Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

vesticka
17. okt 2013

Zienky prosim vas ako to je? Ked dietatko ide aj pri utajenom porode ku profesionalnym rodicom a potom su kontaktovani zaujemcovia, su potom nutne az 3 interakcie v pripade, že sa rozhodnu uz pri prvej, ze to dietatko chcu? A ako sa potom postupuje dalej? Dakujem 🙂

najjulinka
17. okt 2013

@vesticka 3 interakcie su minimum čo musite..

hora_lka
17. okt 2013

jaj konecne ... dlho dlho nic a zrazu sa ohlasili na navstevu a buduci tyzden zaciname pripravu ..

jajula6
18. okt 2013

Ahoj som tu nova chceli by sme si z manzelom adoptovat dietatko. Ale mam otazku my mame 2 izbovy byt tak neviem ci to bude stacit. Nemate niekto s takymto niecim skusenost?

yukki
18. okt 2013

@jajula6 bude to stačiť aj keby ste si chceli adoptovať dve deti naraz.

jajula6
18. okt 2013

@yukki fuu tak to mi odlahlo myslela som ze to bude problem a nevadi ani to ze na byt mame hypoteku?

yukki
18. okt 2013

@jajula6 no to by tiež nemalo nijako vediť, ale kukaj-choď na ÚPSVaR na nejaké odd.sociálnych vecí a rodiny, tam ťa už nasmerujú do správnych dverí. Pokecáš s pani sociálnou, vonku pôjdete s tlačivom v rukách, ktoré si doma po úvahách pokojne vyplníte a zanesiete aj s ďalšími potrebnými dokladmi nazad. začnete prípravu na adopciu, či už priamo na úrade, alebo v neziskovkách Úsmev, návrat, miesto pod Slnkom.....

jajula6
18. okt 2013

@yukki no chystame sa na buduci tyzden dufam ze bude vsetko ok a dakujem za radu 🙂

yukki
18. okt 2013

@jajula6 všetko bude OK, nemá čo byť neOK.

hora_lka
18. okt 2013

@jajula6 aj my mame hypoteku a nevadi to nikomu .. aspon nikto nic nepovedal, z toho usudzujem, aj ked sme zatial este len na zaciatku .. je to beh na dlhe trate .. vela stastia

mana85
18. okt 2013

@jajula6 To určite nevadí veď teraz má už hádam aj každý druhý hypotéku či inú pôžičku ... Od nás chceli potvrdenia o príjmoch a museli sme im povedať aj všetky výdavky sme sa tak domotali keď sme to len tak s pamäti hovorili že až ! Pani si všetko dôkladne zapísala a zrejme jej vôbec nevadilo že podla našich mylných výpočtov by sme boli v hlbokom mínuse 😅 A pre dieťa stačí vlastný kútik nemusí byť celá izba vyhradená len jemu/jej aspoň nám to tak vravela naša úradníčka...

jajula6
18. okt 2013

a neviete ako dlho sa zhruba caka v Senci lebo uz spadame pod Senec

jomini
19. okt 2013

@jajula6 aj my sme v sc..pani vravela ze naposledy riesili trojrocne dietatko a cakalo sa iba pol roka..no nezda sa mi to..vsetko ide cez ba.

duratlicka
20. okt 2013

Planujete niektora adoptivne dojcit babatko?Ja dojcim este dcerku,tak dufam,ze bude dost mliecka aj pre pestu babatko.Len verim,ze to pojde aj bez suplementora a vsetkych tych hadiciek.To by bolo vela roboty na mna.Skusala to niektora?

lalus
20. okt 2013

@duratlicka ja dojčím... ak máš mlieko rozbehnuté, tak máš z 2/3 vyhraté 😉 všetko už potom závisí na tom, aké staré dieťa budete mať a ako ochotne bude spolupracovať 😉
držím palce 😎

duratlicka
21. okt 2013

@lalus Do akeho veku je to podla Teba schopne dieta sa naucit?

vikad
21. okt 2013

@yukki Nevadí. Aj my máme byt na hypo, obaja pracujeme, nemáme žiadne dlhy ... okrem tej hypo, tak oni sledujú všetko okolo toho ... máme trojizbový, ale nie veľmi veľký byt, tak sa nebojkaj 🙂

lalus
21. okt 2013

@duratlicka no neviem, môj sa naučil ako trojmesačný, ale nebolo to len tak, museli sme sa to skutočne učiť a bola pri tom kopa plaču 😝
ja osobne by som to možno skúšala tak cca do polroka...sama neviem..ale napr. u 11 mesačného už by som do toho asi nešla. a ideálne, ak dieťa ešte nemá zuby, lebo to učenie prisávania veru bolí aj bez zubov 🤐 so zubami si to len veľmi nerada predstavujem 🤐

dada242
21. okt 2013

Ahojte rada by som sa podelila s vami o radosť dnes som si prevzala že som zaradená medzi čakateľov len zistiť v ktorom poradí veľmi sa teším snáď to rýchlo ubehne . 🙂

hora_lka
21. okt 2013

@dada242 gratulujem .. uz je to na dobrej ceste 🙂

hora_lka
21. okt 2013

tak a my mame navstevu za sebou, bola to ozaj rychlovka, neviem ci 15 minut boli .. bez prehliadky bytu, len otazky a odpovede .. nechala som trosku manzela "podusit" pri datume nasej svadby 🙂
bola som prekvapena, ked povedala, ze je to vsetko .. snad to dopadlo k spokojnosti ..

tortelinka
21. okt 2013

@lalus aj ja som rozhodnuta to skusit pri druhom..uvidime

beba1902
21. okt 2013

@dada242 drzim palce 🙂

yukki
21. okt 2013

@vikad ta ja sa nebojím, ja už deti mám dosť aj v jednoizbovom, to som odpisovala komusi

vikad
22. okt 2013

@yukki 😀 ja som to asi poslal omylom Tebe, prepáč. Reagovala som na tú novú kočku 🙂 ... To je tak, ked v rýchlosti píšem 🙂

duratlicka
22. okt 2013

@hora_lka My byvame v jednoizbaku a tiez nemali nic proti.Izbu sme rozdelili skrinami na spalnu a detsku a tak budu mat dievcata svoje kralovstvo.Keby sme sa nahodou este namnozili,tak budeme spat s mm v kuchyni a deti budu mat velku detsku izbu.Ale to sa dufam nestane,to by bola uz riadna divocina😀

dada242
22. okt 2013

ďakujem Vám 🙂

suezana
23. okt 2013

@camina - poď sem, tu sa viac dozvieš 😉

camina
23. okt 2013

@suezana no nic mi nesvieti a neviem to najst :(

vesticka
23. okt 2013

tak aj ja sa pochvalim 😵. V pondelok sme boli pozriet na urade spis 7 tyzdnoveho dievcatka bez fotky a vcera sme ju boli pozriet aj osobne v detskom domove a bola to laska 😵. Do dvoch hodin nas uplne dostala a boli sme si isti, ze ju chceme vidiet zas a par hodin na to, ze je to nasa vytuzena dcerka. Tu zmes pocitov neviem ani opisat a dnes mam pocit, ze to do buducej stredy, kedy mame druhu interakciu, ani neprezijem. No je to tu! A ja budem, ci teda uz trochu aj som mama 😵 😵 😵 .
A zistujem aj udaje o dojceni, takze uvidime, co zistim a ak to bude ok, tak sa do toho aj pustim 🙂 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre