Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mana85
29. júl 2012

@najjulinka Do 6 tyždňov ? to by bolo fajn ale nam na kraji povedali že pokym je predbežne opatrenie a to bude vraj cez 3 mesiace .. a to s tym otcom to nam ni nepovedali že ma narok ešte dlhšie lebo on je zapisany ako neznami hmm
@raza neboj sa bude to dobre .... 😉

milenka74
29. júl 2012

@mana85 nebojte baby urcite je to len minimalne percento. A oteckovia sa tiez nezvyknu pretrhat.Velka vacsina z nic je rada ze o nicom nevie.

kacena4
30. júl 2012

dievcence nepanikarte ohladom 6 tyzdnov. hlavne ide o to, ze ked vam ponukaju dieta "musi" byt pravne volne na dany ukon (ado, pestu) alebo vas vopred informuju (ak si napr. beriete z nemocky babo) ze sa moze do tych 6 tyzdnov ozvat rodic, ale to este neznamena, ze ho dostane spat, asi ked ho tam nechala mala dobre dovody na to a ked si to rozmyslela, tak musi sudu dokazat, ze bude schopna sa o dieta postarat co takmer vsetky (vacsina) tychto zien nie je schopna - takze sa nesustredte na pocty tyzdnov ale na to ci chcete mat doma babatko hned z porodnice a prezivat "peklo" 6 tyzdnov s vedomim, ze je to v prostech dietata a budujetesi s nim citovu vazbu, alebo si vezdme z ded 2 mesacne babo, pri ktorom uz nemusite cakat ci sa rodic ozve, alebo mu uz sud odklepol osvojitelnost ale stratili sme 2 mesiace a niekedy aj 3 kym prebehnu IA zo zivota svojho dietatka v strachu co budete prezivat ak..... 😉 😉
inak matere sa mozu aj na sude dusovat ze su to ich deti, ze ich porodili, ale sudy vacsinou rozhoduju v prospech dietata nie nezodpovedneho rodica 😵 😵

afrika
30. júl 2012

všetkým veľmi pekne ďakujem za vysvetlenie 🙂

vesticka
30. júl 2012

ďakujem najjulinka a kacenka 🙂. Takze ja budem veriť, že sa nikto neozve a basta! 😉 Ale teta z úradu tá by sa už mohla ozvať 😵..

lillik3
31. júl 2012

Ahojte...neviem ci sa to tu uz niekde pisalo ale mam otazku.....dostavaju sa deturence do rodin aj pocas letnych dni? Myslim tym ked sa vela cerpa dovoleniek? Dakujem

mmacca
31. júl 2012

@lillik3 Určite. Len to možno dlhšie trvá.

milenka74
31. júl 2012

@lillik3
urcite sa dostavaju deticky aj pocas prazdnim. Nasa bambulka je too prikladom. Dostala sa do rodiny ovela skor aj vdaka tomu , ze su dovolenky. 😉 Schvalili je predbezko hned. 🙂 A uz sa vytesuje s novymi rodicmi ,co je super. 🙂

suezana
31. júl 2012

tak toto už aj mňa napadlo 😒 😒 😒

iwusa
31. júl 2012

no dnes som sa dostala k info, že reálna čakačka v TT na biele do jedného roka je do troch rokov. fúúúúha, ľadovú sprchu som dostala. takže väčšiu časť máme ešte pred sebou...

jomini
31. júl 2012

ahojte, mam taku otazku prosim, ako prebieha predadopcna starostlivost?

najjulinka
31. júl 2012

@jomini tak isto ako po adopcii, akurát ešte dieťa ma svoje meno, priezvisko, rodný list, kde ešte nie su adoptívni rodičia zapisani...

jomini
31. júl 2012

@najjulinka vidim, ze som sa sekla, myslela som predadopcnu pripravu

suezana
1. aug 2012

@jomini dá sa robiť na úrade, alebo v nezisk. organizácii (návrat..) a je formou rozhovorov - psych. sa s tebou a mm rozpráva - o minulosti, o súčastnosti a vašich predstavách o dieťatku, o možných problémoch ..... je ako psychoanalýza vášho celého života, potom nasledujú testy - celkom zábavné 😉 žiadny strach - ja som robila na úrade - ako to prebieha inde, to ti napíše niekto iný 😉 😉
poprípade sa konkrétnejšie opýtaj, čo ťa presne zaujíma 😉

5katarina7
1. aug 2012

no tak dnes sme volali do NR,a sme tak isto na 10mieste ako pred dvomi mesiacmi,je to možné?Ani o jedno miesto sme sa neposunuli...že vybavujú júl,august,september 2010,a hneď aj povedala,nech si spravíme aktualizáciu,a v auguste určite nebudú volať,že je strašne málo detičiek,tak som strašne nadšená 😒

suezana
1. aug 2012

@5katarina7 😔 😔

mysiak001
1. aug 2012

@5katarina7
Ono to bude aj dovolenkami 🙂 a v KE mali od 4.6 1 dietatko a este sa pred nas aj jeden par vratil. Nejako sme zmrzli na dvojke :D. Ale o chvilku je September a podla statistiky sa najviac deti rodi v septembri. Ktoho vie preco ( sivester vianoce ) :D

5katarina7
1. aug 2012

@mysiak001 len keď to čakanie je nekonečné.....

suezana
1. aug 2012

@mysiak001 nemôže to byť dovolenkami 😠 😠 😠 keď je dieťatko tam, musia to riešiť 😠 😠 dúfam, že to tak je ☹ ☹

mysiak001
1. aug 2012

@suezana Riesit musia to je jasne.
@5katarina7 To je ale kto si pocka ten sa docka 🙂

milenka74
1. aug 2012

@5katarina7 uz to tu niekto pisal ze v tom poradovniku su aj ziadatelia ktorych este nestihli vyradit a uz maju dietatko a este nemaju pravoplatny rozsudok. Cize to nemusi byt az take hrozne 😉
Ja mam dve take rodiny ktore uz dostali deti ale nie su isto este vyradení zo zoznamu ziadatelov. 😉

nebojte nic,prejde to rychlo.
My sme dnes absolvovali asi 4te sedenie so psychologickou 😀
@mysiak001 riesi sa to aj cez leto.Ked je dieta tak sa vola, riesi. A dokonca aj rychlejsie dakedy ako teraz u nas.Ani som si bambulku nestihla vychutnat 😉

milenka74
3. aug 2012

@najjulinka tak to je asi dobra sprava pre mysiak001 ,urcite sa minimalne aspon posunie 😉

tortelinka
3. aug 2012

@najjulinka dufam ze uz ho videli novi rodicia 🙂

tortelinka
3. aug 2012

@najjulinka inak, ked taketo dietatko nema presne isty datum narodenia, tak sa mu urci?alebo ako to je?

lenkove
3. aug 2012

@tortelinka myslim, ze sa mu to vsetko urci sudom.. aj meno, aj datum a hadam coskoro maminka a tatinko.. bobcok maly, len nech cim skor.....

milenka74
3. aug 2012

@lenkove @tortelinka urcite vsetko sudom.Co som citala na Cechach ked najdu v baby boxe dietatko tak davaju napr podla sestricky ktora ho nasla ,teda ked sa to hodi 😀 alebo podla lekara.

lenkove
3. aug 2012

@milenka74 no mena davaju aj tu sestricky, si pamatam ako dievcatko, ktore nasli v pred Vianocami Cadci pomenovali Svetlanka a najjulinka sa rozculovala, ze bude mat male vsetky sviatky pokope 😀 Meno urcuje sudca, niekedy urci to, ktorym volaju, niekedy ine.. aj priezvisko tak, aspon co viem 😨 😨

maznacik007
3. aug 2012

my tak mame dane krstne meno ... medzi narodeninami a meninami ma par dni a zensku variantu mena mala aj sudkyna co to urcovala....

milenka74
3. aug 2012

@lenkove vsak priezvisko dostane aj tak potom po novych rodicoch 😉
no snad uz niekomu volali tu dobru spravu 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre