Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lenkove
2. feb 2012

@123sabrina V usmeve uz budu mat spisy dietatiek, ktore su starsie ako napr. takych 6 mesiacov a ich aktualny stav uz vela napovie... Avsak, ako pise maznacik, deti narkomaniek su spociatku viac drazdive, vela si toho preskaces, ale nemusia mat ziadne nasledky. Pouzivanie alkoholu je pre zdravie plodu ohrozujuce ozaj zavaznym sposobom.

123sabrina
2. feb 2012

zeny viete coo ja pojdem s manzelom pozriet do toh usmevu hned jaksa bude dat mozno pondelok alebo utorok, a skusime sa popytat vsetko. ked sa nam nejake dietatko zapaci popozerame si jeho spis a rozhodneme sa.
ak nie nic sa nedeje budeme cakat kym sa nedostaname na koniec resp 🙂 na zaciatok poradia a potom uvidime ake babo nam ponuknu . .VELMI pekne dakujem kazdej s vas co to somnou rozoberala , co napisala a poradila. pochopila som to takto : deti oboch zavislych zien ci alkohol ,droga mozu mat poruchy az neskor , ale keby dieta bolo u matky narkomanky ohrozene uz by malo v prvych dnoch abst. priznaky. kdezto u matky alkoholicky by mohlo mat nasledky az v neskorosom veku ... jednoducho u oboch je riziko, ako ja pri anonymnych porodoch kde sa o rodicoch nevie nic, . taktiez kedsa aj o matke vie nieco nemusi povedat cistu pravdu .vsade je riziko ,ale aj napriek tomu do toho ideme a dufame ,ze bude vsetko poriadku . DAKUJEM VAM 🙂

brulka
2. feb 2012

@123sabrina suhlasim aj s lenkove aj s maznacikom, dobre ti pisu. podla toho co ja mam nacitane je alkohol horsi a agresivnejsi ako drogy. v skratke sa da povedat ze alkohol moze (a nemusi) spsobit aj telesne malformacie a FAS rozneho stupna od poruch spravania az po retardaciu. deti narkomaniek maju sice tazky start do zivota (abstinencne priznaky hned po narodeni) ale drogy nesposobuju fyzicke poskodenia, tieto deticky mozu (nemusia) mat neskor skor problemy s ucenim, koncentraciou, castejsie sa vyskytuje ADHD. ale tuto problematiku ti isto dobre vysvetlia aj v usmeve. drzim palceky 😉

kanhwa
2. feb 2012

Baby ja neviem, ci mi uz uplne sibe alebo co 😝 ked mas otvorenu temu na fore, tak tam bola taka moznost ze "pridaj k oblubenym" so zlotu hviezdickou. mne to tam odtial zmizlo. vy to tam vidite?????

pelikan8
2. feb 2012

@henika40 ahoj.Áno sme zž rok,mi sme volali teraz 1. krát.Papiere sme podali v nov. 2010 ,prípravu sme začali tiež v nov. 2010 ,skončili sme v febr. 2011.Asi nám všetko to trvalo 3 mesiacov.

123sabrina
2. feb 2012

brulka ano dakujem velmi pekne 🙂

suezana
2. feb 2012

@kanhwa ani ja to tam nemám 😲

brita
2. feb 2012

@kanhwa Ono to odtial zmizlo a teraz tam je pri kazdej teme hore Paci sa mi. To je namiesto "Pridaj k oblubenym". Ked na to "Paci sa mi to" tuknes, tak sa ti to automaticky prida k Oblubenym. Ale musis mat tu temu otvorenu, vtedy to je hore vidno.

kanhwa
2. feb 2012

@brita dakujem za radu 🙂 🙂 🙂 to by mi fakt nenapadlo - tusim osprostievam (predcasna demencia sa tomu hovori) 😎 alebo zeby akurat nacas ??? 😎

lubka1709
3. feb 2012

@123sabrina ja by som brala pokial bude zrave aj vlastne dieta ťa sklame a môže drogovať.

lubka1709
3. feb 2012

@123sabrina je to ťažke ale keď mašc muža alkoholika a splodiete dieťa to je to iste

lubka1709
3. feb 2012

@123sabrina držim palce by to vyšlo a daj vedieť vako ste dopadli

kochanka
3. feb 2012

ahojte babenky najde sa tu niekto aj z Prievidzkeho okresu kto je ma skusenosti s adopciou???

123sabrina
3. feb 2012

lubka1709 dobredam vediet len mi by sme chceli male asi tak 3-4-5mesacne , uvidime ake sa nam bude pacit dakujem ...

123sabrina
3. feb 2012

bola niektora s vas pozriet v usmeve deticky?

lubka1709
4. feb 2012

@123sabrina aj mi mame požiadavku na malinke do roka veku miminka tak čakame bolo nám povedame take 4roky čakacia doba.

karin2009
4. feb 2012

Nechápem prečo je taká dlhá čakacia lehota - ako píše lubka1709 že až 4 roky... Za ten čas by mohlo mať plno detí aspoň šancu byť v nejakej rodine. Koľko ľudí by si chcelo deti adoptovať a takéto papierovanie a čakanie ich len odradí. Berem, že treba rodiny preveriť a overiť a podobne. Ale 4 roky?!...

cairka
4. feb 2012

@karin2009 , za 4 roky má plno deti novú rodinu. samotné papierovačky sú cca. 3-6 mesiacov (podľa subjektu, kde robíš prípravu) 😉 čaká sa podľa toho, aké dieťa chceš prijať, ak chceš bieleho novorodenca, tak hold čakáš v rade... 😒

matax
4. feb 2012

@karin2009 ta priprava je ale nutná, su to deti nechcene a maju svoje specifiká, aj v tom ako detom povedat o osvojeni.. ako zvladnut adaptáciu a ine.. mne sa tam tiez nechcelo chodit a zdalo sa mi to nepotrebne, ale potom som zistila, ze to je prepotrebne 😀 No a to cakanie potom, po zaradeni do poradovnika, ja si zas myslim, ze ked je nechcených deti menej, ze je to dobre, ze su so svojimi a je im fajn.. no a my uz tolko pockáme hadam, ved aj tehotenstvo nie je vzdy hned a trva necelý rok.. ja to beriem, ze tehotná zena sa na dieta pripravuje pribl. 9 mes a aj psychicky k tomu dozrieva , tak aj nám treba a asi je dobre, ze to trva dlhsie🙂 aj ked ja som bola tiez netrpezlivá..ja mám uz dve deti a bolo to vzdy skor ako 9 mesiacov cakania:D takze dla poziadaviek..

cicimotinka
4. feb 2012

@karin2009 omyl, príprava trvá ako píše @cairka 3-6 mesiacov... to ostatné čakanie záleží len a len na Tvojich požiadavkach... my sme nečakali, vybrali sme si z voľných detí polročného chlapca a mali sme ho doma za 3 mesiace... každý si môže vybrať, ak zľaví z požiadaviek... 😉

123sabrina
4. feb 2012

lubka1709 pocuj lubka ja ked som volala do usmevu povedali ,ze maju deti aj zdravych bielych takze preco neskusis cez usmev ked mate poz, do roka ? ze su tam take deti ktore urad do 14 dni nestihol ponuknut a take priklady boli uvedene ,, ja by som to skusila ved jedna baba tu s fora powedala ze sa pozeraju aj 2-3hodiny tak je tam vela deticiek , ja pondelok idem do usmevui a vecer ti rada napisem a poviem ti 🙂

123sabrina
4. feb 2012

pocujte ked si niekto vyberie dieta 6mesacne v usmeve napriklad tak ho bude mat doma az take 9mesacne ? ako dlho to trva?

cicimotinka
4. feb 2012

@123sabrina my sme si vybrali 6-mesačné, domov sme ho doniesli 10-mesačné... ale od 1.1.2012 je zmena zákona, že deti môžu ísť aj na predbežko do 7 dní, tak by to malo byť rýchlejšie...

123sabrina
4. feb 2012

cicimotinka to znamena ze by mohlo byt uz u nas powedzme jak si ho vybereme za 10dni by islo k nam a potom by sme ho mali hned doma ?alebo 🙂)

cicimotinka
4. feb 2012

@123sabrina tak to Ti neviem povedať, lebo to predbežko súd MôŽE schváliť, čo neznamená že MUSÍ... záleží na konkrétnom prípade... ale ani 4 mesiace nie sú tak veľa proti rokom... 😒

123sabrina
4. feb 2012

cicmotinka no ano to mas pravdu ,ale my chceme babo do 6mes. a zvazujem to ,ze keby sme si vybrali ze by sa nam zapacilo 6mesacne dietatko keby ze ho dostaneme v 9mes. to by bolo uz pre nas vadcie dieta sa priznam ...

cicimotinka
4. feb 2012

@123sabrina veď aj keď si vyberieš, budeš už s ním v kontakte... a neboj, ak sa zapáči, nebudeš riešiť vek... my sme mali požiadavku 1-1,5 roka a vidíš, zapáčil sa nám menší...

123sabrina
4. feb 2012

my chceme urcite do pol roka...chcem zazit svteko od zaciatku sme maldy nechceme vadcsie

cairka
4. feb 2012

@123sabrina , nuž, v tom prípade bude asi naozaj najlepšie počkať na novorodenca...lebo aj to, že si nájdeš 3m. dieťatko bohužiaľ nezaručuje, že nepríde domov ako 13m...

123sabrina
4. feb 2012

cairka tak to hadam nie ze 10 mes... no ved uvdim idem ofo lebo som velmi unavena zatial sa majte pekne ja dam vediet co som vybavila pondelok

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre