Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

yukki
13. dec 2011

@janula_nz no fakt! čo to čo to v tom pase? My sa máme dobre! Kika sa mení, začínajú s Markétkou spolupracovať, dom stojí, práčka perie, koník žerie, iba te kury nenosia a nenosia vajcáááá... 😅

janula_nz
13. dec 2011

@magimary trpezlivost ruze prinasa a v mojom pripade to doslova vyslo 🙂 laura velmi chcela aby som z dd zobrala k nej kamaratku rovesnicku, tak som jej stale hovorila, nech pocka, ze dokoncime si domcek a potom. dom dokonceny este nie je ale tu kamosku resp. sestricku a dokonca aj otecka ma uz splnene. osud to takto zariadil, som taka rada 😵

janula_nz
13. dec 2011

@yukki som naozaj tak rada, ze to takto vsetko je. konecne sme komplet ako som si vzdy priala

janula_nz
13. dec 2011

@yukki a kde mas fotky? este v lete som pozerala dievky ale uz tam nemas ziadne

janula_nz
13. dec 2011

@magimary byvame v dome ale u rodicov lebo moj dom este nie je hotovy. ale v lete sa chceme stahovat lebo tam chcem zapisat lauriku do skoly. na streche mam par fotiek ako mi to teraz vyzera. no roboty je tam dost, teraz v zime nerobime nic. az na jar sa bude pokracovat 🙂

yukki
13. dec 2011

@janula_nz nemám verejné albumy...

janula_nz
13. dec 2011

@yukki a preco? stale sa nieco, ze si ich zrusila?

cairka
13. dec 2011

@janula_nz , jani ahooj, vitaj späť 🙂 čítam, že sa vám darí, to je super, len tak ďalej 🙂

matax
13. dec 2011

@mata71 ahoj, pokial vám dietatko uz sud zveri do predosvojitelskej más narok bud na matersku (28 týzdnov, max do veku 3 roky dietatka, pokial más odpracovane potrebne dni, je to od new roka 65% z vymer. základu) alebo na rodičovský príspevok (ak je dieta starsie ako 3 roky, alebo ak nemáš potrebne dni odpracovane)
Pokial si vezmete dietatko starsie ako tri roky, budes dostávat od prevzatia dietaka po právoplatnom zvereni sudom rovno uz len rodicovský prispevok (tusim 194,70).. Ak budete mat dietatko na hostovskom pobyte, moze vám ded priznat peniaze za plienky a stravne, ale nemusi, je to na ded..
Plus ešte prídavok na dieťa , daňový bonus na dieťa... Porodne nie, len tu mensiu cast a aj to len pri malinkom bábatku. Pri zverení do pestunstva je jednorázový príspevok dačo cez 300 eur, pri osvojeni nie je...
Ak budete mat dietako v starostlivosti na prednezne sudne opatrenie, uz más narok na MD/RD a prísopevky z toho vyplývajuce:D .

janula_nz
13. dec 2011

@cairka ahoooj . tak nechcem to zakriknut ale zatial je to super, dakujem. a tvoje dievcence sa ako maju? vaneska chodi do skolky? musis pridat nove fotky, neviem sa na nu vynadivat. s klaudi je uz lepsie, co sa tyka zdravia? tusim byvala aj ona casto chorucka

yukki
13. dec 2011

@janula_nz ta len tak...som ich odverejnila...ak si ešte tu, tak ich na chvíľu zverejním....

janula_nz
13. dec 2011

@yukki ano som tuu. daj nachvilu

janula_nz
13. dec 2011

@yukki a to sa ako robi aby som tu mala fotky ale aby to nevideli vsetci?

yukki
13. dec 2011

@janula_nz ta teraz ich už ani zverejniť neviem! Ešte minule som ich na hodinku zverejnila, ale teraz klikám tam isto ale mi tú možnosť nedáva! 😀 😀 😀 ja som PCdebo...to tam máš že nastavenie súkromia či čo, no a dá sa tak, že len tí ľudia, ktorým to odsúhlasíš vidia tvoje fotky....ale teraz to neviem ani naopak urobiť 😀 😀

janula_nz
13. dec 2011

@yukki 😀 sme natom rovnako, co sa tyka pc. no nic. a na fb ich nemas? teba ani v priateloch nemam, ako to?

yukki
13. dec 2011

no, už si to vyriešila. Môžme kukať.

cairka
13. dec 2011

@janula_nz , no veve škôlkuje, aj keď sa jej moc nechce 😝 dnes mi vyrobila trapas herečka, mali na výstavke obrázky, čo maľovali na výtvarnej - Mikulášov a Vaneskin tam nebol, tak bola smutná, že prečo nie...ešte sa jej pýtam, či maľovala aj ona Mikuláša, a že hej...tak som sa šla spýtať, že prečo nemá a zistila som, že keď robili Mikuláša nebola v škôlke 😅 😀 ale teda potom som zistila, že to robili na 2 hodinách, takže na prvej bola, ale na tom kde dokončovali nie...no a nedokončeného nedali 😝 😀
A malá sa drží v rámci normy, žiadne zázraky sa nekonajú, ale tak ani nič hrozného sa nedeje 😝

janula_nz
13. dec 2011

konecne. ja som ani nevedela, ze to takto funguje. takze ked si zalozim album a dam len pre priatelov, tak ini ho ani nebudu vidiet, ze? parada. tak idem nato. vlozim nejake fotky . kto chce vidiet, nech sa hlasi o priatelstvo 😀

kika je aka tmava. taka aj bola alebo sa mi to zda pri marketke? marketka vyrastla, asi rok som ju nevidela . kika je stale taky isty sinter ako bola? 😅 tusim je tu viac dievcatiek ako chlapcov

janula_nz
13. dec 2011

pridavam fotky. moment.

yukki
13. dec 2011

Kika šinter, tmavá furt rovnako len pri Máni vyzerá hnedšia, spolu tvoria vanilkovo-kakaový pribináčik. A Máňa tiež riadny šinter, ono by sa ani nezdalo ale šije so sebou furt...len to sústredenie má lepšie ako kika a vie sa skľudniť, taký normálny živý tvrdohlavý trojročák

janula_nz
13. dec 2011

mozete pozerat

aidilka
13. dec 2011

@dia6 aj ja som z PK 🙂 Ked sme sa rozhodovali, kde budeme robit pripravu, zvazovali sme aj Usmevacku, lebo som o nej citala vela pozitivneho, ale jednak asi 3 tyzdne predtym, ako sme mali pokope vsetky papiere prave zacali a dalsi termin bol v nedohladne a okrem toho by sme to mali logisticky tazko zvladnutelne, chodit do BA vecer, lebo mame uz 2 bio deti, ktore by musel niekto strazit. Tento psycholog nam dava terminy hned rano, ked su deti v skole. Tak sme vlastne velmi nemali na vyber. A trvat to bude tipujem aj viac ako 3 mesiace, takymto tempom...

janula_nz
13. dec 2011

tie mikulasske fotky su teraz fotene cez vikend, sa vydarili. su tam podarene 😵

cairka
13. dec 2011

@janula_nz , krásne dievčatá, obe 😵 Laura už je riadne veľká, páni, to to letí...

mata71
13. dec 2011

@matax velka vdaka,,,,tak sa poradim s manzelom ze ako sa zariadime s peniazmi pre mojich rodicov na opravu domu,,,,mi byvame vo svojom 12km od nich.

janula_nz
13. dec 2011

@cairka veru ano, rastu ako z vody. ved to vidis aj ty na svojich dievcatach...zato nemuselo by to tak rychlo ist, ze? lauru mam posadnutu konmi, ja som normalne zufala. tolko konov, co ma doma, vsade kam idem sa len potkynam o nich . a nechce nic len kone ale uz som skoncila s nimi 😝 a jazdit na koni vecne, do stajni chodime kde sa len da. je to normalne?

janula_nz
13. dec 2011

@yukki ty kuris v dome iba kachlami alebo mas aj ine kurenie? tolko dreva mas na tej jednej fotke, to hadam neminies za zimu, ci hej?

cairka
13. dec 2011

@janula_nz , tak na záhradu k domčeku si obstaráte aj koníka 😀 😅 😀

janula_nz
13. dec 2011

@cairka nestras s konom 😀

lenkove
13. dec 2011

mazem 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre