Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

maznacik007
4. máj 2012

@dia6 my sme tutori.... a funguje to len u vacsich detoch.... vacsinou su to rodiny co sa spriatelia s dietatom ked robia dobrovolnikov napr. v taboroch alebo na nejakych akciach... ci v anjelskej akademii... a tam musi byt suhlas riaditela dd a trvaly zaujem o dieta...

u vasho to realizovatelne tak lahko nebude vzhladom na zdravotny stav, a dialku a aj to ze ak pojde spat do profi rodiny tak by to nemalo vyznam... robi sa to u deti co su v decaku... a samozrejme uz starsie a chapu to... ale aj tak je to na riaditelovi ci to umozni... a vela ich k tomu naklonenych nie je 😖

raza
5. máj 2012

@dia6 tak to znie dobre 😉

dia6
7. máj 2012

@maznacik007 Toho sa bojím aj ja, že im bude vadiť diaľka.
A práveže keby bol v profi, tak som naozaj kľudnejšia, ale asi pôjde na špecializovanú skupinu v DeD.
Ja už som volala aj s profi, ktorá ho predtým než išiel k nám mala a ona by bola vraj aj rada, keby k nej išiel naspäť, len asi jej ho nedajú.

beba1902
7. máj 2012

Baby pridavam fotky z krstu Simonky 😉

mysiak001
7. máj 2012

@beba1902

No to je kocka pomaly na vydaj.

beba1902
7. máj 2012

@mysiak001 no tak to teda je dakujem pekne 🙂

afrika
7. máj 2012

ahojte, dne som volala do ZA- vybavuje sa apríl 2009 🙂 🙂 🙂 . dlhá doba, no pomaly to ide k nášmu dátumu 😵 😵 😵

afrika
7. máj 2012

@dia6 ako sa cítiš?je ti aspoň trošku lepšie?

dioliana1
7. máj 2012

@beba1902 krásna 😉

kanhwa
7. máj 2012

@beba1902 nadherne dievcatko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
nuz - my sa ideme tiez coskoro krstit a zaujimalo by ma, ako to Simonka vydrzala, ci vam nechcela zdrhnut alebo tak 😉 lebo predsa len s babetkom je to asi jednoduchsie a Simonka vyzera byt riadna huncutka 😉 ja sa toho bojim, ze ako tam malu udrzime.

kacena4
7. máj 2012

@kanhwa no my chodime do kostola s detmi od narodenia a teraz mame 4 deti a vieme ich tam "udrzat" je to len o tom, ci ich vieme zaujat - treba vziat knizku, hracku drobnu, ak nechodite do kostola pravidelne mala sa tam moze bat takze dudlik, popr. nieco cim ju udrzite bez kriku napr. chrumky, piskotky, susene ovocie ci sladkosti - odporucam nechat ju pred tym hladnu a potom bude sediet ako nechodiace babo a "tlacik" do pusi piskotky ci co ma rado 😀 😀 😀 a hlavne rozpravat sa s nim co sa prave deje, vobec sa nebojte ze to bude neslusne rozpravat v kostole, to dieta sa tak nauci so sa okolo neho deje a je kludnejsie

lenkove
7. máj 2012

@kanhwa My sme krstili ked mala dcerka 22 mesiacov a bol to zazitok na cely zivot... Mala som co robit aby som ju udrzala na rukach, cely cas preREVala. A bol to REV riadny.. Nedala sa nikym utisit, nikomu vziat na ruky okrem mna... Problemom bol knaz v bielom ruchu a nedavne (traumatizujuce) vysetrenie u lekara...Tiez sme mali operaciu, ale u nas oka... Ked bola mensia do kostola sme nemohli vstupit, lebo sa bala ludi, boli prilis blizko, prilis nahlas a bolo ich privela.. Normalne panikarila.. Potom sa to upravilo, ale po krste opat zhorsilo. Teraz je to uz super 😉 Ale vacsina ludi nema ani pri krste starsich deticiek take traumy ako ja s mojim REVunom 😎 Hadam ani vy nebudete mat 🙂

beba1902
7. máj 2012

@kanhwa no do kostola chodime kazdu nedelu mala sa tam prehra ,ale len ked moze chodit mame hracky pitie a piskoty.... 😉 no tu to bolo horsie malu sme mali na rukach v prvej lavici a ked jej uz bolo dlho tak bolo zle chcela chodit, inak vsetko sme zvladli az na studenu sv. svodu vtedy bol plac ,ale urcite sa to zvladnut da 😉 😉

kanhwa
7. máj 2012

@kacena4
@lenkove
@beba1902
dievcata, dakujem vam za odporucania, urcite z nich nieco vyuzijem.
my nechodime pravidelne, najma nie na omsu, to skor tak v sukromi do prazdneho kostolika to ja mam rada - pre mna vztah s Bohom je totiz velmi intimny 😉 takto pri obrade bola len raz, ked sme krstili nase krstniatko minulu jesen, a to tam stale vykrikovala, sestra s nou musela aj vyjst von, takze si neviem predstavit, ked teraz ona bude v hlavnej ulohe. dost sa obavam, ze ako Ivanka 😝 a ked nebude prave revat, tak tam bude chciet pobehovat a vsetko brat 😝 no ale urobime vsetko pre to, aby sme to nejako zvladli.
lebo ked sme krstili syna, on mal 3 mesiace a robil tam take predstavenie, ze sme sa neovladli a zacali sme sa smiat ako sprosti 😀 😀 😀 a to zavaznosti chvile teda nepridalo, ale Panbozko to verim pochopil a tiez sa zasmial 😉

kacena4
8. máj 2012

@kanhwa neboj my sme praktizujuci veriaci a ked sme krstili poslednu dcerku v zhodne som ju zabudla nakojit - nestihla a tak tam ako 3 tyzdnova prereeeeeeeevala cely krst, ze takmer nic nebolo pocut a knaz to bral normalne, sak su to deti... treba to tak brat a zbytocne sa nestresovat, ak je to normalny knaz tak to pochopi teda deti

papajka76
8. máj 2012

ahojte baby môžete mi poradiť že vraj sa po rozsudku mení rodné číslo? v zákone som nič také nenašla

marketka1
8. máj 2012

@papajka76 ak budeš mať právoplatný rozsudok o osvojení na matrike sa zmení posledné štvorčíslie (toto ktoré má sa označí v kronike pečiatkou aby sa nepodávali info len tak hoc komu)

papajka76
8. máj 2012

@marketka1 ....áno ☹ toto som myslela tou zmenou....v pondelok sme boli na matrike a tetuška nám odmietla na počkanie urobiť nový rodný list a ja som chcela ísť zajtra vybaviť zdravotnú a pobyt 😒 tak budeme musieť počkať ☹

papajka76
8. máj 2012

@marketka1 ale inak dakujem za radu 🙂 aspoň sa tam nadarmo nepreženiem

erikadodo
8. máj 2012

Ahojte dievčence, boli sme sa pýtať v NR na poradie sme na 48 mieste. V poradovníku sme od 8/2011 vtedy na 69 mieste. Tetuľa nám povedala že máme prísť niekedy v septembri, vraj sa to cez leto posúva rýchlejšie, takže som poriadne zvedavá, ale ten rok si ešte asi počkáme....

raza
8. máj 2012

@erikadodo hmm, aj nám povedali, že máme počtať tak 2 roky... 😖

erikadodo
8. máj 2012

@raza Leto prejde rýchlo a potom budeme zase o niečo ďalej veď od zapísanie prešlo 8 mesiacov a ani nevie ako to ubehlo.....na jednej strane je to dobre že detičky sú pri svojich bio rodinách...ale trpezlivosť ruže prináša...nič nie je len tak...

dia6
9. máj 2012

@afrika Lepšie. Teda... aspoň momentálne.
Jeden deň je všetko OK a potom ďalší ma chytí plač. Ale už začíname rozmýšľať nad tým čo ďalej. Tak už sa asi posúvame .... niekam ?!

ďakujem za opýtanie. Vám sa ako darí?

dia6
9. máj 2012

@beba1902 Krásna je.

afrika
9. máj 2012

@dia6 celkom sa dá. ako som písala vyššie žilinský kraj vybavuje žiadosti z apríla 2009, nás zapisovali v apríli 2010 😒 . ešte dlho, ale bude 😉 . a dovtedy ak sa podarí, tak možno bude aj vlastné. aj keď tie šance niesú teda bohvieaké.
viete niečo o malom? či nechceš už radšej o tom písať? teraz pokračujete ďalej v zozname a ste na prvom mieste?alebo ako to je vlastne?

dia6
11. máj 2012

@afrika hej, to som si čítala, že ešte len rok 2009 vybavujú. Nekonečné...
Ale človek asi vydrží čokoľvek. A hlavne ak ide o dieťa. 🙂

O malo viem zatiaľ len to, že je naspäť v DeD. Volám si z jeho bývalou profi. a sľúbila mi, že pôjde na neho pozrieť a povie ako sa má. Zatiaľ ešte nebola. Ale vlastne možno dne...

A my sme na pestu nie na ado, takže tam to je asi trošku inak... al aj tak neviem ako. Tiež plánujem vyzistiť, len neviem kde začať.
???

afrika
11. máj 2012

@dia6 vy ste na pestunskej? aj malého ste mali tak? ja sa v tom zatiaľ moc nevyznám. zatiaľ nepremýšľate nad adopciou?

dia6
11. máj 2012

@afrika fúúúha... no ono je to zložité. Ja som to tu kedysi už rozoberala prečo sme sa rozhodli pre pestu.
Aj malého sme mali mať v pestu, lebo mamina sa ho nechcela vzdať, vtedy sa dávajú detičky do pestu a nie do ado.

raza
11. máj 2012

ahojte. idem sa pochváliť: od včera sme konečne zaradení ako čakatelia v zozname 😎 😎 😎 😎
tak šampanské vypité, slávnostná večera zjedená... 😎 😎 😎

lubka1709
11. máj 2012

@raza Gratulujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre