Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

janucucka
8. apr 2011

@suezana kksss.... stasne,,, to muselo byt zle ja ti verim .... uvidim co este ja

dadenka1
8. apr 2011

@cicimotinka @eva1979 @natia tak čo? ideme na to? ja nemám detičky, takže ja sa prispôsobím... ak by bolo pekne, hocikde vonku by sme posedeli.. alebo môžme skočiť k Neposedkovi? alebo do maxu? alebo na Brezinu? alebo na detské ihrisko hocikde medzi panelákmi na Sihoti alebo z mostami alebo dolu na Inoveckej pri policajtoch.. alebo ma ešte napadá na ostrove vezmeme kočáre, bicyklíky a kolieskové korčule... alebo len tak pri Váhu posedíme a deti na tráve dajú fotbal... Budem v bráne.. loptu donesieme a rakety tenisové... neviem. je to na vás... ja sa prispôsobím... kde napíšete, tam prídem...alebo do Materského centra? neviem ako v nedeľu fungujú... alebo na námestie pri vodníkovi? alebo dajme dve možnosti v prípade pekna a škareda... prípadne to posunieme, ak nemôžete aby aj akramgad mohla ísť? a bude pekne... toť možnosti, čo ma napadli.. čo poviete, s tým na 90% súhlasím...

cicimotinka
8. apr 2011

@dadenka1 ja by som behla keď tak bez malého, išiel dnes k babke a dedkovi na víkend, my maľujeme... takže ak bude konkrétne kedy a kde, dajte mi vedieť... donesiem aspoň fotku... hi hi... 😀 😀 😀

natia
9. apr 2011

@dadenka1 wau toľko možností 🙂 no keďže zajtra má byť málo stupňov a nie veľmi slnko, tak my by sme určite šli niekam dnu, keďže sme po chorobe...
@cicimotinka to si teda pokašlalaaaaaa s tým malým...
@eva1979 ty berieš deti? lebo ak nie, tak nemôžeme ísť s mojim jedným dieťaťom všetci k neposedkovi 😀

kanhwa
9. apr 2011

Ahojte baby dobre ranko 🙂
@suezana presne tak, spolu sme zacinali 🙂 my budeme mat 20. aprila vyrocie zaradenia do zoznamu 🙂
a vy ste teraz na ktorom mieste v zozname, mas infosku?

cicimotinka
9. apr 2011

@natia jáj, moja, lenže to maľovanie bolo na pláne už 6 týždňov, toto je jediný voľný víkend môjho chlapa-záhradníka.... to vieš, jar,... 😀 😀 😀 ale veď koniec sveta bude až bud. rok, dovtedy môže byť kóóópec stretnutí s deťmi... 😀 😀 😀

janucucka
9. apr 2011

halo este by som rada vedela ked teda viem ,ze nieste vesticeee 😀 a kazdy kraj to ma inak ale kolko babatiek sa rocne asi da mna adopciu ...... keby som poradovniku cislo 80 kolko zhrba vasim odhadomsa posunie???????????

eva1979
9. apr 2011

@natia no ja som chcela ísť s deťmi, ale to asi vzdáme, malá tuším začína mať kašlík . keby sme boli niekde vonku, prišli by sme, ale dovnútra asi nie. nech tam nekašle na deti. ☹ ešte uvidím aká bude dnes do večera. či sa jej niečo rozbehne. dúfam, že nie, po veľkej noci má ísť na operáciu 😢

suezana
9. apr 2011

@kanhwa
@janucucka odpoviem vám naraz - pri zapísaní sme boli na 84. mieste asi - to bol apríl a v auguste tuším som volala a boli sme okolo 30. - takže posunuli sme sa o 50 miest 😕 - ale odvtedy to stojí - lebo tetka hovorila, že vybavujú september 2009 - a to sú misula a beba - a vieme, že ešte nič - takže teraz to stojí....myslím, že sme pod tridsať, ale len tesne. Takže je to veľmi ťažko povedať, ale viem, že som rátala, že na jar máme baby doma....toto dlhé nepohnutie som nečakala....veď sme sa tu bavili v novembri, či misula bude mať pod stromčekom bábo....a už je jar 😔

janucucka
9. apr 2011

@suezana dakujem ... velmi pekne no takze je rok a si cca 28 mieste ano_? no celkom slusne neboj dockas sa kazda sa raz docka aspon ze to takto funguje lebo by sme si hlavu trieskali ..

a este sa raz opytatm ked je novorodenec sa moze brat s nemocnice? uz somsa t raz pytala ale jak sik tomu nechapem ...a ked su 4mesacne dajme tomu tak to kde su dd? tam musis chodit navstevovat ?
ja som si myslela ze su len starsie ako 5rocne a klen babatka lebop vsetky babatka idu hned prec o ne je dracka nie? ako to je s tym lebo jedny pisu ze brali priamo s nemocnice druhy ze museli navstevovat?

kanhwa
9. apr 2011

@suezana nie je mozne, aby ste boli v auguste 30. a teraz tesne pod 30 😒 ved je odvtedy 8 mesiacov. tam sa deje nieco divne s tymi poradovnikmi. je to fakt zahada. ved my sme boli v januari 54. a zac. marca mi povedala, ze od januara len jedno dieta umiestnili, takze podla toho by sme mali byt cca pred mesiacom 53. a teraz sme zrazu v prvej patke 🙂 to tam oni maju v tych zoznamoch bud neporiadok, alebo ti hocico povedia. ked tam volas.
my si tu s jednou kockou, ktora je tesne po nas v ba poradovniku porovnavame poradie a mne na zac. marca povedali ze uplne najskor september-november. no aj jej ta ista teta o nejake 2-3 tyzdne povedala, ze asi v juni. tak si z toho vyber.
Snad sa misula s bebou uz dockaju a potom to uz bude aj Vam odsypat 🙂

tortelinka
9. apr 2011

@janucucka uz si sa na to pytala, ale naozaj sa to neda vseobecne povedat,kazdy pripad je iny, v zasade plati ze cim mensie dieta, tym skor ide do rodiny, podstatne je, ci je pravne volne, alebo nie, ak nie je ziaden pravny problem, aj pol rocne dieta ide k vam rychlo(cca tyzden) aspon podla mojich informacii, ak sa mylim, opravte ma

kanhwa
9. apr 2011

@janucucka vcera som ti myslim pisala na tuto otazku odpoved 😉

cairka
9. apr 2011

@janucucka , ale ved si uvedomte, že nie všetky bábätká sú biele, zdravé, okamžite právne voľné. Deti, ktoré idú rovno z pôrodnice je by som povedala minimum a potom idú do DeD a odtiaľ do profirodín - to záleží na tom ktorom DeD ako to robí, niektoré si deti nechávajú na diagnostiku v ded, niektoré dávajú hneď novorodencov do profirodín. Pokiaľ matka nedá generálny súhlas rovno v pôrodnici, tak väčšinou trvá minimálne 3 mesiace (občas aj rok, sláva našim súdom 🙄 ), kým je dieťa právne voľné a môže byť ponúknuté žiadateľom .

cairka
9. apr 2011

to, ako rýchlo ide dieťa domov záleží na súdoch. Pokiaľ schvália predbežné opatrenie, môže to byť o týždeň. Pokiaľ predbežné opatrenie zamietnu čaká sa do pojednávania a to je rozdielne na tom ktorom súde. Od jedného mesiaca, aj po 9...

tortelinka
9. apr 2011

@janucucka este som ti chcela napisat, aby si si zvykla na cakanie na nieco, tento proces nie je jednoduchy, ale to cakanie ma zmysel, clovek dozrieva, lepsie si premysli co vlastne chce, je to rozhodnutie na cely zivot a netreba ho unahlit

janucucka
9. apr 2011

@tortelinka ano pytala ale moc som nerozumela napr aki problem , vies ja som tu na tejto teme myslim ale 5 den a nerozumieim tomu ako vy a len s tym zaciname dakujem

janucucka
9. apr 2011

@cairka ja to rozumiem ale ked chceme dieta od 0-6mesiacou.
dajme tomu ze som poradi a je babatko ideme ho pozriet a chceme ho moze trvat aj pol roka kym nam hodaju to zn. ,ze by islo k nam ako 6mesacne?

janucucka
9. apr 2011

@tortelinka vsak jasne cakat sa oplati ja viem ...

tortelinka
9. apr 2011

@janucucka ano mozete cakat ak dieta nie je pravne volne

janucucka
9. apr 2011

@kanhwa ano pytala a tusim aj teba no vadi ,ze somsa zase ked nechapem? mozem zato ? vies citam po nete vseliake pripady len som nevedela ako to funguje niedko s nemocnice niedko musi ho navstevovat .. hm .. 😠

janucucka
9. apr 2011

@tortelinka akoze prave volne? ako myslis ?ze sme narade mame vybrane ,,,a akoze nieje volne ved by malo ist nam sooracc mozes prosim vysvetlit.

tortelinka
9. apr 2011

@janucucka ved to ze kazdy pripad je iny, popytaj sa na urade alebo pri priprave

cairka
9. apr 2011

@janucucka , no to práve záleží od veľa okolností, ktoré ti nikto dopredu nepovie. čisto teoreticky sa môže stať, že vás nakontaktujú na týždňové dieťa (tam ale asi väčšinou predbežká dávajú, ale tiež nie úplne vždy) , tak zamietnu predbežko a vytýčia pojednávanie , mali by do 3m, ale zasa sme na slovensku, tak môže byť kľudne aj o 6m...vtedy áno, dieťa by šlo domov ako 6m. po právoplatnom rozsudku. Ešte je možnosť hosťovského pobytu, ale od toho teraz domovy už upúšťajú

janucucka
9. apr 2011

@cairka aha takze zalezi ako to urci sud ----a kvoli comusa moze zamietnut uved iba priklad?
a ty si po akomcase dostala deticky ?

cairka
9. apr 2011

@janucucka , právne voľné dieťa je dieťa, u ktorého boli rodičia pozbavení rodičovských práv - je to dieťa z anonymného pôrodu, je to dieťa, kde rodičia podpíšu v pôrodnici generálny súhlas s adopciou (ale tu pozor, stále majú 6týždňov na rozmyslenie) a je to dieťa, ktorým osvojiteľnosť potvrdí súd - tie sú väčšinou od tých 4m a staršie

tortelinka
9. apr 2011

@janucucka nie kazde dieta, ktore je odobrate z rodiny moze ist na ado hned, napr ked jeho rodicia to nepodpisu, natahuje sa to, su skor vynimky ako hniezdo zachrany, alebo matka po porode podpise suhlas, ale to su vynimky

janucucka
9. apr 2011

@cairka jaj ... takze anonymneee to sa moze brat domou .. ale maju 6tyzdnou na rozmyslenie?a prave na toto somsa pytala tej tety sa urade ,ze ci by samohlo stat ,ze ho budu chcet naspat a ona ze nie .. lebo podpisuju paier ... a o inom sme ani nekecali nemala mocc casu ...a poptom napr ako si pisala ked nieje anonymna tak dieta bude najskor umiestnene do domova kym neprebehne sud a nebude nase zatial ho tam budeme navstevovat ano? velmi pekne dakujem

janucucka
9. apr 2011

@tortelinka ano ano uz to celkom chapem ....zaujimave je to len toho by somsa bala ze by som ho mala doma aoni bysa rozhodli ,ze uz ho chcu spat by som zahynula .. ☹

cairka
9. apr 2011

@janucucka , u predbežka je to väčšinou tak, že buď ho ten sudca dáva, alebo nedáva, je to o šťastí, aký sudca to dostane. ale čo tu čítam v poslednom období, tak mám pocit, že už častejšie dávajú, ako zamietnu.
Ja som staršiu brala po 11 dňoch na hosťovský, vtedy sa to ešte dalo, ináč predbežko nám zamietli a súd sme mali po 9 mesiacoch. U mladšej to trvalo necelé 2 mesiace, našťastie nám schválili predbežko, lebo súd bol po 8 mesiacoch a hosťovský nepripadal do úvahy...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre