sa nam toto, na urade sme upravili kriteria! Vianoce a vsetko je o dusu, pred chvilou sa mi ich podarilo ulozit, ale je to parada.... Drzim Vam vsetkym palce, my sme rodicmi uz skoro 3 tyzdne!!!!!

thera1
2. jan 2009

Ahoj pupaviena.A to máte v pestúnstve alebo v adopcii? Oni sú súrodenci?

bubi35
3. jan 2009

pupaviena ma IP

pupaviena
3. jan 2009

ahojte, neviem, co je ip, ale mame ich v adipcii, ano su to surodenci.

bubi35
3. jan 2009

no vidiš,že vieš čo je to IP 🙂

mata25
3. jan 2009

pupaviena,
ja tiez zvazujem, ze dam avizo na urad, ze ak by sa pritrafilo biologickej matke nasho krpca dalsie nechcene tehotenstvo zeby sme si zobrali aj dalsie mimco k nemu. este to zvazujeme

najjulinka
3. jan 2009

mata25 ja som rovno teraz povedala, že keby dačo sa pritrafilo biomatke, či nam možu dať vedieť, žeby sme asi mali záujem... a pani uradnička mi povedala, že pojdu podla poradovníka... Tak asi si dáme novú žiadosť a v kolonke, kde sa popisuje ako si predstavujeme dieťa, tak napíšem, že sa narodí matke tej a tej... Inak neviem ako sa vtrepať do poradovníka na konkretne decko... co sa nenarodilo a možno nenarodí... nevraviac o tom, že tak či tak budeme chcieť dalsie... či sa narodí tej matke alebo inej... ale ak sa narodí tej, tak ho vezmeme aj nad plán asi...

mata25
3. jan 2009

no "nasej" biomatke sa narodi zasa len romske dietatko, takze ratam s tym, ze sa po nom nebude zhanat kopa ludi, sak aj Filipa sme vytiahli z kopy odkial mal ist na celoslovenske kolecko, prist o den neskor tak ho nemame. no uvidime, sak to len zvazujeme, este sa o tom poinformujem.

najjulinka
3. jan 2009

No našej biomatke tiež len romske sa može pritrafiť 😀 😀 😀 Ale naša Lucka z tucta detí je jediná čo s matkou nežije... Takže treba aj dúfať (hnusné, ale tým, že sa na ňu matka vykašlala, tak jej dala najväčšie šance do života)...

janula_nz
4. jan 2009

juli ja som tiez rozmyslala nad tym, ze ak sa bio matke zadari, ze chcem aj to k laurike 😔 ona uz bola 2krat na potrate odvtedy, tak neviem neviem. ale clovek nikdy nevie. rok pred laurou dala z porodnice na adopciu chlapca, co ma velmi mrzi, ze som ju vtedy nespoznala ☹ to by som vobec ani nevahala

mata25
4. jan 2009

ta nasa biomama ma uz 3 deti o ktore sa stara, a je to taky socialny pripad, teda aspon tety z uradu hovorili, Filipa sa vzdala a hned po narodeni ho dala na adopciu a v papieroch ma ze toto bolo jej 6-te tehotenstvo tak neviem co sa stalo s tymy dvoma dalsimi, ci sa vobec narodili. takze sa mi to nezda az take nerealne ze uz nebude mat dalsie co nebude chciet, je este mlada.

dioliana1
5. jan 2009

nasa biomama mala 12 deti a 5 z nich boli v domove, mi mame 11 a 12-te 😉 no ked sa jej pritrafi tiez by som zobrala nad plan skoda ze len 3 možem mat, len ja som profi, manzel nemoze.

najjulinka
5. jan 2009

11te deti su IN asi.. ja mam jedenaste tiež... a jedna tu n modrom konikovi má v adopcii tiež 11te a 12te dieta... 😀 😀 😀

bubi35
5. jan 2009

do kelu teraz som volala tetuške do trnavy a ta,že nemame pre vas nič a ste až 60 v zozname žiadateľov ☹

najjulinka
5. jan 2009

bubi35 to je divné.. .hned usmev a navrat... hned... lebo vaše požiadavky nie su nereálne 😉

bubi35
5. jan 2009

prave pozeram čiselka tam a idem volať

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre