Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

belaanabela
26. feb 2014

@janakjk
@majka21 veru u nas sa to cele zvrhlo a obratilo v priebehu len niekolko hodin od telefonátu, a teraz slečna bude mať už 10 mesiačikov a prave dnes Nam prišiel rozsudok zo súdu že sme si sudeny, tak len čakam na pravoplatnosť čo ratam cca. že bude asi v pondelok. 🙂 U Nas sa jednoznačne oplatilo čakať. 🙂

majka21
26. feb 2014

@belaanabela super geatulujem. Malinka je nadherna. Velmi pekne dievcatko. Urcite ste hrdi rodicia.

mata71
26. feb 2014

Kočky dakujem všetkym maleho zatial nemáme doma lebo nema vyslovenu osvojitelnost na 4tt musime počkat ,,,nebojte napišem..taraz same vybavovačky,,, 😵

lillik3
26. feb 2014

Dnes som sa druhy krát zamilovala. Prvý krát do môjho manžela a dnes do môjho syna...je neskutočne krásny, vonavy, proste naaadherny 🙂
Dievčatá a mysiak ďakujem za tu podporu a za IP ktoré nám to čakanie urobilo o niečo ľahšie :-* DAKUJEEEM

tortelinka
26. feb 2014

@lillik3 jeeeeej gratulujem"!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀

lalus
26. feb 2014

@lillik3 gratulujem 😵

larinka133
26. feb 2014

dobry vecer maminy aj cakatelky 🙂 som so ZA kraja a chcem sa opytat, ci je tu niektora z vas tiez z tohto kraja, ktora si robila aktualizaciu dvakrat, cize po 4 rokoch .... nas by druha aktualizacia mala cakat v septembri ... dakujem za odpoved

vikad
27. feb 2014

Ahojky, dievčatá. Niečo nové z KE?

123sabrina
27. feb 2014

je tu teraz momentane niekto potrebujem surne poradit ...

mata71
27. feb 2014

@lillik3 gratulka letíí...

karkana
27. feb 2014

@vikad 😉 verím, že to už bude čoskoro aj u Teba 🙂 🙂 😉

vikad
27. feb 2014

@karkana Ďakujem, aj ja v to verím 🙂

tortelinka
27. feb 2014

@larinka133 ja som zo ZA, ale aktualizáciu sme nerobili, ale do septembra je ešte ďaleko,nie?

sanika226
27. feb 2014

dnes som v nemocnici natrafila na maleho asi 2rocneho chlapceka z domova strasne zlaty bol tolko ma obymal citila som z neho ze potrebuje vela lasky strasne pritulny bol najradsej by som mu ju dala a vzala ho k sebe.stale na neho musim mysliet rozmyslam nad adpociou a pestunskou starostlivostou ale vobec sa neviznam asi by mi ho ani nedali kedze byvam u rodicou s mojou dcerou a partnera nemam a pracu mam len na polovicny uvazok len by ma zaujmalo ci by mi konkretne jeho ? a potrebujem vlastnit nehnutelnost ? vie mi niekto poradit ?

larinka133
28. feb 2014

@tortelinka to ano, do septembra este casu dost, ale myslim, ze ta druha aktualizacia je u nas realna, kedze sme na 19-tom mieste, preto sa pytam uz teraz 🙂

lulucertik
1. mar 2014

@lillik3 velka gratulka

matax
1. mar 2014

@sanika226 dieťa môžeš prijať aj sama -bez partnera, nemusis vlastniť nehnuteľnosť, podmienky na bývanie zhodnotia z upsvaru. Musis absolvovať prípravu na nahradne rodičovstvo v rozsahu 26 hodín, buď na urade ( (UPSVaR) alebo akreditovanych org. Návrat, Úsmev ako dar, Miesto pod slnkom. Ak ten chlapcek nie je osvojitelny, môže byt zvereny len do pestúnskej starostlivosti.. K zaradeniu do prípravy musíš dokladovat svoj príjem, zdravotný stav- potvrdenie od obv.lekara, vypises dotaznik ziadatela(uvedies v nom, o ake dieta mas záujem,, napr. dieťa vo veku 1-3 roky). Absolvujes prípravu a navstivia ta soc.prac. z úradu, zaradia ta do "poradovnika", po zaradení do(poradovnika) zoznamu žiadateľov o nahr.rodicivstvo, môžeš žiadať o nahliadnutie do prehladu deti vhodnych do nahr.rod.star. - možno tam toho chlapceka najdes, ked nie, určite iného, ci inú, čo potrebujú rodinu. Drzim palce
este dopisujem, ze pestunstvo je podporovane príspevkom, vo väčšine pripadov biologickí rodičia nestracaju na dieta práva.

123sabrina
1. mar 2014

tento tyzden som volala ohladom poradia ,, ze dost ludi ma pozastavene ziadosti.. to si mozu dnes pozastavit a hned kedy chcu sa vratit? ohladom coho pozastavuju napriklad je tehotna caka ci donosi ....tento pripad som pocula,,, a este ? ale urcite si niekdo nepozastavi na mesiac ze ? sme uz velmi blizko ....cakame 2roky a mesiac 😉

andriss23
1. mar 2014

Ahojte,mohli by ste mi poradiť,čo sa týka finančných príspevkov pri osvojení? Malého máme v predosvojiteľskej starostlivosti. Od 25.8.2013 máme právoplatné predbežko,od tohto dátumu poberám materskú aj rodinné prídavky. Naozaj nemal nárok na žiadne príspevky,kt.sa poskytujú pri narodení dieťaťa? Marko mal 7 mesiacov,keď sme si ho vzali domov.Mala som rôzne informácie v Ded tety soc pracovníčky,že má nárok, na upsvr že nemá.Už je to aj tak pasé,ale hlodá vo mne červík... Ako to vlastne je? Pokiaľ máte s týmto skúsenosť,vysvetlite mi to "polopatisticky", v paragrafoch sa nevyznám aj keď som to čítala X krát. 🙂 Ďakujem

mana85
2. mar 2014

@123sabrina pokiaľ viem tak pozastavené poradie v poradovníku je aj v prípade ak už majú rodičia dieťa doma a čakajú na posledný súd o osvojenie po ňom až príde rozhodnutie o vyradení z poradovníka v prípade že k takémuto súdu nedôjde a dieťa je vrátené tak čakatelia pokračujú v rom poradí jak boli pozastavení ....
Iné nepoznám 😕

mana85
2. mar 2014

@andriss23 http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=5b99ee6593fcb... inak neviem poradiť menilo sa to začiatkom roka no možno iné dievčence ešte poradia 😉

matax
2. mar 2014

@andriss23 nemala si, vtedy platil zákon,ze len do 6 mes.veku dieťaťa sa dalo žiadať o príspevok pri narodeni, ale príplatok k príspevku pri narodeni sa nedal pri osvojeni vôbec,čiže,ak by bol mladší, dostali by ste sumu asi 150€. Porodne/kocikove bolo zložené z dvoch príspevkov: prisp.pri narodeni a príplatok k príspevku pri narodeni dieťaťa . Na ten príplatok náhradní rodičia nemali nárok, vraj, preto,ze sa nedá zistit 😕 , ci bola prevencia ochoreni vo forme preventivnych prehliadok matky počas tehotenstva splnena. To by sa nemalo zisťovať,ale obísť, veď ako to môžu nahradni rodičia ovplyvniť, ziadno 🙄
teraz od nového roka platí iný zákon, tuším schvalili jednotny príspevok pri zverení do nahr.rod.star a teraz sa týka aj osvojenia, je to okolo 500€, tuším sa vyplaca pri zvereni dieťaťa do veku 3 roky a zverenie môže byt aj predbežne. sú tam ale dake vynimky, skusim nájsť link
teba sa však týka starý zákon, nemala si nárok na nic 😖

123sabrina
2. mar 2014

@mana85 nikdy som neriesila co to je ale teraz by som chcela vediet , pocula som ze ak je tehotna caka -pozastavi si ci donosi a tak ,., pozastavuje sa aj kvoli financiam ? nie ? a lebo to sa neda? lebo jedna zena mi tu trvdila ze muz bol operovany nejak vazne a museli sai pozastavit je to mozne?

matax
2. mar 2014

@123sabrina veď to je na každom,kto žiada pozastavenie, je to jeho osobná vec a ma na to právo. Je to dobre,pretože,dieťa po prichode do rodiny potrebuje veľa času, aj peňazí, aj vyhradnej starostlivosti,tak je na každom,ako si vyhodnoti svoje podmienky. Ty chceš pozastaviť?

123sabrina
2. mar 2014

@matax ja nie , uz som skoro na rade lebo vela ludi je pozastavenych ja som sa iba pytala ake dovody su na pozastavenie, pytala som sa ze urcite si ludia na par dni nepozastavuju ze urcite na dlhsi cas ?!ci je to tak ?

suezana
2. mar 2014

@123sabrina aj som mala pozastavenú žiadosť - najprv od septembra do konca roka a potom som to predĺžila na pol roka - do konca júna - dôvody môžu byť rôzne - napr. nečakaná choroba, vycestovanie partnera do zahraničia, pracovné dôvody, finančné dôvody .... všeličo .....

123sabrina
2. mar 2014

@suezana okay velmi pekne dakujem za odpowed 😉

suezana
2. mar 2014

@123sabrina nie je zač, a ešte si myslím, že sa dá pozastaviť aj na menej, napr. jeden mesiac - lebo si predstav, že partner je v nemocnici, v zahraničí,... a teraz by vám zavolali a on by bábo nevidel..... predsa len sú to momenty, kde asi chcú byť rodičia spolu pri tom ... pri tých prvých okamihoch nezabudnuteľných 🙂 🙂

a ja vôbec ani na sekundu nepochybujem, že náš odklad bol , lebo mal byť, lebo naša dcéra sa mala narodiť až o rok 😵 😵 😵 😵 😉 😉

123sabrina
2. mar 2014

@suezana ano jasne ako ma byt sa stane ... vzdy ked nieco do toho doje znamena to ze to este nemalo byt to vase chapem 🙂 dobre pekne dakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre