Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

moma80
4. dec 2011

@matax To je super, keď sa Ti neozvali, veď v podstate píšeme asi to isté aj my aj sociálka- a priznám sa, že ma to veru obťažuje, píšem to v noci, keď už malí spia 🙂

matax
4. dec 2011

@moma80 ty si tiez taká "nočná", ci len ked musis? ja si v noci uzivam ticho :DDDDD Ja mám skoro 4,5 a 2,5 rocne deti :DD Musim to zistit, ci to treba na ten sud, ked je to vraj povinnost pestuna a este máme obe rovnaký okr.sud.. ja som to posielala len dvakrát pri olinkovi, potom uz bola adopcia :D a pisala som to ten druhýkrát z toho prvého, len som daco prepisala:DD

moma80
4. dec 2011

@matax Som taká,,nočná sova" 🙂 Mám chvíľku pre seba 🙂 Myslím, že by Ti zo súdu papier s výzvou poslali, ja mám detičky od min. roka od septembra, a možno teraz to už nechcú, keď som to tu čítala.....- tak list píšem asi už len ja 😀 . Nemala si problém z tou adopciou??? Nám na soc. povedali, že máme rok-dva počkať ako sa to vyvinie.

karkana
4. dec 2011

to sa mi tak nepáči ,ako napr v Pošte pre teba ked si biolog.rodič po dvadsiatych rokoch zmyslí,že chce vidieť najsť dcéru,minulý týždeň to bolo a dcera ani nechcela vidieť tu biol.mamu,vyzerala ako alkoholička,ale povedala pekne dcera Pre mňa sú rodičia tí ktorí ma vychovali 😉 ,

matax
4. dec 2011

Ja tiez tak- sova nočná:D ... mozno o mne na nasom sude nevedia, lebo sme mali sud inde a ja menila bydlisko malej , u nás má trvalý pobyt, ale na sude neviem, ci vedia.. A na tom sude, co sme mali sud, tam to mozno nechcu, ked nie na vsetkých to vyzaduju:D. Nie, nerobili nám problemy, my sme maleho chceli hned ado, ale nedalo sa, mal byt osvojitelný , no nebol este a uz sme mali interakcie aj suhlas na podanie návrhu na sud od upsvaru, tak ked mu nedali osvojitelnost, rozhodli sme sa pre pestu, aj ked som to nechcela..ale inak sa nedalo:D. no a teraz to bolo podobne, malá mala na sude podaný návrh na osvojitelnost, ked nám ju na kupsvar ukázali, ale trvalo velmi dlho, kým to bolo právoplatné vsetko, dali sme radsej pestu návrh, lebo sme to chceli urýchliť , uz mala blízko obdobia vzdoru a toho som sa obávala trocha, ze sa nenaviaze dobre na nás.... ale chceme aj malu adoptovat:D Ja myslím, ze ak vasim malým z upsvaru podaju navrh na osvojitelnost, tak urcite vám adopciu schvália, máte vztah a adopcia je zo zákona uprednostnovaná pred pestu..len musia byt osvojitelní.D

matax
4. dec 2011

@karkana ahoj, ved nevies ako to bolo, tá matka hovorila, ze jej mama ju bila a aj tu pozvanu dceru, ked bola malá.. máš pravdu v tom, ze je neskoro na lásku, nastastie tá pozvaná ju mala od ado rodicov:D ..ale právo na to má a aj tá dcera nakoniec s nimi šla, síce len brata chcela stretnut..ale sla.... ja som to videla...urcite chcela tu biomamu spoznat..len tá sa podla mna hanbila, moc nehovorila, to tu pozvanu dceru nepovzbudilo, mozno tá mama nemala také podmienky na to, aby bola sebavedomá.... ale pekne povedala tá pozvaná dcera, ze rodicov má , to áno. Mozno tá biomama celé roky zberala odvahu na to stretnutie, mozno nebola alkoholicka, mozno bola len strápená a chorá... nevieme.. ale ifo o tom, kde je dcera je nemohla vediet ..mozno po dlhom váhani oslovili poštu...

papajka76
4. dec 2011

@123sabrina my sme z Hlohovca, poradie ti neviem povedať lebo keď sme sa pýtali tak číslo my nikdy nechceli povedať a vždy sa vyhovorili že to záleží na požiadavkách....na biele a zdravé dieťatko sa čaká asi najdlhšie....takže Vám želám aby Vám našli drobca čo najskôr 🙂

123sabrina
4. dec 2011

papajka76 no dakujem ti velmi pekneeeee

papajka76
4. dec 2011

@mana85 Koľko už čakáte na drobca? Ja mám pocit že mi sme zopár párov asi aj preskočili lebo ked nám zavolali tak nám povedali že napriek tomu že bio matka nie je rómskeho pôvodu ale pokožku má snedšiu a tak aj malinký je snedší....ale ked sme ho zbadali tak sme sa doň hneď zamilovali 😅 Je taký južanský typ. 😉

papajka76
4. dec 2011

@123sabrina nemáš za čo 🙂

123sabrina
4. dec 2011

papajka76 mas ip potom okey🙂)))ň

mana85
4. dec 2011

@papajka76 ešte len začináme prípravu 😔 ale, verím že tiež nebudeme dlho čakať ....

vandijan
5. dec 2011

@123sabrina my sme ho brali rovno z pôrodnice, ale na predbežko

vandijan
5. dec 2011

@matax s týmu súdmi sme mali aj my problém, trvalo im to dlhšie a to sme sa pripomínali sociálke, ktorá nám nakoniec pomohla.

123sabrina
5. dec 2011

vandijan ahoj no a vy ste poziadali o predbezko a dali vam ho domov a potom ako to pokracovalo,, predpokladam bio sa naozvala a babo je u vas ze ? noa ake boli postupy,,,, aki si kraj?

matax
5. dec 2011

@vandijan ahoj, no my sme pri malej dali naraz návrh na predbezko a návrh na pestu, lebo sme vedeli, ze tak skoro nebude právoplatne osvojitelná...cakalo sa na dorucovacky a pripadne odvolacky zo strany biomamy... trvalo 3 mesice , kým bola osvojitelnst právoplatná. preto sme sa rozhodli pre pestu. No a ked nám ju ukázali bolo mozne len pestu, s tým ze na sude je uz podaný návrh na osvojitelnsot, no este nebol stanovený termín sudu... Pri malej som pestu uz nechcela, ale nakoniec matke vzali aj práva..máme to inak ako pri olim, tam sme cakali, kým bude osvojitelný a počas tých 9 mesicov sa mohla matka kedykolvek prihlásit a ak by splnila podmienky:CC na to nechcem uz mysliet. Teraz matka nevie, kde mala je a nemá uz zo zákona na nu právo..je to nastastie iné v tom, ze oliho matka mala sancu este dostat ho spat..ale malu uz jej mama nema sancu. Predbezko nám nám v zákonnej lehote neschválili, tá je mesiac.. presuvali si sudy medzi sebou papiere, lebo sa nevedeli dohodnut o prislusnosti k sudu..skoncilo ta na krajskom a pak to slo na ten prvý, kde som podal návrhy ..nakoniec som ptredbezko staihl a adali nám uz potom celkom rýchlo termín, ale aj tak to vsetko na sudoch trvalo dlho....od februra do juna...Ideme na mikuláška, tak len rýchlo stukám, ak chyby, prepáč:D ..Prajem všetkým pekného mikuláša:D

matax
5. dec 2011

@vandijan jááj este som chcela, ze my máme tu na okres. upsvar velmi ochotne uradnicky, no na krajskom ma odhovárali od predbezka....ja som volala takmer denne na socialku aj na sudy....myslím, ze keby na sudy nevolám ,trvá to dlhsie...

123sabrina
5. dec 2011

mozem vas poprosit az budete take dobre nemohli by ste mi napisat kedy vas zaradili plus cislo a ako ste natom,ked b chcete mozte aj pohl dietatka . vsetky kraje to jee jdno odkial ste dakujem moc ...🙂) samozrejme ked chcete ak nie pohodeee

matax
6. dec 2011

@123sabrina poradovnik je na dietatka malinke, starsie si mozes ist vybrat hned zo zoznamov, takze ten poradovnik nie je presný, bude ti to na nic asi..no a romske deti a surodenci su v poziadavkach ziadatelov málo... ja som bola 69 a volali mi hned, ze maju romske novorodeniatko..takze je to o tom, kolko sa nechcených deti rodi a aj o tom, ake poziadavky maju tí pred tebou

123sabrina
6. dec 2011

matax voalli ti preto asi lebo vsetci pred tebou mali na biele nie ,?, no my chceme biele tiez a tiez baboooo

marti35
6. dec 2011

@matax no my máme v požiadavkách že nám na etniku nezáleží takže dieťatko môže byť aj rómske ale máme podmienku malé novorodené bábo a zatiaľ čakáme pekne ako ostatní už rok aj tri mesiace a v októbri sme boli keď som volala na 20 mieste 🙂dúfam že sa to od vtedy pohlo za dva mesiace 😉 a už ani neverím že by mi volali nejako skôr, asi to dieťatko ktoré má byť naše príde vtedy kedy má prísť nič neurýchlime .

lenkove
6. dec 2011

Dievcata, my sme zaradeni cca 5 mesiacov a volali nam s dietatkom (romskym). Ked sme cakali prve, tak nam nukali hned (tiez romciatko). Ale vraj je teraz strasne malo deti 🤐 Aj tmavusikov aj svetluchov. A na svetlusika sa cakat bude (podla pani na urade) aj 5-6 rokov, ak to pojde dalej tymto tempom (!)

matax
6. dec 2011

@marti35 ahoj, ja som to tu uz pisala, mne volali den po právoplatnosti zaradenia do poradovnika. to sme odmietli, lebo som bola v soku,nechce sa mi uz dovody opakovat, uz je to tu asi 2x pisane... lutujem to, ale vtedy sme sa tak rozhodli..potom sme cakali 3 mes a ked sa nic nedialo, sli sme kuk zoznamy, nenasli sme ziadne dievcatko do 2 rokov...sli sme opat za 3 mesiace a to mi ukázali nasu malu, mala vtedy 19 mesiacov, zdravotne problemy...takze dietatko sme mali po skoro 7 mesiacoh nájdene , ale len v papieroch, prisla k nám neskor...teraz to (poradpovnik) asi stoji..nerodi sa tolko nechcených a to je vlastne dobre :D

yukki
6. dec 2011

@matax súhlas. je skvelé, že sa rodí čo najmenej nechcených. 🙂

matax
6. dec 2011

@123sabrina ved preto som ti to pisala, ze sa neda posudit podla cisla v poradovniku, kedy dostanes dieta....ale asi za dlho... my sme pri prvom prehodnotili práve preto, pre čas čakania, požiadavky...

lenkove
6. dec 2011

@yukki presne to som ja povedala pani na urade 😉 Ja som teda vravela, ze sa rodi menej nechcenych ( 😵 ) a ona ze asi menej celkovo ( 😅 )

matax
6. dec 2011

@yukki dik..ved to je jasne.... no a deti je vela v ded, len su mimo poziadaviek ☹ dokelu 😒 a tie dve krásne deti, surodenci:CC

dia6
7. dec 2011

veru je ich tam stále dosť (v ded). Len keby bolo viac pestu, viac detičiek by bolo v rodinách.

123sabrina
7. dec 2011

lenkove a ti si prosim ta aki kraj ked ze 5 6rokov ?????:( no to je velke cislo nooo peknee

lusterka
7. dec 2011

ludia, tak kedze nam nic nechodilo po vsetkych ziadostiach z TN, ale ani z nasho mesta, tak sme tam dnes skocili...sice tetuska, podotykam, slobodna bezdetna mi pisala raz mail, resp. odpovedala na moj, ze uz je vsetko z jej strany...ze je vsetko ok....ked sme prisli do TN, tak nas poslala do nasho mesta, ze je uz vsetko tam, ako to chodi na uradoch, pracovna doba do piatej, ale tam ani hlavy nebolo uz o pol stvrtej..xixi..ale zastihli sme od vedla jednu tetusku, ktora nas poslala za jednym psychologom, ktory nas bude mat na starosti, mlady chalanisko, bezdetny, slobodny..xixi..a takyto maju urcovat, ci dostaneme alebo nedostaneme dietatko..super..xixi..a nakoniec sme sa konecne dohodli s nim na terminy a to dokonca 2 este do dvoch tyzdnov...hlavne, ze predtym sa vraj neozyvali, lebo nemali cas..xixi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre