Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

jafnka
13. máj 2014

@zwalsh mala 5 mesiacov a kúsok 🙂

jafnka
13. máj 2014

@najjulinka nám keď povedia, že aká je Nelka opálená (mne sa to vôbec nezdá...) tak poviem, že je po tatovi (mm je tmanvší typ) a oni na to, že hej, úplne celý tatko. tak sa na to skvelo zabávame 😀
nám tiež povedali, že predpokladajú. že otec je ten, s ktorým býva, ale nie sú si istý lebo jej mama vraj rada rozbýja rómske rodiny... ale keď sa zaľúbiš tak neriešiš

karkana
13. máj 2014

ale zas ,dakedy je lepšie menej vedieť, tak akurát,ked nám raz chlapčeka ponúkali, tak asi za tri strany o rodine všeeetko možné,o rodičoch o starých rodičoch do detailov skoro,,čo by som radšej ani nevedela,,,,dakedy aj to odradí,,,aj o malom akú má krásnu stolicu, atd-nepods.veci,,,a Apgar ,ked som chcela vedieť,,nevedia, a nakoniec nebol zdravý,,,,,,to som sa až potom dozvedeli,,,neviem, či práve preto vtedy čítajú sloh o rodine,nepovedia priamo

zwalsh
13. máj 2014

@karkana a Vám nedali do ruky celú zložku? Nám nikto nečítal, my sme si čítali sami a dokonca som sa opýtala či možem zavolať nasěj pediatrička a bolo to v pohode. Iný kraj iný mrav.

belaanabela
13. máj 2014

@erikadodo si ma nepotešila 😖 i ja zhaňam tú knižku . . .doprčic !? 😒

cairka
13. máj 2014

@zwalsh , dobre píšeš 😉 Ináč moja staršie bola núkaná ako polorómka, lebo mama je Rómka a otec neuvedený...takže verím tomu, že ak má dieťa mamu bielu a otca neuvedeného a nie je na prvý pohľad zjavne inonárodné, tak ho núkajú ako biele 😝

gabko26
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erikadodo
13. máj 2014

@karkana je krásna, spokojné dieťa....

karkana
13. máj 2014

@erikadodo to teda je, všetci mi ju chvália a závidia , aká je dobručká, 😉 plače len, ked sa nevie dočkať papkať, ináč nie, je spokojná pekne sa hrá, spievam jej riekanky rozprávam-to ju najviac poteší, smeje sa stále,aj večer, ked zaspáva, tak z úsmevom, asi ani moje bio, keby som mala ,by nebolo také 😲 ,,,čo viac si môžem priať? asi len sestričku

dioliana1
13. máj 2014

@belaanabela ja tu knižku skusim z knižnice a nafotím, napíšte mi maily do správy, potom vám poposielam farebné scany... dufam že sa na nu dostanem čoskoro na rad

hora_lka
14. máj 2014

@zwalsh ahoj, pripravu sme robili na urade, v case ked sme zacinali, bol uz kurz rozbehnuty a dalsi naplanovali, nechceli sme cakat .. bolo to v pohode .. este chvilu pockam, a ked sa nic nebude diat, tak v juli cez dovolenku pojdeme do Navratu .. na urad neviem, ta moja uradnicka nevyzera na to, ze by si len tak pokecala, je stroha a nic nepovie navyse, a aj to co sa pytam, ma odbije .. mozno sa mylim, mozno natrafim vzdy ked ma zly den ..

zwalsh
14. máj 2014

@hora_lka ahoj ešte dodatočné info k Návratu. Majú tam teraz také pravidlo že tí ktorí u nich kurz nerobili a chcú aby im pomohli sprostredkovať dieťatko musia čiastočne prejsť nejakým kurzom ktorý u nich začína. Nie celým, poplatok pre oboch je 30 EUR a tie kurzy začínajú niekedy teraz takže by bolo dobré ich kontaktovať, najprv si s vami pokecajú, potom pôjdete na dodatočný kurz a potom .... Ja celkom chápem že chcú aby aj títo uchádzači čiastočne prešli ich kurzom lebo kurzy na úrade sú (dúfam že nie všetky) veľmi všeobecné, v neziskovkách sú veľmi otvorené a praktické. A tiež sa mi páči že už manželov poznajú a tak sa im dobre hľadá rodina pre dieťatko.'kdežto po absolvovaní kurzu vás na sociálke na kraji nik nepozná (iba ste meno a číslo v poradovníku s požiadavkou). Ak by zodpovednosť umiestňovať deti prešla kompletne na neziskovky myslím že by sa odbúralo veľa problémov. Ale to je len môj názor. A taktiež trochu preferujem Návrat ored Úsmevom (prídu mi menej komerčńy) preto by som volila Návrat. Tak sa teda držte a po lete naplno do toho (lebo dieťatko teraz može byť už na svete a než sa k nemu dostanete tak prebehnú ďalšie 3 aj viac mesiacov 🙂

zwalsh
14. máj 2014

Júj ale som sa tu zas dala do písania, to je preto lebo naša malá je zas chorá a ja sa nudim doma (teda práce je dosť ale to že sme zase zavreté od novembra takmer stále) t

najjulinka
14. máj 2014

@zwalsh menej komerčný? v usmeve nepýtaju prašule za ukazanie spisov..... 😕

zwalsh
14. máj 2014

@najjulinka to nie je za ukázanie spisov ale za kurz 🙂 už si nepamätám prečo sme nešli do kurzu do Úsmevu či Návratu ale v jednom bolo kurzovné 120 EUR zistím kde

maznacik007
14. máj 2014

@zwalsh v usmeve je 120 EUR za normalny kurz, je v tom aj pripadna aktualizacia ak treba, spravadzanie lektora pri nahliadani do databaz sprevadzanie pri interakciach ak je zaujem a pod....
v navrate je cena kurzu obdobna ... plus minus 10 eur ... obdobne sluzby

v tom miesto pod slnkom co je v kosiciach to neviem ... mozno julia bude vediet ona je Kosicanka... 😉

v usmeve ked prides ze chces nahliadnut do spisov a dohodnes sa na termine tak to mas bezplatne nech si robila kurz kdekolvek samozrejme ten co to ma na starosti ti zakladne info co mozes cakat a postup atd.. poskytne ..

maznacik007
14. máj 2014

ja teda vyuzivam obe neziskovky kazde na ine .. je to v prvom rade o ludoch .. nemozem povedat ani na jednych ani na druhych nic negativne ...

kedysi to bolo viac vyexponovane ale casom sa tie hrany obrusuju je tam aj ine zameranie .. usmev ma viac skusenosti priamo s detmi v domovoch ... /predsa len dlhsi cas a primarne sa im venuje/ plus aj zo sanacii, kde maju vacsi objem, a ludia co tam su su casto aj odchovanci DD, ci fakt ludia so skusenostami
navrat zasa ma super programy pre nahradnych rodicov napotom na obdobie po prijati .. je tam vela mladych studovanych ludi .. a ma super prepracovane kluby

najjulinka
14. máj 2014

@maznacik007 v mieste pod slnkom sa mi marí, že minulý rok to bolo 20€ alebo tak nejak... maju s tým nejake naklady, tak nech nie su v strate.. ale myslim, že ja som platila ešte menej.. alebo možno vobec.. nepamatam.....

pri profi v čase ked som si ja robila kurz, tak usmev ma vyšiel lacnejšie....

@zwalsh no nie je to za ukazanie spisu ,a le spis neukažu, ked si neprejdeš kurzom, za ktorý caluju..............

maznacik007
14. máj 2014

ja to vnimam tak ze kvalitna priprava nieco stoji a podpori sa cinnost tej ktorej neziskovky, vzdelavanie tych lektorov atd.. a v neposlednom rade rodic ktory ide prijat dieta si musi byt vedomy ze s dietatom su spojene i naklady a pripravit sa na to .. keby sme boli tehotne tak dame omnoho viac ci uz za lekara, vitaminy a pod.. a kvalitna priprava je dobra investicia... 😉

najjulinka
14. máj 2014

je to o ludoch... usmev je niekde lepši a niekde navrat.. ale nazvať usmev komerčnejším. .kedysi asi ano. .ale dnes je to najednako. reklamy vidno na obe......

ja som dobrovolničila v Navrate... potom takmer plynulo som tam začala chodiť ako profi ale klub u nich nejak zanikol. .najprv prestavali davať vedieť čo a ako a potom ani nedali vedieť, že zrušili, len som sa parkrat doteperila a nebol, tak som sa na to vy.... a potom som sa dopočula, že zrušili....... ťažke bolo poslať mail mi..... tolko navrat u nas.... aj ked teda kedysi v pohode a jednoznačne lepšie ako usmev..... teraz Usmev jednoznačne lepšie ako Navrat u nas.... a z bývalých dobrovolníčok Navratu sme sa v Usmevackom klube stretli dve.... 😉 😀 takže tak u nas to funguje-nefunguje.... je to o ludoch. .rozhodne v tom Navrate u nas nastali zmeny a preto to tak dopadlo..... 🤐 🤐 🤐 🤐 a zaroven aj v Usmeve nastali zmeny a preto to zas takto funguje.... 😉 😀

kurz na profi som si robila v usmeve .. moja mama si robila kurz na profi v Navrate.... moj muž kurz na profi na urade.......

na pestu som si robila v mieste pod slnkom a moji rodičia si robili na urade.........

maznacik007
14. máj 2014

@najjulinka normalne ma svrbia prsty ale musim ti napisat vy ste boli v kazdej ehm ... 😀 😀 😀 😀

ale aspon viete porovnat ... 😉

najjulinka
14. máj 2014

@maznacik007 kvalitná priprava ano... ale čo ja zistujem, tak napr. pripravu na profi robia stale viacmenej rovnaku. .akutrát deti do profi davaju čím dalej tým zdravotne komplikovanejšie...... a oni furt ešte na pripravach točia, že ako sa treba pripraviť , že to dieťa odovzdavať sa bude. .miesto toho žeby točili o tom ako pripraviť domacnosť na riziká a že po 18ke decko odovzdať do ustavu pre dospelých............. na to vooobec nepripravuju a potom sa čuduju, že profi deti vracaju.. .však su tak aj nejak nastavení, že tie deti u nich nestvrdnu celý život........ 😅 😀 🤐 🙄 🤐 🤐 🤐

a na besede pre rodičov postihnutých detí polovica profikov.... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 a teda riešia uplne ine problemy.......
a teda na kurzoch ako sa od decka odputať, ako ho pripraviť a pod.... no decko čo reaguje na svoje meno, zvuky, svetlo a pripravovať......... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 chcelo by to skor praktickejšie rady.. do akej vyšky si doma zabezpečiť umyvatelnu stenu a pod.... ale akože neva.... ja sa smejem.. aj z tých nových profi noriem, že ohradku na sporak..... to akokeby davali do profi štandardne deti......... zabezpečiť zasuvky, ked decko kabel rozkuše.... no proste niekto od stola papieruje... a je kdesi tam kde bolo profi pred minimalne 4 rokmi........ 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

maznacik007
14. máj 2014

@najjulinka jak pises vsetko je o tom kto fyzicky tu pripravu robi ... a ake ma skusenosti resp. s cim sa stretava

mne nemusis hovorit vies akeho mam ja doma 😀 😀 😀 ono je to niekedy aj o tom ze ti co idu robit pripravu a specialne na profi to niekedy ani pocut nechcu .. neraz som sa stretla ze strasime ze take zle to nebude ... potom pridu ked uz je realita a hadaj co .. a to fakt ze si dovolis niekedy len tak nacat taku temu ...

ale tak ja som nebola o nic lepsia .. proste skusenosti su niekedy neprenosne ..

a co tvoja N. nejaky pokrok ... napis kludne aj do jezkova .. a o L. si uz davno nepisala resp. ja som mozno prehliadla...

najjulinka
14. máj 2014

@maznacik007 N. je ukažkove decko ake dnes davaju do profi.. N. bola z prvých v profi......... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 Ked už babo daju.... a rovno take baba daju dve..... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐
no komu už take deti sa daju odovzdať z profi..... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

my furt rovnako.. zabehnutý system a ide to.. napreduju každé svojim tempom.........
nemáme nič take vyrazne... proste deti rastu a my starneme...... 😀

maznacik007
14. máj 2014

@najjulinka no pomoc /to k prvemu odstavcu/

najjulinka
14. máj 2014

@maznacik007 no vsak pišem, že na profi robia tu pripravu furt rovnaku... ale, že deti do profi už idu viacmenej iné........... tak take pripravy.. nevravim, že sa nevyskytne vynimka... ale to len dovtedy, kým človek nedostane také to decko, čo stvrdne u profi.. a teda ja sa teším, že som to nedostala ako prvé... lebo mnohí su takí... si to profikovnie nestihnú ani užiť... rovno vhupnú do ťažkej (najťažšej) reality.... 🤐 a priprava vobec nerieši tie prakticke veci.. furt riešia odputavanie, priputavanie a pod..... no to čo bolo in pred par rokmi vacsinou.... dnes su tie profi dlhodobejšie vacsinou.... a tých priputavani a odputavani už nie je tak vela....... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

magimary
14. máj 2014

@najjulinka pozor, aj tu platí, že AKO KDE 😉
ty píšeš o vašej situácii na východe, tu u nás je to predsa len diamtrálne odlišné...
tu ide stále a často o pripútavania a odpútavania 😉

najjulinka
14. máj 2014

@magimary ale priprava je všade rovnaka :-X

magimary
14. máj 2014

@najjulinka OKi, nevravím, že nie
akurát, že píšem, že tu nám (zrejme) stále postačuje, keďže tu je situácia úplne iná, ako píšeš ty

najjulinka
14. máj 2014

inak ja som bola viacmenej v tom, že naš decak jediný tak... ale na tej besede pre rodičov postihnutých detí som z našho decaku bola jediná 🤐 😅 ostatní boli z iných.. .a neviem či sa tam našli takí čo by boli z jedneho decaku... takže asi každý profik odinokadial...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre