Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

akramgad
10. apr 2011

@eva1979 no presne to má aj naša áno vypije a vždy potom dostane gumového medvedíka tie moooc ľúbi 😀

goralenka
10. apr 2011

@akramgad cakam uz 7 rokov, uz si pockam tie dva 😀

@eva1979 no.. mna palia len chvilkami, nie cele dni ale cast dna uz tri dni a nieco mi z nich vyteka.. ale ja som za tych 7 rokov mala snad uz vsetky priznaky tehotenstva, ktore kedy bolo zaregiostrovane a nikdy to nebolo ono, takze som presvedcena, ze aj toto je len plany poplach 🙂 len mam trosku strach co so mnou je..ale aj to raz prejde....

akramgad
10. apr 2011

@goralenka ak nevadí že sa pýtam tona adopciu 7 rokov?

goralenka
10. apr 2011

@akramgad nie nie preboha 🙂 od aprila 2004 sa snazime o babatko takze na neho cakam 7 rokov 🙂 prepac ak som vas zmiatla... o adopciu sme poziadali 31.1. tento rok 🙂

lenkove
10. apr 2011

ahojte babule, ja som bola tri tyzdne mimo a nestacim citat! Nastastie sa divit nemusim, mazance som nezachytila 😀
@goralenka drz sa 😉 @eva1979 moj manzel adopciu chcel a suhlasil s nou.. A tiez papiere trcali kade tade dlho... Dokonca na druhe dietatko zacal "tlacit" prvy on, ale ak by som sa ja nerozhybala, tak asi este nemame ani ziadost podanu 😀 ale mame a caka nas uz priprava! Jupi! 😵 😵 Kto zacina skupinovky s Navratom a kde? 😵

akramgad
10. apr 2011

@goralenka nič v pohode 🙂 a ak teda ešte môžem v čom máte problém ? aj na umelom ste boli? já som mala rakovinu vaječníkov a prišla som o oba asi tak 5 mesiacov po svadbe skúsili sme aj umelé v BA ISCAR nakoľko sme to celé hradili zo svojho lebo poisťovňa v tom nevidela úspech tak nám z darcostva vajíčok od švagrinej vyšli len dva pokusi žiaľ neuspešne tak sme zažiadali o adopciu a po dva a pol roku sme si boli pre našu žabku 🙂

goralenka
10. apr 2011

@lenkove preco sa mam drzat? 🙂 vyzera to so mnou beznadejne? 😀
no ked sa pani psychologicka neozve do tyzdna aj my pojdeme s navratom, nemam na to nervy, slubili do tyzdna, cakala by som uz mesiac...

lenkove
10. apr 2011

@goralenka
aj my sme pri prvej malickej ziadali 31.1 😵 😵 na druhe tiez v januari, 11 😵 😵 😀 😀 drzim palceky vo vsetkom 😵 Aj v tehu ta chapem 😔

lenkove
10. apr 2011

@goralenka
neeeeeeee, s tym chaosom o tehu a netehu.. 😉 ako som pisala, chapem ta 🙂

kanhwa
10. apr 2011

@goralenka tak ty zavolaj, trosku ich ponahanaj.mozno sa vyplati. za pokus nic nedas 🙂

kanhwa
10. apr 2011

Baby,
dnes sme sestre predostreli nas plan s adopciou - prijala to fantasticky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

kanhwa
10. apr 2011

A zdravi vas vsetky "babicka" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 lebo zeby uz stara baba rovno? 😎 😎 😎 😎

goralenka
10. apr 2011

@akramgad no.. ja mam PCO .. ale asi dost silne.. bola som na IVF (pre istotu ICSI) 2x.. po prvom negativne, potom este jedno KET, negativne.. no a zostalo mi este 6 embryii a ked som mala ist na dalsi KET, tak nevedia dodnes co sa stalo ale ani jedno nam neprezilo rozmrazenie.. tak ma potesili...
isli sme na druhe IVF, ale to som chytila 48 hodin po odbere tak silny hyperstimulak, ze som plakala v aute na ceste do nemocnice pod pristrojovkou na prednom sedadle vedla vodica a modlila som sa aby som sa dokazala nadychnut, mala som brucho ako v osmom mesiaci, voa mi tlacila na branicu, nemohla som dychat a myslela som, ze udrela moja posledna hodina...utesovali ma, ze sa to stava vtedy, ked sa to podari.. aa asi sa aj podarilo ale potom zacalo HCG klesat a bola som tam kde predtym.. to bolo v septembri 2006.. az do jesene 2010 som nemala odvahu ani len na KET.. stale som mala traumu z tej bolesti a strachu pri hyperstimulaku..ale nejak som sa k tomu dostala, v novembri mi vlozili posledne dve embrya.. a 6.12 minuly rok som o ne prisla...
tak sme si povedali, ze toto nemam za potreby, ze to asi tak ma byt.. aj ked mame narok este na jedno UO, uz do toho nejak netuzim ist... ten strach z hyperstimulaku je pre mna prilis velky..a viem si predstavit, ako lepsie minut peniaze ako na nieco, co ma neurcity vysledok a celkovo.. rozhodli sme sa radsej pre adopciu.. mozno raz to umele posledne podstupim, ale to skor nie ako ano...strasne ma to deprimovalo a stresovalo... nevedela som to odburat a mozno aj to bola chyba..neviem, uz to neriesim...

eva1979
10. apr 2011

@kanhwa 😀

goralenka
10. apr 2011

@kanhwa no.. ja som uz pisala tej pani, co u nas bola, na psychologicku nemam kontakt.. odpoved bola, ze asi ma toho pani psychologicka vela a ze si asi uzatvara stare veci ale ze o nas vie a ozve sa..
tak az sa neozve, ozvem sa ja.. nezvyknem byt neprijemna ale asi sa to musim naucit...

akramgad
10. apr 2011

@goralenka tak to nezávadím žiadna sranda prežiť si to 😨 ak je súdené mať najprv pri sebe dieťa čo ťa potrebuje a je zo srdiečka a až potom z bruška tak to tak bude 🙂 ale je to jedno len aby už nejaké bolo 🙂

akramgad
10. apr 2011

Maminky idem já do duchen všetkým prajem sníčkové sníčky paaaaaa

goralenka
10. apr 2011

@akramgad dobru noc 🙂
no.. nebola to sranda ale aj tak som vdacna za tu skusenost.. mozno ma to malo niecomu naucit, neviem...
ja som sa v momente kd sme poziadali o adopciu tak ukludnila.. lebo vsetky tie IVF mali neurcity vysledok... adopcia je nieco, co (ked budem trpezliva!) naozaj vysledok ma.. takze sa strasne tesim.. a bohvie, mozno som naozaj tehotna..ale neverim tomu..dokonca ani v kutiku duse.. dalsie sklamanie by som neprezila 🙂

goralenka
10. apr 2011

uz mi vypisuje ta janucucka ci jak sa volala do sukromnej posty ☹ ani som to nedocitala.. len som ju nahlasila ako spam a zmazalo sa to same.. snad si s nou daju rady ☹ ona nie je normalna ☹

tyspina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkove
10. apr 2011

@goralenka
napis o tom aj adminom, ze ta obtazuje... 😔

goralenka
10. apr 2011

@lenkove oznacila som to ako spam, napisalo mi, ze admin sa na to pozrie... aj tu ju uz blokli predchvilkou..len sa obavam, ze sa este vrati...

suezana
10. apr 2011

@goralenka zlatko, nerob si z nej nič.... je mi ľúto, že práve ty si to odskáčeš teraz 😔 je to fakt koza 🙄

cairka
10. apr 2011

@goralenka , my sme cez skype už včera skonštatovali, že je to nejaká unudená 15stka (ešte som si s ňou zo srandy písala), zajtra už pôjde do školy, dá pokoj 😉 ignoruj ju, ak sa ti ozve pod iným nickom, tak len upozorni admina, nereaguj na ňu a ona dá ťa nechá na pokoji 😒 občas sa tu taký nudiaci sa týpek objaví 🙄

suezana
10. apr 2011

@kanhwa teším sa s tebou 😵 😵 😵 😵 a nie si babička - až zachvíľu..... 😀 😀 😀 ak sa synátor posnaží....alebo pomýli 😅 🤐

goralenka
10. apr 2011

@cairka

@suezana

to je v pohode babulky.. akoze mne to nic nerobi, len ma mrzi, ze potom musim otravovat adminov.. ja neviem ake mam stastie, na mna si vzdy zasadne kazdy psychopat z okolia..ale vazne.. toto nie je prvykrat 🙂
nebojte, naozaj ma to mrzi len kvoli vam - ze vam tu spamuje diskusiu..ja sa tu stale citim ako "host" lebo som tu pomerne nova...

suezana
10. apr 2011

@goralenka tak to, čo ťa trápi, nech ťa netrápi 😀 a som rada, že to ostatné ťa netrápi 😎 jááááj bodaj by si bola tehu 😵 😵 len radšej nedúfaj, nech je to prekvapko.... 🤐 nech nie si sklamaná, lebo to bolí 🤐

suezana
10. apr 2011

@goralenka a ako to nahlásiš ako spam?

goralenka
10. apr 2011

@suezana vedla tej posty je znak "nahlasit ako spam" ja som na to klikla, ani som ju nedocitala
neviem, ja si nemyslim, ze som tehu.. bradavky ma sice palia ale nie cele dni a vyteka mi z nich taka biela lepkava tekutina.. ja sa skor bojim toho, ze zase mam zvyseny prolaktin alebo nieco..ale toto som nikdy nemala, az mam des z toho....

goralenka
10. apr 2011

@cairka podla toho ako pisala to nie je 15 rocna pubertacka ale skor naozaj okolo 22 rokov, mozno trosku menej inteligentna (uz len ten pravopis) , hrozne drza, sebavedoma a hlavne totalne nevyzreta... len sa modlim, aby psycholog, ku ktoremu pojde na pripravu zistil vcas, co je zas.. lebo boh ochranuj to dieta....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre