Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

majka21
11. feb 2014

@karkana supeeer, gratulujem.

ralanka
12. feb 2014

@karkana gratulujem a tiež sa chcem opýtať prečo tam bola bio matka pokial viem a tak nám to hovorila aj kurátorka bio rodičia sa nesmú stretnúť s adoptívnymi rodičmi.

karkana
12. feb 2014

@ralanka to bolo aj nám povedané na príprave, ale tetušky nám už iné hovorili,že bude bio

dzordza
13. feb 2014

ale preco z akeho dovodu tam boli biolog.rodicia

lenkove
13. feb 2014

@dzordza To by som aj ja rada vedela, nie je to pravidlo, skor vynimka s akou som sa napr. ja pri fungovani v tychto temach (cca 6 rokov) pri OSVOJENI nestretla.. Pri pestunstve je to inak.. Rovnako ako sa nejaka informacia moze dostat k biologickemu rodicovi pri predbeznom opatreni, kym dieta nie je osvojitelne (to znamena, rodicia sa vzdali dietata, pripadne 6 mesacny nezaujem o dieta, ak mu je vyhlasena ustavna starostlivost.. Ak som nieco doplietla, opravte)... Ale pri sudoch o predosvojitelsku starostlivost 😅 nerozumiem... Pri nasom napr. nebola, ani ju nepredvolavali, ani sa k nej nedostala ziadna informacia. Maloleta mala stanoveneho kuratora...
Ale nie je to pravidlo, nemusis sa bat 🤐

lubanka
13. feb 2014

prosím vás, možno hlúpa otázka, ale neviem sa zariadiť... keď k vám prišli na návštevu "tetuše z úradu" na kontrolu bytových podmienok, či ako sa tomu hovorí, aj ste im chystali pohostenie? a čo všetko akože kontrolovali? ja nemám absolútne ani páry 😕 😕

cairka
13. feb 2014

Baby, ste videli? Niekoho poteší toto záchranené bábätko? http://krimi.noviny.sk/cierna-kronika/13-02-201... Keď malo toľko šťastia, že v tej kôlni ... 🤐 , tak už na neho určite niekto čaká

123sabrina
13. feb 2014

@lubanka k nam dosli necakane ani sme o tom nevedeli ponukla som kavu mineralku podpisali sme papiere a odisli podla mna take chystanie robit nemusis len aby ste mali stechu nad hlavou a poriadok

cairka
13. feb 2014

@lubanka , u nás to bola formalita, nakukli do detskej izby (pri menšej, pri prvej ani to nie pochopiteľne, keďže sme žiadnu nemali 😀 ) , sadli si do obývačky, kde som mala nachystaný úplne jednoduchý koláč nejaký, nepamätám, či sa vôbec ponúkli, vypísali záznam o návšteve a išli 😉 Nemusíš sa toho báť.

jaron
13. feb 2014

@lubanka ahoj, predpokladám, že myslíš pred osvojením (vzatím do pest.) dieťaťa, alebo "kontrolná" návšteva už po prijatí dieťaťa?

u nás boli prvý krát ešte v rámci podania žiadosti zisťovať bytové podmienky. Ohlásili sa, prišli, posedeli, pozreli, porozprávali sme sa a bolo. Pohostenie sme nerobili žiadne mimoriadne, určite nie žiadne jedlo, čaj a pod. samozrejme áno, koláč sme nemali, ale môže samozrejme byť (alebo nejaké keksíky...), ale aj nemusí byť

Potom boli ešte raz, to sme už mali Simonku doma na predbežné opatrenie, boli kvôli tomu, že zo súdu boli vyzvaný napísať tiež nejakú správu na pojednávanie. Ohlásili sa, prišli, zase pozreli, trochu sme sa porozprávali a bolo. Škoda, že Simonka práve spala, nebudili ju, len tak z diaľky nakukli. (Upozorňoval som ich, že v tom čase bude spať, ale asi im nevyhovovalo prísť skôr)

mana85
13. feb 2014

@lubanka
Tak ku nám sa zo dva dni vopred ohlásili aj presne čas povedali kedy prídu a jediné čo som mala na stole na ponúknutie boli dáke slanosti a minerálku ale aj tak nič nechceli a pozerali detskú izbu a kúpeľňu zdržali sa zo 10 minút podpísali sme sa a to bolo všetko ... 🙂

@cairka Aj hovorili že dieťa pôjde na ado ? ja som nepostrehla že by hovorili na markíze čo bude ďalej 😕

lubanka
13. feb 2014

@cairka @123sabrina @jaron ďakujem vám veľmi pekne za odpovede 😵 😵 super, že je niekto kto poradí 😉 presne tak to urobím, upečiem nejaký koláčik, kávičku alebo čajík a nech prezerajú, kontrolujú... 😀

lubanka
13. feb 2014

@mana85 pozreli detskú izbu? 😕 ja nemám zariadenú detskú izbu 😕 zatiaľ samozrejme... sme ešte len na začiatku a vzhľadom na čakaciu dobu, mám myslím ešte kopec času... alebo myslíš, že keď k vám už prišli na kontrolu, keď ste už mali dieťa u seba?

cairka
13. feb 2014

@mana85 , hej, na Markíze hovorili, že pôjde do ado, po siedmej večer v správach...

yukki
13. feb 2014

@mana85 ideeeeeeš! Vy už si robíte nejakú obnovu prípravy? 😀 😀 😀

fiona123
13. feb 2014

@lubanka ahoj, my sme tiež detskú nemali a oni to aj vedia, že to má ešte času dosť. U nás teta vošla do domu, hodila očkom a sedeli sme v obývačke. Izby ani kúpeľnu nepozerala. Upiekla som koláčik a ponúkla kávu. Úplne v pohode 😉

natalienocka
13. feb 2014

Ahojte, chcela by som Vás poprosíť o nejaké info v skatke ako to prebieha ak máme s mužom záujem o adopciu. Viem, že prvý krok je asi ísť na ÚPSVaR a podať žiadosť, len by som chcela vedieť, či tam treba dokladovať napr. nejaké potvrdenie od zamestnávateľa nakoľko moc nechcem aby v práci o niečom zatiaľ vedeli kedže toto je dlhodobý proces. A ešte jedna otázka myslíte, že by mohol byť problém s tým, že manžel pracuje zatiaľ v zahraničí? V práci je 20 dni z mesiace a 10 dní je doma. Vopred Vám ďakujem za info.

yukki
13. feb 2014

@lubanka ani ja som nemala detskú, mala som len jednu izbu a tam som jej aj ukázala, že budeme, prešla dom, či mám sociálne zariadenia v interiéri, sadla k stolu, vyplnila papiere a šla. Odvtedy tu boli mnoho krát, nečakane, a nie vždy to čo videli by sa dalo nazvať poriadkom... 😝

suezana
13. feb 2014

@natalienocka na úrade ti všetko povedia a chcú veru aj z práce - aj referencie o zamestancovi - ja som ich "ukecala" že sme taká veľká firma, že tam som len číslo 😉 😉 😉 tak som nepotrebovala nič také, ale mm napísali z práce, plus od dr. budete potrebovať, že ste spôsobilí fyzicky aj psychicky .... a aj z úradu miestneho..... tiež nás tu nepoznali a dali nám odporučenie....
hor sa do toho 😉 😎

suezana
13. feb 2014

@natalienocka a kukám, že si NR ako my - takže tak 😀 😀

natalienocka
13. feb 2014

@suezana ano sme z NR, doktor problem nebude, len toho zamestnavatela sa bojim, sme dost velky kolektiv, ako vychadzam s kazdym, aj zamestnavetel je spokojny so mnou, ale nechcem zatial aby o tom niekto vôbec vedel a staral sa do toho.....vam sa uz podarilo adoptovat?ako dlho ste cakali?

5katarina7
13. feb 2014

@natalienocka zo zamestnania potrebujú doklad o príjme,tak im nemusíš povedať kde to potrebuješ 😉

natalienocka
13. feb 2014

@5katarina7 tak dufam, že to potom problem nebude, dakujem 🙂

lubanka
13. feb 2014

@natalienocka ja som povedala tiež iba, že potrebujem potvrdenie o príjme, nič viac, dali mi v pohode 😉 tiež som nechcela, aby o tom v práci vedeli... zatiaľ 😉

yukki
13. feb 2014

@natalienocka súhlas s
@5katarina7 , ani ja som nevravela na čo to chcem. potrebujem a basta.

suezana
13. feb 2014

baby, ale my sme potrebovali hodnotenie, či ako sa to volá + potvrdenie o príjme 😉

suezana
13. feb 2014

a teda ja som tiež nehovorila - veď kto vie, čo bude o dva roky ....

@natalienocka čakali sme dlhooooo - príprava na úrade v Nr trvá tak pol roka so všetkým ..... a potom vás zaradia do poradovníka a čakáte....rok, rok a pol, dva..... ťažko povedať

natalienocka
13. feb 2014

@suezana dva roky su este "v pohode", ja som citala, ze aj pat.....myslis, ze bude velky problem pri tej priprave s tym, ze muz pracuje v zahranici? asi sa to kvôli tomu este viac predlzi...

suezana
13. feb 2014

@natalienocka je to možné, podľa neho si budete plánovať sedenia - ale niektoré sú aj individuálne a zarátava sa aj návšteva u vás doma - u nás sa zdržali aj hodinu - ale bolo nám fajn - sú normálne, normálne sme kecali ....
v NR sa čaká tak dva roky .... ak sa to nezmenilo 😉 Koľko máš rokov, ak môžem vedieť? priamo z NR ste?

klimt
13. feb 2014

Prosím vás, pri tej kontrole zo sociálky tie dámy otvárajú skrine, chladničky, šuflíky? bolo mi povedané, že sa to robí, tak či ste sa s tým stretli, ďakujem🙂 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre