Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

suezana
7. jan 2013

@beja74 niekto si dieťatko ani nevezme domov pokým neubehne tých 6 týždňov, aby bolo právne voľné - a niektoré kraje ho ani nedajú, kým neuplynie tá lehota.....
predbežné opatrenie sa dá vybaviť aj do 48 hodín, aj do týždňa.... u nás to bolo myslím behom pár dní....

mana85
7. jan 2013

@beja74 Ahoj ano z pôrodnice mame malého návrh na predbežne op. dala uradnička na kraji ked som jej zavolala že mame o maleho zaujem bolo to potom čo sme ho videli v nemocnici tam sme potrebovali priepustku tiež z uradu odkial nam volali a počas toho ako nam vypisala to potvrdenie do nemocnice že môžme maleho vidieť sa naša uradnička nezmienila vôbec že by nam maleho mohli vziať ... predbežko bolo hotove za jeden deň a až ked sme ho boli podpisať na sud teda to že sa vzdavame odvolania bola tam s nami aj kolízna opatrovnička a až ta nam povedala že pokým nebude dieťa volne tak naň maju pravo bio.rod. a že to trva aj 3 mesiace no nato aby sme cuvli bolo neskoro 😅 nie preto že by sa to nedalo ale maleho sme videli a bola som snim aj 1a pol dna v pôrodnici boli sme s neho uplne hotový 😵 No všade nedávaju babätka z pôrodnice rovno domov ale čakaju kym neprebehne lehota neviem či je to dobre alebo zle pre dieťa je asi lepšie ked sa hned dostane k " svojim a je lubene a chcene od narodenia pre rodičov je to však ťažšie tu na konikový mi jedna baba poradila že si nemám robiť starosti s tým čo bude ale mám si užívať každý deň s drobcom a mala pravdu 🙂 Tešte sa s toho že ste už velmi blízko a netrápte sa tým čo by sa mohlo stať to je zbytočné naopak tešte sa na to čo Vás čaká lebo je sa na čo tešiť 😵

vargatomas1
7. jan 2013

aj my sme boli na tom tak isto tiež sme šli do rizika ale nikdy toto rozhodnutie neobanujem a bolo to to najlepšie čo sme v živote spravili.

beja74
8. jan 2013

@mana85
vdaka za odpoved... pravdu povediac, urady (NR kraj) nam takmer nic nepovedali, ze ake su postupy, sposoby, rizika.... som z toho dost nastvana, nakolko ide o velmi vazny proces - administrativny a o emocnej stranke ani nemusim hovorit - a fakt sme uz tesne pri špičke a netusim vobec, ze čo a ako.... nenormalne sa tesim na mimino, ale neviem sa zbavit tej hrozy, kebyze ho musime vratit späť, lebo si to akoze bio rozmylela..... tak teraz neviem, ci je spravne brat dietatko z anonymneho porodu.... chranim seba, tu citovu ranu by som velmi tazko niesla
Takze ak bude dieta u nas na zaklade predbezneho opatr., pocas tejto doby este stale je tu riziko, ze sa ozve bio rodic? Toto by som potrebovala vediet.
Dakujem vam vsetkym za uzitocne prispevky!! Toto forum som objavila iba nedavno a som velmi rada, ze vobec existuje!

beja74
8. jan 2013

@vargatomas1
tesim sa spolu s tebou, ze vam to dopadlo stastne. Verim, ze aj v nasom pripade to bude mat stastny start aj koniec, ale mam potrebu nazbierat co najviac informacii. Mohol by si mi v skratke napisat, ako to u vas prebiehalo uradne?

vargatomas1
8. jan 2013

no tak začnem kontaktovali nás že majú chlapčeka bol predčasne narodení tak bol v nemocnici, potom sme ho išli pozrieť veľmi sa nám zapáčil tak sme povedali že ho chceme . dali nám papier tak sme ho chodili s tým papierom navštevovať potom som bola hospitalizovaná pri malom.v den ak nás mali prepustit som zavolala kurátorke a ona priniela predbežko.ná zaklade toho sme ho priniesli domov odvtedy je u nás prebehol súd s bio matkou potom náš a teraz čakáme na posledný súd.

vargatomas1
8. jan 2013

no tak začnem kontaktovali nás že majú chlapčeka bol predčasne narodení tak bol v nemocnici, potom sme ho išli pozrieť veľmi sa nám zapáčil tak sme povedali že ho chceme . dali nám papier tak sme ho chodili s tým papierom navštevovať potom som bola hospitalizovaná pri malom.v den ak nás mali prepustit som zavolala kurátorke a ona priniela predbežko.ná zaklade toho sme ho priniesli domov odvtedy je u nás prebehol súd s bio matkou potom náš a teraz čakáme na konečný súd

lenkove
8. jan 2013

@beja74 čo ja viem, to riziko tu je.. ale nech ťa to neodradí, stáva sa to zriedka, ba výnimočne a kurátorky to obvykle vedia odhadnúť... Držím vám palčeky!

mana85
8. jan 2013

@beja74 to riziko nieje len pri anonymnom pôrode ale aj keď je babo z hniezda záchrany alebo ked bio. podpíše papiere že sa dieťaťa vzdáva či pred pôrodom alebo aj po pôrode a ujde to bol náš prípad vždy musia sudom byť odňaté rodičovské práva to či sa to týka iba ked je dieťa v predbežnom opatreni neviem povedať inym spôsobom sa z pôrodnice asi neda vziať ďieťa a pokial je už dieťa niekde umiestnene či v profi alebo v dd tak vtom prípade malokedy daju dieťa domov pokial nieje právne volne čiže tam prebehne ta lehota ...dufam že sa nemýlim @lenkove ?

neboj sa ako napísala lenkove stáva sa to výnimočne a ako dlho čakate až môžem vedieť ? a len novorodenca očakávate ?

beja74
8. jan 2013

@mana85
cakame dva a pol roka.... mali sme poziadavku na dietatko od 0 do 12 mesiacov. Pravdu povediac doteraz som bola spokojna a rada, ze sa blizime k cielu, ale rozrusil ma ten pripad, co davali v telke, ze adopt rodina musi vratit dietatko biolog rodicom. Preto zistujem. Zistila som si o tom pripade viac a chapem, ze to nie je bezny pripad, ale stal sa a vo mne to zanechalo velmi negativne pocity.
Verim, ze sa nam nic zle nestane, ale predsa len, skusenosti adopt rodicov, resp. profi rodicov su pre mna velmi dolezite.
Vedela som tiez, ze do rodiny by mali dat iba dietatko pravne volne ale nevedela som, ako to naozaj prebieha v praxi. Som rada za vase prispevky, pomahate mi dostat sa do obrazu. Velmi sa tesime na telefonat, ze maju pre nas bábo ale ten pocit strachu, ze on mozeme prist, som musela prediskutovat. Dakujem vam baby, pomohli ste mi.

milenka74
8. jan 2013

Tak aj u nas sa uz naslo babo v hniezde
http://ruzomberok.dnes24.sk/v-hniezde-zachrany-...

zujka2
8. jan 2013

ahojte, chcem sa spýtať. ako je to s tou prípravou? čo znamená 6 dlhých a dve krátke stretnutia. vraj si máme vziať dovolenku. bohužiaľ pre môjho manžela to nie je také jednoduché ☹

beja74
8. jan 2013

@zujka2
je to na dohode s p. psychologickou, ktora vas bude pripravovat. My sme to mali v mieste bydliska a sedednia trvali tak hodinu, hodinu a pol a potom sme obaja sli nazad do prace. Mali sme sedenia aj dvakrat do tyzdna a potom dva tyzdne nic.. Cele sa nam to natiahlo skoro na tri mesiace. Ale urcite nie je pravidlo, ze 6 dlhych a dve kratke.... je to o tom, ako ochotna bude bude psychologicka sa vam prisposobit, ale urcite su ustretove... drzim palce!

karkana
8. jan 2013

@milenka74 joj, keby tak nám volali 😉

milenka74
8. jan 2013

@karkana drzim palce 😵

jaron
9. jan 2013

Neviete náhodou ako dlho zvykne trvať bežný súd o pestúnstvo? Pokiaľ nie sú nejaké mimoriadnosti, alebo ak ste mali, tak koľko trval ten váš.

jaron
9. jan 2013

myslím čas pojednávania, nie doba, kým bude súd, lebo súd máme v Prešove (300 km od nás), tak zisťujem, či stihneme spoj domov alebo si radšej zoženieme ubytovanie

magimary
9. jan 2013

@jaron náš súd trval tak "by očko" 30-40min. 😉

zujka2
9. jan 2013

@beja74 hm, tak u nás to bude asi na dlho 😒 ja mám dvojsmennku, manžel trojsmenku a kým sa stretneme ☹ no nič, dali sme sa na boj, budeme bojovať.

cherry1981
9. jan 2013

Ahojte chcem sa Vás opýtať mám veľa vecičiek malinkých dupačiek a rada by som ich darovala. Chceli by sme ich darovať detičkám napr. do DD, ale neviem či tam využijú také malinké veci, kedže je to oblečnie od 0- do 8 mesiacov. Prípadne viete poradiť kde ich dobre darovať detičkám ktoré ich potrebuju? Dakujem 🙂

magimary
9. jan 2013

@cherry1981 myslím si, že v DeD vo vašom okolí (v regióne) by sa tieto vecičky v pohode "uživili",
aspoň v tom našom sme ich vždy prevzali a uložili do skladu buď pre deti, ktoré zotrvajú krátky čas na oddelení, alebo pre deti v profirodinách 😉 🙂

maznacik007
9. jan 2013

POZOR: V Bratislave pripravujeme prípravu pre OSVOJITEĽOV s Programom PRIDE. Záujemcovia sa môžu hlásiť na čísle: 0903 781 779 u Milky Bezákovej. Tešíme sa na Vás. organizuje Usmev ako dar

aktualne, ak ma niekto zaujem moze sa prihlasit ide o devat skupinovych stretnuti plus jedno informacne, povacsinou od 17 stej do 20 hod.

milenka74
9. jan 2013

@cherry1981 u nas sa robila zbierka dupaciek a kosielok aj pre nemocnicu tak aj tam sa skus spytat 🙂 😉

123sabrina
9. jan 2013

@milenka74 ake dietatko nasli ?

123sabrina
9. jan 2013

ja sa chcem opytat tych ktori cakaju na adopciu a nie su v prvej desine , ci aj vy mate problem s tym ,ze ked si zavolate na urad ci vam povedia cislo na ktorom ste napr ste 25! lebo mi sme rok zaradeni a okrem jedneho razu co sme natrafili na tu lepsiu pani co zdvihla telefon sme sa ani raz nic nedozvedeli

maznacik007
9. jan 2013

@cherry1981 bud do porodky alebo v BA na Usmeve sa da dat, oni maju rodinky s ktorymi robia terennu soc. pracu, cize su to bud maminy co sa rozhodli nakoniec nedat dietatko na adopciu a su na soc. ubytovni alebo proste take rodinky.. v pohode zoberu a oni im to davaju, vedia presne kto ake potrebuje lebo su s nimi v osobnom kontakte, je tam reholna sestricka na usmeve co sa teda tomuto venuje a robi s tymito rodinkami.... tak skus tam teda ak nie si z daleka... beru aj napr. kozmetiku detsku co nesadla, plienky a tak ....

milenka74
9. jan 2013

@123sabrina chlapceka

vikad
10. jan 2013

@123sabrina Ahoj, my sme z Košíc a keď zavolám pani na úrade, tak nám stále pekne povie, na ktorom sme mieste. Dokonca zvlášť na chlapčeka aj na dievčatko a my máme požiadavku aj na dvojičky, takže aj toto vieme zvlášť. Volám stále s jednou pani a tá je veľmi milá a ochotná. Som spokojná. 🙂. Volala som v decembri pred Vianocami a mám zavolať tak niekedy v marci.

123sabrina
10. jan 2013

@vikad tak to ams fajn ja ked volam snou za ten rok som volala 5x s nou a nidky som sa nic nedozvedela cize ani teraz po roku neviem kde som :(

vikad
10. jan 2013

@123sabrina Och to mi je ľúto, že ste nenatrafili na príjemnú pani. Oni by tam mali byť také, lebo my sme tí, ktorí potrebujeme také to ľudské pohladenie, že všetko bude dobré a všetko bude fajn ... Držím palčeky 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre