Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

karkana
5. jan 2014

@hora_lka no áno, užívame,aj malá - z rúk do rúk ,,,a je veľmi šikovná, už tak sa chce rozprávať ,aj sa jej celkom darí niekedy, 🙂také náznaky, mám pocit,že malá chce všetko rýchlo vedieť,len tŕpneme,čo dalej bude-máme ísť po právoplatnosť,sme celí stŕpnutí,musím sa opýtať, kedy asi súd bude,ach ,verím ,že to dobre dopadne

hora_lka
5. jan 2014

@fiona123 napisali sme 0-4 roky .. samozrejme boli by sme najradsej co najmensiemu, ale uvidime, kto nam ucaruje🙂

hora_lka
5. jan 2014

@karkana urcite vsetko dobre dopadne, nestresuj sa, ja viem, ze urcite obavy su, ale musime verit a ja verim, ze vsetko bude dobre .. myslim na Vas a drzim palce 🙂

fiona123
5. jan 2014

@hora_lka no lebo my sme okolo 300 v poradí, ale máme 0-6 mesiacov, tak sme pripravení na 2 ročnú čakačku ☹

duratlicka
6. jan 2014

@jomini Za mna urcite Navrat.Robime si pripravu v Ziline a su velmi ochotni a prisposobivi.Nam to trva dlhsie,uz od septembra,lebo sme boli s malou parkrat chore,ale tento mesiac uz by sme mali mat konecne hotovu pripravu🙂

hencidlo
6. jan 2014

@fiona123 coooo a akk sa smiem spytat s akeho si kraja? 😅

opicka2
6. jan 2014

@hencidlo
@fiona123 no, to by aj mňa zaujímalo 🙂 a iné požiadavky / hlúpe slovo :(/ na dieťa ste nemali? len vek do pol roka? Bola by som rada, keby to išlo tak rýchlo všade 🙂

hora_lka
6. jan 2014

@fiona123 fuu 300 je dost, to bude asi poriadne nadlho .. ja ked som volala v septembri na urad /BA/, tak riesili ziadosti z februara 2012, teraz v decembri boli v maji 2012 .. takze kazdy mesiac poriesia mesiac .. snad to ani u Vas nebude trvat 2 roky .. mozno sa nieco udeje, neviem co 🙂 nieco

hora_lka
6. jan 2014

@hencidlo kolko krat si bola na IVF? aj v Brne? nechodila si do skupiny Slovenky v Reprofite Brno? uz to neskusate tymto smerom?

hencidlo
6. jan 2014

@hora_lka ano bola som 2x z toho sa to 1x podarilo ale bolo to biochemicke tehu :o) Potom som skusala Ferticent tu na SK, tam sa to tiez podarilo no museli mi robit kyret 😢 Stalo nas to uz kopec € a momentalne som bez prace, tak teraz isto nic, mozno neskor uvidime, ale to by som skusila darovane embryo, ci by sa to nepodarilo 🙂 Teraz aj tak cakame na zapis ohladom tej adopcie a hlavne si musim dat aj psychiku dokopy ..... takze tak 😅 A vy ako pokracujete? 😵

fiona123
6. jan 2014

@hora_lka @hencidlo @opicka2 BA kraj a chceli sme dievčatko, tak aj preto to vysoké poradie, ale tajne dúfam, že to bude aj skôr.

mana85
6. jan 2014

@fiona123 😕 v Ba kraji je viac poradovníkov ? u nás v TN je len jeden sú v ňom všetci nech majú akékoľvek požiadavky ...

hora_lka
6. jan 2014

@hencidlo my tiez pokracujeme tymto smerom .. smerom adopcie, este sice mame v Brne 2 zamrazene embryjka, ale vazne uz neviem .. tak ako pises, psychika robi svoje a ja uz asi nechcem, jednak uz mam 41 rokov, za dalsie sa velmi velmi bojim sklamania ..vieme dobre o com to je .. ja som otehotnela 2 x, prvy krat prirodzene /zazrak/ medzi IUI a cakanim na schvalenie IVF od poistovne, bohuzial sa to skoncilo kyretom. IVF potom bolo negativne, aj KET, a presne o rok som otehotnela po IVF v Brne, ale zase to nedopadlo ...
navyse som bola v decembri na mamografe a nasli mi nejake zmeny, a skonstatovali ze je to nasledok hormonalnej liecby .. a to samozrejme nehovorim o hromade penazi, ale nelutujem ani euro a viem, ze som urobila co sa dalo ...verim, ze niekde na nas caka nase dieta, alebo aj dve 🙂 🙂 nevolala si na urad, ze kedy ste mali byt zapisanI? patris ako ja do BA? mne povedala, ze vysledky pripravy prisli 12.12. + 15 dni .. davaju si nacas ..

hora_lka
6. jan 2014

@fiona123 ako je mozne ze mas cislo 300 v BA kraji, ked mne povedala, ze budeme okolo 160 miesta .. a je len 1 poradovnik tak ako pise @mana85 .. kedy si si podavala ziadost? mne v decembri povedala pani na urade, ze vybavuju ziadosti z maja 2012

fiona123
6. jan 2014

@hora_lka @mana85 áno, jasné jeden poradovnik, ale ide o tie požiadavky na dieťatko a keďže chceme mini mini "biele" dievčatko, tak musíme aj dlhšie čakať, s čím rátame a už len to, že na dievčatko sa dlhšie čaká, lebo ich je menej na adopciu.

hencidlo
6. jan 2014

@hora_lka tak tak moja nelutujem ani € a keby som ich mala tak skusim este tie darcovske embryjka, mozno je to tym, ze moje su nekvakitne 😅 tak este to by som skusila, to je uz bez horm. liecby, tak by to nemalo byt az tak agresivne 😉 a nevolala som tam lebo nam odosielala papiere okolo 15.12.2013 tak este cakame...
ja som z trencianskeho kraja a ake budem mat cislo ani netusim 😅 a mame poziadavku na "biele" zdrave dietatko na pohlavi nezalezi 🙂

mana85
6. jan 2014

@fiona123 hej rozumiem že čím sú volnejšie požiadavky tak sa čaká kratšie a zas naopak no len keď si napísala že : " tak aj preto to vysoké poradie, " tak mi to pripadalo ako keby sú vo vašom kraji poradovníky podla požiadaviek 😅 takže ja som potom nechňapavá 😉

kacena4
7. jan 2014

@hencidlo prepac ze sa pytam, ale fakt si myslis, ze z decakov vychadzaju "ZDRAVE" deti??? to skor odtial vyjde "cisto" biele dieta ako zdrave a este v kombinacii. prepac dnes mam blby den. prepac. ale skus sa zamysliet, ze ked o rok dva zistite, ze dietatko je chore budete ho reklamovat??? ked uz bude pravne vase???

skaredekacatko
7. jan 2014

Baby som v tejto teme nova, tiez zvazujeme adopciu ako dlho sa caka na novorodenca v trencianskom kraji? Je problem z adopciou ked muz je momentalne bez roboty.

fiona123
7. jan 2014

@kacena4 prepáč, ale takisto by si neodložila svoje bio dieťa do DD, ak by sa u neho prejavila nejaká vážna choroba po rokoch...to nikto nevie, aké bude mať dieťa (ale aj puberťak, či senior) časom zdravotné problémy, ale nie každý vie prijať postihnuté dieťa a tým "zdravé" je myslené to, že viem o jeho momentálnom zdravotnom stave, ktorý je v poriadku a je predpoklad na to, že dieťatko bude bez vážnych komplikácií vyrastať. Takže ak matka miluje svoje dieťa, je asi bezpredmetné písať o tom, či ho vráti späť do DD.

karkana
7. jan 2014

@fiona123 to máš pravdu, však aj my len biele a zdravé,je rozdiel ked Ti hned ponúknu dieťa s nejakým váž.problémom, aj nám a aj sme odmietli,tam ešte výčitky sme nemali, pretože chceme zdravé, je nám ľúto takých detičiek, nikto nám však nemôže vnútiť čo nechceme,pretože sa chceme tešiť a nie starostí si ešte viac narobiť-znie to zle,viem,ale ked sa nato necítim 😖 neboli sme malého pozrieť mal zdr.problém-tak sme čakali na dalšie, je to iné, ako ked už máš, ako my teraz, čo i len krátko, síce zdravá po 4návšteve problém so srdiečkom, ale už sme boli rozhodnutí,že ju chceme, tak bolo pre nás prvoradé, že spravíme všetko preto, aby bola zdravučká, aj keby sa zas niečo objavilo,škoda o tom písať, myslím, ani by nás niečo také nenapadlo-vrátiť,kedže už ľúbime,ja neviem, akoby človek nemohol trochu snívať ,ked nemôžem mať svoje tak aspon biele zdravé,,,-o tom sníva každá, aj aj som zistila aj iná zistí, že ked nejaké bábo padne do oka a rozhodne sa preň, tak niečo také nikoho nenapadne a upustí z požiadaviek 😉 a poviem, keby na samom začiatku nám povedali, že srdiečko problém,možno by sme cúvli, kedže LEN zdravé chceme,ale ked už máme puto, jasné že necúvneme,,,človek sa učí.....

opicka2
7. jan 2014

@kacena4 ahoj! jasné, že zdravé dieťatko na adopciu asi ťažko nájdeme, ale v tomto prípade je zdravé myslené - že momentálne nie je ťažko postihnuté, alebo nemá chorobu, na ktorú si momentálne netrúfame 🙂.

opicka2
7. jan 2014

@skaredekacatko ahoj! to to závisí od požiadaviek / zdravotný stav, pohlavie, farba pleti, súrodenecká skupina .... čím menej požiadavik, tým skôr dieťako príde 🙂 / No pred rokom a pol to bolo od zapísania do poradovníka - minimálne 3-3,5 roka čakania. / A na novorodenca ešte viac./ Neviem, koľko sa čaká teraz, ale asi rovnako, alebo dlhšie.

hencidlo
7. jan 2014

@kacena4 no nemam ti co prepacit, ale tak nam to vypissali na Upsvar, takze ja som si to nevymyslela a jasne, ze by som ho nevratila, chore sa moze narodit aj tebe! :o(

yukki
7. jan 2014

@hencidlo tak ste to na ÚPSVaR zadali asi....
úradníčky za vás nerozhodujú, aké dieťatko chcete.
Ono zdravé je často myslené, že bez nejakých ťažkých postihov, že......lebo aj my sme to vtedy rozoberali a šlo o to že nejaké utekanie očka....astma...nejaké ľahšie postihy proste nebudú vadiť...

ale toto všetkosi VY vypisujete do žiadosti, také tuším 4stranové lajstro je to....

karkana
7. jan 2014

@kacena4 no z decákov rovno nie, ale napr.z nemocníc áno, náš chlapček prvý bol predstav si-Úplne zdravý 🙂 , 🙂 aj také detičky sú,zdravé ako buk,,a poznám za ten krátky čas dosť, čo majú adopt. biele a zdravé detičky, nie len biele a choručké,teraz v DD sme videli aj choručké rôzne,je to smutné, 😒 ,ale ani našej malej nič nechýba 🙂,aj ked bola v decáku,už len ,aby bola naša 🙂
@hencidlo nedaj sa odradiť 🙂 to sa hovorí niekomu, kto neprešiel tým,čím my,,,

skaredekacatko
7. jan 2014
skaredekacatko
7. jan 2014

@opicka2 dakujem moj muz vravel ze by prijal aj rocne a nebude blbe ked sa po prve info zastavim len sama 😀

hencidlo
7. jan 2014

@yukki no neviem ako u vas ale u nas to vypisovala uradnicka len sa nas pytala aku mame predatavu a dala nam podpisat papier a ona to aj posielala na kraj. A to akoze co ma tu teraz idete ukamenovat za to, ze sme si teda dali poziadavku "biele zdrave dieta" ? akoze o co vam dofrasa ide snad kazdy si dava poziadavky na ake sa citi, ci nie? Uz len urobit, to rozhodnutie bolo pre "mna" tazke, nakolko som stale dufala v to ze mozem mat "vlastne" dietatko, tak akoze treba nam este nalozit, ci? a co keby ste takto rozoberali" bio" rodicov a nie tych, ktory chcu dietatko adoptovat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

yukki
7. jan 2014

@hencidlo hej, ale vy ste si diktovali požiadavky, že...nikto ich za vás nedoplnil. Veď píšem, že aj my sme to na úrade preberali a zhodli sme sa na tom, čo vlastne pod pojem "zdravé" môžeme z mojej strany zahrnúť...že napokon všetci z nás sú schopní čo-to akceptovať čo by sa za nejaké absolútne zdravie možno nepokladalo...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre