Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

zwalsh
29. máj 2014

@kacena4 je zvláštne že som o tom nikdy nepočula a tot je veľmi dôležitá info pre mamíny ktoré si budú brať staršie detičky tak to treba vyznačiť farebne že vôbec nemusia prísť o niektoré míľniky svojho dieťatka a budú mu vedieť povedať kedy sa usmialo (aj keď ten prvý úsmev možno patril profi mamine) To je super že to píšete profi mamky 🙂 ste skvelé

kacena4
29. máj 2014

@zwalsh vdaka presne takto som to hovorila aj na priprave pre profikov pre toto robim knihy zivota pre deticky malilinke podrobne, kedy co spravilo, kedy sme zaviedli aky prikrm, kedy sa otocilo, kedy vysiel ktory zubok, ako sme kazdy mesiac priberali a rastli pridavam fotky, vlasky, nechtiky.... proste co najviac viem a mozem tak vlozim do tej "knihy" prave som jednu dokoncila a mam z nej uzasny pocit trvalo mi to niekolko mesiacov kym som ju spravila ale je tak kazda zaujimavost v prvom roku dietatka a to je pre dieta do buducna dolezite nie len pre rodicov, ale aj pre samotne dieta. ked raz ono vyrastie a bude mat vlastne deti a bude sa chciet porovnavat ja som mal prvy zub v 6 mesiacov a moje dieta v 4..., chodil som v ... moje dieta v.... robim to pre toto je to kniha zivota pre dieta ale aj pre rodicov 😵 😵 😵 😵
a dakujem za uznanie tie hodiny stravene studovanim a prepisovanim detailov zapisovanim si ich stoja za to

belaanabela
30. máj 2014

@lea101 sa mi zda že Ba kraj to tak robi, a podla mňa by to tak malo byť všade rovnako,,,bo ja ozaj len nerada spomínam na Tých prvých 6 týždnov !? mohla stať ozaj čokolvek 😖 ked mi zazvonil telefon len som trpla,dokonca som si ´ho vypínala i ked viem že by to nepomohlo 😕

lillik3
30. máj 2014

@lea101 ahoj, nám volali v stredu ráno a v stredu poobede som držala moju rybičku v rukách 😀 no a chodili sme každý deň za malinkým na cca 2-3hod a domov sme si ho brali v pondelok, tj. 6 ak rátam aj stredu a pondelok 😀
Čo som ja pochopila, tak všetko záleži nie len od kraja ale aj od danej nemocnice ako je ochotná Vám vychádzať v ústrety. Teda bolo nám povedané, že nemocnice nechcú mať nič spoločné s NS lebo v podstate kým sú IA a čakám na papier, aby som si mohla zobrať domov, tak ja som nebola nič pre malého.

suezana
30. máj 2014

@belaanabela a môžem sa opýtať - dieťatko máš z nitrianskej pôrodnice? Lebo nám povedali, že táto pôrodnica nechce dávať deti, musí si ho prebrať detský domov 😲

suezana
30. máj 2014

dôvod - ako píše
@lillik3 - keby sa "niečo" vyskytlo, tak nechcú mať/riešiť problém ....

lea101
30. máj 2014

@lillik3 fiiiiiha🙂 to bolo super expresne. Tak by to bolo super 🙂 my sme ready 🙂 dakujem ti 😬🙋

belaanabela
31. máj 2014

@suezana nie mala neni s Nitrianskej pôrodnice a podla mňa nemoc. personal nema stým mať čo spoločne, na to je tu upsvar a tetule a mudre papiere .o) My sme pôvodne maly mať chlapčeka s Levickej a ani tam im neprekažalo keby sme ho brali hned :o) Práveže su radi že dieťa nejde do "Decaku" ale do milovanej rodiny kde je nachystana izbička postielka a všetky tie minimaxi prkotinky 🙂

johanka121
31. máj 2014

Ahojte krasky, v pondelok ideme pozriet prvy krat do porodnice na babo, je z utajeneho porodu.
Prosim poradte na co sa mam spytat? Mam nieco zobrat babatku?
Dakujem, prezivam taky zvlastny vikend po tom co mi vcera volali ze maju pre nas babo..🙂

tortelinka
31. máj 2014

@johanka121 super! pýtaj sa čo ťa napadne 😉 ,a prines drobnú hračku, my sme malému priniesli takého mojkáčika, a dodnes sa bez neho nepohne, spáva s ním...koľko ste čakali?

johanka121
31. máj 2014

@tortelinka
V auguste to budu 4 roky

nana39
31. máj 2014

@johanka121 My sme našej princeznej doniesli takú milú žabku čo po natiahnutí hrala melódiu 🙂 aj malinkú čiapku. Na druhý deň plienky a fľašu na pitie mliečka.Je to krásny a neopísateľný pocit. Prajem Ti veľa lásky a šťastia. Spýtať sa môžeš na zdravotný stav bábätka aké mliečko pije , poprípade aké vyšetrenie absolvovalo. Je to chlapček , alebo dievčatko? Premyslite si meno aké tomu bábätku dáte - to si môžete určiť vy 😉 . O rodičoch dieťaťa sa samozrejme nedozviete nič, keďže je to utajený pôrod.

zwalsh
1. jún 2014

@johanka121 myslím na teba ako sa asi nemôžete dočkať pondelka 🙂 tak veľmi držím palčeky aby to bola láska na 1. Pohľad 🙂 po 4 rokoch čakania si to zaslúžite 🙂 tak daj hlavne vedieť ako bolo

karkana
1. jún 2014

to by malo byť v záujme soc.pracovníčok informovať bio matky o jednoduchšom riešení ako sa vzdať dieťatka,aj v nemocnici ich oboznámiť s možnosťami,,je to celkovo jednoduchšie utajený pôrod, mali by ich informovať o tej možnosti, ,my by sme si aj druhé adoptovali,ale ani predstaviť si, prežívať tie stresy to nás odrádza,obzvlášť, ked nemáme dobré skúsenosti,,,síce dali by sme si podmienku LEN z utajeného alebo z hniezda,,ale to by sme sa načakali,,,tie idú protekčne,ale je to všetkým tam jedno 😖 ,,, a ked vedia, vidia, čo sa môže stať-ako nám čo sa stalo 😕 , ale nikto nepohne prstom k riešeniu problémov,,,,

lubka1709
1. jún 2014

@johanka121 Gratulujem a prajem príjemny deń s miminkom potom daj vedieť ake to bolo tešim sa s Vami 😉

123sabrina
2. jún 2014

@johanka121 zdravotny stav apgar, ked ze je s utajeneho nepovedia ti nic o rodicoch tazke nic ine ani nemozes len zdravotny stav a ci dobre spi qa ci casto neplace,,, opytaj sa na vysledky ci neboli najdeme alkohol a droga oni robia take nejake vysetrenia po narodeni ,.,. a co je to chlapcek ci dievcatko ?

johanka121
2. jún 2014

Ahojte, dakujem vsetkym co na nas mysleli 🙂
Je to krasny a zdravy chlapcek, vysledky super a je dobrucky, place len ked je hladny.. meno mu dali sestricky ale pristane mu tak mu ho nechame
Bola to Laska na 1.pohlad 🙂 bol to uzasny pocit vidiet ho, hladkat, nosit a hojdat na rukach...tesim sa ako po praci pojdem za nim..
Zajtra zacneme vybavovat aby sme cim skor boli doma traja..
Mne sa uz po kvapkach rozbieha mliecko.
Este raz dakujem a zelam tento uzasny a neopisatelny pocit vsetkym cakatelkam cim skor 🙂

tortelinka
2. jún 2014

@johanka121 gratulujem, nech ste čím skôr doma 🙂

lillik3
2. jún 2014

@johanka121 ... strasne vám prajem nech ste čím skor 3 😀

lubka1709
2. jún 2014

@johanka121 Gratulujem a tešim sa s tebou 😉

tomasko16
3. jún 2014

Ahojte prosim o radu chceme si z manželom adoptovat dievcatko,mame doma 3 synov a strasne by sme chceli dievčatko a ja už bohužial mat nemozem moze my niekto poradit ako najlepšie postupovat a pozeraju aj na vek?Lebo ja mam 36 a manžel 40.Za každú radu som velmi vdačná 🙂

cairka
3. jún 2014

@tomasko16 , najprv treba ísť na Úrad práce, soc. vecí a rodiny a oni budú navigovať 😉 Treba podať žiadosť + nejaké listiny, na úrade upresnia, čo všetko a musíte si vybrať subjekt, kde chcete robiť prípravu na náhradné rodičovstvo (píše sa to do žiadosti, že chcete absolvovať prípravu tam a tam). Na výber je samotný ÚPSVaR, alebo obč. združenia Návrat a Úsmev ako dar.

tomasko16
3. jún 2014

A čo je lepšie si vybrat Návrat alebo úpsvar alebo úsmev či je to jedno?

cairka
3. jún 2014

@tomasko16 , ÚPSVaR je zadarmo, ale väčšinou dosť formálny a nie tak kvalitný - čo ovšem záleží od toho konkrétneho človeka, čo tam sedí, najlepšie by bolo, keby si mala informácie od niekoho, kto tým prešiel u vás 🙂 Návrat a Úsmev sú platené, sú robené zážitkovou formou, dajú viac informácii o tom, čím tie deti prešli a v čom môžu byť iné ako rovesníci...

majka2
3. jún 2014

ahoj. chcem sa spytat daco som totiz pocula len neviem ci je to pravda mame osvojene dieta vtedy sme ziadny bonus nedostali na dieta tak ako dostavaju mamicky co porodia svoje bio.a tak ma zaujma ci uz je schvalene ze aj adoptivne mamy dostanu aspon cosi ked si zoberu babo ak ano ako to funguje co treba splnit vtedy sme dali malemu na sporiaci ucet sami peniazky ale teraz pri druhom ma zaujma ci sa co nezmenilo a ci budeme mat narok aspon na polovicu. dakujem za rady

matax
3. jún 2014

@majka2 uz je to zmenene, 500€, ale su tam dake podmienky, mozno niekto najde ten zakon

majka2
3. jún 2014

@matax dakujem za odpoved len co vsetko k tomu bude treba a ake podmienky bude treba splnit

matax
3. jún 2014
vikad
4. jún 2014

Ahojte dievčatá. Možno sa to tu už niekedy spomínalo, ale chcem sa opýtať, či treba na úrade nahlásiť, že manžel je momentálne bez práce a či to môže ovplyvniť nejako naše poradie v poradovníku ... Nepredlžili mu zmluvu v práci, tak teraz nevieme, čo s tým ...

dioliana1
4. jún 2014

@vikad myslím že sa to hlási až pri aktualizácii alebo až pri sude.... všetky zmeny

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre