Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

yukki
19. okt 2011

@elinka27 hm...niektoré úrady resp.subjekty tuším nebazírujú tak presne na tom, aby človek písal či chce pestu alebo adoptovať...možno by sa dalo dať aj aj....no máš pravdu, asi to zistiť nemôžeš...nuž ale ak si ochotná prijať aj iné dieťatko...tak si proste daj do dotazníka podmienky širšie, a možno to vyjde možno nie, vypĺňa sa tam pohlavie, etnikum, vekové rozpätie, zdravotný stav...a kopu ináýých vecí samozrejme...

maznacik007
19. okt 2011

@elinka27 opacne je to velmi tazke ... teda ze mas vyhliadnute dieta najprv.... nie je to nemozne ale ani jednoduche ... bavime sa o tom ze nie ste v pribuzenskom vztahu...
jeho situacia moze byt rozna mozno ma starsich surodencov a potom su ponukani spolu.... to by som si zistila ako prve... lebo aj ked neni volny do osvojenia bolo by mozne pestunstvo ale je dost pravdepodobne ze maly ma dalsich x surodencov a mozu ist do nahradky iba spolu...
to by si mohla aj od neho zistit ci ma surodencov...

kacena4
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
severaseptima
20. okt 2011

@cairka @yukki @dioliana1 @lusterka @tortelinka @lubka1709 @halienka @lolitka25

No baby podavam hlasenie...bola som na upsvare, pani povedala, ze moc nema cas, lebo ide na dajaku kontrolu ci co, ale tak v strucnosti mi vysvetlila, ze by sme potrebovali 26 hodin pripravy, potvrdenie o zdravi, vyplnit dotaznik, potvrdenie z prace, ze si mame vybrat ci chceme do pestunskej starostlivosti, alebo osvojenie a ze mam prist v pondelok o 8.30...

Pytala sa ake by sme chceli dieta, tak som povedala ze od dvoch do 4roch, 5tich rokov, ze by s nim zostal doma manzel (ona, ze moze byt)... a ze ci by sme chceli romske dieta, povedala som, ze nech sa ospravedlnujem, ale take by sme fakt nechceli...a ona, ze to je normalne taka reakcia, ze sa nemusim ospravedlnovat, ze este sa nestretla s tym, aby niekto prisiel a hned od zaciatku chcel romske dieta...ze vacsinou chodia ludia s tym, ze bud striktne nie, alebo skor nie...ale ze najdu sa obcas aj taki, co si to v procese este rozmyslia...potom, ze si mame rozmysliet, ci by sme chceli aj postihnute dieta, povedala som, ze tazko postihnute by sme asi nezvladli...nikdy som sa nestarala o niekoho postihnuteho...neviem, ci by som vobec vedela co take dieta potrebuje...a ze teda mame prist v pondelok...

no tak som zvedava ze co a ako...ale mala som dobru tremu...chvilami sa mi aj ruky triasli, koktala som tam...omg, isto si pomysli ze som neuroticka...

severaseptima
20. okt 2011

ale bola to mila pani, len ja som mala pocit ako keby som stala pred vrchnym inkvizitorom... ☹

poka
20. okt 2011

@severaseptima a pre ti ppiere si bola sama alebo aj s manzelom?

lolitka25
20. okt 2011

@severaseptima ahojky, tak sa vam to pekne rozbieha a snad coskoro aj podari 🙂 drzim prsty 🙂

severaseptima
20. okt 2011

@poka este som nedostala ziadne papiere...ona uz bola na odchode, nic mi nedala ale povedala, ze v pondelok mam prist na dlho, ze mi vsetko poriadne vysvetli a bude sa mi venovat ako treba...ale mam zo seba fakt zly pocit...som tam mrmlala nesuvisle ako keby neviem do 5 naratat...ta predstava, ze mi moze hned zo zaciatku vsetko zatrhnut urobila svoje...a hned sa ma opytala ci nechceme vlastne a ja ze sa nedari a ona ze som este mlada a ja ze ja viem, ale proste mame pre dieta vytvorene dobre podmienky, tak naco sa stresovat, nadejat, cakat, tyrat... ☹ neviem, ci to pochopi...

severaseptima
20. okt 2011

@lolitka25 dakujem loli...zatial z toho nemam dobry pocit...bola som tam ako magor... ☹ uplne som bola vyvedena z rovnovahy..ved vies, ze uz sme dostali jedno skarede nie a bala som sa toho aj teraz... ☹

severaseptima
20. okt 2011

baby a co mi povedala? 😕 Ze po dvoch rokoch cakania v zozname si budeme musiet urobit ten kurz este raz....to realne hrozi, ze budeme cakat aj viac ako dva roky? 😕 😕 😕

lolitka25
20. okt 2011

@severaseptima neboj sa, tentokrat NIE nebude, možno to síce chvíľku potrvá,ale iste sa nájde dieťatko aj pre vás. som si istá.

severaseptima
20. okt 2011

@lolitka25 ja uz som na otazku: budeme mat dietatko? tolko krat dostala odpoved nie, ze uz ani neverim, ze sa da na to odpovedat inak...ale ved vsetci musia byt v tomto trpezlivi...niekto musi cakat az mesiac a pol...tak preco by som si este nepockala?

lolitka25
20. okt 2011

@severaseptima no vidis, hlavne ze este ta drzi troska ironickeho humoru 🙂 velmi dobre to chapem.... tiez mi to vecne neuspesne cakanie lezie krkom a nemam chut dookola pocuvat, ze to pride ked bude mat prist a ze na to nemam mysliet- po tolkych rokoch sa to uz neda... ALE neboj sa, urcite sa vam to tentokrat podari, ano adopcia je zdlhavy proces,ale na konci je na sto pro babo 🙂

poka
20. okt 2011

@severaseptima ved sama hovoris, ze sa ti ani poriadne nevenovala, tak sa netrap, ze si stresovala, ale v pondelok sa snaz byt v poho

severaseptima
20. okt 2011

@lolitka25 len tiez je to na prd, ze mozno skor splatime hypoteku ako sa dostaneme na radu...tiez je to o tom cakani... ☹ a pritom sirotince su plne deticiek, ktore by potrebovali domov hned... ☹ mne povedala jedna spoluziacka z unipa, ze sa mam zamysliet, ze ked nam neni dopriate dieta, tak Hore asi vedia preco, ze by sme boli zli rodicia...strasne som jej vypixovala. 😠 ale hoci som jej v emocionalnom navale napisala vsetko mozne co mi slina na prsty priniesla 🙂 vobec sa mi neulavilo...

severaseptima
20. okt 2011

@poka ja som taky streser, ked mi na niecom zalezi tak sa nemozem upokojit... 😅 asi skusim meditovat... 😅

lolitka25
20. okt 2011

@severaseptima fiha, fakt dobra dusa to musela napisat.... poznam ju? Hej to cakanie je na prd a nechapem jeho vyznam, viem, ze vsetky co cakame nedockavo na bociana by sme boli skveli rodicia a prd... kolko zien ide na potrat. kolko lamentuje ze dalsie dieta uz alebo este nechceli :( netusim, kde je spravodlivost...
Ale prosim severa, nevzdavaj to, uvidis, ze aj ked to potrva rok, pripadne dva ten pocit bude za to stat 🙂

savia
20. okt 2011

@severaseptima ahoj, ak ste 100% rozhodnutí pre adopciu, nedajte sa odradiť. Presne ako píše lolitka25, adopcia je niekoľkomesačný proces a chce to trpezlivosť, ale kvôli tomu drobčiatku, čo príde potom, sa to absolútne oplatí🙂
Držím palce🙂

halienka
20. okt 2011

@severaseptima no vidíš, prvé stretnutie máš za sebou, nič hrozné sa nestalo, nik na teba nekričal, nestrieľal, všetko je v pohodke, neboj 😅 🙂 Hlavne kľud a nadhľad, nemysli na to toľko, neber to až tak smrteľne vážne 😅 Veď nejde o život, všetko sa pomaly a vklídku vyrieši, uvidíš. Tá pani je fakt milá, uvidíš, že za chvíľu sa budeš u nej cítiť ako doma na gauči pri rozhovore s kamarátkou, a to isté aj u psychologičky 😵 to prvé stretnutie je vždy trošku napäté, ke´d človek ešte pomaly nič nevie, ale potom je to už v pohode. Ja som bola tiež napätá prvý krát a možno aj preto, lebo všade som len počula a čítala aké je to hrozne komplikované a ťažké a neviem čo ešte a mne to teda nakoniec ani také neprišlo, úplne v klídku sme si tie papiere povybavovali, tá pani bola ochotná stále poradiť a pomôcť v každom kroku. podľa mňa presne o toto ide, že človek tam ide prvý krát už zo zlou predstavou aké to len bude ťažké a všetcia ti len budú nebodaj zle chcieť robiť... vôbec nie 🙂 Ber to tak, že je to normálne že si potrebujú preveriť ľudí, ktorým dieťatko dajú, aby ho nedali nejakým zlým ľuďom ktorí by im ubližovali, zneužívali, veď je to ich povinnosť tie deti chrániť. A ty sa preto nemáš čoho báť, ste normálni ľudia, nič zlé ste nikomu neurobili, máte kde bývať, tak sa absolutne nemáš čoho báť. Času na všetko ešze máte dosť, nie je sa zas až tak moc kam náhliť, takže buď úplne v pohode. Moc ti držím palčeky, podstatné je nebrať to všetko až tak smrteľne vážne 😉 🙂

knichna
20. okt 2011

@elinka27 môžem písať len z vlastnej skúsenosti (veľmi závisí od toho, na koho natrafíš a aký k tomu bude mať postoj), ale my keď sme uvažovali nad PS, pýtali sme sa na konkrétne deti na úrade a postoj nebol nijako odmietavý. Treba si to zobrať aj z druhej strany, že je predsa v záujme úradu, aby dieťaťu našiel vhodnú rodinu...Neviem ale ako to je teraz, mohli prijať nejakú smernicu alebo niečo podobné, alebo zrovna u vás nemusia byť ústretoví...Ale na tvojom mieste by som skúsila informovať v Návrate alebo na Úsmeve...oni situáciu budú poznať a určite ti poradia. Predpokladám ale, že to bude komplikovanejšie....

severaseptima
20. okt 2011

@halienka ja som presne ten typ, co sa vie vystresovat az do smrtelneho strachu 😀 clovek tam ide asi taky trochu paranoidny a tak mi vsetky otazky prisli ako hladanie dovodu, preco ma hned zo zaciatku odbit... 😕 hadam sa tiez budem po case citit ako v obyvacke... 😀 ale to bude este dlho trvat...v praci som si zvykala dva mesiace kym som prestala chytat zachvaty strachu, ze ma pre daco vyhodia, to iste v skole, prve mesiace vztahu som hladala stale dovody, preco sa mm, vtedy este len priatelovi nemozem pozdavat... to ja mam taku rozbiehaciu dobu, kedy o vsetkom pochybujem a zo vsetkeho mam hrozu...a ked sa ma ona opytala: vy si netrufate vychovavat dieta, keby mal zostat doma s nim manzel? tak som prepadla panike... ☹ ale on by zostaval, lebo ja zarobim vyborne a on slabo...

severaseptima
20. okt 2011

@lolitka25 ano Loli, poznas ju...kukala som na fb, mas ju medzi priatelmi...ja ju poznam uz 6 rokov a nenapadlo by ma, ze taketo zo seba vyludi, hlavne ked sama nema ani dieta, ani muza a ide sudit kto na to ma a kto na to nema...

severaseptima
20. okt 2011

@savia dakujem 🙂 uz aby to bolo 🙂

lolitka25
20. okt 2011

@severaseptima nechaj mi IP na ktoru si davat bacha 🙂

karkana
20. okt 2011

no ja by som už najradšej volala,že čo ,a to som len týždeň zaradena do zoznamu,to bude brutal čakanie 😉 len na to myslím

elinka27
20. okt 2011

no tak mam jednu kamosku co mi vie aspon zistit ci je v zozname "ponukanych" deti, tak uvidim, ale mam tusaka ze ma sestru tiez malu, tak ak by tak by som aj ju chcela

kanhwa
20. okt 2011

@karkana drzim palce, trpezlivost 🙂 🙂 🙂 to Vase jedine babatko prinesie 🙂

@severaseptima chcem ta povzbudit. ta pani na urade nerozhoduje o ziadnom dalsom postupe ani vasej sposobilosti. samozrejme,treba sa snazit posobit doveryhodne, ale ziaden stres. ste urcite uplne normalni ludia, ako skoro vsetci ziadatelia, ktori sa po zrelej uvahe takto rozhodli. a to sa bude posudzovat - ci ste zreli, ci je vztah pevny, ci vase rozhodnutie nie je nejaky chvilkovy rozmar... nezalezi na tom , ake ste povahy alebo osobnosti. ludia sme vsetci rozni..to je normalne. takze fakt to chce len klud, nicoho sa neobavaj. tie vsetky procedury su len na to, aby sa z procesu vylucili devianti alebo pubertaci 😉 drzim palce.

lusterka
20. okt 2011

@lolitka25 aj ja chcem IP na co si mame dat pozor...

lusterka
20. okt 2011

@severaseptima perfektne...a este ked dostanes tie papiere, tak to bude prekvapenie kolko vypisovania...xixi..ale inak, vezmi si zo sebou aj rodne listy vase...od nas to pytali, kvoli odpisu z registra trestov...nemali sme ich, tak ze kopie mame dodatocne dolozit...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre