Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

heln
17. aug 2011

13 rokov.... 9 rokov?????? 13 rokov mohlo mať nejaké dieťa domov..... potom je to naozaj o tom, či chcú rodičia naplniť len svoje rodičovské potreby, alebo dať domov opustenému dieťaťu....

meghan
17. aug 2011

@misula4660 tomuto nerozumiem, co je to predbezko? A ty mas nastalo maleho doma aj ked nie je pravne volny? Ako je stary?

lenkove
17. aug 2011

@heln Najlepšie je, keď je to v symbióze.. Ono asi ani tá potreba nebude až taká akútna, ak vydrží 13 rokov, mno.

misula4660
17. aug 2011

@meghan predbežko je predbežné opatrenie súdu, ktorým nám bol malinký zverený. A malinký mal teraz 4 mesiačiky....No a teraz čakáme, kedy bude právne voľný, aby sme mohli mať predosvojiteľskú...Povedali nám, že možno niekedy v septembri, októbri.....

lenkove
17. aug 2011

Inak, všimli ste si? Ako sa stále menia názvy tejto témy, juj 😀

@meghan nám núkali právne voľné dieťatko. (Inak počas telefonátu toto bola 1. info ktorú podali, hneď po pohlaví 😉 ) Od prezretia spisu po jej príchod domov uplynulo 5 týždňov, tiež na základe predbežného opatrenia. Predbežko je rozhodnutie súdu bez pojednávania. Riadny súd, s pojednávaním, sme mali mesiac na to.
Myslím, že je tu viac ľudí, ktorým núkali detičky, čo ešte neboli právne voľné. Čakali tak dva mesiace... Ale veď sa ozvú samé, nech netáram 🤐

yukki
17. aug 2011

@meghan áno, núkali, a počas interakcií koniec koncov aj k súdu a správoplatneniu rozsudku o "právnej voľnosti" došlo. Od prvej interakcie po deň kedy som si malú mohla vziať domov ubehlo veľmi veľa mesiacov....nejdem to zas rozpisovať, lebo toto sa už v histórii opakovať nesmie.

tortelinka
17. aug 2011

@lenkove som velmi zvedava, kedy zavolaju nam, ved podla toho poradia snad coskoro 🙂 asi nemam kupovat nejake letenky na zimu, co poviete? 🙂

yukki
17. aug 2011

@tortelinka nekupuj. Zato už obzeraj teplý fusak...

tortelinka
17. aug 2011

@yukki aj by som rada, ale ked zacnem citat temy kociky, plienky a neviem co este, zistujem ze fakt nic neviem a som tam, kde som bola 😒

lenkove
17. aug 2011

@tortelinka Jaj, moja mila, a co si myslis, ostatne tehulky to ako maju? 😀 Ci im pri oplodneni spermia dovedie aj zazracne "vedenie" 😀 to by bol cely MK uuuplne zbytocny! Studuj! 😀 A co nezvladnes pri prvom, isti druhe 😎 Ja sa tak utesujem 😎

tortelinka
17. aug 2011

@lenkove ved hej, ale je toho tolko, ze neviem kde zacat, nase mamy bez netu to mali niekedy lahsie, nie? 🙂

yukki
17. aug 2011

@tortelinka joj ta normalne pokukaš po bazáriku a kúpiš...

sisab
17. aug 2011

@dioliana1 ahoj, no mame ze dietatko do 6mesiacov s preferenciou novorodenca, tak teraz neviem, asi zavolam tete socialke

lenkove
17. aug 2011

@tortelinka tak ako yukki pise 😀
Je nevyhoda, ze nevies velkost, ani pohlavie, ale o to vacsia sranda to je 😀 Ja neviem, mozno si chces kupit vsetko nove a to stihnes za par dni v nejakom obchode v BA, to sa neboj 😕 Ja som mala podedenych furu veci, nema ti kto pripadne nieco posunut?
No a kocik - zavisi aj od auta, aby sa tam po zlozeni zmestil... Ja som mala jazdeny, ale co som sa potom bavila s kamoskami, tak aj novy aj s autosedackou sa da zohnat za 300 e, co nie je zla kupa 😕
no co este, satku si kupis (ale to tiez veda.. AKU? 😀 Preto som si ja kupila iba manducu 😀 😀 )
Ak si dobre pamatam, tvoji rodicia byvaju blizko PL hranic 😕 😕 aj v Polsku sa da dobre oblecenie detske nakupit a hlavne strava detska (Mliecka, kase) ako aj plienky su tam vyrazne lacnejsie ako na SK...

lenkove
17. aug 2011

no ale asi si musis v prvom rade ujasnit, ci si bio-eko mamicka, alebo stredny prud mamicka 😀

yukki
17. aug 2011

@lenkove bio-eko zabalí dieťa do slamy na zimu? abo do barančej skury?

tortelinka
17. aug 2011

@lenkove dik, priebezne budem pozerat, podedene nemam, bude to prve dieta v rodine,a do toho polska asi skocime aspon na zakladne veci na zaciatok...a priebezne vas budem otravovat 😀

tortelinka
17. aug 2011

@yukki s tym baranom by nebol problem, kozi mame kolko chcem 😀 ozaj, nechcete niekto kupit?

lenkove
17. aug 2011

@yukki tak tak veru, asi do tej slamy.. lebo predsa len, ak je vegetarianka 😨 😨

karkana
18. aug 2011

pýtala som sa psychologički,že je nejaký katalog volnych detí,či môžem nahliadnuť napr.rok po zaradení do zoznamu ,tak že určite nemám pravo,lebo by som predbehla čakatelov predomnou,to by som nerada,len som myslela,že je nejaký iný,upresnili sme ,že chceme novorodeniatko,a stále nás odhovára,že budeme dlho čakať,že je mala pravdepodobnosť,že len väčšie

kacena4
18. aug 2011

@karkana ja vas vsetky obdivujem co chcete novorodenca, to je ako pandorina skrinka - az casom sa ukaze co obsahuje, zato starsie (hoci aj rocne), uz vies co mozes cakat, kam smerovat... 😉

lenkove
18. aug 2011

@kacena4 to co pises, je uplna pravda... Ale zas, novorodeniatko je novorodeniatko, to ze po nom zeny tuzia, je asi prirodzene 😕

heln
18. aug 2011

@tortelinka ak budeš brať dieťa z profi rodiny, môžeš o pár vecí poprosiť, myslím, že v pohode dajú 🙂, ale ak priamo z decáku, tak asi nič...
to som mala mierny šokový zážitok, keď raz jedna rodina brala od nás jedno bábo, tak si doniesli veci, lebo im niekto povedal, že im dáme holé dieťa...... 😅 😀
ja to chápem, keď niekto túži po novorodencovi, keď sa prirodzene nedarí, ale videla som mnohých, ktorí keď videli na živo ponúknuté dieťa, tak so svojich požiadaviek upustili... a najviac ma fascinuje, keď sa dieťa nejakým spôsobom podobá na adoptívnych rodičov...
včera som ešte oneskorene dávala vedieť pár ľuďom, že sa nám narodilo bábätko, a posielala som aj jednej pani, čo si od nás brala päť ročné dievčatko..... chcela by som vyjadriť, že všetci títo ľudia, čo si berú domov cudzie deti majú u mňa nesmierny obdiv....

lenkove
18. aug 2011

@heln K tomu co dostanes od profi by som velmi nepausalizovala... My sme okrem par starych veci, ktore som poprosila ako pamiatku, nedostali nicovate nic. Teda mala dve hracky a zlate nausnice, co mala na uskach.
A musim sa priznat, ze ma zabolela veta o ludoch, co si beru domov cudzie deti 😕 Slovo cudzi isto nie je to prave, s ktorym spajam moje dieta.. Ja som si domov doniesla to moje... 😕

heln
18. aug 2011

@lenkove veď hej, nie je profi ako profi... každý má na to iný pohľad...
cudzie som myslela v tom význame, že nie vlastné narodené, nechcela som sa dotknúť, tiež ja beriem všetky tie deti, ktoré boli u nás ako "naše" a pre mňa vždy budú "moje", aj keď už žijú vlastné životy v nových rodinách, ale do môjho života už navždy vstúpili a vždy budú v mojom srdci.....

lenkove
18. aug 2011

@heln k tomu profi... Alebo nie je decak ako decak... Aby sme vsetko nezvalovali na profikov, ze ano 🤐

luttka
18. aug 2011

@meghan ahoj, nam pri malom trvalo 2 tyzdne od kedy sme videli spis s fotkami kym sme si ho mohli vziat domov. Samozrejme len na hostovsky pobyt z DeD ale uz bol s nami a sud sme mali az o 3mesiace neskor. Teraz pri druhom babatku sa to trosku natahuje lebo maju vela prace a nestihaju uradnicky ale tiez to bude trvat max 3 tyzdne. Vsetko zavisi na ochote ludi na urade a v domove, od riaditelky domova a pod. Pri malom dokonca psychologicka prisla do prace cez svoju dovolenku len aby sme ho mohli cim skor mat doma. Tie sudy su najhorsie, tam sa to strasne dlho natahuje kym sa im uraci dat termin pojednavania.

meghan
18. aug 2011

@luttka tak to bola rychlovka - 2 tyzdne. A ako stary bol vtedy malunky? A bol pravne volny? A na tom hostovskom pobyte bol nepretrzite, alebo ste ho mali len cez vikendy a museli v tyzdni davat naspat do DD?

tortelinka
18. aug 2011

@luttka to je fakt rychlovka ze dva tyzdne

luttka
18. aug 2011

@meghan ahoj, rychlovka to bola, bol pravne volny, my sme si boli isti tak niet co riesit a na co cakat, mal uz 3 mesiace. Na hostovsky pobyt-neviem ci sa to tak presne vola ale moze ti dat dieta riaditel DeD s tym ze ho mas na vlastne naklady, kym nebude sud a jasne ze nepretrzite, iba 1x za dva tyzdne sme boli podpisovat predlzenie pobytu. Teraz pri malickej je to to iste, ibaze nie je este pravne volna lebo ma iba 1 mesiac, takze musime s tym ratat ze si to moze matka rozmysliet.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre