Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mata71
14. dec 2011

@sisab ved to mas zachvilocku,,,,,vela parov si dalo odklad aj stahuju adopcie kvoli krize ,zdraviu alebo su tehu,,,neboj vsetko bude dobre,zalezi od podmienok,,,,

kanhwa
14. dec 2011

@beba1902 nam to na urade rovno napisali a my sme to len odniesli na sud. skus sa ich opytat. ta nasa tetuska to mala v pocitaci a uz len zmenila mena a ostatne udaje v texte.

beba1902
14. dec 2011

@kanhwa ahoj ved v tom je to , ze na urade nie je tetuska a nas tlaci cas ,malicka ju uz od vcera pravne vola a u nas v LV mi to napisat nechcu a v Sali tam nikto nie je ☹

raza
14. dec 2011

@tortelinka moc moc moc gratulujem, najkrajší vianočný darček, taký ste si určite ani nepredstavovali.. 😵

luttka
14. dec 2011

@beba1902 ahoj, my sme to pisali uz 2x mozem ti to poslat do mailu ked chces

beba1902
14. dec 2011

@luttka bola by som ti vdacka ,ale co tam mam napisat ked neviem meno matky ani otca ☹

luttka
14. dec 2011

@beba1902 ako to? anonymny porod? tak napis Neurcene

beba1902
14. dec 2011

@luttka prave , ze nie nebol mena su na urade my mame povolenie ,len na nadviazanie kontaktu doma a to ma stve ,lebo sa nevime pohnut 😒

magimary
14. dec 2011

@beba1902 beba, netráp sa s tým! ty nie si právnik a ak nebude mať žiadosť úúúúplne všetky náležitosti tak na tom svet nestojí a ani nepadne, dôležité je, aby z toho vyrozumeli, čo vlastne chceš... a o malom tam nepíš nič (!), iba jeho meno a dátum narodenie a miesto, kde je teraz (teda miesto jeho pobytu v DD), mená rodičov tam vôbec nemusia byť... my sme tam tieže nemali (ale my sme napokon ani nepodávali)...
doteraz som ti goooglila a hľadala vzor toho návrhu (raz to tu dávala natalia blahová), ale nenašla som to...
a ak by si bola ozaj zúfala, tak v úsmeve alebo v návrate ti to pomôžu spísať (a MALI by aj na úpsvare!) 😉
hlavne sa z toho takto nestresuj... 🙂

luttka
14. dec 2011

@beba1902 ale to ti vedia povedat aj domove kam mala patri, oni maju jej rodny list aj vsetky papiere tie iste co na socialke.

beba1902
14. dec 2011

@luttka
@magimary dakujem baby nieco vymyslim ,teraz som volala kuratorke konecne zdvihla 😉 tak hadam dame nieco dokopy 😉

maznacik007
14. dec 2011

@beba1902 mojka tieto info ti da domov resp. socialna pracovnicka pod ktoru domov patri oni ti to musia poskytnut zaroven ti poskytnu aj cislo konania ktorym mu bola nariadena ustavna starostlivost resp. osvojitelnost vsetky tieto info su aj v spise dietata ktore maju k dizpozicii neziskovky ... takze da sa aj tam... aj prioritne detsky domov a jeho socialny pracovnik ti to poskytne

zuzkanka117
14. dec 2011

@magimary keď som chcela predbežné s Veri, riaditeľ DeD ( u jeho manželky bola malá v profi ) na mňa zhučal a citujem - predbežko ani neskúšajte, to vám neprejde ... Keď som volala na ÚPSVaR pracovníčka mi povedala a tiež citujem - a vy ste čo čakali ?? Veď to dieťa sa má dobre, vôbec nie je žiadnym spôsobom ohrozované ... 😠 tak som si necelých päť mesiacov odjazdila 8 x 700 km až do súdu na predosvojiteľskú

janula_nz
14. dec 2011

@zuzkanka117
a potom nech mi nikto nehovori, ze tu niekomu aj zalezi na tych detoch...ved namiesto toho aby im vychadzali v ustrety , im podkopavaju kolena 😠

marti35
14. dec 2011

@zuzkanka117 Presne to je na tom najhoršie predbežko by mali dávať vždy keď to jeho adoptívny rodičia žiadajú nie dieťatko prvé mesiace vyrastá inde a adoptívny rodičia niekoľko kilometrov chodia mesiace len na návštevu neviem čo je to za zákon aj tie súdy si robia čo chcú jedny dávajú predbežné a druhý nie

yukki
14. dec 2011

@zuzkanka117 mne to dokonca navrhol, že to predbežko si mám dať...ale všetci ostatní rovno mávli rukou, že v RV nikdy predbežko neprejde a na úrade mi bolo povedané to čo tebe, čo chcem, dieťa nie je v ústave a v profi mu nič nechýba, ohrozené na živote nie je, tak mám byť trpezlivá. Aj tak som ho dala a aj tak mi ho zamietli...to predbežko

najjulinka
14. dec 2011

a mne pri Lucke na urade predbežko ponukli.. a to bola u nas a mala ist k nam 😀 😀 😀 ale to som hned sa spýtala, že aký dovod dám do toho predbežka? 😀 😀 😀

yukki
14. dec 2011

@najjulinka no tak toto je už gól.

najjulinka
14. dec 2011

@yukki tak len povedali, že teda nie predbežko.... 😨 😀 😀 😀

beba1902
14. dec 2011

nam tiez v auguste povedali,aby sme predbezko nepodavali,lebo mala nebola pravne volna tak sme cakali pokym bude a od vcera uz je 😉

cairka
14. dec 2011

a mne pri Vaneske zamietli predbežko s odôvodnením, že nie je ohrozený jej život ani zdravý psycho-motorický vývin...dieťa bolo 8mesiacov v DeD a psychomotoricky na úrovni 4-5 mesiacov 😝 našťastie v tej dobe sa síce o profi pre všetky deti ani nesnívalo, ale celkom bezpečne fungovali hosťovské pobyty...

najjulinka
14. dec 2011

No ja som z profi odovzávala aj na predbežká už 😉

cairka
14. dec 2011

Mne pri Dii schválili tiež 😎

matax
14. dec 2011

na nasom krajskm upsvar (TN) mi vyslovene povedali, ze to nemám ani podávat, ze naco, ved , malá nie je v ohrozeni zivota a ze aj tak mi to neschváliaa dokonca ze v tn to est enikto neskusal!!!..ja som aj tak návrh na predbezko podala, opisala som tam dolezitost skoreho umietnia malej do stálej rodiny a vplyv na vývin malej... No a nakoniec som to predbezko stiahla, lebo sudy neboli schopne urcit, kde patrime a skoncilo to na krajskom sude.. natahovacky, cakacky roznych lehot... Predbezko musi byt rozhodnute do mesiaca a u nás len rozhodnutie o prislusnosti k sudu trvalo 3 mesiace... nakoniec nám na sude, kde sme podávali povodne tie návrhy, dali termín o dva týzdne po stiahnuti predbezka... Tusim preco..asi by mohli mat z toho nerozhodnuteho predbezka zle, tak poziadali, ci sa nerozhodneme stiahnut. Viem tiez o schválených predbezkách a bez problemov schválili, nechápem, ze nemaju na sudoch dake usmernenie, ved ide o deti ☹

tortelinka
14. dec 2011

to sa teda cita hrozne....dnes nam tak (este nie celkom oficialne) konecne odklepli predbezko a v piatok si maleho berieme domov 🙂

matax
14. dec 2011

fiiha, dakujem za srdiecka 😀

mapa73
14. dec 2011

@tortelinka
gratulujem k bábätku a chcem sa opýtať či ste naozaj boli zaradení do registra čakateľov v júli 2011? ja som tiež zo žilinského kraja

karkana
14. dec 2011

@tortelinka tak ti gratulujem,budú krásne Vianoce,no nám hovorili o predbežku,na ktore s istotou dostaneme suhlas, že bude,no až mám strach ,ako sa to všetko naťahuje niekomu

karkana
14. dec 2011

@tortelinka to tak rýchlo sa ozvali?fúúú

tortelinka
14. dec 2011

@mapa73 ano, boli sme zaradeni jul 2011, ta rychlost nas zaskocila

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre