Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

cairka
13. sep 2012

@mexx , hííííííí, neprezrádzaj tajomstvo, ako sa z náhradných rodičov stávajú milionári 😠

cairka
13. sep 2012

hm, len keď sa kukám na výpis z účtu, čo nás stál začiatok povinnej školskej dochádzky, tak neviem, kde sa stala chyba, keď to tí cigáni majú všetko zadarmo 😕 😅

mexx
13. sep 2012

@cairka Sak to nie je tajomstvo, keby bolo, nevedeli by to vsetci naokolo. A isto to vedia, uplne presne to vedia, do bodky secko, len cistu pravdu, sak to uplne otvorene vsade mozne prezentuju. Hlavne teda ti, ktori tie deti nemaju a k nahradke nepricuchli, cim vlastne demonstruju, ake su spravne povahy (ze sice vedia, ako sa da na tom zbohatnut, ale oni su cistej mysle a cisteho srdca, nemaju na to zaludky). 😎
😀 😀 😀 😀

mexx
13. sep 2012

@maznacik007 Ta vy ste cerne brali kvoli tomuto? 😅 My kvoli mojej laske ku kontrastom. Vsade ti mame take blede nabytky, ze cerne decko nam bolo treba, aby ho tu bolo vidno...a ten kontrast je uplne smrncovny. 😎
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dadenka1
13. sep 2012

jej, že láska ku kontrastom.. predpokladám, že ste to aj v žiadosti takto napísali... my máme všade tmavý nábytok, takže ak by prišli moju dcéru vziať, tak ju nenájdu.. splynie s prostredím.. 😀 😀

radina
13. sep 2012

@matax Dakujem za podrobne ozrejmenie 🙂 ..... ja fakt neviem ako to chodi, tak som dala do prikladu romskych spoluobcanov, ze cim viac deti, tym viac penazi od statu. 😠 Clovek pocuje rozne stories, tak je super, ze to preveruju, a ze sa dieta potom nedostane do ruk niekoho takeho. 😉 Ja som len nahlas uvazovala, pretoze poznam aj takych, co by vedeli kvoli par drobnym aj taketo veci spravit. ... a to je smutne ☹

ikuska
13. sep 2012

Ahojte, tak dnes posledne stretnutie, na buduci tyzden podpis spravy a nasledne zapisanie do zoznamu 😉 a potom uz len cakat cakat a cakat ... ale tesime sa a vydrzime to ... neviete aka situacia je v Trencianskom kraji ... 🙂
Drzkajte sa

radina
13. sep 2012

Este sa chcem spytat, koho mame ohladne adopcie kontaktovat ako prveho?
A este ma zaujima, ak je niekto v zozname ziadatelov, a kvoli niecomu vystupi, a potom sa chce vratit spat, ide na povodne miesto, ci opat na koniec?

maznacik007
13. sep 2012

@radina upsvar podla vasho trvaleho pobytu... oddelenie socialno pravnej ochrany deti a mladeze resp. kuratela... ak napises aky si okres tak ti dame uplne presne info kam ist...

radina
13. sep 2012

@maznacik007 Ja som z BA, druhy obvod. ..... nieco som si citala aj na nete, ale radsej si necham poradit od skusenejsich 🙂

tortelinka
13. sep 2012

@radina zo zoznamu nemusis vystupit, ak sa rozhodnete, mozte pozastavit, vtedy vas vsetci budu preskakovat, kym sa opat rozhodnete do zoznamu vratit

dadenka1
13. sep 2012

@ikuska ja som TN kraj a na najkrajšie dievčatko na svete sme čakali 2 roky a 8 mesiacov

maznacik007
13. sep 2012

@radina tak potom chod na vazovovu... tam si vyzdvihnes dotaznik a dalsie pokyny ako zacat... resp. kludne sem napis co ta zaujima ... uz ti pisali ze sa pozastavuje v poradovniku cize sa zastavis na tom mieste ako si... a ked povies ze ok tak pokracujete... ale to sa uz riesi vsetko individualne... 😉

radina
13. sep 2012

@maznacik007 super, diky moc za rady 😉 vy ste ako dlho cakali na dietatko?

maznacik007
13. sep 2012

@radina my nie dlho ale my sme si brali maleho do pestunstva a mame teda romskeho chlapceka.... tazko povedat ale co sa tyka babetiek tak BA kraj je najrychlejsi... 😉

suezana
13. sep 2012

@mexx to bolo dobréééé s tým nábytkom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ja mám oranžový gauč a malá ryšavé vlasy 😀 😀 😀 😒 😒 musím kúpiť nový gauč 😀 😀 😀

radina
13. sep 2012

@maznacik007 Aj od nas maju znami male romske dievcatko, teda uz je to slesna skolacka, tiez im to slo dost rychlo, najskor ju mali v pestunskej starostlivosti a teraz je adoptovana. Zo zaciatku mala ani nevedela rozpravat poriadne, nemala vobec ziadne navyky a teraz chodi na balet a je velmi talentovana, boli s nou aj v baletnej skole v zahranici. To su take pribehy, co sa cloveku dobre pocuvaju. 🙂
Ako na to reagovalo vase okolie?

kanhwa
13. sep 2012

@radina my sme cakali na osvojenie v BA kraji 14 mesiacov, ale v sucasnosti je to vraj o nieco dlhsie, ale i tak je to casovo najkratsie v BA zo vsetkych krajov. aj ste rozhodnuti, tak odporucam necakat a ist na tu vazovovu, lebo k tomu cakaniu v zozname ziadatelov este treba priratat cas, kym vas tam zaradia - teda kym date dokopy vsetky papiere, podate ziadost, absolvujete pripravu, dostanete spravu a kym sa v tom zozname ocitnete. co treba ratat tak v optimistickom pripade pol roka.

@dadenka1 no takych je nas tu viac, co maju najkrajsie dievcatko na svete, tak nefrajer 😀 😀 😀

radina
13. sep 2012

@kanhwa Tak ja tam veru vybehnem uz zajtra 🙂 .......... moj muz sice nie je tym nadseny, lebo stale dufa, ze budu vlastne .......... teda aj ja ,ale som realista. My chceme co najmensie 🙂

dadenka1
13. sep 2012

@kanhwa to nie je frajerina, to je fakt.. sa s tým zmier, aby si netrpela pocitom menejcennosti 😀 😀

kanhwa
13. sep 2012

@dadenka1 no dovol 😠 s tym sa nikdy nezmierim 😎 😎 😎 😎

kanhwa
13. sep 2012

@radina ved dufat mozete a mozno ze sa aj zadari. pocas cakania na osvojenie sa ukludnite, uz to nebudu take nervy, ked budete tak ci tak v ocakavani 😎 boli pripady, ked prave vtedy baba otehotnela. samozrejme, ze na taketo rozhodnutie musite byt dvaja. na to je aj ta priprava, aby ste si mnohe veci spolocne ujasnili s pomocou odbornika.

dadenka1
13. sep 2012

@kanhwa tak s tým ti nepomôžem 😀 😀

radina
13. sep 2012

@kanhwa Prave preto chcem isto do zoznamu uz teraz, lebo tomu snazeniu chceme venovat este zopar rockov.
Tak ja mam pocit, ze moj muz nie je zrely ani na to nase, ale paradoxne male deti, hlavne dievcatka ho zboznuju ... kamoskina mala je do neho cela zalaskovana 😀 ..... presne, ono to aj tej psychike trosku pomoze a ak sa zadari, prepustime miesto pariku, co deti mat nemoze.

dia6
13. sep 2012

@radina Choďte do tohoa a na príprave sa rozhodnete či áno alebo nie. Tam vám povedia všetky pre ale aj proti osvojeniu.
No ak ani po tom nebudete presvedčený, že chcete osvojené, teda nie svoje biologické dieťatko. Neviem či je to dobrý nápad. Lebo boli už aj také prípady čo pre to vrátili detičky, prípadne im to celý život vyhadzovali na oči.

radina
13. sep 2012

@dia6 Ja som o tom presvedcena, manzel tiez ciastocne suhlasi, ale az ked fakt nebudeme moct mat svoje, jemu sa zda, ze to riesime priskoro. Ja mu tvrdim, ze ved budeme len v poradovniku, mozno sa nebude darit dalsich 5 rokov, aspon potom o taku dobu budeme mozno uz na rade. Aspon tym predideme depkovaniu z cakania. 🙂
Minule ked davali v tv o rodine ,co mali v starostlivosti vela deti, tak ja mu vravim, ze aj na to by som sa dala, pozeral na mna ,ci mi nesibe 😖 ..... vraj staci adoptovat jedno, max. 2. 😀 ... ja som jedinacik, takze ja chcem veeela deti. 🙂

dia6
13. sep 2012

@radina No, tak potom by to malo byť OK 🙂 A keď vám potom raz ukáže pani na úrade bábätko - "to vaše" 🙂 Tak aj tak si ho zaľúbite.
Dajte sa do toho a ako hovoríš, možno nebudete toľko tŕpnuť počas tej doby čakania a možno budete mať svoje a potom si vezmete aj dieťatko s DeD 😀 Aby ste mali veľkú rodinku.
Ja som z troch detí, no a kedysi som chcela len dve deti, aby som im mohla všetko dať (po finančnej stránke), no teraz by som prijala aj štyri 😀 😀 😀 Ale môj priateľ tým tiež nie je nadšený...
veď uvidíme čo život prinesie.

Tak vám držím palce a pustite sa do toho.

radina
13. sep 2012

@dia6 Dakujem za podporu 🙂 ... urcite dam vediet , ako sme dopadli. Tiez drzim palce kazdemu, kto sa o dieta snazi, ci uz cestou prirodzenou alebo adopcnou. 🙂

dadenka1
14. sep 2012

@radina my sme čakali... 😖 dlho... na zázrak, ktorý sa nekonal tak ako sme si predstavovali.. a teraz mám 36, mm 38 a ledva prvé adopčiatko... kým sa dostaneme na rad s druhým, môžem len dúfať, že bude k moji 40tym narodeninám.. takže radšej skôr ako neskoro...

tamaratamaratamara
14. sep 2012

@dadenka1 presne tak, my sme čakali na prvé tri roky a teraz čakáme na druhé už štvrtý - žilinský kraj

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre