Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

hencidlo
7. jan 2014

@yukki no hej a to akoze ti o co ide, ved som pisala ze kazdy si dava poziadavku na to na co sa citi!!!!!!!!!!!! jednoducho momentalne si neviem predstavit adoptovat postihnute dietatko, netrufam si na to!!! Akoze vdaka za ponizovanie a vies je mi to jedno po tom vsatkom cim som si presla v zivote som rada, ze mam vedla seba ludi, ktori ma chapu a stoja pri mne a takch co sa potrebuju na niekom vyburit beriem s nadhladom.
takze ti prajem krasny zbytok vecera a vsetko dobre a nech sa ti dari a prosim mne uz daj pokoj 😝

yukki
7. jan 2014

@hencidlo ja sa to snažím ukľudniť. že aj ja som si písala "zdravé" a potom sme došli k tomu, že čo pod tým pojmom chápem. Je to v pohode, keď máš takúto požiadavku. Len mi proste nesedelo to že si písala, že to za vás vyplnili úradníčky, lebo ty si dávaš požiadavky, predsa nik ti nemôže nič nanucovať a rozhodovať za teba. čaká ťa dlhé čakanie, nejeduj sa, nesvedčí to zdraviu.

hencidlo
7. jan 2014

@yukki nie za nas, ale ze to vypisovali oni, treba aj citat co som napisala, ale ok uz to nechajme tak ok 😉

hencidlo
7. jan 2014

@kacena4 no neviem ci su novoredenci v DD, ked sa beru priamo z nemocnice 😉
teda aspom take ake by sme chceli :o)

dorota23
7. jan 2014

Vcelku dost rozmyslam, ci ma zmysel toto pisat, ale tak skusim. Po x-krat niekto novy nieco nove napise na toto forum a je potrebne zabdrnut, otvorit temu "zdrave deti", tentoraz sa aspon nastastie nevenujeme, ze preco nie romske, iba biele, aj to tu uz bolo x.krat. Ja chapem, ze niektori to tu uz maju velakrat odzite... ale prosim, prichadzaju tu novi ludia, s ktorymi zivot velmi zatocil... Su ochotni si zobrat cudzie dieta a prijat ho za svoje. Ano, maju svoje sny a svoje poziadavky. Mohli cely zivot zit pre seba. Ale chcu dat sancu dietatku. Mozno casom zistia, ze ma nejake bezne choroby (ako aj biologicke deti), zmieria sa s chorym srdieckom, ako to krasne napisala @karkana . Velmi rada chodim na toto forum a uprimne ma vzdy zamrzi, ak sa takto cyklime... Velmi by ma potesilo, ak by sme buduce nahradne matky a nahradnych otcov co najviac podporili... @hencidlo drzim palce!

yukki
7. jan 2014

@hencidlo zrejme túto vetu som si vysvetlila inak

, ale tak nam to vypissali na Upsvar, takze ja som si to nevymyslela

že to dakto len tak vypísal a potom vám to len nejako oznámil keď píšeš že ty si si to nevymyslela. Nevadí. Hlavne o týchto veciach naozaj rozhodujete vy, nikto iný.
Keď chcete 100% zdravé, tak zdravé. Iba Vy o tom budete v konečnom dôsledku rozhodovať. A o rizikách, ktoré na dieťatku zanechá životný štýl tehotnej biomatky ktorá to bábo nechcela, vám isto na príprave rozprávali-alebo teda budú....

hencidlo
7. jan 2014

@dorota23 moja krasne a vystizne si to napisala, vdaka bohu za takych ludi ako si aj ty 😉 co dokazu pochopit a zaroven aj povzbudit, este raz dakujem, hned sa citim lepsie 😀

opicka2
7. jan 2014

@dorota23 super napísané 🙂 ďakujem 🙂

hencidlo
7. jan 2014

@yukki a co toto co bolo priamo tebe pisane? no neviem ako u vas ale u nas to vypisovala uradnicka len sa nas pytala aku mame predatavu a dala nam podpisat papier a ona to aj posielala na kraj.
a ano rozpavali nam a si predstav, ze tam boli aj adoptivne matky a az tie nam vysvetlili ako to je v skutocnosti.
a pripravu uz mame za sebou, ked je to uz poslane na kraj, aj to som pisala....

yukki
7. jan 2014

@hencidlo už sa musím smiať. Bolo to písané do verejnej diskusie.
Držte sa, veľa pokoja v duši a trpezlivosti želám.

skaredekacatko
7. jan 2014

@hencidlo ako prebiehalo prve zistovanie na upsvr? hned ste nieco aj vypisovali ci vam len povedali co to vsetko obnasa dikes?

hencidlo
7. jan 2014

@yukki som rada ze si sa pobavila, krasny vecer 😀

karkana
7. jan 2014

ach bože,no akože takéto strašenie,,,,aká bola matka počas tehotenstva a čo to zanechá? -to vieme, aj nám to hovorili ako prvé, aké môžu byť matky,ale koľko detičiek je aj od normálnych matiek,aj to treba povedať,hm 😉 nie len tú zlú skúsenosť,však s tým rátame a aj ja dúfam, že malá bude ok, a ak nie-aj tak budeme ľúbiť,,ešte len začal Nový rok, a už,,,,,,ved sa majme radi,aj ja sem rada chodím, veľa sa dozviem, poradia mi, tak 🙂 🙂 🙂

hencidlo
7. jan 2014

@skaredekacatko ahoj tak u nas bolo prve skupinove sedenie, kde sme sa vsetky pari zoznamili, porozpravali sme o sebe daco a tak, bolo to take akoze na "uvolnenie atmosky" ale by si sa nam krvi nedorezala 😀 az na druhom sedeni, kde sme uz boli sami sa nas pytala na rodinu, ci vie o tom okolie, ake dietatko by sme chceli a tak, az potom nam davali robit kadejake testy cca ich bolo asi 9, ale vraj kazdy okres to ma inac, tak to su len orientacne infosky 😀 inak prajem vela trpezlivosti a uz aby to bolo za vami a mali drobceka cim skor doma 😉

cairka
7. jan 2014

Ale baby, kacena písala, že má blbý deň, tak to berte ako vypustenie pary a nechajte tak. Každý vie, že zdravé a zdravé nie je to isté .
ALe teda normálna matka podľa mňa nedáva dieťa do domova...v normálnej rodine by prišla záchranná sieť, či od starých rodičov, či z iných strán... Nedávno na koni písala jedna slečna, že je tehotná a matka ju posiela na potrat, ona nechce - vám to príde ako normálna, zdravá rodina? Mne nie, geneticky sa prenášajú aj charakterové vlastnosti...ešte by bolo jedovaté po babke 😝

mana85
7. jan 2014

A tak zase mne sa zdá normálnejšia tá čo dá dieťaťu možnosť vyrastať v druhej rodine v ktorej bude dieťa milované a vzdá sa ho , ako také čo podstúpia interrupciu a ešte sem na koňa píšu čo to stojí atď. 😔
@cairka
(ale proti inerrupciam v zásade niesom pokiaľ sú na to vážne dôvody ) to len na upresnenie ...

Ale jasné že v rodine ktorá sa dobrovoľne aj nedobrovoľne vzdá dieťaťa to nemôže byť v poriadku a tak sa určite nejaké tie " škaredé " gény podedia ...

nechcem dráždiť ale @yukki tú vetu že : " ale tak nam to vypissali na Upsvar, takze ja som si to nevymyslela " pochopila tak ako bola napísaná a reagovala iba na Tú vetu a teda že za Vás @hencidlo to písala úradníčka a vy ste to len podpísali lebo tak ta veta znie aj keď viem že si to myslela inak 😉 nehnevaj sa to len konštatujem že ste sa nezhodli iba kvôli jednému slovíčku "nevymyslela " a to snáď Nový rok nemôže pokaziť 😀 ako bolo spomenuté vyššie ....
My sme si doma v klude tie papiere vypisovali a tiež sme uviedli že zdravé síce na kraji už keď sme boli podpísať zaradenie do zoznamu tak sa ešte raz pýtala na požiadavky tak sme povedali že mierne zdravotne potiaže niesu prekážkou a vlastne bude záležať od samotného dieťatka o akú chorobu pôjde tak si niečo zaznačila a bolo ...

inak @hencidlo nie v každom kraji dávajú deti rovno s pôrodnice do rodín niekde musia stanovenú lehotu prečkať v profi-rodine alebo v DD ....

magimary
7. jan 2014

súhlasím s @mana85 , zrejme došlo k nedorozumeniu len v zmysle slovíčiek...
to je ozaj zbytočné rozoberať, ale pravdu má aj
@dorota23 , že tento problém sa tu fakt cyklicky opakuje v takých vlnách...
príde to, nastane tu pretlak, vysvetlí sa to a zase je dobre na chvíľu...
no, to bude tým, že sme ľudia s rôznymi názormi, s rôznymi postojmi, skúsenosťami, prioritami a rozhodnutiami,
tak každý reaguje podľa toho, o čom je sám presvedčený...
ale nemyslím si, že by tu chcel niekto niekoho silou-mocou kameňovať a ubližovať mu...
skrátka len podá na verejnom fóre svoj postoj, svoj názor...
je jasné, že písaná forma začerí hladinu mnohých vyjadrení, ktoré sú veľaráz myslené inak, ako to na ploche vyzerá...
ak aj kacena ( @kacena4 ) napísala to o tom zdraví, tak myslím, že nebolo jej primárnym cieľom zaútočiť (aj ke´d to tak možno vyznelo), myslím, že chcela len poukázať na to, že uzdravie je veľmi relatívny pojem a že 1000% zdravý zrejme nie je ani na svete nikto (nieto ešte v decákoch), resp. reagovala podľa svojich skúseností...
možno niekedy zažila to, čo aj ja, že stretla náhradných rodičov, ktorí chceli dieťa priam so zárukou, že bude 1000% zdravé a že URČITE nikdy neochorie...
čo je ozaj smutné, ak má niekto takéto očakávania, pretože je jasné, že žiadne dieťatko (ani biologické) ich nevie naplniť...
ja ke´d som odovzdávala decuľko takýmto rodičom, ktorí chceli priam "záručák" na zdravie malého aj v budúcnosti, tak som si kvôli tomu hodne poplakala... 😔 😔 😔
a ešte doteraz vo mne rezonuje obava o to, čo bude v budúcnosti, AK...

je iné, ak niekto napíše do dotazníka, že chce zdravé, biele, akékoľvek (s tým MAXIMÁALNE súhlasím!!!každý si musí napísať požiadavky podľa toho, na čo sa cíti!!! inak by to bolo kontraproduktívne pre VŠETKÝCH, najviac však pre decuľko), ale v konečnom dôsledku to decuľko bude milovať aj ke´d sa vyskytne čokoľvek...
a iné je, ke´d niekto chce ISTOTU, že to tak URČITE bude...
a ke´d náhodou nebude, tak obviní celý systém a decuľko vráti...
lebo, či chceme, či nie-aj také sú prípady...

kacena4
7. jan 2014

TEDA BABY FAKT MA TO MRZI ZE SOM ROZPUTALA TAKUTO DEBATU NEMALA SOM TO VOBEC V UMYSLE. LEN SOM NAHODOU NA PLOCHE NADABILA NA PRISPEVOK, KTORY SOM MALA "CHUT" OKOMENTOVAT VO SVOJEJ NALADE A AJ SOM SA ZAN OSPRAVEDLNILA HNED. ISLO MI SKOR O TO, ABY STE SI SEM TAM UVEDOMILI, ZE NIE VZDY SA V DOMOVE NACHADZAJU ZDRAVE DETI A NIE VZDY HOCI DOSTANETE DIETA Z PORODNICE CI DO 6 MESIACOV TAK SA NA NOM PREJAVI NEJAKE OCHORENIE. TO SA MOZE KLUDNE PREAJAVIT AJ NESKOR. HOCI AJ PO ROKU A MOZE TO BYT AJ VAZNA DIAGNOZA. A POTOM UZ S NOU TREBA BOJOVAT. NEBOLO MOJIM UMYSLOM ROZPUTAT TU S NIEKYM VOJNY, LEN SOM CHCELA ZAMYSLIET SA.... PREPACTE ZE SOM VOBEC REAGOVALA

kacena4
7. jan 2014

@hencidlo no urcite su v DD aj novorodenci taky akych by si chcela 😉

hencidlo
7. jan 2014

Dievcata pochopte to uz, ze ten termin, ktory sa vpisuje do ziadosti " zdrave, biele" som si ja naozaj nevymyslela, ale to maju na Upsvare oni pre to taky nazov, ktory sa vpisuju do ziadosti,
kurnik, tak o co vam vlastne ide? ja sa nechcem s nikym chytat za slovicka!!!
jednoducho chceme dat dietatku moznost vyrastat v milujucej rodine, ved o to tu ide a nie o skriepky, ci???
Tak mi uz s tym co stale rozoberate daje prosim pokoj, uzavrime to a povazujem za vyriesene, moze byt? 😅

hencidlo
7. jan 2014

@kacena4 nam na urade povedali, ze take dieta skonci 1 zo 100 v DD
ja mam podane taketo informacie a co je u vas neviem niesom jasnovidec :o)

cairka
8. jan 2014

@hencidlo , babám ide asi o takúto situáciu : Malú som brala ako zdravú 10mesačnú, v 15.tom mesiaci (to znamená, že aj pri adopcii by ešte bola v predosvojiteľskej) mala prvý veľký epi-záchvat. Sama neurologička ! na vzniknutú situáciu reagovala tak, či si to nechcem rozmyslieť, že s ňou budem mať iba starosti 😝 A ako aj baby píšu sú ľudia, netvrdím, že v tejto téme, ktorí by si to možno aj rozmysleli...malá sa doteraz nevyvíja úplne podľa predpokladov, pravdepodobne už navždy bude "iná", ale moja 😵
@mana85 , áno, mne tam jedna veta ušla, že v te diskusii padol návrh, nech si bábo nechá a keď, tak ho dá po narodení n adopciu 😅 moja vina 😅

magimary
8. jan 2014

@cairka tak, tak...
aj nám "vyrástol" autista až keď bol definitívne (právne) náš (v 2,5-3roku) 😉

mexx
8. jan 2014

@hencidlo No na urade sa toho natara... 😅 Jasne, tam ti teta povie, ze takychto deti skonci v decaku 1 zo 100. Reci sa hovoria... Realita je taka, ze tychto deti je v decakoch ovela viac. Napr. len v nasom decaku (teda profi) ich je podstatne viac. Dokonca aj tych zdravych, aj tych bielych. A cakaju na ziadatelov, ktori neprichadzaju, lebo oni zas, chudaci, cakaju na tie deti doma a nevedia o tom, ze su tam. Lebo niekde medzi decakom a ziadatelmi to zlyhava... (Hm, kto by bo tak mohol byt prostrednikom medzi ziadatelmi a detskym domovom?) 🙄

kacena4
8. jan 2014

@cairka pekne si to povedala a presne toto je aj ta moja vcerajsia depka. obcas si hovorim, preco z krasneho prenadherneho relativne zdraveho dietatka vhodneho do adopcie, je len malicky uzlik leziaci niekolko mesiacov v nemocnici napojeny na hadicky a pristroje bojujuci o svoj zivot.... na ktory sa nabaluje jedna diagnoza za druhou a sanca na rodinu je ta tam..... mas moj velky preveliky obdiv a drzim ti palceky. viem co su to epi pri detoch..... klobuk dolu drzkaj sa a vela sily a odvahy v roku 2014 prajem

belaanabela
9. jan 2014

Babule potrebujem poradiť : riešime momentalne návrh na Osvojitelnosť, len mame dilemu tetula na Upsvar povedala že na sud sa to podáva 2x . Lenže ked nam prefocovala nieake papiere napr. sobašny list tak nam robila len jednu kopiu !?
Tak teraz neviem jeden Návrh sa dava bez príloh a druhy s prilohami ? 😕
Alebo
Sa jeden návrh podava za manžela a jeden za mna ? 😨 čo mi pride scestné kedže sme manželia.
Na urade mi to už Nikdo nedviha, tak neviem.

karkana
9. jan 2014

@belaanabela my sme dávali,a myslím, že tiež po jednom -to nam dala zvlášť, čo sme dali na podatelňu, bol návrh plus prílohy čo boli písané, a ešte nám dala návrh asi dva čo sme im tiež dali jeden nám opečiatkovali a vrátili a jeden ostal nám,bez príloh, tak sme mali len 1 x prílohy,,, no určite ste na návrhu písaní obaja, takže jeden x kopie stačia,ale to bolo predbežko

lenkove
9. jan 2014

@belaanabela myslim, ze tuto dilemu som mala pred par rokmi aj ja, zda sa mi, ze jeden s prilohami a druhy bez.. jeden ti tusim opeciatkuju a vratia.. ale mozno sa uz pletiem.. Aj my v tychto dnoch podavame druhy navrh 😀 tak sa dozviem ako to je opat
ako vasa malinka? Nasa je krasna a dobrucka, teda az na tie zuby nestastne 🙂 😝 a uz asi tri tyzdne chodi 😵 ma 10 mes a tyzden. Vasa ma tiez asi tolko, ze?

belaanabela
10. jan 2014

@karkana
@lenkove myslim že je to asi tak ako pisala Lenkove , ved inak načo by nam niekt. dokumenty na upsvar prefocovala len 1x keby bolo potrebné 2x ... že, ale asi i tak budem musieť volať lebo je tam jedna veta kt. je totalna hluposť !? teda vlastne je to skopirovane s predbežka že mala je momentalne v nemocke a ma len zdrav. starostlivosť čo je blbosť kedže mala je u nas s pôrodnice a starostlivosť ma podla mňa až nadštandartnu 🙂
No naša mala ešte zuby nema ale inak ako zuby si to neviem vysvetliť čo sa snou deje od noveho roka je velmi mrzuta a "upišťana" zamestnava momentalne celu rodinu 😀

belaanabela
11. jan 2014

@lenkove
@karkana tak som sa konečne dovolala ale na xy pokus a je to tak stačia 1x prilohy :o) jedno ide s prilohami druhe bez..
Cez týžden budem mudrejšia ked to podam na sud, len sa Nám to trochu komplikuje lebo manželovi zrušili dovolenku a momentalne ist k doktorke ohladne potvrdenia zdrav. stavu je min. na pol dňa čo tam je ludi 🤐

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre