Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

maznacik007
31. júl 2013

@karkana on ide do pestunstva

vargatomas1
31. júl 2013

@karkana nie to platila štátu aspon u nás to tak bolo

maznacik007
31. júl 2013

ja viem tak ze to plati upsvar pod ktory patri dieta ... ale tazko povedat kedze to anonymny porod nebol podla toho co pises ....

milenka74
31. júl 2013

@karkana ak ide do pestunstva tak ano ma povinnost platit vam.a mas to za jedno aj tak bude vediet adresu,ked jej pride zo sudu

magimary
31. júl 2013

ani nám neplatí biomatka (ale adresu veľmi dobre pozná ododňa nášho podania žiadosti na súd),
biomatka má platiť upsvaru, pod ktorý patrí náš malý
tak to máme aj v rozhodnutí zo súdu.

najjulinka
31. júl 2013

v NOSke sa zvykne tak , že bio platia rovno nahradkarom a upsvar doplaca len zvyšok.............

neviem či je to tak dane zakonom, ale asi len sa to tak zvykne robiť.... takže by som asi do navrhu na sud skusila dať, nech matka platí uradu.....

ale tak či NOS alebo pestu, tak matke ide zo sudu, takže adresu bude vedieť....

zwalsh
31. júl 2013

@karkana a vy idete do pestunskej? Myslela som ze do adopcie

najjulinka
31. júl 2013

@zwalsh no ked ide z porodnice na predbežko, tak asi do predadopčnej ťažko.. lebo nema osvojitelnosť...

mana85
31. júl 2013

@najjulinka Aj k nám išiel Kubko z pôrodnice bez osvojitelnosti na predbežko a na ado. vyslovenú osvojitelnosť mal až keď mal 4 mesiace vtedy sme museli isť k súdu ako svedkovia že sa staráme o malého a bio mala po nás súd kde jej vzali rod. práva ....@karkana nám nemusela dávať bio žiadne peniaze ako výživné a ani od štátu sme okrem materskej , bonusu a rodinných p. nič nedostávali zrejme to je len pri pestúnstve ...

najjulinka
31. júl 2013

@mana85
@mana85 no nehadam sa... ešte som si žiadne neadoptovala... len potom predbežko ake? do akej starostlivosti vam ho zveril sud???? do predadopčnej?

karkana
31. júl 2013

@maznacik007 nie nie do pestunstva,my ideme adoptovať,bio sa vzdala a dala ho na adopciu, však vedia hadam, čo robia, ste ma vystrašili 😢 ,že to podla zákona musí,,booože ,ved nám ho možno o 7dní dajú domov,čo idem volať zajtra radšej na urad?

mana85
31. júl 2013

@najjulinka nie prve bolo predbežné opatrenie to vydal súd na podnet upsvaru trvalo cez 4 mesiace až potom sme predosvojitelsku starostlivosť a nakoniec osvojenie úplne ...no ale to záleží od kraja lebo viem že niekde dieťa do rodiny nedajú pokiaľ nieje právne volné ... ( tiež sa nehádam 😉 )

fontana
31. júl 2013

@karkana jééééj teším sa s vami.Aj mi sme malého videli zatial len na fottke a videu,tiež ma dostal 🙂 .Ešte nás čaké na týžden navšteva v profi rodine.Len dufam,že aj mm osloví.Zatial sa nevyjadril,vraj ho chce vidiet a potom uvidí.No mna si už získal,aj ked už ma 9 mesuacov.Mám tiež z toho zmiešané pocity...
@vikad minulý týžden vo štvrtok,ked sme boli v KE u p. Datelinkovej pozriet na fotky malého.

najjulinka
31. júl 2013

@mana85 ale predbežko čo??? aka starostlivosť???

mana85
31. júl 2013

No radšej si to zisti lebo podla zákona ak ide dieťa na adopciu tak bio .rodina nemá právo vedieť vaše údaje a tie by sa dozvedela ak by vám ona sama mala nejake peniaze posielať , síce niektoré dievčatá aj tu tvrdia že aj tak sa to dozvie zo súdnych rozhodnutí no mne na viacerých miestach povedali že to tak určite nieje a sme pri osvojení v anonymite tak dúfam že to tak je ....

tortelinka
31. júl 2013

@najjulinka mali sme to iste ako mana85

mana85
31. júl 2013

@najjulinka šak náhradná aka ešte je ? v prípade že sme čakatelia na adopciu ...

najjulinka
31. júl 2013

ak ma osvojitelnost a ma ist do ado, tak sa bio neposiela aj ked napriklad najprv z nejakeho dovodu ide do inej formy nahradky....... to viem.. len tá osvojitelnosť je tam dosť podstatna... a este zaleži na tom či anonymny porod (alebo hniezdo), či sa vzdali, či len nechali.....

najjulinka
31. júl 2013

@tortelinka a ako ste mali predbežko? aka starostlivosť?

@mana85 no vsak sa teba pýtam aku ste mali, či NOSku či pestu či ako?
Pri NOS aj pestu su prispevky na dieťa.... aj ado, aj nos, aj pestu su nahradnou rodinou starostlivostou...

najjulinka
31. júl 2013

preto sa pýtam že do akej starostlivosti vam dali, kedže NOS a pestu su prispevky na dieta do ado, resp. predadopčnej koli tomu, že osvojitelnost nemal nemohol ist....

tortelinka
31. júl 2013

@najjulinka išiel z pôrodnice na predbežko do predosvoiteľskej

najjulinka
31. júl 2013

@tortelinka kolko mal ked šiel z porodnice? ja len, že naše baby mali 2 a3 mesiace ked ich prepušťali z nemocky.... tak sa radšej pýtam...

karkana
31. júl 2013

no volala som kočke čo bola predomnou, a má takisto bábo, a tiež jej má posielať bio eurá, kým neprebehne sud, a nebude mať už právo na malé,no ak by prevzala poštu, tak či tak by vedela naše údaje,takže anonymita žiadna, ona porodila a podpísala, že sa ho vzdáva a môže ísť na adopciu,primár hovoril, že to nebol utajený pôrod,

mana85
31. júl 2013

@najjulinka no asi tak ako aj tortelinka na predbežko do predosvojitelskej 😕

maznacik007
31. júl 2013

baby tak male dieta nema nikdy osvojitelnost .... to sa riesi najskor po 6 tyzdnoch skor dieta osvojitelnost nemoze, kvoli lehote a ta je aj pri hniezde ci anonymnom porode...

takze predpokladam ze pojde najprv na zaklade predbezka len do osobnej starostlivosti potom bude sa riesit osvojitelnost na sude a nasledne predosvojitelska ...
dieta dostane RL s biomatkou, aj s jej priezviskom, co sa tyka vyzivneho tak to plati biomatka do doby nez ma rodicovske prava voci dietatu ale to jej musi vymerat sud ... takze nechapem co vas stresuju ...

jedine riziko je ze by spojili konanie o osvojielnosti s predosvojitelskym zeby to posielali vsetkym ucastnikom cize by ste vedeli navzajom adresy ale to by robit nemali ...

hlavne sa nestresuj .... treba vydrzat este tu zakonnu lehotu a dufat ze si to nerozmysli ani matka ani otec ak je urceny ... 6 tyzdnov... to si poznac do kalendara odratavaj a hlavne sa potom informuj na socialke ci sa teda ozvala... nech uz teda daju konanie na osvojitelnost...

tortelinka
31. júl 2013

@najjulinka mal 20 dni

najjulinka
31. júl 2013

no prave mi tu nesedia veci s prispevkami a predbežkom.. preto sa pýtam.... presne ako maznacik pise, že take male dieťa nema osvojitelnost, takže do predadopčnej nemože isť.... čiže do NOS alebo pestu a tam prispevky na deti su....

mana85
31. júl 2013

@najjulinka to znamená že sme mali nárok na nejaký príspevok počas toho obdobia pokým nebolo právne volné ?
@maznacik007 takže pokiaľ sa biorodina ozve po 6 týždňoch tak nemá nárok na vrátenie dieťaťa aj keď pozbavenie rod. práv ešte neprebehlo ? ja viem že by som mala byť takýmito informáciami už nadupaná keď máme po všetkom 😅 ale aj tak ma stále niečo prekvapí ono asi záleží od kraja alebo súdu ...

najjulinka
31. júl 2013

@mana85 no ak ste mali dieťa v NOS alebo pestu, tak ano....

tortelinka
31. júl 2013

@mana85 tiež pozerám že čo všetko neviem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre