Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dadenka1
2. feb 2011

@envy Ale áno, teraz mám lieky na štítnu žľazu, aby mlieko nebolo ale aby som otehotnela... Ale o pár mesiacov ich vyhodíme a s endokrinologičkou to mliečko ešte podporíme.. Veľmi by som chcela kojiť...
IVF som nepodstúpila, ani nepodstúpim.. Som len za prirodzenú cestu čo sa manipulácie s ľudským životom týka...

envy
2. feb 2011

@suezana to je nádherný!!!! To mě se nepovede asi ani v tomto stavu, no...

suezana
2. feb 2011

@misula4660 ešte nevolali? 😠

dadenka1
2. feb 2011

@suezana prosím, neber to osobne....to IVF.. Je to proste moja cesta a moje rozhodnutie.. Ale teba a ani nikoho, kto to spravil, neodsudzujem.... Ďakujem Bohu, že vám to doprial, že je taký milosrdný...

suezana
2. feb 2011

@dadenka1 aj ja by som chcela kojiť, ale nie tak, ako som čítala, že stimulovať bradavky mesiac pred tým a tak 😝 to nie 🤐 ale ak by sa mi to podarilo nejak inak, len pomocou liekov, tak by som bola veľmi rada 😵 aj peňazí ušetríš, aj je to krásne, ja som si to mooooc vychutnávala.

suezana
2. feb 2011

@dadenka1 neberiem a viem 😵 a ja úplne rešpektujem tvoje rozhodnutie.

envy
2. feb 2011

@dadenka1 každý máme svůj názor a já to chápu...občas už si taky klepu na čelo, čeho je člověk schopnej...přesto já tu šanci IVF dala...a přesto asi zbytečně...akorát si člověk likviduje zdraví...

pro mě je IVF jeden veliký business 🙂

suezana
2. feb 2011

@envy si tehotná?

envy
2. feb 2011

@suezana nejsem 🙂 podstoupili jsme cyklus s darovanými vajíčky...čekám na výsledek...ale jelikož namáhám břicho tím, že mám chřipku, tak pochybuju...

dadenka1
2. feb 2011

@suezana Tiež to kojenie nechcem siliť... Iba chcem využiť "chorobu", ktorú mám.Vlastne len vysadím lieky, prípadne s lekárkou ešte niečo k tomu... Ak bude treba. a mám vysoký prolaktín, a vtedy to mliečko ide samo.. Sama neviem, ako to nakoniec dopadne..

suezana
2. feb 2011

@envy no, chrípka je zle na začiatok tehotenstva ☹ ale držím palce....

dadenka1
2. feb 2011

@envy Chrípka je sviňa ☹
Akurát ja vôbec neviem, čo je to... V živote som ju nemala... Vďaka Bohu

misula4660
2. feb 2011

@dadenka1 xixi, 😀 rachnuté sme tu asi všetky, teda ja určite, veď ja mám už aj izbičku spravenú a kočík mám kúpený už rok...tak potom kto je viac rachnutý? 😀

misula4660
2. feb 2011

@suezana ak budeš potrebovať mám kontakt na pani, ktorá ti poradí ako môžeš kojiť ado bábo a všetko k tomu, prípadne ti môžem poslať aj jej maily, kde mi všetko vysvetlila...pretože som chcela kojiť aj ja, no len nakoľko po niekoľkých rokoch konečne prišli na to, prečo som nemohla nikdy zostať tehotná, tak ani kojiť teraz nebudem môcť, pretože mám mnohonásobne vyššie množstvo testosterónu ako je normálne, takže kojiť nebudem môcť, lebo beriem hormóny a ten testosterón... ☹

misula4660
2. feb 2011

@suezana ešte stále nie, nevolali.... 😅 baby, ja som už asi šibnutá, ale ja každý deň čakám, kedy zavolajú, tak si telefón beriem so sebou aj na WC 😀 No povedzte, som normálna? 😀

dadenka1
2. feb 2011

@misula4660 vôbec si neni normálna a ani ja ani veľa z nás... 😀 😀 😀
Ja na teba často myslievam, že kedy už ti zavolajú... Keď sa nehýbete vy, tak ja mám depku, že kedy to budeme my.. Aj keď sme z iného kraja... Na mobile som zmenila meno volajúceho.. Pôvodne som mala UPSVar a meno tetuľky... Teraz som si tam dala: Bábanko volá... Tak komu tu šibe viac????

misula4660
2. feb 2011

@dadenka1 no vidím to tak, že sme teda ale statočne šibnuté všetky tu... 😀

dadenka1
2. feb 2011

@misula4660 to je dobre.. Mne je vtedy najlepšie, keď mi šibe... 😀 Ach jaj.. Už aby nám šibalo aj s bábankami...

misula4660
2. feb 2011

@dadenka1 veru, už aby to bolo... 🙂

envy
2. feb 2011

mě taky bude po schválení šibat...a budu nakupovat...juj, jak já se těšim 🙂

misula4660
2. feb 2011

@envy 😀

kanhwa
2. feb 2011

Ahojte krasavice cakatelky 🙂

@dadenka1 tak ja som tiez podobna idealna parka ako ty 😉 stara s hypotekou a este k tomu aj muza mam nezamestnaneho 😒 napriek tomu sme od psychologicky dostali vyborne hodnotenie 🙂

@envy my mame za sebou 3 neuspesne ivf, ale uz som na to aj zabudla, sustredujem sa na dietatko, ktore verim je uz niekde na ceste 😉

@misula4660 vy ste uz nejako dlho na prvom mieste, tusim od novembra??? nech uz rychlo volaju 🙂

Aj my mame uz pokupenych plno drobnosti aj oblecka, ale kocik objedname az ked budeme v poradi v prvej desiatke alebo patke 🙂 Drzim palce vsetkym bud. maminam, nech to rychlo ubieha 🙂

dadenka1
2. feb 2011

@kanhwa 😀 a koľkí ste v poradí? A poteš ma... Koľko máš rôčkov?
Tiež kočík mám vybratých cca 5. a už sa potom rozhodnem keď budeme v prvej 5ke...

misula4660
2. feb 2011

@kanhwa na prvom mieste sme od decembra, lenže na koľko beba je znovu v poradovníku, tak sme zase druhí, lebo beba je pred nami....A kiežby už veru rýchlo zavolali, možno už aj čoskoro, lebo beba má podmienku len dievčatko a my máme aj chlapčeka, lebo nám je to úplne jedno, len nech je už rýchlo v našom náručí.... 🙂

kanhwa
2. feb 2011

@dadenka1 my sme 54., v novembri sme boli 64. vraj teraz vybavuju ziadosti z dec. 09, tak ze asi v maji juni by sme mali prist narad (hoci sa mi to zda skoro, ale maju asi dost parov odklad), ale my chceme len dievcatko, tak asi neskor. ale uz som velmi nedockava......

misula4660
2. feb 2011

@kanhwa tak to máte super, že sa u vás vybavujú žiadosti z decembra "09, lebo my sme oktober "09 a stále nič.... ☹

mmacca
2. feb 2011

Ahojte! Neviete, ako to prebieha pri malinkom dieťatku priamo z nemocnice, myslím postup(papiere, doba za akú dajú dieťa domov)? Ak sa ho matka vzá hneď po narodení, má tiež 2 mesace na rozmyslenie?

dadenka1
2. feb 2011

@misula4660 Mne tetula minule vravela, že ešte tam majú nevybavené veci z roku 2007! Tak dúfam, že to sú len nejaké komplikované požiadavky...

misula4660
2. feb 2011

@dadenka1 fúúúha, ale teda u vás to ide riadne pomalinky.... ☹ ale snáď sa to už konečne pohne nám všetkým.... 🙂

tortelinka
2. feb 2011

no ste sa tu rozpisali, pozeram ze v Ba to ide fakt rychlo..nevie niekto ako je to v ZA? ja inak asi tak moc este nesaliem, nenakupujem, nemam kocik ani postielku...nic, ani ponozky, a slubujem si ze az ked budem v prvej 10, tak kupim prvu vec 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre